czwartek, 22 lutego 2024
naszamlawa.plKulturaOni wystąpią na mławskiej scenie
- REKLAMA -
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Cena: 3 800 000 zł  / Miejscowość: Narzym  / Kategoria:
 • Kompleks działek budowlanych 1000m2 - 1534m2
  Kompleks działek budowlanych 1000m2 - 1534m2
  Cena: 130 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Cena: 199 420 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 390 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 185 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka 1000 m2 przy ul. Nowowiejskiej w Mławie
  Działka 1000 m2 przy ul. Nowowiejskiej w Mławie
  Cena: 130 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Cena: 269 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Oni wystąpią na mławskiej scenie

-

Victor Young Jazz Festival Mława ’20 coraz bliżej. W oczekiwaniu na wydarzenie przedstawiamy sylwetki artystów, których w tym roku usłyszymy ze sceny Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

- R E K L A M A -

 

Zagan Acoustic. Zespół wykonuje muzykę z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Muzycy od ponad 10 lat koncertują na estradach w Polsce i Europie. Nie ma gatunku, w którym nie potrafiliby się odnaleźć. Wyraziste brzmienie, wirtuozeria i duże poczucie humoru to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach. Grają zarówno klimatyczne koncerty kameralne, jak również duże przedsięwzięcia organizowane m.in. przez Polską Filharmonię Bałtycką, Polską Filharmonię Kameralną Sopot, Filharmonię Łódzką, Filharmonię Szczecińską czy Filharmonię Dolnośląską. Trzon repertuaru stanowią kompozycje autorskie, wykonywane również z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. W skład zespołu wchodzą: Joachim Łuczak – skrzypce; Przemysław Skałuba – klarnet, saksofon sopranowy; Paweł Zagańczyk – akordeon; Jarosław Stokowski – kontrabas.

Wojciech Krzysztof Karolak. Artysta swoją karierę muzyczną rozpoczął w wieku 19 lat, grając na saksofonie w zespole Jazz Believers, którą współtworzył z tak ważnymi postaciami dla polskiego jazzu jak Jan „Ptaszyn” Wróblewski czy Krzysztof Komeda. Był aranżerem i kompozytorem Studia M-2 i Big Bandu Polskiego Radia. W 1961 r. porzucił saksofon i całkowicie poświęcił się pianinu. Następstwem tego było założenie wraz z Romanem Dylągiem i Andrzejem Dąbrowskim w 1962 roku grupy The Karolak Trio, z którą nagrał swoją pierwszą autorską płytę. W 1963 roku rozpoczął współpracę z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim jako Polish Jazz Quartet. W 1973 roku udało mu się nabyć organy Hammonda-B3. W efekcie zaczął ponowną współpracę z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim w zespole Mainstream, z którym nagrał płytę „Mainstream” w 1974 roku. Lata 80. w twórczości Wojciecha Karolaka to m.in. formacja Time Killers, stworzona wraz z Tomaszem Szukalskim i Czesławem Bartkowskim, której album „Time Killers” został uznany w ankiecie krytyków „Jazz Forum” za najlepszą płytę jazzową dekady. Pisał także większe formy muzyczne – suity, muzykę do filmów i spektakli teatralnych, a także liczne tematy jazzowe. Był laureatem wielu nagród i odznaczeń, w tym Złotego Fryderyka za całokształt osiągnięć artystycznych w 2010 roku. W latach 1973-1974 zwyciężał w ankietach magazynu „Jazz International” jako najlepszy organista jazzowy Europy. Był wielokrotnym zwycięzcą rankingów „Jazz Forum” (aranżer – lata 1983-1986 oraz organista – 1983-1988, 1990, 1992-2001).

Artur Dutkiewicz. Pianista jazzowy i kompozytor, nazywany „Ambasadorem polskiego jazzu” (magazyn „Jazz Forum” 12/2012). Jeden z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. Wystąpił w blisko 70 krajach na całym świecie. W 2011 wystąpił na Stadionie Olimpijskim w Berlinie na World Culture Festival, gdzie zaaranżował i zagrał, w gronie pianistów z całego świata, utwór na 30 fortepianów. Koncert, którego wysłuchało ok. 35 tys osób, był wyrażeniem szacunku dla różnorodności kultur i przesłaniem pokoju dla świata. Koncertował ze znakomitymi muzykami, m.in. przez 25 lat z Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tadeuszem Nalepą, Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Deborah Brown, Lorą Szafran, Michelle Hendrics, Carlosem Johnsonem. Występuje solo oraz prowadzi od wielu lat własny zespół Artur Dutkiewicz Trio. Jego ostatnie albumy „Mazurki”, „Prana” oraz „Traveller” zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytyków. Występował na scenie nowatorskiego Teatru Instrumentalnego

Ryszarda Gwalberta Miśka jako aktor i muzyk (tzw. muzitor), współtworząc muzykę do spektakli „Proces” Kafki i „Taniec Lokatora”. Od 1987 roku prowadzi klasę fortepianu na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach i w Chodzieży. Często zasiadał w jury Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. W 2006 i 2008 był przewodniczącym jury na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Wilnie. Prowadził wiele MasterClass dla studentów na całym świecie.

Kuba Stankiewicz. Jeden z najlepszych polskich pianistów jazzowych. Wyróżnia się indywidualnym podejściem do kompozycji, wrażliwością na barwę dźwięku, wyczuciem dynamiki
i przestrzeni. Na profesjonalnej scenie debiutował w zespołach Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego (1985-1987), z którym występował m.in. w USA i Meksyku oraz nagrał płyty „Open” i „Song of Innocence”.
W latach 1987-1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie (dyplom w klasie fortepianu) i podróżował po Stanach Zjednoczonych z Orkiestrą Artiego Shawa. Jest laureatem nagrody Oscara Petersona oraz półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Po powrocie do kraju założył własny zespół. Jego autorski album Northern Song został wybrany płytą roku w ankiecie czytelników magazynu „Jazz Forum” w roku 1993. W 1994 roku Kuba Stankiewicz otrzymał za osiągnięcia twórcze nagrodę Trzeciego Programu Polskiego Radia – Mateusz ‘94. Wysoko ocenione przez krytykę zostały płyty formacji Traveling Birds Quintet (z Darkiem Oleszkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem, Piotrem Baronem i Cezarym Konradem). Kuba Stankiewicz współpracował m.in. z Artem Farmerem (płyta Art in Wrocław), Scottem Hamiltonem, Harvie Swartzem i Sheilą Jordan. Jest członkiem międzynarodowego zespołu jazzowego „Central European Jazz Connection”. Kuba Stankiewicz prowadzi klasę fortepianu na Kierunku Jazzowym Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W maju 2009 otrzymał tytuł doktora w dziedzinie sztuki muzycznej, dyscyplinie artystycznej – instrumentalistyka
na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Bogdan Hołownia. Pianista i ekonomista. Pochodzi z Torunia. W roku 1993 ukończył Berklee College of Music w Bostonie. Po powrocie z Bostonu stara się grać Muzykę Polską (piosenki okresu Przedwojnia, piosenki Kabaretu Starszych Panów) i stara się przekazać młodszemu pokoleniu to, co jest potrzebne, by utwory te wykonywać rzetelnie. W 2005 r. ukończył prestiżową Akademię Muzyczną w Katowicach, broniąc pracę zatytułowaną „Muzyka Jerzego Wasowskiego. Rozważania geometryczno-sferyczne”. Jego pierwsze ważne doświadczenia w wykonywaniu muzyki jazzowej są związane z Kwartetem Saksofonowym Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Następnie współpracował z Januszem Muniakiem, Adamem Kawończykiem, Januszem Kozłowskim, Marcinem Jahrem, Krzysztofem Mrozem, Bronkiem Harasiukiem, Kazimierzem Jonkiszem. Od 1994 roku gra w grupie Los Angeles Trio razem z Andrzejem „Brunerem” Gulczyńskim i Józefem Eliaszem. W USA współpracował z Dave’em Clarkiem, Skippem Haddenem, George’em Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitely, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguścik, Jerzym Głodem, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak.

Był laureatem nagrody Grand Prix Jazz „Miłośnicy Muzyki” za 2002 rok w kategorii „Artysta Roku”. W 2006 roku założył własną wytwórnię HoBo Records.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
dzieci

261 tys. wniosków o 800 plus

0
Już 261 tys. wniosków o 800 plus złożyli rodzice i opiekunowie na Mazowszu na nowy okres świadczeniowy. To spora ilość wniosków o świadczenie wychowawcze.      Od...

Informacje z Mazowsza 47 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o alarmujących danych GUS dotyczących coraz mniejszej liczby urodzeń w Polsce,...
policyjny kogut

Podszywają się pod Komendanta Głównego Policji

0
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ostrzega przed fałszywymi e-mailami. Cyberprzestępcy rozsyłają wiadomości pocztą elektroniczną rzekomo pochodzące od Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia.    Podszywają się pod...

Remis z wiceliderem. GKS zgasił Iskrę

0
Za nami kolejna porcja sparingów rozgrywanych przez drużyny z powiatu mławskiego z niższych szczebli rozgrywkowych. Emocji nie zabrakło, co dobrze zwiastuje przed startem rundy...
 • Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Cena: 269 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Z OSTATNIEJ CHWILI. W centrum Mławy 150 maszyn [ZDJĘCIA]

2
AKTUALIZACJA Z GODZINY 15. Rolniczy protest (na godzinę 15) skupił się w sercu miasta. Do centrum Mławy wjechało około 150 ciągników rolniczych. Rolnicy poruszają...

Z OSTATNIEJ CHWILI. Protest rolników [FILM i ZDJĘCIA]

0
Jeśli nie musicie, to lepiej nie wyjeżdżajcie dziś na ulice w mieście i w okolicach. Występują utrudnienia w ruchu spowodowane protestem rolników.    Z OSTATNIEJ CHWILI....

Zalew napełniony wodą [ZDJĘCIA]

3
Zalew Ruda pod Mławą po 20 miesiącach został napełniony wodą, dzięki temu pływa tam już para łabędzi i są setki kaczek. Infrastruktury rekreacyjnej dla...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Potężna konstrukcja za Kalkówką

3
W środku pola, po prawej stronie ulicy Szreńskiej w Mławie, mniej więcej za Kalkówką, pojawiły się (leżące na ziemi) wielkie konstrukcje. Jedną jest pomalowany...

Policja ostrzega. Możliwe utrudnienia w związku ze strajkiem rolników

0
Mławska policja informuje o możliwych utrudnieniach w ruchu związanych z planowanym jutro 20 lutego protestem rolników. Informacja z policji jest podawana na podstawie wcześniejszego...

Potrącenie pieszej na skrzyżowaniu siódemki z Warszawską

1
45-letnia obywatelka Ukrainy, z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Mławie. To skutek wypadku w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 7 z ul....

Biżuteria Z Kamieniami Szlachetnymi: Idealny Prezent na Dzień Kobiet! [SPONSOROWANE]

0
Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim pytanie, co podarować najważniejszym kobietom w naszym życiu. Chcemy, aby nasz prezent był nie...
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx