środa, 12 czerwca 2024
naszamlawa.plWażneO zmierzchu lepiej tędy nie chodzić
- REKLAMA -
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 750 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Cena: 3 672 000 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:

O zmierzchu lepiej tędy nie chodzić

-

Czytelnicy sygnalizują brak oświetlenia na remontowanym odcinku ul. Mariackiej (OKM). Co na to ratusz?  

– Proszę zobaczyć, co się dzieje, gdy jest zmierzch, teren od sklepu „Biedronka” do stacji Caritas jest prawie nieoświetlony, osoby idące pieszo są bardzo zagrożone uszkodzeniem ciała. Prosimy o interwencję w tej sprawie – alarmuje czytelniczka.

- R E K L A M A -

Od razu 2 marca poprosiliśmy mławski ratusz o odniesienie się do sygnału czytelniczki. Chcieliśmy wiedzieć, czy jest szansa na oświetlenie wspomnianego odcinka?

W odpowiedzi uzyskanej 6 marca przedstawicielka urzędu informuje, że w trakcie budowy nie przewiduje się doświetlania remontowanego traktu. Apeluje o cierpliwość i ostrożność.

– Ulica Mariacka wraz z ulicami przyległymi (Ordona, Świętej Anny) jest w trakcie generalnej przebudowy. Od 2 marca 2020 r., z powodu budowy kolektora kanalizacji sanitarnej, obowiązuje tam czasowo zmieniona organizacja ruchu. Przez trzy tygodnie wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Mariackiej od ul. Św. Anny, do ul. Sportowej. Przypomnijmy, że prace w ulicy Mariackiej obejmują budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, budowę oświetlenia, usunięcie kolizji sieci gazowej i elektrycznej oraz branży teletechnicznej, a także budowę elementów branży drogowej, tj. przebudowę chodników, miejsc postojowych, terenów zielonych oraz przebudowę jezdni ulicy. Już w ubiegłym roku informowaliśmy o utrudnieniach, których należało się spodziewać m.in. o tym, że na odcinkach zamkniętych dla ruchu zostanie dopuszczony jedynie dojazd mieszkańców, a piesi będą mogli poruszać się ciągiem pieszym po jednej stronie ulicy. Z racji przebudowy oświetlenia ulicznego dotychczas działające lampy będą także odcinkami wyłączone. W trakcie budowy nie przewiduje się doświetlania remontowanego traktu – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława. – W imieniu Burmistrza Miasta Mława ponownie prosimy mieszkańców osiedla, a także wszystkich użytkowników ruchu, kierowców i pieszych, o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności. Prace remontowe przebiegają zgodnie z harmonogramem i wkrótce poczujemy zmianę jakości nawierzchni i sieci położonych w ul. Mariackiej. Warto przypomnieć, że na gruntowną przebudowę ulic Mariackiej, Ordona, Świętej Anny, Wysokiej, Witwickiego i Łojewskiego Wojewoda Mazowiecki przyznał Miastu Mława prawie 6,5 miliona zł dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Trwające na ul. Mariackiej prace są związane z realizacją zadań, mających na celu poprawę spójności komunikacyjnej miasta. Zakończenie robót zaplanowane jest w połowie października br.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

A co z ul. Leszczyńskiego i ul . Anyszki po których przejazd to offroadowa przygoda?

Czytelniczka
Czytelniczka
4 lat temu

W nocy lampy się nie pala a w dzień tak . Brak słów

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Wystarczy wziąć ze sobą latarkę albo telefon i tyle

///
///
4 lat temu

Niesamowite mały artykuł i już jakaś lampa się świeci. Macie moc

Ramzes
Ramzes
4 lat temu

Owszem, nie urodził się taki który by wszystkim dogodził i nie dogodzi bo trudna jest do zaakceptowania sytuacja gdy nagle wyłączane jest stare oświetlenie przy braku nowego 🙂 a to że znasz na wyrywki każda kałuże, dołek, uskok itd to podziwiam. Ja aż takiej topografii w głowie niemam, tym bardziej że w ciągu dnia jestem w pracy a wracając do domu mam prawo wrócić w „jednym kawałku”. Rozumiem remont ale taka sama sytuacja jest przy oblodzonym chodniku. Złamanie nogi wskutek oblodzenia chodnika i nieposypania go piaskiem i odsniezenia. Do kogo pretensje? Do zimy? Czy raczej do zarządcy chodnika który nie dopełnił swoich ustawowych obowiązków?

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Ramzes
4 lat temu

Modernizacji ulicy nie porównuj do oblodzonego chodnika.
Weź latarkę do ręki i maszeruj z latarką jak nie ma oświetlenia.
Wszystko można wytrzymać i w każdych warunkach można sobie dać radę, tym bardziej, że w sumie, te ciemności to tylko kilka dni, a ulica i chodnik będą zrobione na lata.
Gorzej jest z tymi oblodzonymi chodnikami, bo piasku nie da rady nosić ani w torebce, ani w kieszeni żeby nim sypać chodnik przed sobą.
Ramzes, myślałem że je nie jesteś płaczliwą babą.

Ramzes
Ramzes
Odpowiedź do  Anonimowo
4 lat temu

No chyba to podobna sytuacja jest? Oblodzony chodnik a nieoświetlony chodnik? Skoro na nieoświetlonym chodniku mam chodzić z latarką w kieszeni, niemając nic innego w rekach, żadnych toreb z zakupami ani nic innego to równie dobrze Ty możesz mieć piasek w kieszeni albo torbie i się nie posypywać ten oblodzony chodnik.

FAUSTYNA
FAUSTYNA
4 lat temu

A tam w tej Mławie to większych problemów nie macie. …patrzę na to zdjęcie epatujące ciemnością i egipskich nie widzę.Znowu jakaś wojna z Ratuszem…przecież macie co chcieliście. A w sumie, chociaż nie jestem zwolennikiem Pana Kowalewskiego to lepszego nie widzę a że układy a gdzie ich nie ma…Konkludując najgorsi są ci co z wielkimi hasłami na ustach, typu ” najważniejsze jest dobro drugiego człowieka , najważniejsze jest bezpieczeństwo obywatela etc.” próbują tak naprawdę przeforsować własne interesy.

Ewa Siemiątkowska
Ewa Siemiątkowska
4 lat temu

Dziękuję szanowna Redakcjo za podjęcie szybkich działań wyjaśniających problem niedostatecznego oświetlenia na odcinku od sklepu”Biedronka” do Stacji CARITAS.Już teraz podana jest informacja i nie będzie niespodzianek dla osób pieszych.Bardzo się cieszę jako mieszkanka Osiedla OKM,że ono pięknieje.Dziękuję Wojewodzie Mazowieckiemu,władzom miasta oraz firmie STRABAK,która tak sprawnie wykonuje te pracę.Pozdrawiam też osoby,które szybko oceniają innych i nie odróżniają intencji pytających osób,zmierzających do rozwiązania problemu.Bezpieczeństwo człowieka jest najważniejsze.Starsza schorowana osoba nie pójdzie dłuższym odcinkiem drogi.Teraz jak jest informacja,że nie będzie oświetlenia,można unikać chodzenia tamtym odcinkiem.Pozdrawiam serdecznie.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Ewa Siemiątkowska
4 lat temu

Dobre… jak nie było informacji że nie będzie oświetlenia, to można było się tam pchać po ciemku, bo przecież nie było widać, iż oświetlenia nie ma. Ludzi, czy Wy naprawdę w pisane wierzycie tylko? Jak napiszą na płocie „kiełbasa’, to też każdy capnie za swoją sztachetę i ją zje, bo przecież pisze….

do mławianki
do mławianki
4 lat temu

I niechodzi o jakąś budowę jakiegoś dodatkowego oświetlenia. Wystarczy nie wyłączać ani nie niszczyć dotychczasowego, póki nie jest wykonane nowe.

Teresa
Teresa
4 lat temu

Całe OKM cieszy się że wreszcie , ale jak któryś tydzień w ciemnościach wpadają w błoto to już ,mniej się cieszą.

A „nowe parkingi są naprawdę piękne i funkcjonalne” ani piękne ani funkcjonalne po prostu tańsze.
niewygodne dla kobiet na obcasach, małych dzieci a teraz nawet dla psów.

Ddd
Ddd
Odpowiedź do  Teresa
4 lat temu

Strabag nie robił projektu modernizacji i to nie Strabag projektował parkingi, a więc nie ma co mieć pretensji o te parkingi do firmy, która jest wykonawcą, tylko do władz miasta, że jadą po taniości.
Ja się cieszę, że nareszcie na OKM będzie tak po prostu po ludzku. Wytrzymam te ciemności. Można ograniczyć do minimum wychodzenie wieczorami, albo wydłużyć sobie drogę, bo przecież nie całe OKM jest beż oświetlenia.
Więcej optymizmu i więcej cierpliwości.

Teresa
Teresa
Odpowiedź do  Ddd
4 lat temu

Ograniczyć wychodzenie do minimum sorry, mogą ale emeryci bo pracujący to jak wracają i po 18 i po 22. poza tym cała sytuacja jest uciążliwa dla kilku bloków.
Płacą podatki mają prawo narzekać a ulica powinna być doświetlona.
W którym zdaniu odnoszę się do firmy wykonującej?

Aaa
Aaa
Odpowiedź do  Ddd
4 lat temu

Ddd, którędy należy więc iść skoro dookoła jest ciemno? (W prawdzie to było bo na szczęście w tej chwili nie jest)

Stefan
Stefan
Odpowiedź do  Teresa
4 lat temu

Cena nie była kryterium przy wyborze nawierzchni parkingu. Chodziło o to, aby stworzyć nawierzchnię przepuszczalną dla wody i zwiększyć powierzchnię czynną biologicznie. Parkingi będą obsiane nasionami traw. Część wody przesączy się przez taką nawierzchnię i zasili wody podziemne. Jak będzie trawa to panie w obcasach sobie poradzą. Trzeba przejść z samochodu na chodnik a więc tylko 2 metry. Dla ruchu pieszego są chodniki o nawierzchni z kostki..

Ddd
Ddd
Odpowiedź do  Stefan
4 lat temu

Słusznie, Panie Stefanie. Mnie się ta kratka na parkingach bardzo podoba.
Gorzej jest jak SM „Zawkrze” robi chodniki z takiej kratki. Kilkanaście, albo kilkadziesiąt metrów takiego chodnika to prawdziwa masakra. Ludzie już wydeptują ścieżki obok tych pseudo chodników.
Kratka na parkingu jest spoko.

Do anonima
Do anonima
Odpowiedź do  Stefan
4 lat temu

Anonim, czyżbyś w zimę też chodził i posypywał oblodzony chodnik piaskiem żeby się nie przewrócić?

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Do anonima
4 lat temu

„Do anonima” – inny anonim: odpowiedź znajdziesz pod komentarzem Ramzesa 🙂

mławianka
mławianka
4 lat temu

Żeby było ładniej, bezpieczniej, musi być i przez chwilę źle.
Nie rozumiem tych skarg.
Są inne drogi, ścieżki którymi można ominąć te „egipskie ciemności”, że dłuższe? – ano dłuższe, ale trzeba mieć odrobinę wyrozumiałości.
Pracownicy na remontowanym odcinku naprawdę zwijają się jak w ukropie i robią naprawdę dobrą robotę. Dobrze, że do tego modernizacji zaangażowano firmę STRABAG, bo gdyby to była inna firma napewno prace byłyby bardziej rozpaprane i mniej zorganizowane.
Mieszkam na tym Osiedlu i widzę jak pracują pracownicy Strabagu. Wielki szacun dla nich. Oni nie opierają się godzinami na łopatach, oni ciężko pracują i efekty ich pracy są widoczne każdego dnia.
Brak oświetlenia na krótkim odcinku i to przez kilka dni Mariackiej niepotrzebnie wywołuje takie emocje.
Ludzie więcej wyrozumiałości.
Przecież te nowe chodniki, nowe parkingi są naprawdę piękne i funkcjonalne.
Wszystkie prace są dobrze przemyślane i dobrze zorganizowane.
Pozdrawiam malkontentów, wiecznych malkontentów.

do mławianki
do mławianki
Odpowiedź do  mławianka
4 lat temu

Szanowna Mławianko, czyli wg Ciebie którędy należałoby ominąć te „egipskie ciemności”? Wyjść z bloku i co dalej? Którędy skoro przy tym samym bloku jest ciemno? A czy przypadkiem to nie na gminie (w tym przypadku miasto) nie ciąży obowiązek by zapewnić jakieś przyzwoite oświetlenie tego terenu? Ile jest starszych osób które codziennie poruszają się tędy? Wyłączenie oświetlenia przy jednoczesnym rozgrzebaniu jezdni i chodnika (remont rozumiem i cieszę się że w końcu jest) i brakiem w niektórych miejscach oznakowania że jest np koniec chodnika a dalej rozgrzebana ziemia, jest wg Ciebie czymś odpowiednim? To życzę byś nigdy nie miała tego rodzaju „przygód”. Jak ktoś zrobi sobie krzywdę, to trzeba mu odpowiedzieć ze mógł teleportować się z punktu A do punktu B 🙂 Albo jak Tarzan skakać na lianach.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  do mławianki
4 lat temu

Rozumiem, że chodzi o blok 9a, a więc można przejść przy tym bloku od strony klatek schodowych. Jeśli natomiast o inny, to też można sobie troszkę drogę wydłużyć, żeby nie połamać nóg. Mieszkam bardzo blisko ul. Mariackiej i daję sobie radę. Znam doskonale teren gdzie jest w tej chwili modernizacja i dlatego napisałam to co myślę o malkontentach. Osoby starsze już raczej nie pracują, a więc zakupy mogą robić w ciągu dnia.
Jeszcze się taki nie narodził coby wszystkim i we wszystkim dogodził.
PS.Trzeba wyłączyć stare lampy oświetleniowe i je usunąć, żeby zamontować nowe – to przecież normalne i takie wydawałoby się… oczywiste 🙂

Do mławianki
Do mławianki
Odpowiedź do  mławianka
4 lat temu

Doprawdy? To skoro wyłączono stare to dlaczego ich nie usunięto i niezamontowano jednocześnie nowych? 😉 I Nie, niechodzi o 9a a o okolice bloków 1 i 4. Dobrze że przynajmniej jakieś oświetlenie było ze sklepu osiedlowego. W tej chwili na szczęście jakieś oświetlenie jest. A co było wcześniej? Co było na Mariackiej i na uliczce między Tesco a Okm 1? Jest remont i dzięki Bogu ale wypadałoby jednocześnie pomyśleć zanim wylaczy się lampy i nie włączy nowych. Iść dookoła? To bardzo ciekawe 🙂 chwilka, tylko wezmę popcorn 🙂 powiedz jeszcze w którą stronę mam np iść by iść „dookoła” gdy wychodząc z bloku, przed tym blokiem jest całkowita ciemność? 😀

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  mławianka
4 lat temu

„Do mławianki”, a od czego są ręczne latarki, wieczna malkontentko.
Tak trudno z nich korzystać?
Nie narzekać, tylko myśleć i radzić sobie! – a nie tylko wiecznie daj, zrób, załatw, a ja i tak sobie pomarudzę, bo już taka jestem: wymagająca i wiecznie niezadowolona.

Rezerwy znowu zwycięskie. W sobotę czekamy na awans

4
Rezerwy Mławianki wróciły na zwycięską ścieżkę. To sprawia, że kwestia awansu naszej „dwójki” do okręgówki rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Jeśli podopieczni Piotra Króla...
praca

Dyżury telefoniczne ZUS w czerwcu

0
Dyżury telefoniczne ZUS w czerwcu 2024 roku. Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą skorzystać z porad ekspertów z ZUS podczas dyżurów telefonicznych zorganizowanych w czerwcu. Sprawdź,...

Kierowcy tracili prawko i otrzymywali surowe mandaty

0
Kierujący muszą się liczyć z tym, że patrole mławskiej grupy SPEED, mają pod szczególnym nadzorem miejsca zagrożone przekraczaniem prędkości, zgłoszone przez użytkowników Krajowej Mapy...

Tak zagłosował powiat mławski w wyborach do Europarlamentu

15
Jak zagłosował powiat mławski w wyborach do Europarlamentu 9 czerwca 2024? Prezentujemy oficjalne wyniki opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą. Stan na godz. 5.30 rano dziś...
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:

Twórcy powitali lato [ZDJĘCIA]

0
Mławscy twórcy zrzeszeni w Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w niedzielę 9 czerwca powitali lato na imprezie integracyjnej w Podkrajewie.  Twórcy powitali lato Powitanie lata stało...

Jest utrzymanie, Mławianka zostaje w trzeciej lidze

29
Dramatyczny finisz wyłonił ostatniego spadkowicza. Trzecią ligę opuszcza Olimpia Zambrów, mimo że w ostatnim meczu pokonała wysoko wysoko notowaną Lechię Tomaszów Mazowiecki. Mławianka obroniła...

Frekwencja wyborcza z godziny 17

0
Frekwencja podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego w Polsce do godziny 17:00 wyniosła 28,20 proc. - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Województwo mazowieckie Frekwencja do godziny 17 31,65% Liczba kart...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Zastraszają i wyłudzają pieniądze. Służby ostrzegają

0
Przestępcy zastraszają i oszukują za pomocą korespondencji, której celem może być kradzież naszych danych i pieniędzy. Z treści wiadomości wynika, że odbiorca powinien natychmiast...

Koncert na zakończenie roku szkolnego

0
Na zakończenie roku szkolnego wystąpi Marcin "Kali" Gutkowski. Na koncert zaprasza Miejski Dom Kultury w Mławie.    Kali, właściwie Marcin Kamil Gutkowski (ur. 22 października 1981 w Krakowie)...

W Mławie działek nie zlikwidują. Burmistrz zapewnia

0
W Mławie działek nie zlikwidują. Burmistrz zapewnia. Mławscy działkowcy spotkali się z burmistrzem Piotrem Jankowskim. Rozmawiano o przyszłości ogrodów działkowych w mieście. Uzyskali zapewnienie,...

Wybory do PE. 109 kandydatów walczących o 3 mandaty

0
Już w niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. Kompletne listy w naszym okręgu zawierają 109 kandydatów startujących (z 11 list), walczących o 3 mandaty z...
- REKLAMA -
24
0
Przejdź do komentarzyx