Nie tylko zimą. Posiłki dla potrzebujących przez cały rok

0
266
fot. pixabay
- REKLAMA -

Emeryci, renciści i ubogie rodziny nie muszą bać się zimy. Mieszkańcy, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej mogą między innymi skorzystać  z ciepłych posiłków. Nie tylko zimą, ale przez cały rok MOPS realizuje również program w zakresie dożywiania. 

- REKLAMA -

Posiłek z MOPS przysługuje osobom lub rodzinom, które nie są w stanie same go sobie zapewnić. Od października zmieniły się kryteria dochodowe. W tej chwili na taką pomoc mogą liczyć osoby samotnie gospodarujące, u których dochód nie przekracza 1051,50 zł (tj. 150 proc. kryterium dochodowego dla osoby samotnie  gospodarującej).
Jeśli chodzi o osoby, które mają na utrzymaniu rodzinę, ich dochód nie może przekraczać 792 zł na osobę. Pomoc w formie obiadów przysługuje także dzieciom w szkołach, żłobku i przedszkolu. (Kwota dochodu z 1 ha przeliczeniowego wynosi – 308 zł.).

Aby uzyskać wsparcie w tej formie, należy złożyć wniosek do MOPS-u. Pracownik socjalny udaje się do wnioskodawcy w celu przeprowadzenia rodzinnego wywiadu środowiskowego. Pozytywne rozpatrzenie wniosku jest uzależnione od spełnienia wymogów.

Wymagane dokumenty:
– ustny lub pisemny wniosek o udzielenie pomocy w formie gorącego posiłku,
– dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość – do wglądu
– dokumenty potwierdzające sytuację finansową wnioskodawcy
– w razie konieczności inne dokumenty potwierdzające trudną sytuację życiową, które określa pracownik socjalny
– rodzinny wywiad środowiskowy przeprowadzony przez pracownika socjalnego

Gorące posiłki w okresie zimowym

Mławski szpital we współpracy z MOPS-em każdej zimy rozpoczyna także wydawanie ciepłych posiłków dla osób bezdomnych, samotnych i starszych. Jak poinformowała dyrektor ośrodka, taka forma pomocy zostanie uruchomiona również w tym roku. Zima w tej chwili jest dość łagodna, ale gdy tylko temperatura za oknem spadnie do ok. – 15 stopni Celsjusza posiłki będą wydawane.

 

 

 

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Powiadomienia są wysyłane na podany adres email.
Adres email nie jest widoczny dla innych użytkowników.
Nie wysyłamy niechcianych wiadomości.
Jednym kliknięciem możesz zrezygnować z subskrybcji