niedziela, 22 maja 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościMławscy nauczyciele chcą strajku
- REKLAMA -
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Mławscy nauczyciele chcą strajku

-

Większość mławskich nauczycieli przepytanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego chce strajku włoskiego. Protest rozpocznie się 15 października. Co to oznacza?

- R E K L A M A -

Nauczyciele nie odejdą od tablic. Tym razem będzie to strajk włoski, a to oznacza, że znikną m.in. wielodniowe wycieczki czy koła zainteresowań, ale nie będą też realizowane wszelkie czynności o charakterze administracyjnym. Nauczyciele skupią się na wykonywaniu tylko tych czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego i mieszczą się w 40-godzinnym wymiarze pracy nauczyciela.

–  Z ankiet wynika, że większość mławskich nauczycieli przyłączy się do strajku. W tym przypadku nie potrzeba składania żadnych deklaracji więc ciężko rzeczywiście powiedzieć czy tak będzie i ilu nauczycieli rozpocznie protest – wyjaśnia szef mławskiego oddziału ZNP Przemysław Bieniak. – Wszystkiego dowiemy się 15 października – dodaje.

Protest będzie bezterminowy. Postulaty środowiska nauczycielskiego są dwa: wzrost wynagrodzeń (albo o 30 proc. albo powiązanie go z pensją minimalną) oraz odbiurokratyzowanie pracy nauczycieli.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Widmowy
Widmowy
2 lat temu

Szanowny czytelniku chyba te 6 brutto to za 2 etaty. Tak się składa że prowadzę działalność i mam doświadczenie w innej pracy i tego nie można porównać godzina dydaktyczna w szkole a godzina robocza. Też się tak składa że za osobę na kasie w Biedronce pójdę z marszu, przeszkolą mnie w obsłudze kasy i układaniu towarów i będę pracował, ale czy to tak zadziała w drugą stronę wątpię zwłaszcza jeżeli to dotyczy przedmiotów ścisłych zawodowych. Pozdrawiam

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Nie jestem sympatykiem rządu PiS wręcz przeciwnie. W kwestii nauczycieli uważam, że poszli na spore ustępstwa. Nie zapominajmy – pensja nauczyciela to nie tylko wynagrodzenie zasadnicze ale również seria dodatków: stażowy, motywacyjny, funkcyjny jak również dodatek za wychowawstwo. Oczywiście to trudna i wymagająca praca jednak nie przymusowa. Pomyślcie drodzy pedagodzy co jest najważniejsze w systemie oświaty. Pewnie Was zaskoczę bo niestety nie są to nauczyciele, ale tylko i wyłącznie uczniowie. Nauczyciel bez ucznia nie ma sensu istnienia. Nie wiem na ile można jeszcze nadużyć zaufania uczniów i poparcia rodziców.

karol
karol
2 lat temu

Czy nie czas rezerwować estradę w parku bo zapewne powstają nowe przeboje nauczycielskiej kapeli ,tylko składu nie zmieniajcie ,dyrygenta Bochniarza zaprosić do kapeli,

Mir K.O.
Mir K.O.
2 lat temu

No tak, ale ci ludzie są bardzo obłudni i liczą na naiwność całej reszty i domagają się solidarności w czasie strajku. Tak jak piszesz, to jest „gołe” wynagrodzenie zasadnicze. Często dodatki stanowią drugie tyle.
Niech oni się cieszą, że jest ten rząd, bo tyle ile ugrali w rok nie mieli przez 8 lat rządów poprzedniej koalicji.
Ale jak widać są tak zachłanni, że jeszcze im jest mało.
Powtórzę kolejny raz, etaty na kasie w Biedronce są wolne. Przecież w mediach powtarzacie, drodzy nauczyciele, że tam się wiecej zarabia. Nie sądzę żeby kasjerka zarabiała 6-7 tys. brutto. Chyba, że w ciągu 3 miesięcy.

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Wynagrodzenia nauczycieli od 1 września 2019 r.

Po wprowadzeniu podwyżki od 1 września 2019 r. wynagrodzenie zasadnicze wyniesie dla:

nauczyciela stażysty - 2 782 zł,
nauczyciela kontraktowego – 2 862 zł,
nauczyciela mianowanego – 3 250 zł
nauczyciela dyplomowanego – 3 817 zł.

Natomiast wynagrodzenie średnie wyniesie dla:

nauczyciela stażysty – 3 338 zł,
nauczyciela kontraktowego – 3 705 zł,
nauczyciela mianowanego – 4 806 zł,
nauczyciela dyplomowanego – 6 141 zł.

Trzeba podkreślić, że są to wynagrodzenia zasadnicze, bez żadnych dodatków, czyli nawet bez dodatku stażowego.

mławianka
mławianka
2 lat temu

Droga matko.

Tak uważam, że wymyślanie jakichś pioseneczek, ich śpiewanie oraz umieszczanie w ich w internecie to jest gwiazdorzenie.

Niskie wynagrodzenia mają tylko nauczyciele rozpoczynający pracę, a nauczyciele wieloletni czyli nauczyciele mianowani mają wynagrodzenia całkiem dobre, powyżej średniej krajowej.
Niskie płace mają również inni pracownicy w innych zakładach pracy, rozpoczynający pracę i oni tak szybko jak nauczyciele nie mają przewidzianej drogi awansu. Niektórzy po studiach pracują po kilka, a nawet po kilkanaście lat na najniższej krajowej.

Kiedyś myślałam, że w tych strajkach chodzi o coś innego niż o wynagrodzenia, ale jeśli głównym powodem są wynagrodzenia, to faktycznie jak kiedyś stwierdził Mir K.O. niech idą do Biedronki albo ewentualnie do Lidla – tam też mają braki kadrowe.

Mańjusz
Mańjusz
2 lat temu

Nauczyciele na godzinę zarabiają więcej niż lekarze. Czy to nie bezczelność, że chcą jeszcze więcej. Więcej to będzie jeśli zaczną pracować 40 godzin tygodniowo z urlopem 26 dni w roku. Do roboty obiboki!

Rodzic
Rodzic
2 lat temu

Popieram tym razem w 100% strajk trzeba było wtedy też zrobić tak a nie zeby dzieci nie chodziły do szkoly. Nic kosztem dzieci. Ale za ciężka pracę z dziećmi należy się adekwatne wynagrodzenie bo jest to ciężka i stresująca praca.

Mir K.O.
Mir K.O.
2 lat temu

Matko jeżeli już kogoś pouczasz to sama zapoznaj się z kodeksem pracy itp. Jak pensja nauczyciela, który legalnie pracuje na etacie może być niższa niż najniższa krajowa. No chyba, że myślisz o nauczycielach, którzy pracują 8 h miesięcznie. To chyba nie sądzisz, że mają oni zarabiać po 5 tys. brutto i pracować sobie na 3 etatach?
Najbardziej śmieszy mnie to, że tak mocno wspieracie nauczycieli, „walczcie o swoje” itp.
Ale jak była sonda czy najniższa krajowa powinna wzrosnąć to olbrzymia większość była na nie.
Ok czyli budżetówka niech zarabia 3X tyle co reszta, która ich utrzymuje?
Wasza wspaniałomyślność (a raczej głupota) nie zna granic.

miki
miki
2 lat temu

najniższa ma wynieść 2600 ale brutto

matka
matka
2 lat temu

Droga mławianko jeśli uważasz ,że ktoś pracujący chce godnych wynagrodzeń to jest gwiazdorzenie to polecam poczytać słownik języka polskiego. A WY drodzy pedagodzy upominajcie się o swoje bo od nowego roku wasze pensje będą niższe niż najniższa krajowa czyli 2600 netto.

mławianka
mławianka
2 lat temu

Byle dzieci uczyli jak należy, czyli byle dobrze przykładali się do wykonywania swoich obowiązków dydaktycznych i zapewniali odpowiednią opiekę na terenie szkoły swoim uczniom, to niech sobie strajkują. Co nas obchodzi ich papierologia.
Jak będą sumiennie pracować 40 godzin w tygodniu, to wszystko ok, tylko niech nie gwiazdorzą jak to robili ostatnio, bo gwiazdorzenie jest żenujące.

Koncert z okazji Dania Matki

Koncert z okazji Dnia Matki

0
Miejski Dom Kultury w Mławie zaprasza 26 maja wszystkich mieszkańców Mławy na program artystyczny przygotowany przez uczestników zajęć z okazji Dnia Matki.   Koncert z okazji...
gotówka

Dostaną pieniądze za nic

0
Część mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego będzie dostawać pieniądze za nic. To pilotażowy program gwarantujący "Bezwarunkowy dochód podstawowy" w wysokości 1300 zł miesięcznie przez dwa lata.   Dostaną...
Mława - widok z lotu ptaka

Mława na Instagramie. Zobacz, na jakich zasadach!

0
Możesz wyrazić opinię czy skrytykować mławski ratusz na Instagramie. Zobacz na jakich zasadach. Zastępca Burmistrza Szymon Zejer podpisał specjalne zarządzenie regulujące zasady postępowania internautów...

Mazowsze otwiera sezon turystyczny

0
W tym roku samorząd Mazowsza stawia na aktywny wypoczynek pod hasłem MAZOprzygody. Odpoczywać będziemy świadomie i wspólnie, z rodziną oraz przyjaciółmi na łonie mazowieckiej przyrody i w wyjątkowych MAZOmiejscach...
- REKLAMA -
 • BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka KOT
  BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka KOT
  Cena: 125 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • mKlocki.pl Średni zestaw klocków. NOWY klocki magnetyczne
  mKlocki.pl Średni zestaw klocków. NOWY klocki magnetyczne
  Cena: 199 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • Szczoteczka do twarzy QuantBeauty Mini - PROMOCJA 50% TANIEJ
  Szczoteczka do twarzy QuantBeauty Mini - PROMOCJA 50% TANIEJ
  Cena: 49 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Sport i…
 • BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka PTAK
  BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka PTAK
  Cena: 125 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • Mata zdrowotna do akupresury z poduszką
  Mata zdrowotna do akupresury z poduszką
  Cena: 129 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Sport i…
Ratusz Mława

Ratusz odpowiada na krytykę prasową

11
Mławski ratusz odpowiada na tzw. krytykę prasową odnośnie artykułu pt. „Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem” opublikowanego TUTAJ.    We wspomnianym artykule informowaliśmy...
dziecko

Pogarszająca się sytuacja niedożywionych dzieci

0
UNICEF ostrzega. Świat jest u progu katastrofalnego poziomu niedożywienia u dzieci. Gwałtowny wzrost cen żywności spowodowany wojną na Ukrainie oraz cięcia budżetowe dokonane w...
Drony i noktowizory

Ciechanów wysłał drony i noktowizory

0
Miasto Ciechanów dostarczyło ósmy transport pomocy humanitarnej dla objętej wojną Ukrainy. Tym razem do partnerskiego miasta Chmielnicki przekazano drony i noktowizory. Realizację akcji pomocowej...
- REKLAMA -
Radosna dziewczynka

Pierwsza Komunia Święta – jakie prezenty wybrać dla dziecka?

0
Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka oraz jego bliskich. Długi okres intensywnych przygotowań wpływa na budowanie atmosfery podniosłego charakteru całej uroczystości....
bar i pieniądze

18-latka i 20-latek z Mławy nabrani na BLIK

0
Twój znajomy napisał, żebyś udostępnił mu BLIKa? Uwaga to może być oszust. Nacięło się na to sporo osób, ostatnio 18-letnia mławianka i 20-letni mławianin.    18-latka...
Ratusz, Mława

Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem

26
Specjalna komisja może ścigać mławian w dzień i w nocy. Odmowa współpracy grozi więzieniem. Burmistrz miasta Sławomir Kowalewski 11 maja powołał specjalną 13-osobową komisję,...
mężczyzna z nożem

Awantura ojca z synem z nożem w tle

0
Do awantury domowej między ojcem i synem doszło na terenie gm. Dzierzgowo w powiecie mławskim. 29-letni syn zaatakował ojca i zranił go nożem w...
- REKLAMA -
12
0
Przejdź do komentarzyx
()
x