środa, 12 czerwca 2024
naszamlawa.plWiadomościO potrąceniach pieszych, doświetleniu i sygnalizacji
- REKLAMA -
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Cena: 3 672 000 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

O potrąceniach pieszych, doświetleniu i sygnalizacji

-

Dzięki interwencji portalu Nasza Mława policja wspólnie z zarządcą drogi podejmie działania w celu poprawy bezpieczeństwa. Chodzi o drogę wojewódzką – aleję Piłsudskiego w Mławie – na której doszło do potrącenia pieszego 14-latka.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy. W ostatnim czasie w Mławie doszło do dwóch groźnych wypadków na pasach, na drogach wojewódzkich, w których ranni zostali nastolatkowie. 18 lutego na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Słowackiego ranny został 14-latek (napisaliśmy o tym TUTAJ). 19 lutego na ul. Żwirki samochód potrącił dwie nastolatki – 15-letnią i 16-letnią dziewczynę (informowaliśmy o tym TUTAJ).

Doświetlenie i sygnalizacja

Tuż po pierwszym wypadku (na al. Piłsudskiego) portal Nasza Mława wystąpił do zarządcy drogi oraz do policji o możliwości polepszenia tam infrastruktury drogowej wpływającej na bezpieczeństwo. Przypomnijmy, że na pasach potrącony został 14-latek. Czytelnicy dyskutowali, jak poprawić bezpieczeństwo. Podpowiadali rozwiązania. Nikt nie chce powtórki.

Mieszkańcy w swoich komentarzach na portalu i na Facebooku zwracali uwagę na kilka kwestii. Rozważali zasadność wprowadzenia sygnalizacji świetlnej.

– Tam jest bardzo niebezpiecznie, ktoś odpowiedzialny powinien pomyśleć o sygnalizacji świetlnej. Poza tym tam jest naprawdę duży ruch – napisała jedna z komentujących.

Były też inne pomysły.

– Sygnalizacja w tym miejscu chyba nie ma sensu, bo byłaby trzecią na odcinku 500 metrów. Niemniej przejście na pewno wymaga odmalowania i doświetlenia – zimą bardzo szybko robi się ciemno i widoczność na tym przejściu jest zerowa, a chodzą tamtędy dzieci – zauważa jeden z komentujących.

Ktoś nawet przyjrzał się oznakowaniu od strony ulicy Słowackiego i przesłał zdjęcia.

– Co widzi kierowca, jadąc od ul. Słowackiego. Drzewa zasłaniają znaki drogowe – komentuje internauta i przesyła nam fotografie (patrz poniżej).

Co na to policja i zarządca drogi?  

Potrzebą poprawy bezpieczeństwa zainteresowaliśmy mławską policję i zarządcę drogi wojewódzkiej, jaką jest aleja Piłsudskiego w Mławie.

Mławskich mundurowych zapytaliśmy o możliwości polepszenia infrastruktury drogowej.

– Na miejscu wypadku, na al. Piłsudskiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Słowackiego zostanie przez nas przeprowadzona lustracja z udziałem zarządcy drogi. Wszystko po to, by w tym miejscu wprowadzić rozwiązania, służące poprawie bezpieczeństwa – informuje portal Nasza Mława asp. szt. Anna Pawłowska – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Odpowiedzi na nasze zapytanie udzielił także przedstawiciel zarządcy drogi.  

– W związku z e-mailem z dnia 19.02.2020 r. dotyczącym przejść dla pieszych na drodze wojewódzkiej nr 544 (al. Piłsudskiego) w m. Mława, Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie informuje, że w ramach statutowych zadań prowadzone są kontrole stanu technicznego oznakowania, w tym oznakowania poziomego na drogach wojewódzkich. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, podejmowane są działania zmierzające do odnowienia znaków poziomych, czy to w ramach obowiązującej rękojmi, czy planowanych robót po wyłonieniu wykonawcy w trybie przetargu – informuje portal Nasza Mława mgr inż. Tomasz Dąbrowski – p.o dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

W sprawie oświetlenia przejść dla pieszych urząd odbija piłeczkę w stronę ratusza.

– Odnośnie kwestii oświetlenia przejść dla pieszych, Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie informuje, że zgodnie z art. 18 Ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. 1997 nr 54 poz. 348 z późn. zm.) planowanie, finansowanie oświetlenia dróg wojewódzkich należy do zadań własnych gminy, na której terenie znajdują się wspomniane drogi. W związku z tym MZDW w Warszawie nie jest właściwą jednostką do udzielenia informacji w tym zakresie – dodaje przedstawiciel MZDW w Warszawie.

W związku ze stanowiskiem zarządcy drogi, uwagi w kwestii doświetlenia przekazaliśmy do mławskiego ratusza. Czekamy na odpowiedź.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
pasek
pasek
4 lat temu

Przecież to przejście jest doświetlone. Nie widzicie lampy nad pasami.

Patryk
Patryk
4 lat temu

Aż Redakcja musi zajmowac się tego typu sprawami. A co robił w tej sprawie radny od kilku kadencji z tego terenu
Powinien się wstydzić.

kos
kos
4 lat temu

Co to za argument, że trzecia sygnalizacja na odcinku 500m? W wielu miastach jest taka sytuacja i jakoś ruch się odbywa. Tu chyba chodzi o bezpieczeństwo pieszych , prawda? A po drugie to nie jest 500m a 650 – 700m…..
No i do jasnej anielci pomalujcie wreszcie pasy dla skręcających w lewo. Dlaczego zarządca dróg tak tego się boi? Przykładem jest Sienkiewicza przy Muzycznej. Skończy się wreszcie omijanie z prawej skręcających w lewo a dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo i zwiększy komfort. Kierowcy będą wiedzieli, gdzie stanąć podczas skręcania bo czasami stoją na środku swojego ”umownego” pasa i blokują ruch. Tam też by się przydała sygnalizacja. Nie bać się tego. Tu akurat kamyczek do Starostwa.

Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy [ZDJĘCIA]

0
Setki najmłodszych mieszkańców miasta uczestniczyło we wtorek na mławskim rynku w 11 odsłonie biegu ulicznego im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza.  Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy 11...

Ruszyła budowa plaży nad Zalewem Ruda

4
Ruszyła budowa plaży nad Zalewem Ruda. Dowiedzieliśmy się, że prace rozpoczęto z inicjatywy mławskiego samorządu. Powstanie miejsce do kąpieli z ratownikami, którzy będą zatrudnieni...

Nasi biegacze bez zadyszki. Podium w Szulmierzu

0
Impreza o nazwie Leśna Zadyszka organizowana w Szulmierzu doczekała się już dziewiątej edycji. Tradycyjnie biegacze mieli do wyboru dwa odcinki o długości 5 lub...

Informacje z Mazowsza 63 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o pięćdziesięciu latach chirurgii dziecięcej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, otwarciu północnej...
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:

Rezerwy znowu zwycięskie. W sobotę czekamy na awans

4
Rezerwy Mławianki wróciły na zwycięską ścieżkę. To sprawia, że kwestia awansu naszej „dwójki” do okręgówki rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Jeśli podopieczni Piotra Króla...
praca

Dyżury telefoniczne ZUS w czerwcu

0
Dyżury telefoniczne ZUS w czerwcu 2024 roku. Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą skorzystać z porad ekspertów z ZUS podczas dyżurów telefonicznych zorganizowanych w czerwcu. Sprawdź,...

Kierowcy tracili prawko i otrzymywali surowe mandaty

0
Kierujący muszą się liczyć z tym, że patrole mławskiej grupy SPEED, mają pod szczególnym nadzorem miejsca zagrożone przekraczaniem prędkości, zgłoszone przez użytkowników Krajowej Mapy...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Twórcy powitali lato [ZDJĘCIA]

0
Mławscy twórcy zrzeszeni w Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w niedzielę 9 czerwca powitali lato na imprezie integracyjnej w Podkrajewie.  Twórcy powitali lato Powitanie lata stało...

Jest utrzymanie, Mławianka zostaje w trzeciej lidze

53
Dramatyczny finisz wyłonił ostatniego spadkowicza. Trzecią ligę opuszcza Olimpia Zambrów, mimo że w ostatnim meczu pokonała wysoko wysoko notowaną Lechię Tomaszów Mazowiecki. Mławianka obroniła...

Frekwencja wyborcza z godziny 17

0
Frekwencja podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego w Polsce do godziny 17:00 wyniosła 28,20 proc. - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Województwo mazowieckie Frekwencja do godziny 17 31,65% Liczba kart...

Luksusowe wakacje – czy warto zainwestować w komfort? [SPONSOROWANE]

0
Czym są ekskluzywne wakacje? Choć wielu urlopowiczów może różnie interpretować ten termin to dla wielu luksusowy urlop kojarzy się z pięciogwiazdkowym, nowoczesnym hotelem z...
- REKLAMA -
3
0
Przejdź do komentarzyx