poniedziałek, 30 stycznia 2023
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościMławski szpital dostał prezent od miasta
- REKLAMA -
 • Chcesz sprzedać nieruchomość? Zgłoś się do nas: 502 483 438
  Chcesz sprzedać nieruchomość? Zgłoś się do nas: 502 483 438
  Cena: 350 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Cena: 4 950 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Trzypokojowe mieszkanie na osiedlu "Zielone Tarasy"
  Trzypokojowe mieszkanie na osiedlu "Zielone Tarasy"
  Cena: 367 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Cena: 589 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewo  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Lokal użykowy na parterze - usługi, handel, biuro
  Lokal użykowy na parterze - usługi, handel, biuro
  Cena: 1 200 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Cena: 1 200 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława …
 • Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Cena: 295 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Cena: 1 950 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Mławski szpital dostał prezent od miasta

-

Nowoczesna karetka trafiła do mławskiego szpitala. Fiat ducato będzie służył do „zadań specjalnych”. To nie jest karetka przewozowa, znajduje się w niej sprzęt ratujący życie. Wóz będzie wysyłany do najciężej chorych pacjentów i ofiar wypadków.

– To w pełni wyposażona karetka tzw. systemu, będzie służyła do ostrej pracy. Wewnątrz znajduje się najnowocześniejszy sprzęt monitorujący życie to m.in. defibrylator, oczywiście jest też tlen, ale także i urządzenia do telemedycyny, dzięki którym można np. na bieżąco przekazywać zapis badania EKG wykonywanego w karetce do specjalistycznej pracowni – cieszy się Jacek Białobłocki, dyrektor szpitala.

- R E K L A M A -

Karetki nie udałoby się kupić, gdyby nie finansowa pomoc miasta.

– Radni nie mieli problemu z przekazaniem pieniędzy, a dodam, że to nie pierwsza karetka, którą pomagamy kupić na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Cieszę się bardzo, że po raz kolejny na karetce, którą dofinansowaliśmy pojawia się napis ” Dar mieszkańców Mławy”. Nie musimy wspierać powiatowego szpitala, ale widzimy ogromne potrzeby chorujących i ciepiących ludzi, mieszkańców Mławy – więc robimy to – mówił  podczas symbolicznego przekazania kluczyków Sławomir Kowalewski, burmistrz miasta.

Karetka kosztowała ponad 250 tys zł. Miasto dołożyło szpitalowi do jej zakupu brakujące 150 tys zł. Przypomnijmy. W czerwcu radni zdecydowali, że dofinansują nie tylko karetkę, ale też zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Jasiek
Jasiek
5 lat temu

A tak swoją drogą to karetki, wozy strażackie, radiowozy itp. powinny być kupowane przez resort, któremu podlegają, czyli pieniądze powinno przekazać właściwe ministerstwo a nie samorząd. Chyba wystarczająco wysoką składkę zdrowotną nam potrącają, żeby takie potrzeby zaspokajać a nie albo WOŚP albo samorząd albo cegiełki, bez tego by guzik było.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Jasiek
5 lat temu

NFZ lubi jak go inni wyręczają: samorządy, Owsiak i wielu innych.
Dlatego też w tych lokalach błyszcza marmury i granity, a pracownicy tej instytucji jeżdżą sobie na zagraniczne spotkania integracyjne i zarabiają kokosy.

Król Julian
Król Julian
5 lat temu

No cóż… widać że rok wyborczy zbliża się wielkimi krokami, to i dobroczynność władz wzrasta 😀

ramzes
ramzes
5 lat temu

A ja myślę Panie Burmistrzu, że skoro mieszkańcy Mławy także korzystają z usług mławskiego szpitala to karetkę mieszkańcy zakupili w części też dla siebie. Podarować coś komuś to raczej można bezinteresownie a zakładam że z tej karetki mławianie również będą korzystać. To raz, a dwa to Szanowna Redakcjo, w tytule jest podane że „szpital dostał prezent od miasta”, a w treści artykułu jest informacja że dofinansowano zakup tej karetki. To jak to w końcu jest? Miasto kupiło czy pomogło kupić ten sprzęt?

Jarząbek
Jarząbek
Odpowiedź do  ramzes
5 lat temu

O ile się nie mylę, to miasto wraz ze starostwem dokonało owego zakupu. Ciekawi mnie tylko jedno, dlaczego do tej akcji nie zostały włączone okoliczne gminy, przecież z tej karetki będą korzystać wszyscy mieszkańcy powiatu.
Ponadto, ramzes, bawisz się w szczególiki. Miasto wyłożyło 150 tys.zł na zakup karetki, która ogólnie kosztowała 250 tys.zł, czyli 3/5 jej wartości – moim zdaniem jest to bardzo wysoka kwota, tymbardziej, że okoliczne gminy nie dołożyły ani grosza ze swoich budżetów. Wiem, zależy jeszcze jak się na to patrzy, bo z pozycji dyrektora szpitala, to są tylko jego 3-miesięczne dochody.

czytelniczka
czytelniczka
Odpowiedź do  ramzes
5 lat temu

No przepraszam jeśli ktoś komuś daje 150 tys zł i nie żąda ich zwrotu to chyba jest jednak prezent. I to nie byle jaki. Starostwo akurat do tej karetki się nie dołożyło.

Marek
Marek
5 lat temu

Oczywiście bardzo cieszymy się, że rada miasta przeznaczyła pieniądze na karetkę.

Andrzej
Andrzej
5 lat temu

To chyba trzeba się cieszyć, że w ten czy inny sposób ale mławska służba zdrowia została zaopatrzona w nowy potrzebny bardzo sprzęt. A jakie ma znaczenie to o czym dyskutujecie ?

Mirko
Mirko
Odpowiedź do  Andrzej
5 lat temu

Takie znaczenie to ma, że po co te akcje pochwalne niczym u Kim Dzong Ila. Przecież to jest jasne, że budżet lokalny musi wspierać takie inicjatywy. Pieniądze też nie wzięły się z kosmosu tylko z naszych podatków, które nie są takie niskie. Pan burmistrz ani nikt z panów i pań radnych nie wykładał kasy z własnej kieszeni

Marek
Marek
5 lat temu

Jak to mówi burmistrz, to rada miasta przeznacza środki. „To radni decydują” – żeby zacytować Sławomira Kowalewskiego. A w tytule, że prezent szpital dostał. No jeśli tym prezentem jest karetka, to dostał od miasta część prezentu. Pozdrawiam czytelników portalu.

Mirko
Mirko
5 lat temu

Co za błazenada. Miasto ma budżet 90 mln zł rocznie, radni zdecydowali się dołożyć 150 tys z tego oto budżetu. I o co tu takie wielkie halo? Wielka feta z przekazaniem auta i to tuż przed wyborami samorządowymi. Panie burmistrzu mam nadzieje, że tym razem przegra Pan z kretesem. Zapomniałem dodać o tych pseudo-oszczędnościach na oświetleniu. To jest dopiero zagrożenie dla zdrowia i życia pieszych.

Mirko
Mirko
5 lat temu

Niech on się weźmie za robotę a nie się tylko uśmiecha do mediów. Dojścia na PKP Mława miasto brak, przebijaj się człowieku przez zaspy. Drogi nieodśnieżane w ogóle, dopiero nad ranem pług jeździ po tych głównych drogach jak Kopernika. Nawet nie chce mi się wspominać o innych „dokonaniach” tego pana

Śmiech na sali
Śmiech na sali
5 lat temu

Radni przeznaczyli fundusze a nie burmistrz. To co on wyprawia to są kpiny.

Kalina
Kalina
Odpowiedź do  Śmiech na sali
5 lat temu

Rada Miasta to organ uchwałodawczy a Burmistrz to organ wykonawczy, to co oni uchwalą on wykonuje. Czego nie rozumiesz?

Mirko
Mirko
Odpowiedź do  Kalina
5 lat temu

Czego ty dziecko nie rozumiesz? To tak samo jak z sejmem, burmistrz tylko podpisuje jak prezydent. Gdzie on napisał nieprawdę? Rada miasta uchwaliła, żeby przeznaczyć kasę na ten pojazd… czego dziecko tu nie rozumiesz?

Jarząbek
Jarząbek
Odpowiedź do  Mirko
5 lat temu

Taaak, tylko, że co burmistrz zasugeruje, to owa rada uchwali, a burmistrz podpisze. Niech będzie największy absurd, to w tej radzie i tak przejdzie bo potakiwacze mają większy procent głosów niż posłowie PIS w sejmie.

Sprawdź, jak wypełnić druk IN-1!

0
Dopełnianie formalności związanych z podatkiem od nieruchomości nie zawsze jest łatwe. Wszystko przez dość nieoczywiste pola formularza IN-1. Jak wypełnić tę informację? W jakim...
policja na drodze zimą

Na siódemce warstwa lodu. Katastrofalne warunki drogowe

1
Czytelnicy alarmują! Na siódemce zalega warstwa lodu. Katastrofalne warunki na drogach w Mławie i okolicach. Czytelnicy alarmują o trudnościach z dojazdem na drodze wojewódzkiej...

Silniki przemysłowe AC i DC

0
Specjalne, zaawansowane technologicznie i mocne maszyny znajdują zastosowanie w wielu branżach, m.in. rolniczej, budowlanej czy morskiej. Wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność zaangażowania specjalistycznych sprzętów,...
Rekordowa kwota WOŚP w Mławie i w całej Polsce [RELACJA]

Rekordowa kwota WOŚP w Mławie i w całej Polsce [RELACJA]

1
Relacjonowaliśmy dla Państwa 31. Finał WOŚP w Mławie. Jak informowaliśmy już wczoraj, w Mławie zebrano rekordowe 207 tys. 821 zł i to jeszcze nie...
 • Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Cena: 1 950 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Trzypokojowe mieszkanie na osiedlu "Zielone Tarasy"
  Trzypokojowe mieszkanie na osiedlu "Zielone Tarasy"
  Cena: 367 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Cena: 1 200 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława …

Niebezpieczny poranek na drogach

0
Jak od wczoraj (tj, niedzieli 29 stycznia) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że na znacznych obszarach Polski - w tym w powiecie mławskim...

Powrót Odillona. Mateusz i testowany z dubletem

20
Za reprezentantami Mławianki wyjątkowo pracowita sobota. Rozegrali dwa mecze kontrolne, goszcząc na swoim boisku konkurentów z Brodnicy i Wikielca. W drugim spotkaniu swoje umiejętności...
telefon

Nabrała się na „wysyłkę z firmy kurierskiej”

0
Przydarzyło się to mieszkance innego terenu, lecz dotyczy każdego z nas. Kobieta straciła pieniądze podczas próby sprzedaży mebla, straciła pieniądze. Oszuści posłużyli się historyjką...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
wypadek z rowerzystką

Nawet jeden błąd może kosztować

0
Do groźnego wypadku z udziałem rowerzystki doszło 26 stycznia w Ciechanowie na ul. Śmiecińskiej. Według policji kierujący samochodem 26-letni mieszkaniec powiatu mławskiego uderzył w...

Dziś 31. Finał WOŚP w Mławie

0
Dziś w niedzielę 29 stycznia 31. Finał WOŚP. Największa orkiestra świata zagra także w Mławie. Sztabowcy zapraszają do Mławskiej Hali Sportowej od godziny 14,...

Zestaw do pielęgnacji włosów — co powinien zawierać?

0
Zestawy do pielęgnacji włosów wchodzą obecnie w skład ofert wielu sklepów z kosmetykami. Klientki pokochały je za ich praktyczność i różnorodność. Dzięki zestawom do...

Fotografia reklamowa w 360 stopniach – chwilowa moda czy nowy standard?

0
Zdjęcia produktowe w pełnym obrocie stały się popularne w ostatnim czasie, dając konsumentom możliwość obejrzenia produktów z różnych perspektyw. Technologia ta jest szczególnie przydatna...
- REKLAMA -
16
0
Przejdź do komentarzyx
()
x