poniedziałek, 17 stycznia 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościMławscy radni i urzędnicy z wizytą w Paryżu
- REKLAMA -
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Mławscy radni i urzędnicy z wizytą w Paryżu

-

Mławscy radni gościli na zaproszenie firmy SUEZ Woda w głównej, paryskiej siedzibie koncernu. Zobaczyli serce firmy – centra rozwojowe i zarządzania sieciami.

Na początku marca br. delegacja Mławy, w skład której wchodzili radni miejscy oraz wiceburmistrz Janina Budzichowska, prezes WOD-KAN-u Marek Dusiński oraz przedstawiciele firmy SUEZ Woda-Polska, przebywała w głównej siedzibie koncernu SUEZ w Paryżu.
Jak podaje rzeczniczka ratusza, Magdalena Grzywacz, mławianie na miejsce dotarli wieczorem w niedzielę 4 marca. W poniedziałek od rana zwiedzali Show Room w wieży CB21 w dzielnicy La Défence, gdzie spotkali się z Fabrice’em Rossignolem, dyrektorem generalnym firmy na Włochy, Europę Środkową i Wschodnią.  Następnie odwiedzili Centrum Rozwojowe Wody i Środowiska (CIRSEE) – Laboratorium Wody oraz Centrum Zarządzania Sieciami.
6 marca, jeszcze przed wyjazdem (o 12.30) zwiedzili Centrum Eksploatacji VISIO oraz oczyszczalnię Carré de Réunion, zapoznając się z wysoko rozwiniętymi technologiami stosowanymi w branży środowiskowej.

- R E K L A M A -

– Firma jest niezwykle nowoczesna, stosowane zaawansowane rozwiązania technologiczne i informatyczne są imponujące. Wizyta zrobiła na nas wszystkich potężne wrażenie – mówi Janina Budzichowska.

Przypomnijmy, że firma SUEZ Woda buduje w Mławie, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, nową oczyszczalnię ścieków i będzie ją użytkować do 2049 roku.

- R E K L A M A -
SourceUM Mława
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Miko
Miko
3 lat temu

Hej Rys ja wszystko rozumie pracowity wypad A czy elita ściągnęła jakiś przedsiębiorców na nasz rynek aby była rywalizacja bo jak wiesz to tylko LG jest tu ciekawe jak by nie było Mława miastem bezrobocia i emerytów nie podoba mi się aby nasze dobro oddawać w obce ręce wychodzi że nasi włodarze nic nie umieją albo boją się wziąść na siebie ryzyko

Miko
Miko
3 lat temu

To prawda oczyszczalnie można było zrobić w swoim zakresie A nie oddać w obce ręce zastanawiam się czy wod-kan też pań odda twierdząc że nie ma środków Czy tak wygląda dbanie o nasz dorobek A gdzie tu w Mławie konkurencyjność pracy o to pań wogule się nie martwi i jeszcze jedno Panie burmistrzu czy będzie spalarnia ??? bo jak można poczytać firma Suez woda tym też się trudni pozdrawiam

Mława
Mława
3 lat temu

Prawda jest taka że nikt nie myśli o przemyślę o inwestycjach tylko sprzedajemy ostatnie firmy w obce ręce nie szukamy nowych inwestycji następny przykład prywatyzacji PKS a tu proszę zdjęcia z Paryża wstyd Szanowni Państwo

obiektywna mieszkanka Mławy
obiektywna mieszkanka Mławy
3 lat temu

Przypomnę że Premier Morawiecki z PiSU mówi że PPP to konieczność w naszej gospodarce, Mława jest już w PPP. Została podpisana długoletnia umowa pomiędzy miastem i światowym koncernem(jak czytałem)
Dla mnie to oczywiste i zrozumiałe że przedstawiciele miasta zwiedzają siedzibę, laboratorium, oczyszczalnię. Gorzej by było, gdyby takiego zainteresowania nie było. Tak jest w cywilizowanym świecie , ja nie rozumię osób krytykujących wyjazd.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

13 osób za moje pieniądze – to rozpusta, czyż to nie jest zbyt liczna delegacja ignorantów? – no poza osobami z WOD-KAN. Obecność WOD-KAN uzasadniona, 1 reprezentant UM również, ale reszta?

Anna
Anna
3 lat temu

Mława to wyjątkowe miasto pod wzgledem zazdrosci i hejtu. Wstyd mi za komentujących.

Mława
Mława
Odpowiedź do  Anna
3 lat temu

Jak wstyd to zmień adres prawda jest taka że nikt nie interesuje się LG co tam się dzieje jak są traktowni ludzie i ile zarbiją a do Paryża jadą zwiedzać i rozmawiać zakłady upadły też nic się nie robi w tym kierunku i to ludzi bulwersuje

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

Dziwne, że ci, co krytykują oczyszczalnię nie skorzystali z zaproszenia SUEZ-u. Gdzie był pan Rakowski, Kacprzak, Pol? Grzali stołki w domu zamiast rozmawiać, oglądać i kształtować swój pogląd. Więc nie ma co ich słuchać, bo nic nie rozumieją. Dla mnie kompromitacja.

JFK
JFK
Odpowiedź do  Mieszkaniec
3 lat temu

Nie współpracujemy tylko firma ta przez 33 lata bedzie na nas zarabiać a to drobna różnica i stad kontrowersje co do celu i intencji tej wycieczki

Misiek
Misiek
Odpowiedź do  JFK
3 lat temu

I wychodzi z ciebie zaścianek. Jeśli będą odbierać i oczyszczać nasze ścieki w naszym mieście przez 30 lat, to ja sobie nie wyobrażam braku współpracy. PPP to rozwiazanie, w którym dwie strony zyskują. Jest to model współpracy polecany przez nasze ministerstwo rozwoju i realizowany w całym nowoczesnym świecie. To co nowe zawsze wzbudza kontrowersje, wiec zasadniczo nie jestem zdziwiony krytyką.

Feli
Feli
Odpowiedź do  Misiek
3 lat temu

Zobaczymy jakie będą ceny ścieków na przestrzeni tych 33 lat, wtedy będzie można podsumować tą umowę.

Bajo
Bajo
Odpowiedź do  Misiek
3 lat temu

Jaki Rząd taki Samorząd

Mława
Mława
Odpowiedź do  Misiek
3 lat temu

Te polityk od siedmiu boleści oprócz nowoczesności na całym świecie jest coś takiego jak dbanie o interesy naszego powiatu a nie Francji czemu nikt nie myśli o Mławie pewnie jedziesz na drugi turnus!!!

Rys
Rys
3 lat temu

Pojechali na zaproszenie firmy, z którą współpracujemy. Jak widać to był pracowity czas, a nie wycieczka. I to jest normalne za calym świecie. Nie robcie z mieszkańców Mławy ludzi zasciankowych i zazdrosnych. Mam wrażenie, że juz rozpoczęła się kampania wyborcza i na siłę ktoś chce pokazać radnych w zlym świetle. Wstydzcie się!

Ja
Ja
Odpowiedź do  Rys
3 lat temu

Nie trzeba ich pokazywć w złym świetle bo nie są 100%Ok niech jadą na urlop za swoje pieniądze nikt oto niema żalu ile dzieci mogłoby pojechać na wakacje? niech zaczną coś dla miasta działać

Mława
Mława
3 lat temu

Brawo za nasze podatki szlachta się bawi do LG za 1800 do roboty

Aziz
Aziz
3 lat temu

Klakierzy burmistrza nagrodzeni za głosowania

Obywatel
Obywatel
3 lat temu

Niech tam zostaną

Observer
Observer
3 lat temu

13 osób za moje pieniądze – czyż to nie jest zbyt liczna delegacja ignorantów? – no poza osobami z WOD-KAN. Obecność WOD-KAN uzasadniona, 1 reprezentant UM również, ale reszta?

Ktoś...
Ktoś...
3 lat temu

„Wizyta zrobiła na nas wszystkich potężne wrażenie” – komentarz mistrzowski, Pani wice, ale czy laik może coś więcej powiedzieć po takiej wycieczce?

ChadaTKO
ChadaTKO
3 lat temu

Dobrze tam mają.

Trzymajcie się z daleka
Trzymajcie się z daleka
3 lat temu

Niech tylko nie próbują oddać Wod-Kan w formule PPP, bo dopiero wtedy będzie się działo. Niech wasze ręce będą na właściwym miejscu!

pieniądze

GUS o ubóstwie w Polsce. Raport współautorstwa mławianina

1
Główny Urząd Statystyczny wydał właśnie publikację „Ubóstwo w Polsce w latach 2019-2020”, której współautorem jest mieszkający w Mławie socjolog Arkadiusz Góralczyk.     Ponad 80 stronicowa praca,...
młody mężczyzna

Inflacja najwyższa od 21 lat

2
Jest źle, ma być jeszcze gorzej. Inflacja rośnie w zastraszającym tempie. Obecny wskaźnik inflacji jest najwyższy od 21 lat.    W grudniu 2021 r. ceny towarów...
Pływak

U sąsiadów. Program dla dzieci z darmowym basenem

0
Władze sąsiedniego miasta Ciechanowa wprowadzają program profilaktyki wad postawy oraz ich korekcji dla uczniów ciechanowskich szkół podstawowych. Dzieci zakwalifikowane do programu będą mogły uzyskać...
cmentarz złamane drzewo

Wiatr powalił drzewo na cmentarzu

0
Wczorajszy piątkowy (14 stycznia) silny wiatry, który zgodnie z zapowiedziami wiał w ciągu dnia, spowodował szkody.   Wieczorem wraz z przejściem chmury z której obficie padał...
- REKLAMA -
 • Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Telefony…
 • Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Opole  / Kategoria: Telefony…
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Mieszkania
 • Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Kraków  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Producent materacy Materace z Gór
  Producent materacy Materace z Gór
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Nowy Sącz  / Kategoria: Ubrania
 • Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Babi Dół  / Kategoria: Pozostałe
 • Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Elbląg  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Wrocław  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Biała Panieńska  / Kategoria:…
 • Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Cena: 3 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Lokal/biuro
Ludzie przed budynkiem ratusza

W Mławie posadzą drzewa za 400 tys. zł

4
W Mławie władze planują posadzenie drzew w kilku lokalizacjach. Według szacunków mławskiego ratusza koszt realizacji zadania to 400 tys. zł. Połowę z tej kwoty...
Wiceprezes KS Zawkrze Mława Filip Kowalczyk i wiceburmistrz Szymon Zejer

Iluminacja WOŚP i złoty medal Ligi Mistrzów na licytację

0
Z okazji 30. Finału WOŚP w Mławie pokazano iluminację świetlną z sercami największej orkiestry świata. Portal Nasza Mława jest wśród patronów medialnych wydarzenia i...
samochód zajechał drogę

Kraj. 3500 zł mandatu za coś takiego [FILM]

2
3500 zł mandatu dostał kierowca osobówki, który w Gostyniu doprowadził do bardzo niebezpiecznej sytuacji.    Wielkopolska policja informuje, że kierujący samochodem osobowym zajechał drogę motorowerzyście. Motorowerzysta tylko...
- REKLAMA -
wnętrze autobusu zagrodzone taśmą

Niesprawnym autobusem woził dzieci do szkoły

6
Policjanci z mławskiej drogówki, pełniący służbę w Wiśniewie zatrzymali rano autobus, który chwilę wcześniej przywiózł dzieci do szkoły. W pojeździe nie było tylnej szyby....
interwencja strażaków

Ostrzeżenie dla mieszkańców Mławy i okolic

0
Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia dla mieszkańców Mławy i okolic wystosował IMGW. Wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h pojawił się wczoraj, ale...
koszyk na zakupy

Zero VAT na żywność i gaz. Czy będzie taniej?

0
Zero VAT na żywność, gaz i nawozy, obniżka VAT na paliwo, prąd oraz ciepło - to główne założenia rządowej tarczy antyinflacyjnej, która ma wejść w...
Zniszczony znak drogowy

Mława. Komu to przeszkadzało?

1
W Mławie zbyt często mamy do czynienia z aktami wandalizmu w przestrzeni publicznej. Mławski ratusz pokazuje uwiecznione na zdjęciach czyny chuliganów i apeluje o...
- REKLAMA -
22
0
Przejdź do komentarzyx
()
x