wtorek, 05 grudnia 2023
naszamlawa.plWiadomościMławski szpital dostał prezent od miasta
- REKLAMA -
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Cena: 395 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • 2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Cena: 518 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Mławski szpital dostał prezent od miasta

-

Nowoczesna karetka trafiła do mławskiego szpitala. Fiat ducato będzie służył do „zadań specjalnych”. To nie jest karetka przewozowa, znajduje się w niej sprzęt ratujący życie. Wóz będzie wysyłany do najciężej chorych pacjentów i ofiar wypadków.

– To w pełni wyposażona karetka tzw. systemu, będzie służyła do ostrej pracy. Wewnątrz znajduje się najnowocześniejszy sprzęt monitorujący życie to m.in. defibrylator, oczywiście jest też tlen, ale także i urządzenia do telemedycyny, dzięki którym można np. na bieżąco przekazywać zapis badania EKG wykonywanego w karetce do specjalistycznej pracowni – cieszy się Jacek Białobłocki, dyrektor szpitala.

- R E K L A M A -

Karetki nie udałoby się kupić, gdyby nie finansowa pomoc miasta.

– Radni nie mieli problemu z przekazaniem pieniędzy, a dodam, że to nie pierwsza karetka, którą pomagamy kupić na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Cieszę się bardzo, że po raz kolejny na karetce, którą dofinansowaliśmy pojawia się napis ” Dar mieszkańców Mławy”. Nie musimy wspierać powiatowego szpitala, ale widzimy ogromne potrzeby chorujących i ciepiących ludzi, mieszkańców Mławy – więc robimy to – mówił  podczas symbolicznego przekazania kluczyków Sławomir Kowalewski, burmistrz miasta.

Karetka kosztowała ponad 250 tys zł. Miasto dołożyło szpitalowi do jej zakupu brakujące 150 tys zł. Przypomnijmy. W czerwcu radni zdecydowali, że dofinansują nie tylko karetkę, ale też zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Jasiek
Jasiek
6 lat temu

A tak swoją drogą to karetki, wozy strażackie, radiowozy itp. powinny być kupowane przez resort, któremu podlegają, czyli pieniądze powinno przekazać właściwe ministerstwo a nie samorząd. Chyba wystarczająco wysoką składkę zdrowotną nam potrącają, żeby takie potrzeby zaspokajać a nie albo WOŚP albo samorząd albo cegiełki, bez tego by guzik było.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Jasiek
6 lat temu

NFZ lubi jak go inni wyręczają: samorządy, Owsiak i wielu innych.
Dlatego też w tych lokalach błyszcza marmury i granity, a pracownicy tej instytucji jeżdżą sobie na zagraniczne spotkania integracyjne i zarabiają kokosy.

Król Julian
Król Julian
6 lat temu

No cóż… widać że rok wyborczy zbliża się wielkimi krokami, to i dobroczynność władz wzrasta 😀

ramzes
ramzes
6 lat temu

A ja myślę Panie Burmistrzu, że skoro mieszkańcy Mławy także korzystają z usług mławskiego szpitala to karetkę mieszkańcy zakupili w części też dla siebie. Podarować coś komuś to raczej można bezinteresownie a zakładam że z tej karetki mławianie również będą korzystać. To raz, a dwa to Szanowna Redakcjo, w tytule jest podane że „szpital dostał prezent od miasta”, a w treści artykułu jest informacja że dofinansowano zakup tej karetki. To jak to w końcu jest? Miasto kupiło czy pomogło kupić ten sprzęt?

Jarząbek
Jarząbek
Odpowiedź do  ramzes
6 lat temu

O ile się nie mylę, to miasto wraz ze starostwem dokonało owego zakupu. Ciekawi mnie tylko jedno, dlaczego do tej akcji nie zostały włączone okoliczne gminy, przecież z tej karetki będą korzystać wszyscy mieszkańcy powiatu.
Ponadto, ramzes, bawisz się w szczególiki. Miasto wyłożyło 150 tys.zł na zakup karetki, która ogólnie kosztowała 250 tys.zł, czyli 3/5 jej wartości – moim zdaniem jest to bardzo wysoka kwota, tymbardziej, że okoliczne gminy nie dołożyły ani grosza ze swoich budżetów. Wiem, zależy jeszcze jak się na to patrzy, bo z pozycji dyrektora szpitala, to są tylko jego 3-miesięczne dochody.

czytelniczka
czytelniczka
Odpowiedź do  ramzes
6 lat temu

No przepraszam jeśli ktoś komuś daje 150 tys zł i nie żąda ich zwrotu to chyba jest jednak prezent. I to nie byle jaki. Starostwo akurat do tej karetki się nie dołożyło.

Marek
Marek
6 lat temu

Oczywiście bardzo cieszymy się, że rada miasta przeznaczyła pieniądze na karetkę.

Andrzej
Andrzej
6 lat temu

To chyba trzeba się cieszyć, że w ten czy inny sposób ale mławska służba zdrowia została zaopatrzona w nowy potrzebny bardzo sprzęt. A jakie ma znaczenie to o czym dyskutujecie ?

Mirko
Mirko
Odpowiedź do  Andrzej
6 lat temu

Takie znaczenie to ma, że po co te akcje pochwalne niczym u Kim Dzong Ila. Przecież to jest jasne, że budżet lokalny musi wspierać takie inicjatywy. Pieniądze też nie wzięły się z kosmosu tylko z naszych podatków, które nie są takie niskie. Pan burmistrz ani nikt z panów i pań radnych nie wykładał kasy z własnej kieszeni

Marek
Marek
6 lat temu

Jak to mówi burmistrz, to rada miasta przeznacza środki. „To radni decydują” – żeby zacytować Sławomira Kowalewskiego. A w tytule, że prezent szpital dostał. No jeśli tym prezentem jest karetka, to dostał od miasta część prezentu. Pozdrawiam czytelników portalu.

Mirko
Mirko
6 lat temu

Co za błazenada. Miasto ma budżet 90 mln zł rocznie, radni zdecydowali się dołożyć 150 tys z tego oto budżetu. I o co tu takie wielkie halo? Wielka feta z przekazaniem auta i to tuż przed wyborami samorządowymi. Panie burmistrzu mam nadzieje, że tym razem przegra Pan z kretesem. Zapomniałem dodać o tych pseudo-oszczędnościach na oświetleniu. To jest dopiero zagrożenie dla zdrowia i życia pieszych.

Mirko
Mirko
6 lat temu

Niech on się weźmie za robotę a nie się tylko uśmiecha do mediów. Dojścia na PKP Mława miasto brak, przebijaj się człowieku przez zaspy. Drogi nieodśnieżane w ogóle, dopiero nad ranem pług jeździ po tych głównych drogach jak Kopernika. Nawet nie chce mi się wspominać o innych „dokonaniach” tego pana

Śmiech na sali
Śmiech na sali
6 lat temu

Radni przeznaczyli fundusze a nie burmistrz. To co on wyprawia to są kpiny.

Kalina
Kalina
Odpowiedź do  Śmiech na sali
6 lat temu

Rada Miasta to organ uchwałodawczy a Burmistrz to organ wykonawczy, to co oni uchwalą on wykonuje. Czego nie rozumiesz?

Mirko
Mirko
Odpowiedź do  Kalina
6 lat temu

Czego ty dziecko nie rozumiesz? To tak samo jak z sejmem, burmistrz tylko podpisuje jak prezydent. Gdzie on napisał nieprawdę? Rada miasta uchwaliła, żeby przeznaczyć kasę na ten pojazd… czego dziecko tu nie rozumiesz?

Jarząbek
Jarząbek
Odpowiedź do  Mirko
6 lat temu

Taaak, tylko, że co burmistrz zasugeruje, to owa rada uchwali, a burmistrz podpisze. Niech będzie największy absurd, to w tej radzie i tak przejdzie bo potakiwacze mają większy procent głosów niż posłowie PIS w sejmie.

One oszukały ekspedientkę. Policja publikuje FILM

0
Oszukały ekspedientkę metodą na przewałkę, polegającą na odwróceniu uwagi i przekazaniu pokrzywdzonemu tylko części gotówki. Policja publikuje FILM. Podejrzane, to dwie kobiety narodowości romskiej....

W Bogurzynie lepiej zwolnić

0
Patrole z grupy SPEED regularnie kontrolują drogi na terenie powiatu mławskiego. Na wyniki nie trzeba było długo czekać. Niestety nawet w warunkach zimowych kierujących,...

Mławskie pielęgniarki wygrywają w sądzie

4
Mławskie pielęgniarki wygrywają w sądzie. Musiały iść do sądu, ażeby szpital uznał ich kwalifikacje uprawniające do wyższych wynagrodzeń. 1 grudnia 2023 r. (piątek) Sąd...

Na północy z sukcesami. Medale naszych kickbokserów

0
W pierwszy weekend grudnia mławscy kickbokserzy wybrali się w daleką podróż, na północną granicę naszego kraju. Położone w gminie Bartoszyce Bezledy były gospodarzem turnieju...
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie p. 44,5 m2-Iłowo-Osada
  Dwupokojowe mieszkanie p. 44,5 m2-Iłowo-Osada
  Cena: 148 000 zł  / Miejscowość: Iłowo-Osada  / Kategoria:
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
choinka na mławskim rynku

Rozbłyśnie mławska choinka. Mikołajki Miejskie

0
Już w środę 6 grudnia Mikołajki Miejskie. Organizatorzy zapraszają na plac przed ratuszem i do MDK w Mławie. Zacznie się o godz. 17.00, kiedy...
koncert

Koncerty w szkole muzycznej

0
Mławska szkoła muzyczna zaprasza na koncerty klasy fortepianu i klasy klarnetu. Imprezy odbędą się w siedzibie szkoły przy ulicy Sienkiewicza. Wstęp wolny.    Koncerty w szkole...

Na Lelewela i Piłsudskiego w Mławie [ZDJĘCIA]

1
Uwaga kierowcy na skrzyżowaniu mławskich ulic: al. Piłsudskiego, Kopernika, Lelewela i Żwirki. Dziś nie działa tam sygnalizacja świetlna. Na efekty nie trzeba było długo...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
lekarz

Wyciekły dane 12 tys. pacjentów. Sprawdź, czy Twoje!

2
Wyciekły dane aż 12 tysięcy pacjentów z ALAB Laboratoria. Sprawcy cyberataku, czyli hakerzy z grupy “RA World” grożą, że upublicznią je w sieci po...
tankowanie

Benzynowa rewolucja. Nie wszyscy zatankują

0
Benzynowa rewolucja. Już za niecały miesiąc dokładnie z końcem roku 2023 benzynę 95 (E5) zastąpi benzyna E10. Problemy z tankowaniem będą mieć właściciele starszych...

De Luxe Team najlepszy. Triumf na jubileusz

0
W przeszłości Mławska Hala Sportowa była prawdziwym domem dla siatkarskich amatorów. Wszyscy mamy jeszcze w pamięci pojedynki w ramach Powiatowej Ligi Amatorów Siatkówki. W...

Pani Aniela Staszewska obchodziła 100. urodziny

1
Jubileusz 100. urodzin 29 listopada 2023 r. obchodziła Pani Aniela Staszewska z Wróblewa w Gminie Radzanów. Mieszkanka gminy Radzanów miała w dniu urodzin niezwykłych...
- REKLAMA -
16
0
Przejdź do komentarzyx