sobota, 15 czerwca 2024
naszamlawa.plWiadomościNowa trasa MKM-ki, nowy autobus. Zobacz, którędy będzie jeździł
- REKLAMA -
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Idealny lokal pod inwestycję!
  Idealny lokal pod inwestycję!
  Cena: 550 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Nowa trasa MKM-ki, nowy autobus. Zobacz, którędy będzie jeździł

-

Dziś (28 września) przed ratuszem dziennikarzom został zaprezentowany nowy autobus Mławskiej Komunikacji Miejskiej, który zacznie kursować od 1 października.

– Ten autobus to jest pilotaż projektu, realizowanego w całości przez miasto Mława. Bowiem od 1 stycznia 2019 roku Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe, czyli spółka komunalna będzie prowadziło komunikację – mówił burmistrz Sławomir Kowalewski. – Dlatego prezes spółki zakupił autobus, który został oklejony w nasze barwy – dodał.

- R E K L A M A -

Zdaniem burmistrza to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, kiedy spółka Mobilis, prowadząca MKM, ma problemy, zamyka swoje oddziały w kraju.

– Jest to nowe wyzwanie dla Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego. Ta pilotażowa, dodatkowa linia pozwali nam się przygotować do kompleksowej obsługi komunikacji od 1 stycznia. Do końca roku będziemy zbierać informacje od mieszkańców, jakie są potrzeby rozwinięcia MKM-ki – mówił z kolei prezes MPDM, Krzysztof Dubojski.

Nowa trasa – nr 2 połączy ulice Żwirową (odnoga od Żuromińskiej) z ulicą Szreńską. Będzie wiodła ulicami: Żuromińską, Kościelną, Graniczną, Napoleońską, Piłsudskiego, Żwirki, Stary Rynek, Długą, Płocką, Andersa, Banku Miast, Podmiejską do pętli przy ul. Szreńskiej.

Świeżo zakupiony autobus pomieści 96 pasażerów (27 miejsc siedzących). W planach jest dokupienie jeszcze pięciu, będą się różniły wielkościami (po 12 m długości i po 9,8 m). Koszt całego zakupu – ok. 1,3 mln zł – zostanie rozłożony na 36 rat leasingowych.

Przypomnijmy – MKM została uruchomiona w październiku 2014 r., mieszkańcy mogą z niej korzystać bezpłatnie. Jak podaje ratusz, dotychczas przewiezionych zostało ok. 942 tys. pasażerów, którzy zarejestrowali swój przejazd. Szacuje się, że w rzeczywistości przejechało ponad 1,2 mln osób. Oznacza to, że średnio rocznie z komunikacji miejskiej korzysta 300 tys. pasażerów. Największa liczba, bo aż 1 145 została przewieziona 24 lutego 2016 r.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
51 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
normal
normal
5 lat temu

Anonimie z 6:39, nie jestem żadnym urzędasem. Pracuję w jednej z mławskich firm i z urzędowaniem nie mam nic wspólnego. To, że nie wszyscy mieszkają w centrum to wiemy. Jednak zauważ chłopczyku, że z Wólki jeździ nie tylko '1′ ale też (rzadko) 'B’ i dlatego (tak mi się wydaje) uruchomiono teraz '2′. Zwiększy to możliwość szybszego dojechania do centrum bo przecież '2′ jedzie dość prostą drogą co centrum. Sprawdziłem – rano co kilka minut są teraz 3 linie do centrum.Ty tego nie widzisz??? Sprawdzałeś to ? Czy może tylko tak się po prostu czepiasz.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  normal
5 lat temu

Tak, żeby dojechać prostą drogą na dworzec PKP , mam lecieć 1 – 2 km do rynku, czy też dworzec PKS, bo w innym wypadku jadę pół godziny zwiedzając Mławę

normal
normal
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

Nie wiem gdzie dokładnie mieszkasz to nie wiem co Ci odpowiedzieć – sorry….

mink
mink
Odpowiedź do  normal
5 lat temu

Popieram normal. O 7 rano jest od 7:13 do 7:41 z dworca PKP praktycznie co 10 min autobus. Przydałoby się, żeby 2 przynajmniej do 16 jeździła co godzinę, a 1 co pól godziny, wtedy nie trzeba byłoby dopasowywać rozkładu jazdy MKM do wciąż zmieniającego się rozkładu PKP bo zawsze by się dojechało jakimś autobusem na dworzec.

Anna
Anna
5 lat temu

Czy w Ciechanowie ludzie jeżdżą za darmo?

mławianin 1
mławianin 1
Odpowiedź do  Anna
5 lat temu

Nie jeżdzą. Tam są bilety.

a to ciekawe
a to ciekawe
Odpowiedź do  mławianin 1
5 lat temu

Tylko tam bilety są „trochę” tańsze i jak wsiadasz do autobusu w danym kierunku to nie krążysz po Ciechanowie godzinę zanim dojedziesz do celu.
Za darmo to nic nigdzie nie ma i w Młaswie też nie. Licząc wydatki na MKM w Mławie, to przypada około minimum 50zł na osobę rocznie, niezależnie od wieku (od noworodka począwszy): koszt roczny MKM, dodać obsługę w ratuszu, dodać koszt papieru, koszt produkcji kart mławiaka, a jak z Wikipedii można się dowiedzieć, może jeszcze jakiejś spółki, która niby obsługuje MKM.

normal
normal
Odpowiedź do  a to ciekawe
5 lat temu

Głupio liczysz. Po co wogóle podajesz Ciechanówek jako przykład. Każde miasto dokłada do komunikacji, bez wyjątku. Twoje ulubione miasto też. Dodaj teraz ile kosztuje podatnika w tym mieście dokładanie do komunikacji plus cena biletu i Ci wyjdzie – Ty obiektywny człowieku…. Ty naprawdę myślisz, że w miastach gdzie są bilety podatnik nie dokłada do komunikacji??? A bilety może i są tam „trochę” tańsze ale u nas każdy mieszkaniec jeździ bez płacenia za bilet. Teraz nie będziesz krążył/a godzinę bo własnie po to powstała linia 2″ która do centrum jedzie całkiem prostą drogą. Po drugie linia B też jeździ prosto tak więc nie musisz krążyć…Chyba, że chcesz wysiadać pod schodami celu do którego jedziesz.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  normal
5 lat temu

To Ty głupio liczysz, urzędasie.
Nie wszyscy w tym mieście mieszkają przy ul. Żwirki lub Piłsudskiego, żeby mieli możliwość wyboru autobusu, którym się chce jechać.

Ewka
Ewka
5 lat temu

Wloczamy głowke panie normal co tam przecinek.

normal
normal
Odpowiedź do  Ewka
5 lat temu

Tak, tak. Szczególnie „wloczamy” Pani Ewko…. Daj już spokój z tym pisaniem.

Mlawianka
Mlawianka
5 lat temu

Jeszcze są ludzie MYŚLĄCY…Super Ewka

Ewka
Ewka
5 lat temu

Panie normal nie ma pan ZIELONEGO BLADEGO POJĘCIA o rozkładzie godzinach o niczym to ile jest szkół każdy wie ale nie każde dziecko np.po zmianie msc zamieszkania chce zmienić szkołę …. weźmy Niemcy Anglię tam autobusy dopasowane są do dzieciaków szkolnych a emeryt zawsze zdąży Tylko po co MYŚLEĆ O WSZYSTKICH ZA CIĘŻKO…

normal
normal
Odpowiedź do  Ewka
5 lat temu

Ewka. Napisz to jeszcze raz. Nie używasz kropek, przecinków, używasz jakichś skrótów. A do tego kolejna mądra „Mlawianka”” Ci przytakuje. Naprawdę trudno Cię zrozumieć.

MieszkankaŁomii
MieszkankaŁomii
5 lat temu

Oo świetnie! Ale też jestem za tym, aby linia prowadziła do Łomii. A co do kierowcy to najlepszy jaki może być.

kos
kos
Odpowiedź do  MieszkankaŁomii
5 lat temu

Dobry pomysł z miejskimi do Łomii czy np do Szydłowa ale niestety tutaj to już kwestia kasy. Gminy musiałyby się dołożyć a jak znam życie to byłby z tym problem. Dla mieszkańców Łomii jest jeszcze jedna możliwość – złożyć wniosek do gminy o chęć wejścia w granice miasta….. ☺

patriota
patriota
5 lat temu

Trochę to przypadek że autobusy będą Scanii a tuż obok E7 buduje się nowa stacja obsługi właśnie tej marki zaczęta niedawno przez prywatnego inwestora. Przypadek…

konrad
konrad
Odpowiedź do  patriota
5 lat temu

Jeśli faktycznie jesteś patriotą to powinieneś się cieszyć. Na miejscu autobusy będą miały przeglądy. Firma stąd zatrudni lidzi stąd. Bedą mieli pracę a serwis będzie na miejscu. Autobusy będą właśnie tu przechodziły remomty bez konieczności jezdżenia gdzieś w Polskę. Napisz w czym jest problem?

Mieszkaniec Łomii
Mieszkaniec Łomii
5 lat temu

Autobus miejski przydałby się również w Łomii. Połączenie z Mławą jest fatalne.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Mieszkaniec Łomii
5 lat temu

To Wy Mieszkancy Łomii złozcie wniosek o przylaczenie do Mławy.

Kopek
Kopek
5 lat temu

Ostatnio był artykuł o tym, że Ciechanów kupił nowy elektryczny autobus z dofinansowaniem z UE w wysokości 90%, a tutaj kupuje się ponad 10 letni szrot.

A....
A....
Odpowiedź do  Kopek
5 lat temu

To nie jest chłopcze 10 letni szrot.

Kopek
Kopek
Odpowiedź do  A....
5 lat temu

Jeszcze nie ma danych w bezpiecznym autobusie, ale na pewno mają 10 lat, a w przypadku autobusów miejskich to już prawie szrot, tym bardziej że jest możliwość pozyskania środków zewnętrznych na nowe autobusy, które służyłyby lata.

Alfa&Omega
Alfa&Omega
Odpowiedź do  Kopek
5 lat temu

Ciekawe czy wiesz, że roczny przegląd takiego autobusu jest dużo droższy…. Tak więc nie podniecaj się. A do tego akumulatory, które trzeba wymieniać są… jeszcze droższe…. Daj już spokój.

Kopek
Kopek
Odpowiedź do  Alfa&Omega
5 lat temu

Akurat to był tylko przykład, chodziło o to, że są do pozyskania środki zewnętrzne na nowe autobusy (nie tylko elektryczne), ale jak zwykle brak czasu i chęci.

Ewka
Ewka
5 lat temu

Właśnie co do rozkładu godziny dopasowane dla emerytów … albo powinny częściej jeździć . NIE ZAWSZE DZIECI MIESZKAJĄ BĄDŹ CHCĄ CHODZIC DO SXKOLY BLISKO DOMU… Lekcje rozpoczecie 9.50 szkoła nr 7 a autobus 9.40 przy stadionie itd…

maratończyk
maratończyk
5 lat temu

Fajnie, ale jest jedno ale… ktoś będzie musiał kupić te 5 dodatkowych autobusów. Pytam zatem, skąd miasto, bądź jej spółka, wezmą na to pieniądze. Leasing? A kto go będzie spłacał, skoro spółka nie będzie czerpać zysków z przejazdów (komunikacja jest bezpłatna dla mieszkańców). Miasto dorzuci z własnej kasy? A skąd miasto weźmie te pieniądze, skoro Mława ma 100 mln długu – tak, nie mylę się, 100-milionów. 40 mln długu m.in. z obligacji plus 60 mln za oczyszczalnię, który będziemy spłacać przez 33 lata. To jest chore! I znowu nie ma nic o środkach unijnych, pan burmistrz nie szuka źródła sfinansowania tej wielomilionowej inwestycji. Znowu mieszkańcy się zrzucą na kredyt! Ech, a głupi lud wszystko kupi… i będzie klepał po plecach pana burmistrza. Mam nadzieję, że ktoś w końcu przerwie ten maraton szaleńców!

A....
A....
Odpowiedź do  maratończyk
5 lat temu

Maratończyk. Idź pobiegać….. Dobrze Ci to zrobi….

every
every
Odpowiedź do  A....
5 lat temu

No i znalazł się już jeden do klepania złotoustego po plecach za to, że nie umie zbierać pieniędzy leżących na ulicy.
A… Twój poziom jest delikatnie mówiąc na poziomie przedszkolaka, zacznij uzywać szarych komórek, bo wszystkie Ci wyginą.

A....
A....
Odpowiedź do  every
5 lat temu

A skąd znasz mój poziom? Po czym tak sądzisz. Po tym, że nie mam takiego zdania jak Ty. No, sorry nie mam bo nie chcę sie zniżać do takiego poziomu. Jesli Ty miałbyś poziom to byś tego wpisu nie dokonał. Pozwól człowieku myśleć innym. Tobie to nie wychodzi. A szkoda bo potrzeba nam ludzi myślących…. Pozdrawiam nietolerancyjny gburze.

Mlawianka
Mlawianka
5 lat temu

Szkoła nr 7 największą w Mławie. Uczniowie z różnych krancow Mławy nawet jeden autobus nie dopasowany do godz.lekcyjnych .Lekcje kończą się np.14.25 autobus 14.34 lekcja kończy się np 12.30 autobus na książąt z pod kościoła 12.34….itd A to największa szkoła może ktoś wreszcie pomyśli…

normal
normal
Odpowiedź do  Mlawianka
5 lat temu

Z różnych krańców Mławy ? U nas jest 6 podstawówek. Praktycznie w każdej większej części miasta jest szkoła podstawowa. Co Ty bredzisz, że z różnych krańców Mławy. To niech przeniosą dziecko do swojej dzielnicy. Poza tym oprócz autobusu linii 2 jeździ w okolicach siódemki jeszcze linia 1 i całkiem blisko linia A. Przestańcie ludzie na wszystko narzekać !!

Joanna
Joanna
5 lat temu

Najlepszy kierowca na mławskich ulicach. właściwa osoba na właściwym miejscu

Piotr
Piotr
5 lat temu

Wybaczcie mi, ale zwymiotowałem…

normal
normal
Odpowiedź do  Piotr
5 lat temu

To posprzątaj po sobie…..

Robert
Robert
5 lat temu

no za ten autobus to trzeba zaglosowac

every
every
Odpowiedź do  Robert
5 lat temu

Taaak, głosuj na złotoustego szamana – przy urnie poklepie cię po plecach, a jak zagłosujesz to odwróci się do ciebie d.pą.

kos
kos
Odpowiedź do  every
5 lat temu

Napisałeś tu do kogoś o poziomie. Może tak zwróć uwagę ma swój. Jeśli masz inne poglądy to absolutnie Twoja sprawa ale po cholerę krytykujesz tych, którzy mają inne poglądy. Oceń te swoje wpisy i najlepiej……zamilknij jeśli masz obniżać tu poziom dyskusji. Ja może nie jestem wielkim zwolennikiem Kowalewskiego ale ten ruch z przeniesieniem komunikacji był bardzo dobry bo nie wiadomo co za chwilę zrobiłby Mobilis. Tak Cię to boli, że burmistrz, ktorego nie lubisz zrobił coś co wręcz trzeba było zrobić??? Boli Cię, że nie masz kolejnego argumentu przeciwko niemu? Nie martw się i tak jest ich wiele. I ośmieszaj się już…. człowieku.

every
every
Odpowiedź do  kos
5 lat temu

Ruch był dobry…, tylko mógł się postarać o środki zewnętrzne, tak jak i do wielu innych zadań w naszym mieście, a nie tylko podwyższa dług Mławy.
W dalszym ciągu uważam, że Mławie jest potrzebny ktoś, kto ma szersze horyzonty myślowe i nie będzie robił wszystkiego naq pokaz za naszą kasę, a będzie się starał zdobywać środki z funduszy zewnętrznych na większość zadań póki jeszcze można coś wysupłać i ktoś, kto nam nie zabetonuje Mławy do końca.

Alicja S.
Alicja S.
5 lat temu

Gdy mieszkałam w Mławie a było to w latach 50 tych XX wieku kursowały czerwone autobusy Z Dworca Kolejowego do miasta Mławy. Autobusy te kursowały rytmicznie zgodnie z przyjeżdżającymi pociągami. Tych kursów było duzo bo i sporo pociągów zwykłych, pospiesznych , dalekobieżnych , zatrzymywało się na Dworcu Kolejowym w Mławie. Dojazd do szkół, pracy był niemal wielkomiejski. Natomiast brakowało komunikacji miejskiej w samym mieście a przecież Mława z każdym rokiem rozbudowywała się. Gdy po wielu latach przyjeżdżałam niestety be z własnego samochodu było bardzo trudno poruszać się po Mławie. Dobrze wiec,ze po wielu latach władze miasta przywracają te formę komunikacji.

every
every
Odpowiedź do  Alicja S.
5 lat temu

Tak tylko ta komunikacja proszę szanownej Pani nie jest dopasowana do pociągów, a więc szanowna Pani jak przyjedzie do miasta Mława pociągiem, to weźmie sobie zamówi taxi i ją dowiozą gdzie będzie chciała, proszę Pani.

normal
normal
Odpowiedź do  every
5 lat temu

Everytime stupid…….

ewcia
ewcia
5 lat temu

dziś to 28 września 😉

Mława
Mława
5 lat temu

A rozkład jazdy?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

A za kierownicą owego autobusu jeden, a w zasadzie jedna z najgorszych kierowców MKM-ki – brawo.

Mława
Mława
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

Bardzo miła jest ta Pani.

every
every
Odpowiedź do  Mława
5 lat temu

Miła kobieta – być może ale kierowca nie najlepszy, nie umie płynnie jeździć, wozi pasażerów jak worki z ziemniakami.

mieszkanka
mieszkanka
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

Zgadzam się z opinią.

JanMława
JanMława
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

Najgorszych? Chyba najlepszych. Na tą Panią nie powiem złego słowa. Super kierowca.

Zbyszek
Zbyszek
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

Proponuję udanie się do Pani doktor [wymoderowano] , bo ze wzrokiem kiepsko!!! Może jest jeszcze nadzieja na uratowanie.
A Co do kierowcy Pani o której mowa , to nie znam lepszego i opanowanego kierowcy! Która musi wozić takich wyjątkowych pasażerów jak Pan!

pracujący w Mławie
pracujący w Mławie
5 lat temu

O dobra decyzja. Prowadzenie MKM samem kiedy ptaszki ćwierkają że PKS upada, jednak ratusz przewiduje. Brawo za odwagę. A Starostwo spało i śpi. Powiat nie ma jak dojechać do Mławy. Dziękuję wam PSL.

Rywalizacja, zgranie, zaangażowanie obu zespołów

0
Klub POWER Basket w środę 12 czerwca rozegrał piąty i zarazem ostatni sparing z planowanej serii rozgrywek obu Lig Sekcyjnych koszykówki chłopców w tym...

Policjanci szkolą Wojsko Polskie

0
Policjanci szkolą Wojsko Polskie pełniące służbę na polsko-białoruskiej granicy. Zajęcia odbyły się niedawno w Olsztynie. Policjanci żołnierzom przekazywali wiedzę na temat techniki i taktyki...
las i łąka

Nadchodzą upalne dni

0
Nadchodzą upalne dni. W najbliższy weekend temperatura w ciągu dnia nie powinna przekraczać 24 stopni, ale zmieni się to już w poniedziałek.   W poniedziałek słupek...

Multimedaliści z Husarii. Podium mistrzostw Polski

1
Wspaniałe wieści napłynęły z Mińska Mazowieckiego. W trakcie czwartej edycji mistrzostw Polski służb mundurowych w brazylijskim jiu-jitsu nasi wojownicy przedarli się aż czterokrotnie na...
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
dziecko

Wniosek 800 plus do końca czerwca

0
Rodzice planujący korzystanie ze świadczenia rodzinnego 800 plus powinni pamiętać o terminie złożenia wniosku — do końca czerwca.  Wniosek 800 plus do końca czerwca Od 1...

Dzieci pokazały prace w Galerii Foyer

0
Dzieci uczęszczające na zajęcia rysunku i malarstwa do Joanny Rodowicz do Miejskiego Domu Kultury w Mławie pokazały swoje prace podczas wernisażu wystawy 11 czerwca...

W niedzielę mecz o awans. Wieczfnianka kontra Gryf

0
W niedzielę zostanie rozegrana ostatnia seria spotkań w ciechanowskiej B-klasie. Awans w miniony weekend świętowali już reprezentanci Wkry Cieksyn. O drugie premierowe miejsce powalczy...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Rzadziej chorujemy [SPONSOROWANE]

0
Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości powietrza na Mazowszu znacząco spadła. Tak wynika z raportu Europejskiego Centrum Czystego Powietrza. Mowa o ponad...

Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy [ZDJĘCIA]

2
Setki najmłodszych mieszkańców miasta uczestniczyło we wtorek na mławskim rynku w 11 odsłonie biegu ulicznego im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza.  Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy 11...

Ruszyła budowa plaży nad Zalewem Ruda

8
Ruszyła budowa plaży nad Zalewem Ruda. Dowiedzieliśmy się, że prace rozpoczęto z inicjatywy mławskiego samorządu. Powstanie miejsce do kąpieli z ratownikami, którzy będą zatrudnieni...

Nasi biegacze bez zadyszki. Podium w Szulmierzu

0
Impreza o nazwie Leśna Zadyszka organizowana w Szulmierzu doczekała się już dziewiątej edycji. Tradycyjnie biegacze mieli do wyboru dwa odcinki o długości 5 lub...
- REKLAMA -
51
0
Przejdź do komentarzyx