wtorek, 23 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomościMławscy nauczyciele chcą strajku
- REKLAMA -
 • Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Cena: 150 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  Cena: 380 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:

Mławscy nauczyciele chcą strajku

-

Większość mławskich nauczycieli przepytanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego chce strajku włoskiego. Protest rozpocznie się 15 października. Co to oznacza?

- R E K L A M A -

Nauczyciele nie odejdą od tablic. Tym razem będzie to strajk włoski, a to oznacza, że znikną m.in. wielodniowe wycieczki czy koła zainteresowań, ale nie będą też realizowane wszelkie czynności o charakterze administracyjnym. Nauczyciele skupią się na wykonywaniu tylko tych czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego i mieszczą się w 40-godzinnym wymiarze pracy nauczyciela.

–  Z ankiet wynika, że większość mławskich nauczycieli przyłączy się do strajku. W tym przypadku nie potrzeba składania żadnych deklaracji więc ciężko rzeczywiście powiedzieć czy tak będzie i ilu nauczycieli rozpocznie protest – wyjaśnia szef mławskiego oddziału ZNP Przemysław Bieniak. – Wszystkiego dowiemy się 15 października – dodaje.

Protest będzie bezterminowy. Postulaty środowiska nauczycielskiego są dwa: wzrost wynagrodzeń (albo o 30 proc. albo powiązanie go z pensją minimalną) oraz odbiurokratyzowanie pracy nauczycieli.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Widmowy
Widmowy
4 lat temu

Szanowny czytelniku chyba te 6 brutto to za 2 etaty. Tak się składa że prowadzę działalność i mam doświadczenie w innej pracy i tego nie można porównać godzina dydaktyczna w szkole a godzina robocza. Też się tak składa że za osobę na kasie w Biedronce pójdę z marszu, przeszkolą mnie w obsłudze kasy i układaniu towarów i będę pracował, ale czy to tak zadziała w drugą stronę wątpię zwłaszcza jeżeli to dotyczy przedmiotów ścisłych zawodowych. Pozdrawiam

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Nie jestem sympatykiem rządu PiS wręcz przeciwnie. W kwestii nauczycieli uważam, że poszli na spore ustępstwa. Nie zapominajmy – pensja nauczyciela to nie tylko wynagrodzenie zasadnicze ale również seria dodatków: stażowy, motywacyjny, funkcyjny jak również dodatek za wychowawstwo. Oczywiście to trudna i wymagająca praca jednak nie przymusowa. Pomyślcie drodzy pedagodzy co jest najważniejsze w systemie oświaty. Pewnie Was zaskoczę bo niestety nie są to nauczyciele, ale tylko i wyłącznie uczniowie. Nauczyciel bez ucznia nie ma sensu istnienia. Nie wiem na ile można jeszcze nadużyć zaufania uczniów i poparcia rodziców.

karol
karol
4 lat temu

Czy nie czas rezerwować estradę w parku bo zapewne powstają nowe przeboje nauczycielskiej kapeli ,tylko składu nie zmieniajcie ,dyrygenta Bochniarza zaprosić do kapeli,

Mir K.O.
Mir K.O.
4 lat temu

No tak, ale ci ludzie są bardzo obłudni i liczą na naiwność całej reszty i domagają się solidarności w czasie strajku. Tak jak piszesz, to jest „gołe” wynagrodzenie zasadnicze. Często dodatki stanowią drugie tyle.
Niech oni się cieszą, że jest ten rząd, bo tyle ile ugrali w rok nie mieli przez 8 lat rządów poprzedniej koalicji.
Ale jak widać są tak zachłanni, że jeszcze im jest mało.
Powtórzę kolejny raz, etaty na kasie w Biedronce są wolne. Przecież w mediach powtarzacie, drodzy nauczyciele, że tam się wiecej zarabia. Nie sądzę żeby kasjerka zarabiała 6-7 tys. brutto. Chyba, że w ciągu 3 miesięcy.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Wynagrodzenia nauczycieli od 1 września 2019 r.

Po wprowadzeniu podwyżki od 1 września 2019 r. wynagrodzenie zasadnicze wyniesie dla:

nauczyciela stażysty - 2 782 zł,
nauczyciela kontraktowego – 2 862 zł,
nauczyciela mianowanego – 3 250 zł
nauczyciela dyplomowanego – 3 817 zł.

Natomiast wynagrodzenie średnie wyniesie dla:

nauczyciela stażysty – 3 338 zł,
nauczyciela kontraktowego – 3 705 zł,
nauczyciela mianowanego – 4 806 zł,
nauczyciela dyplomowanego – 6 141 zł.

Trzeba podkreślić, że są to wynagrodzenia zasadnicze, bez żadnych dodatków, czyli nawet bez dodatku stażowego.

mławianka
mławianka
4 lat temu

Droga matko.

Tak uważam, że wymyślanie jakichś pioseneczek, ich śpiewanie oraz umieszczanie w ich w internecie to jest gwiazdorzenie.

Niskie wynagrodzenia mają tylko nauczyciele rozpoczynający pracę, a nauczyciele wieloletni czyli nauczyciele mianowani mają wynagrodzenia całkiem dobre, powyżej średniej krajowej.
Niskie płace mają również inni pracownicy w innych zakładach pracy, rozpoczynający pracę i oni tak szybko jak nauczyciele nie mają przewidzianej drogi awansu. Niektórzy po studiach pracują po kilka, a nawet po kilkanaście lat na najniższej krajowej.

Kiedyś myślałam, że w tych strajkach chodzi o coś innego niż o wynagrodzenia, ale jeśli głównym powodem są wynagrodzenia, to faktycznie jak kiedyś stwierdził Mir K.O. niech idą do Biedronki albo ewentualnie do Lidla – tam też mają braki kadrowe.

Mańjusz
Mańjusz
4 lat temu

Nauczyciele na godzinę zarabiają więcej niż lekarze. Czy to nie bezczelność, że chcą jeszcze więcej. Więcej to będzie jeśli zaczną pracować 40 godzin tygodniowo z urlopem 26 dni w roku. Do roboty obiboki!

Rodzic
Rodzic
4 lat temu

Popieram tym razem w 100% strajk trzeba było wtedy też zrobić tak a nie zeby dzieci nie chodziły do szkoly. Nic kosztem dzieci. Ale za ciężka pracę z dziećmi należy się adekwatne wynagrodzenie bo jest to ciężka i stresująca praca.

Mir K.O.
Mir K.O.
4 lat temu

Matko jeżeli już kogoś pouczasz to sama zapoznaj się z kodeksem pracy itp. Jak pensja nauczyciela, który legalnie pracuje na etacie może być niższa niż najniższa krajowa. No chyba, że myślisz o nauczycielach, którzy pracują 8 h miesięcznie. To chyba nie sądzisz, że mają oni zarabiać po 5 tys. brutto i pracować sobie na 3 etatach?
Najbardziej śmieszy mnie to, że tak mocno wspieracie nauczycieli, „walczcie o swoje” itp.
Ale jak była sonda czy najniższa krajowa powinna wzrosnąć to olbrzymia większość była na nie.
Ok czyli budżetówka niech zarabia 3X tyle co reszta, która ich utrzymuje?
Wasza wspaniałomyślność (a raczej głupota) nie zna granic.

miki
miki
4 lat temu

najniższa ma wynieść 2600 ale brutto

matka
matka
4 lat temu

Droga mławianko jeśli uważasz ,że ktoś pracujący chce godnych wynagrodzeń to jest gwiazdorzenie to polecam poczytać słownik języka polskiego. A WY drodzy pedagodzy upominajcie się o swoje bo od nowego roku wasze pensje będą niższe niż najniższa krajowa czyli 2600 netto.

mławianka
mławianka
4 lat temu

Byle dzieci uczyli jak należy, czyli byle dobrze przykładali się do wykonywania swoich obowiązków dydaktycznych i zapewniali odpowiednią opiekę na terenie szkoły swoim uczniom, to niech sobie strajkują. Co nas obchodzi ich papierologia.
Jak będą sumiennie pracować 40 godzin w tygodniu, to wszystko ok, tylko niech nie gwiazdorzą jak to robili ostatnio, bo gwiazdorzenie jest żenujące.

Pietruś z hat-trickiem. Zmiany w Radzanowie

0
Ruszyły na dobre przygotowania naszych zespołów do rozgrywek piłkarskiej ligi okręgowej i A-klasy. Miniony weekend przyniósł solidną porcję spotkań kontrolnych. Najbardziej aktywni okazali się...

Trzymasz donice z kwiatami na balkonie, uważaj na mandat

0
Dekorowanie balkonów donicami z żywymi kwiatami takimi jak: pelargonie, begonie, petunie, bratki, lawenda czy mięta może skończyć się mandatem. Uprawiając je, trzeba uważać, by nie...

Oszukują na wakacyjne apartamenty

0
Wakacje w pełni. Uwaga, oszukują na wakacyjne apartamenty. Uważajmy na nieprawdziwe oferty i „super okazje”, które mogą okazać się kosztowne. Umieszczają w Internecie na...

Międzynarodowy Wyścig Kolarski. Harmonogram

0
W Mławie już jutro 23 lipca odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski 34. To Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, w którym udział weźmie ponad 160 zawodników z...
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:

Student idzie do wakacyjnej pracy. Co z ZUS?

0
Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają studentów na umowę zlecenia nie tylko w wakacje, ale i przez cały rok. Tym bardziej że za studenta do ukończenia...

Trzech graczy potwierdzonych. Zwycięski dwumecz

0
Do startu nowego sezonu w trzeciej lidze pozostało zaledwie kilkanaście dni. Dlatego przygotowania Mławianki nabrały rozpędu. Działacze potwierdzili do gry trzech nowych zawodników. Natomiast...

O czym pamiętać kompletując zestaw do nawadniania ogrodu? [SPONSOROWANE]

0
Kompletowanie zestawu do nawadniania ogrodu to kluczowy krok w zapewnieniu zdrowego i pięknego otoczenia wokół domu. Nawadnianie jest niezbędne, aby rośliny mogły prawidłowo się...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Wakacje z Maxem i nie tylko. Harmonogram zajęć w Mławie

0
Wakacje z Maxem i nie tylko. Wakacyjny wypoczynek w mieście może być atrakcyjny. Poniżej harmonogram zajęć w Mławie na kolejny tydzień.   Kolejny tydzień wakacji w...

Poranki z bajką dla dzieci w Mławie

0
Na poranki z bajką mławskie dzieci (w wieku 5-8 lat) zapraszają, przedstawiciele Fundacji „Lepsze start”.  Podczas bajkowych spotkań najmłodsi poznają świat emocji, wyobraźni i...

Jaka będzie pogoda?

0
Upały dały się we znaki. Lato w pełni. Jaka będzie pogoda na najbliższe dni na Mazowszu? Czy nacieszymy się jeszcze latem?   IMGW zapowiada upalny początek...

W 1979 roku przez Mławę przeszedł barwny korowód

0
Dni Mławy za nami. 13 lipca 2024 roku — w 595 rocznicę — uczciliśmy nadanie naszemu miastu praw miejskich. Mławski oddział archiwum państwowego przypomniało...
- REKLAMA -
12
0
Przejdź do komentarzyx