sobota, 15 czerwca 2024
naszamlawa.plWiadomościMławski szpital dostał prezent od miasta
- REKLAMA -
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Idealny lokal pod inwestycję!
  Idealny lokal pod inwestycję!
  Cena: 550 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Mławski szpital dostał prezent od miasta

-

Nowoczesna karetka trafiła do mławskiego szpitala. Fiat ducato będzie służył do „zadań specjalnych”. To nie jest karetka przewozowa, znajduje się w niej sprzęt ratujący życie. Wóz będzie wysyłany do najciężej chorych pacjentów i ofiar wypadków.

– To w pełni wyposażona karetka tzw. systemu, będzie służyła do ostrej pracy. Wewnątrz znajduje się najnowocześniejszy sprzęt monitorujący życie to m.in. defibrylator, oczywiście jest też tlen, ale także i urządzenia do telemedycyny, dzięki którym można np. na bieżąco przekazywać zapis badania EKG wykonywanego w karetce do specjalistycznej pracowni – cieszy się Jacek Białobłocki, dyrektor szpitala.

- R E K L A M A -

Karetki nie udałoby się kupić, gdyby nie finansowa pomoc miasta.

– Radni nie mieli problemu z przekazaniem pieniędzy, a dodam, że to nie pierwsza karetka, którą pomagamy kupić na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Cieszę się bardzo, że po raz kolejny na karetce, którą dofinansowaliśmy pojawia się napis ” Dar mieszkańców Mławy”. Nie musimy wspierać powiatowego szpitala, ale widzimy ogromne potrzeby chorujących i ciepiących ludzi, mieszkańców Mławy – więc robimy to – mówił  podczas symbolicznego przekazania kluczyków Sławomir Kowalewski, burmistrz miasta.

Karetka kosztowała ponad 250 tys zł. Miasto dołożyło szpitalowi do jej zakupu brakujące 150 tys zł. Przypomnijmy. W czerwcu radni zdecydowali, że dofinansują nie tylko karetkę, ale też zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Jasiek
Jasiek
6 lat temu

A tak swoją drogą to karetki, wozy strażackie, radiowozy itp. powinny być kupowane przez resort, któremu podlegają, czyli pieniądze powinno przekazać właściwe ministerstwo a nie samorząd. Chyba wystarczająco wysoką składkę zdrowotną nam potrącają, żeby takie potrzeby zaspokajać a nie albo WOŚP albo samorząd albo cegiełki, bez tego by guzik było.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Jasiek
6 lat temu

NFZ lubi jak go inni wyręczają: samorządy, Owsiak i wielu innych.
Dlatego też w tych lokalach błyszcza marmury i granity, a pracownicy tej instytucji jeżdżą sobie na zagraniczne spotkania integracyjne i zarabiają kokosy.

Król Julian
Król Julian
6 lat temu

No cóż… widać że rok wyborczy zbliża się wielkimi krokami, to i dobroczynność władz wzrasta 😀

ramzes
ramzes
6 lat temu

A ja myślę Panie Burmistrzu, że skoro mieszkańcy Mławy także korzystają z usług mławskiego szpitala to karetkę mieszkańcy zakupili w części też dla siebie. Podarować coś komuś to raczej można bezinteresownie a zakładam że z tej karetki mławianie również będą korzystać. To raz, a dwa to Szanowna Redakcjo, w tytule jest podane że „szpital dostał prezent od miasta”, a w treści artykułu jest informacja że dofinansowano zakup tej karetki. To jak to w końcu jest? Miasto kupiło czy pomogło kupić ten sprzęt?

Jarząbek
Jarząbek
Odpowiedź do  ramzes
6 lat temu

O ile się nie mylę, to miasto wraz ze starostwem dokonało owego zakupu. Ciekawi mnie tylko jedno, dlaczego do tej akcji nie zostały włączone okoliczne gminy, przecież z tej karetki będą korzystać wszyscy mieszkańcy powiatu.
Ponadto, ramzes, bawisz się w szczególiki. Miasto wyłożyło 150 tys.zł na zakup karetki, która ogólnie kosztowała 250 tys.zł, czyli 3/5 jej wartości – moim zdaniem jest to bardzo wysoka kwota, tymbardziej, że okoliczne gminy nie dołożyły ani grosza ze swoich budżetów. Wiem, zależy jeszcze jak się na to patrzy, bo z pozycji dyrektora szpitala, to są tylko jego 3-miesięczne dochody.

czytelniczka
czytelniczka
Odpowiedź do  ramzes
6 lat temu

No przepraszam jeśli ktoś komuś daje 150 tys zł i nie żąda ich zwrotu to chyba jest jednak prezent. I to nie byle jaki. Starostwo akurat do tej karetki się nie dołożyło.

Marek
Marek
6 lat temu

Oczywiście bardzo cieszymy się, że rada miasta przeznaczyła pieniądze na karetkę.

Andrzej
Andrzej
6 lat temu

To chyba trzeba się cieszyć, że w ten czy inny sposób ale mławska służba zdrowia została zaopatrzona w nowy potrzebny bardzo sprzęt. A jakie ma znaczenie to o czym dyskutujecie ?

Mirko
Mirko
Odpowiedź do  Andrzej
6 lat temu

Takie znaczenie to ma, że po co te akcje pochwalne niczym u Kim Dzong Ila. Przecież to jest jasne, że budżet lokalny musi wspierać takie inicjatywy. Pieniądze też nie wzięły się z kosmosu tylko z naszych podatków, które nie są takie niskie. Pan burmistrz ani nikt z panów i pań radnych nie wykładał kasy z własnej kieszeni

Marek
Marek
6 lat temu

Jak to mówi burmistrz, to rada miasta przeznacza środki. „To radni decydują” – żeby zacytować Sławomira Kowalewskiego. A w tytule, że prezent szpital dostał. No jeśli tym prezentem jest karetka, to dostał od miasta część prezentu. Pozdrawiam czytelników portalu.

Mirko
Mirko
6 lat temu

Co za błazenada. Miasto ma budżet 90 mln zł rocznie, radni zdecydowali się dołożyć 150 tys z tego oto budżetu. I o co tu takie wielkie halo? Wielka feta z przekazaniem auta i to tuż przed wyborami samorządowymi. Panie burmistrzu mam nadzieje, że tym razem przegra Pan z kretesem. Zapomniałem dodać o tych pseudo-oszczędnościach na oświetleniu. To jest dopiero zagrożenie dla zdrowia i życia pieszych.

Mirko
Mirko
6 lat temu

Niech on się weźmie za robotę a nie się tylko uśmiecha do mediów. Dojścia na PKP Mława miasto brak, przebijaj się człowieku przez zaspy. Drogi nieodśnieżane w ogóle, dopiero nad ranem pług jeździ po tych głównych drogach jak Kopernika. Nawet nie chce mi się wspominać o innych „dokonaniach” tego pana

Śmiech na sali
Śmiech na sali
6 lat temu

Radni przeznaczyli fundusze a nie burmistrz. To co on wyprawia to są kpiny.

Kalina
Kalina
Odpowiedź do  Śmiech na sali
6 lat temu

Rada Miasta to organ uchwałodawczy a Burmistrz to organ wykonawczy, to co oni uchwalą on wykonuje. Czego nie rozumiesz?

Mirko
Mirko
Odpowiedź do  Kalina
6 lat temu

Czego ty dziecko nie rozumiesz? To tak samo jak z sejmem, burmistrz tylko podpisuje jak prezydent. Gdzie on napisał nieprawdę? Rada miasta uchwaliła, żeby przeznaczyć kasę na ten pojazd… czego dziecko tu nie rozumiesz?

Jarząbek
Jarząbek
Odpowiedź do  Mirko
6 lat temu

Taaak, tylko, że co burmistrz zasugeruje, to owa rada uchwali, a burmistrz podpisze. Niech będzie największy absurd, to w tej radzie i tak przejdzie bo potakiwacze mają większy procent głosów niż posłowie PIS w sejmie.

Rywalizacja, zgranie, zaangażowanie obu zespołów

0
Klub POWER Basket w środę 12 czerwca rozegrał piąty i zarazem ostatni sparing z planowanej serii rozgrywek obu Lig Sekcyjnych koszykówki chłopców w tym...

Policjanci szkolą Wojsko Polskie

0
Policjanci szkolą Wojsko Polskie pełniące służbę na polsko-białoruskiej granicy. Zajęcia odbyły się niedawno w Olsztynie. Policjanci żołnierzom przekazywali wiedzę na temat techniki i taktyki...
las i łąka

Nadchodzą upalne dni

0
Nadchodzą upalne dni. W najbliższy weekend temperatura w ciągu dnia nie powinna przekraczać 24 stopni, ale zmieni się to już w poniedziałek.   W poniedziałek słupek...

Multimedaliści z Husarii. Podium mistrzostw Polski

2
Wspaniałe wieści napłynęły z Mińska Mazowieckiego. W trakcie czwartej edycji mistrzostw Polski służb mundurowych w brazylijskim jiu-jitsu nasi wojownicy przedarli się aż czterokrotnie na...
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
dziecko

Wniosek 800 plus do końca czerwca

0
Rodzice planujący korzystanie ze świadczenia rodzinnego 800 plus powinni pamiętać o terminie złożenia wniosku — do końca czerwca.  Wniosek 800 plus do końca czerwca Od 1...

Dzieci pokazały prace w Galerii Foyer

0
Dzieci uczęszczające na zajęcia rysunku i malarstwa do Joanny Rodowicz do Miejskiego Domu Kultury w Mławie pokazały swoje prace podczas wernisażu wystawy 11 czerwca...

W niedzielę mecz o awans. Wieczfnianka kontra Gryf

0
W niedzielę zostanie rozegrana ostatnia seria spotkań w ciechanowskiej B-klasie. Awans w miniony weekend świętowali już reprezentanci Wkry Cieksyn. O drugie premierowe miejsce powalczy...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Rzadziej chorujemy [SPONSOROWANE]

0
Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości powietrza na Mazowszu znacząco spadła. Tak wynika z raportu Europejskiego Centrum Czystego Powietrza. Mowa o ponad...

Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy [ZDJĘCIA]

2
Setki najmłodszych mieszkańców miasta uczestniczyło we wtorek na mławskim rynku w 11 odsłonie biegu ulicznego im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza.  Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy 11...

Ruszyła budowa plaży nad Zalewem Ruda

8
Ruszyła budowa plaży nad Zalewem Ruda. Dowiedzieliśmy się, że prace rozpoczęto z inicjatywy mławskiego samorządu. Powstanie miejsce do kąpieli z ratownikami, którzy będą zatrudnieni...

Nasi biegacze bez zadyszki. Podium w Szulmierzu

0
Impreza o nazwie Leśna Zadyszka organizowana w Szulmierzu doczekała się już dziewiątej edycji. Tradycyjnie biegacze mieli do wyboru dwa odcinki o długości 5 lub...
- REKLAMA -
16
0
Przejdź do komentarzyx