piątek, 03 lutego 2023
- REKLAMA -
naszamlawa.plKulturaOni wystąpią na mławskiej scenie
- REKLAMA -
 • Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Cena: 295 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Cena: 4 950 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Cena: 1 950 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Chcesz sprzedać nieruchomość? Zgłoś się do nas: 502 483 438
  Chcesz sprzedać nieruchomość? Zgłoś się do nas: 502 483 438
  Cena: 350 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Cena: 589 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewo  / Kategoria: Nieruchomości
 • Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Trzypokojowe mieszkanie na osiedlu "Zielone Tarasy"
  Trzypokojowe mieszkanie na osiedlu "Zielone Tarasy"
  Cena: 367 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Cena: 1 200 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława …

Oni wystąpią na mławskiej scenie

-

Victor Young Jazz Festival Mława ’20 coraz bliżej. W oczekiwaniu na wydarzenie przedstawiamy sylwetki artystów, których w tym roku usłyszymy ze sceny Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

- R E K L A M A -

 

Zagan Acoustic. Zespół wykonuje muzykę z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Muzycy od ponad 10 lat koncertują na estradach w Polsce i Europie. Nie ma gatunku, w którym nie potrafiliby się odnaleźć. Wyraziste brzmienie, wirtuozeria i duże poczucie humoru to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach. Grają zarówno klimatyczne koncerty kameralne, jak również duże przedsięwzięcia organizowane m.in. przez Polską Filharmonię Bałtycką, Polską Filharmonię Kameralną Sopot, Filharmonię Łódzką, Filharmonię Szczecińską czy Filharmonię Dolnośląską. Trzon repertuaru stanowią kompozycje autorskie, wykonywane również z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. W skład zespołu wchodzą: Joachim Łuczak – skrzypce; Przemysław Skałuba – klarnet, saksofon sopranowy; Paweł Zagańczyk – akordeon; Jarosław Stokowski – kontrabas.

Wojciech Krzysztof Karolak. Artysta swoją karierę muzyczną rozpoczął w wieku 19 lat, grając na saksofonie w zespole Jazz Believers, którą współtworzył z tak ważnymi postaciami dla polskiego jazzu jak Jan „Ptaszyn” Wróblewski czy Krzysztof Komeda. Był aranżerem i kompozytorem Studia M-2 i Big Bandu Polskiego Radia. W 1961 r. porzucił saksofon i całkowicie poświęcił się pianinu. Następstwem tego było założenie wraz z Romanem Dylągiem i Andrzejem Dąbrowskim w 1962 roku grupy The Karolak Trio, z którą nagrał swoją pierwszą autorską płytę. W 1963 roku rozpoczął współpracę z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim jako Polish Jazz Quartet. W 1973 roku udało mu się nabyć organy Hammonda-B3. W efekcie zaczął ponowną współpracę z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim w zespole Mainstream, z którym nagrał płytę „Mainstream” w 1974 roku. Lata 80. w twórczości Wojciecha Karolaka to m.in. formacja Time Killers, stworzona wraz z Tomaszem Szukalskim i Czesławem Bartkowskim, której album „Time Killers” został uznany w ankiecie krytyków „Jazz Forum” za najlepszą płytę jazzową dekady. Pisał także większe formy muzyczne – suity, muzykę do filmów i spektakli teatralnych, a także liczne tematy jazzowe. Był laureatem wielu nagród i odznaczeń, w tym Złotego Fryderyka za całokształt osiągnięć artystycznych w 2010 roku. W latach 1973-1974 zwyciężał w ankietach magazynu „Jazz International” jako najlepszy organista jazzowy Europy. Był wielokrotnym zwycięzcą rankingów „Jazz Forum” (aranżer – lata 1983-1986 oraz organista – 1983-1988, 1990, 1992-2001).

Artur Dutkiewicz. Pianista jazzowy i kompozytor, nazywany „Ambasadorem polskiego jazzu” (magazyn „Jazz Forum” 12/2012). Jeden z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. Wystąpił w blisko 70 krajach na całym świecie. W 2011 wystąpił na Stadionie Olimpijskim w Berlinie na World Culture Festival, gdzie zaaranżował i zagrał, w gronie pianistów z całego świata, utwór na 30 fortepianów. Koncert, którego wysłuchało ok. 35 tys osób, był wyrażeniem szacunku dla różnorodności kultur i przesłaniem pokoju dla świata. Koncertował ze znakomitymi muzykami, m.in. przez 25 lat z Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tadeuszem Nalepą, Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Deborah Brown, Lorą Szafran, Michelle Hendrics, Carlosem Johnsonem. Występuje solo oraz prowadzi od wielu lat własny zespół Artur Dutkiewicz Trio. Jego ostatnie albumy „Mazurki”, „Prana” oraz „Traveller” zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytyków. Występował na scenie nowatorskiego Teatru Instrumentalnego

Ryszarda Gwalberta Miśka jako aktor i muzyk (tzw. muzitor), współtworząc muzykę do spektakli „Proces” Kafki i „Taniec Lokatora”. Od 1987 roku prowadzi klasę fortepianu na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach i w Chodzieży. Często zasiadał w jury Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. W 2006 i 2008 był przewodniczącym jury na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Wilnie. Prowadził wiele MasterClass dla studentów na całym świecie.

Kuba Stankiewicz. Jeden z najlepszych polskich pianistów jazzowych. Wyróżnia się indywidualnym podejściem do kompozycji, wrażliwością na barwę dźwięku, wyczuciem dynamiki
i przestrzeni. Na profesjonalnej scenie debiutował w zespołach Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego (1985-1987), z którym występował m.in. w USA i Meksyku oraz nagrał płyty „Open” i „Song of Innocence”.
W latach 1987-1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie (dyplom w klasie fortepianu) i podróżował po Stanach Zjednoczonych z Orkiestrą Artiego Shawa. Jest laureatem nagrody Oscara Petersona oraz półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Po powrocie do kraju założył własny zespół. Jego autorski album Northern Song został wybrany płytą roku w ankiecie czytelników magazynu „Jazz Forum” w roku 1993. W 1994 roku Kuba Stankiewicz otrzymał za osiągnięcia twórcze nagrodę Trzeciego Programu Polskiego Radia – Mateusz ‘94. Wysoko ocenione przez krytykę zostały płyty formacji Traveling Birds Quintet (z Darkiem Oleszkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem, Piotrem Baronem i Cezarym Konradem). Kuba Stankiewicz współpracował m.in. z Artem Farmerem (płyta Art in Wrocław), Scottem Hamiltonem, Harvie Swartzem i Sheilą Jordan. Jest członkiem międzynarodowego zespołu jazzowego „Central European Jazz Connection”. Kuba Stankiewicz prowadzi klasę fortepianu na Kierunku Jazzowym Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W maju 2009 otrzymał tytuł doktora w dziedzinie sztuki muzycznej, dyscyplinie artystycznej – instrumentalistyka
na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Bogdan Hołownia. Pianista i ekonomista. Pochodzi z Torunia. W roku 1993 ukończył Berklee College of Music w Bostonie. Po powrocie z Bostonu stara się grać Muzykę Polską (piosenki okresu Przedwojnia, piosenki Kabaretu Starszych Panów) i stara się przekazać młodszemu pokoleniu to, co jest potrzebne, by utwory te wykonywać rzetelnie. W 2005 r. ukończył prestiżową Akademię Muzyczną w Katowicach, broniąc pracę zatytułowaną „Muzyka Jerzego Wasowskiego. Rozważania geometryczno-sferyczne”. Jego pierwsze ważne doświadczenia w wykonywaniu muzyki jazzowej są związane z Kwartetem Saksofonowym Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Następnie współpracował z Januszem Muniakiem, Adamem Kawończykiem, Januszem Kozłowskim, Marcinem Jahrem, Krzysztofem Mrozem, Bronkiem Harasiukiem, Kazimierzem Jonkiszem. Od 1994 roku gra w grupie Los Angeles Trio razem z Andrzejem „Brunerem” Gulczyńskim i Józefem Eliaszem. W USA współpracował z Dave’em Clarkiem, Skippem Haddenem, George’em Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitely, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguścik, Jerzym Głodem, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak.

Był laureatem nagrody Grand Prix Jazz „Miłośnicy Muzyki” za 2002 rok w kategorii „Artysta Roku”. W 2006 roku założył własną wytwórnię HoBo Records.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
20-tonowy kontener runął na siódemkę

20-tonowy kontener runął na siódemkę [ZDJĘCIE]

0
Na drodze ekspresowej S7 doszło do groźnego wypadku. Z rozpędzonej ciężarówki spadł kontener o wadze 20 ton. Według policji, 35-latek kierujący samochodem ciężarowym z...
kontrole prędkości

Kolejne prawa jazdy zatrzymane

1
Kolejne prawa jazdy zatrzymane. Mazowiecka grupa SPEED podsumowała kolejny tydzień służby na naszych drogach. Kierowcy wciąż przekraczają prędkość. Emocje na drodze skutecznie studzą policjanci z...
kadr z filmu

Blef doskonały z muzyką mławianina RX-a

0
Komedia "Blef doskonały" to najnowsze dzieło polskich filmowców. Obraz uświetniła muzyka autorstwa mławianina RX Rafała Sielawy. 1 lutego 2023 r. zaprezentowano zwiastun filmu.  Blef doskonały...
ostrzeżenie o oszustwie

Oszuści podają się za biuro do zwalczania cyberprzestępczości

0
Pojawił się nowy typ ataku polegający na przesyłaniu wiadomości e-mail rzekomo pochodzącej z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Przestępcy sugerują pobranie, rzekomo przygotowanego przez CBZC,...
 • Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Cena: 1 200 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława …
 • Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Cena: 1 950 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Finasowanie firmy przez faktoring sposobem na utrzymanie płynności finansowej

0
Biznes w naszym kraju opiera się w znacznym stopniu na kredycie kupieckim, czyli płatnościach z długimi terminami. O ile dla nabywców takie rozwiązanie jest...

Czarna Elka zatrzymana. Joker nie odpuszcza

0
Na dwie kolejki przed końcem tegorocznej edycji Dan-Bud Amatorskiej Ligi Futsalu w walce o tytuł mistrzowski liczą się już tylko trzy zespoły. Owszem Czarna...
radiowóz na drodze

Kompletnie pijany staranował ogrodzenie na Napoleońskiej

1
Czytelnicy sygnalizują nam o wypadku, w którym kompletnie pijany obywatel Ukrainy wjechał w ogrodzenia posesji przy ulicy Napoleońskiej w Mławie. Policja potwierdza zdarzenie i...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
samochód po wypadku

Tragedia na drodze. Zginął 19-latek

0
Dziś około godz. 7.45 na drodze gminnej relacji Ościsłowo – Ościsłowo Kolonia doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginął 19-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego....

Płaskostopie poprzeczne – czym jest, przyczyny i sposoby leczenia

0
Płaskostopie poprzeczne to schorzenie dotykające wielu osób, które często nie są go nawet świadome. Jest to o tyle szkodliwe, że odkładanie w czasie wdrożenia...

Pożar w kotłowni w Mławie [ZDJĘCIA]

0
Strażacy interweniowali w jednym z domów przy ulicy Szpitalnej w Mławie, gdzie wybuchł pożar w kotłowni. Pożar w kotłowni w Mławie Do niebezpiecznej sytuacji w...
monety

Stracił ponad 9 500 zł na kupon zakupowy

0
Oszuści nieustannie pracują nad wymyślaniem nowych metod, aby wyłudzić pieniądze. Przekonał się o tym 51-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który stracił ponad 9 500 zł....
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx
()
x