środa, 17 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomościNajlepszy dyżurny z Mławy
- REKLAMA -
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 390 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Cena: 1 200 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Cena: 420 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:

Najlepszy dyżurny z Mławy

-

Najlepszy dyżurny z Mławy. Kom. Adam Mocek z KPP w Mławie, zajął pierwsze miejsce eliminacjach wojewódzkich (na Mazowszu) do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. 

- R E K L A M A -

 

 

Klasyfikacja końcowa eliminacji wojewódzkich do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji przedstawia się następująco. Pierwsze miejsce zajął kom. Adam Mocek z KPP w Mławie, drugi był podinsp. Krzysztof Marciniak z KPP w Przysusze, a trzeci podinsp. Ireneusz Węgrzyn z KPP w Sokołowie Podlaskim.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mławie, kom. Adam Mocek będzie reprezentował w listopadzie garnizon mazowiecki w czasie III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji organizowany w Szkole Policji w Katowicach.

 

Po zakończeniu konkurencji finałowej odbyła się uroczysta zbiórka w Sali Tradycji KWP zs. w Radomiu, podczas której przewodniczący głównej komisji sędziowskiej – Naczelnik Sztabu Policji KWP zs. w Radomiu mł. insp. Michał Pawliński podsumował całość przedsięwzięcia. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jakub Gorczyński pogratulował wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników. Trzem najlepszym funkcjonariuszom wręczył puchary i dyplomy. Przewidziane zostały również nagrody finansowe.

 

Dyżurni to tzw. komendanci po godzinach

Turniej był formą doskonalenia umiejętności zdecydowanej i zgodnej z procedurami realizacji zadań dyżurnego jednostki policji. Pozwolił na sprawdzenie i poszerzenie wiedzy zawodowej oraz przepisów prawnych przez dyżurnych jednostek organizacyjnych policji, co niewątpliwie ma bezpośredni wpływ na podniesienie jakości obsługi interesantów.

Oficerowie dyżurni to tzw. komendanci po godzinach. Od ich decyzji oraz szybkości reakcji zależy to, jak efektywnie będzie dysponowany patrol, który pełni służbę. Oprócz nadzoru nad policyjnymi załogami pozostaje jeszcze ważne zadanie, jakim jest współpraca z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i bieżąca wymiana informacji, szczególnie w sytuacjach kryzysowych, kiedy ratuje się ludzkie życie i zdrowie. Stanowisko kierowania to miejsce, gdzie służbę pełni oficer dyżurny i jego zastępca. Miejsce pełne informatycznych narzędzi, służących do sprawdzania osób i przedmiotów, a także do komunikowania się z patrolami, nadzoru nad nimi i równie szybkiej komunikacji z innymi policyjnymi służbami.

To również miejsce, gdzie zgłaszają się interesanci, świadkowie, pokrzywdzeni w wyniku przestępstw czy też podejrzani objęci policyjnym dozorem. Opanowanie i umiejętność komunikacji interpersonalnej, prowadzenia rozmowy z każdym interesantem, to właśnie sztuka doskonale opanowane przez policyjnych dyżurnych.

Niekiedy funkcja ta wymaga stanowczości i opanowania. Wszystko jednak zależy od sytuacji, zgłoszenia czy też rozmówcy. Z jednej strony są dzwoniący, bądź przychodzący po pomoc lub poradę, z drugiej są ci, którzy traktują kontakt z jednostką policji, w sposób nie zawsze poważny. Dyżurny do każdego jednak rozmówcy stara się podejść w sposób taki, aby pokazać profesjonalizm swojej służby i ze zrozumieniem przyjąć zgłoszenie bądź wyjaśnić, do jakiej instytucji zgłaszający może zwrócić się ze swoim problemem.

3 etapy konkursu

By wyłonić tych „najlepszych z najlepszych” w KWP zs. w Radomiu przeprowadzono wojewódzki finał Turnieju Służby Dyżurnej 2023 jednostek organizacyjnych Policji garnizonu mazowieckiego. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez funkcjonariuszy Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu i podzielono na 3 etapy.

Etap I przeprowadzony został w siedzibach komend miejskich/powiatowych Policji oraz komisariatach Policji. Do testu przystąpiło 219 funkcjonariuszy realizujących zadania służbowe na stanowisku kierowania jednostek organizacyjnych KMP/KPP/KP. Test składał się z 40 pytań. Na podstawie osiągniętych wyników wyłoniono reprezentantów jednostek do drugiego etapu turnieju.

Etap II przeprowadzony został w KWP zs. w  Radomiu w miniony, do którego przystąpiło 47 obsad funkcjonariuszy stanowisk kierowania. Konkurencja polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań obejmujących problematykę z zakresu działania policjantów pełniących służbę na stanowisku kierowania. Spośród uczestników, na podstawie osiągniętych wyników wyłoniono 6 finalistów.

Etap III odbył się wczoraj (29.06) w Centrum Operacyjnym KWP zs. w Radomiu. Podczas finału przeprowadzony został sprawdzian praktyczny polegający na symulacji pełnienia służby na stanowisku kierowania, który obejmował m.in. przyjęcie zgłoszenia i jego zarejestrowanie w policyjnych systemach informatycznych, kierowanie siłami i środkami, dokumentowanie wykonanych czynności w policyjnych bazach informatycznych. Policjanci w tej konkurencji wykazali się profesjonalnym działaniem, dużą znajomością procedur policyjnych, przepisów prawnych oraz umiejętnością zbierania i wartościowania informacji o zdarzeniu.

Źródło: Sztab Policji KWP

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Znam Człowieka osobiście. Bardzo porządny i zaangażowany Policjant, jeden z niewielu w tej jednostce. Gratulacje

Jeden z kierowców utracił pojazd na poczet przyszłej kary

0
Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez policję wieczorem 15 lipca, w Mławie — podczas nadzoru na Alei Św. Wojciecha — oraz na terenie gminy...

Dzień Szreńska przed nami

0
Dni Mławy 2024 już za nami. Jednak to nie koniec imprez na naszym terenie. Doskonale pobawić można się także podczas wydarzeń organizowanych w gminach...

Informacje z Mazowsza 68 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o malejącej liczbie czarnych punktów na Mazowszu, sieci ekodoradców w ramach programu „Mazowsze...

Wystawa Batiku w „13”

0
Galeria „13” zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Batik po przasnysku” w Centrum Medycznym w Mławie, przy ul. Żwirki 26.  Wystawa Batiku w "13" Wystawę można oglądać...
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:

Zmiany w Konopiance. Kozłowski zastąpi Brzozowskiego

0
W drugi weekend sierpnia ruszy nowy sezon w lidze okręgowej. Nasz stan posiadania nie uległ zmianie, nadal będziemy trzymać kciuki za cztery zespoły. W...

Samochód stoczył się i przygniótł kobietę do muru

0
Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala kobieta, którą przygniotło własne auto. Samochód stoczył się i przygniótł kobietę do muru. Do zdarzenia doszło w sąsiednim...

W takich warunkach zadbajmy zwłaszcza o dzieci

0
W takich warunkach zadbajmy zwłaszcza o dzieci. Synoptycy zapowiadają falę upałów. Może to być niebezpieczne dla zdrowia i życia. Do funkcjonowania w czasie panowania...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Porażka w pierwszym sparingu. Sześciu na testach

29
Gracze Mławianki rozegrali pierwszy mecz kontrolny przed startem sezonu 2024/2025. W Płocku musieli w sobotnie przedpołudnie uznać  wyższość rezerw tamtejszej pierwszoligowej Wisły. Wśród podopiecznych...

Tragedia w Gołotczyźnie. Kierowca mazdy zmarł na miejscu

0
Tragiczny wypadek w Gołotczyźnie w niedalekim powiecie ciechanowskim. 50-letni kierowca mazdy zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna zmarł na miejscu. Tragedia w Gołotczyźnie....

Dni Mławy 2024. Tłumy na stadionie

1
Takich tłumów na Dni Mławy dawno nie było. Podczas tegorocznej imprezy w święto naszego miasta — szczególnie w sobotę 13 lipca na stadionie —...

Publiczność gorąco oklaskiwała Warszawską Orkiestrę Sentymentalną

0
Warszawska Orkiestra Sentymentalna z powodzeniem wystąpiła w niedzielę w parku w Mławie. Licznie zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała występ zespołu.  Publiczność gorąco oklaskiwała Warszawską Orkiestrę Sentymentalną Koncert...
- REKLAMA -
1
0
Przejdź do komentarzyx