sobota, 18 maja 2024
naszamlawa.plWiadomościO tym informujemy pierwsiMieszkańcy osiedla nie chcą ruchu tranzytowego?
- REKLAMA -
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 170 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Cena: 3 250 000 zł  / Miejscowość: Narzym  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:
 • Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Cena: 575 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Wyszyny Kościelne  / Kategoria:

Mieszkańcy osiedla nie chcą ruchu tranzytowego?

-

Podczas ostatniej sesji rady miasta (31 sierpnia) burmistrz Sławomir Kowalewski pochwalił się oddaniem do użytku II etapu al. Św. Wojciecha, od ulicy Sienkiewicza do ul. Płockiej. Jednocześnie poinformował, że urząd czyni starania, by na tę drogę przekierować ruch tranzytowy, odciążając centrum miasta (napisaliśmy o tym TUTAJ). Nie wszystkim pomysł władz się spodobał.
Fragment planowanej dla tranzytu drogi stanowią ul. Graniczna i Brukowa. Łącznie przy przedmiotowym odcinku obu jezdni usytuowanych jest około 20 domów jednorodzinnych należących do osiedla nr 8 oraz szereg firm.
Zareagował też zarząd tego osiedla, wydając komunikat w sprawie planów władz miasta.
Poniżej pełna treść komunikatu.
„W sprawie ulicy Brukowej i Granicznej!!!
Szanowny Panie Burmistrzu,
w związku z ostatnią wypowiedzią podczas sesji Rady Miasta Mława z dnia 31 sierpnia 2021, podczas której to Pan zakomunikował przekierowanie ruchu tranzytowego z al. Józefa Piłsudskiego w ulicę Brukową i Graniczną, Zarząd Osiedla Nr 8 Obrońców Mławy reprezentujący mieszkańców osiedla Nr 8 Obrońców Mławy wnioskuje o:
– sporządzenie i przedstawienie koncepcji przekierowania ruchu tranzytowego
– sporządzenie i przedstawienie analizy ruchu w obrębie oznaczonych ulic przeznaczonych do przekierowanie ruchu
– przedstawienie i opracowanie analizy zwiększonego ruchu i hałasu na domostwa, zdrowie i komfort mieszkańców
– przeprowadzenie konsultacji społecznych przed ewentualnym wprowadzenie zmian ruchu na ulicy Brukowej i Granicznej.
Również prosimy o udzielenie odpowiedzi: Czy obecny stan nawierzchni ulic: Brukowa i Graniczna jest dostosowany do zwiększonych obciążeń i zwiększonego ruchu?
Oraz:
– czy były prowadzone konsultacje ze Starostwem Powiatowym w Mławie w sprawie przekierowania ruchu tranzytowego na ulicę Brukową i ulice Graniczną ?
W niniejszym piśmie pragniemy podkreślić, że mieszkańcy Osiedla Nr 8 Obrońców, a w szczególności mieszkańcy ulic: Brukowa i Graniczna, są przeciwni zaproponowanej przez Pana koncepcji przekierowania ruchu tranzytowego w ulice powyżej wymienione.
Zdrowie, życie, bezpieczeństwo i komfort mieszkańców osiedla Nr 8 Obrońców Mławy są najważniejsze.
Z wyrazami szacunku
Zarząd Osiedla Nr 8 Obrońców Mławy
Kamil Przybyszewski
Damian Ochelski
przy aktywnym wsparciu:
Zbigniew Ruszkowski”
- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Kuba
Kuba
2 lat temu

Obwodnica… obwodnica, a czemu ta niby obwodnica do dnia dzisiejszego jest nieoświetlona?

Br
Br
2 lat temu

Podaj adres pod którym mieszkasz. Zaproponuję władzom, by tranzyt tirów puścili pod Twoimi oknami, a dodatkowo pociągnęli tory kolejowe po których będa pędzić całą dobę pociągi. Może wtedy zmienisz pogląd w tej sprawie

HAHA
HAHA
2 lat temu

Jak chcecie spokoju i bez smrodu to trzeba sie pobudowac w Piekelku a nie w mlawie czasy ida do przodu a wasze ulice wiecznie nie beda puste !!

Xyz
Xyz
Odpowiedź do  HAHA
2 lat temu

Domy na Brukowej i Granicznej były budowane gdy to była cicha okolica i gdy Pan prawdopodobnie jeszcze nie zaczął nauki w szkole. Trochę zrozumienia dla sytuacji drugiego człowieka

Staefan
Staefan
2 lat temu

W granicach administarcyjnych miasta mamy drogę krajowa nr 7, droge wojewódzką nr 544 i kilka dróg powiatowych. Niestety te drogi przeznaczone są do ruchu tranzytowego dopóki nie powstanie obwodnica zachodnia. Stanowią główny szkielet komunikacyjny miasta. Trudno wymagać od władz miasta aby wprowadzały na tych drogach jakieś ogranizcenia w ruchu bo burmistzrtz nimi nie zarządza. Może wnioskować o ich remont lub finansowo wesprzeć takie inwestycje. Przykład drogi powiatowej w Mławie dofinansowanej przez miasto to ul. Lelewela. Najważniejsze jest aby jak najszybciej powstałą obwodnica zachodnia z . wyprowazdeniem jej przez Modłę do węzła Otocznia na S7.

Xyz
Xyz
Odpowiedź do  Staefan
2 lat temu

Burmistrz jest od tego, by reprezentować interesy mieszkańców Mławy i podejmować inicjatywy dla ich dobra, a nie czekać, az inni za niego załatwią kluczowe sprawy, w tym obwodnicę

karbeti
karbeti
2 lat temu

Mieszkam na ul. Gdyńskiej. W zeszłym roku wyremontowałem dom. Wziełem na to wieloletni kredyt. Jeżdżące pod oknami TIR-y doprowadzają do tego że cały dom dosłownie się trzęsie, pękają ściany oraz płytki. Czy z mieszkańcami ulicy Gdyńskiej ktoś konsultuje ruch ciężkich pojazdów? Od tylu lat na ulicy nie zrobiono chodnika. Burmistrz twierdzi że to droga wojewódzka. Panie Burmistrzu ale ta droga jest na terenie miasta Mławy!!! Odnosząc się do powyższego komentarza my też płacimy podatki a jesteśmy traktowani jak mieszkańcy nie drugiej a trzeciej kategorii

mieszkaniec nowej drogi
mieszkaniec nowej drogi
2 lat temu

Szanowni Państwo, tu nie chodzi wyłącznie o ulicę Brukową i Graniczną. Moim zdaniem do protestu przyłączą się mieszkańcy bloków przy ulicy Zachodniej i mieszkańcy przy nowo wybudowanym odcinku Aleji Św. Wojciecha od ul. Sienkiewicza do Płockiej. UM Mława niech kieruje tranzyt pojazdów ciężarowych na aleję Marszałkowską do trasy E7 z której można sprawnie kierować się w stronę Olsztyna, Warszawy, Ciechanowa, itp.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  mieszkaniec nowej drogi
2 lat temu

Przy ul św. Wojciecha czy też św. dewelopera (jak kto woli) można postawić ekrany akustyczne (jest miejsce), ale przy Granicznej i Brukowej nie da rady. Niech burmistrz nie będzie taki mądry.
Chociaż w sumie, co do ul. św. Wojciecha, to w sumie warto chyba również protestować, bo od jeżdżacych tamtą trasą samochodów ciężarowych z żywcem zwierzęcym niesię się fetor na kilometr, a tego ekrany akustyczne nie zatrzymają.

O zrobieniu obwodnicy z obwodnicy siódemki i Marszałkowskiej już pisałam w poprzednim komentarzu. Cały ruch, który jest przez centrum powinien być puszczony właśnie tamtą stroną.

A tak w ogóle, to pycha gubi ludzi i [WYMODEROWANO] chyba też zgubiła. Gdyby nie ta pycha i buta, to pewnie już dawno byłaby obwodnica Zachodnia.

Tyle, że ta jego pycha szkodzi i to bardzo tak miastu jak i mieszkańcom.

Jurek
Jurek
2 lat temu

Niech dalej jeżdżą przez centrum i smrodzą tysiącom ludzi, a także powodują korki. Nie wspomnę o zagrożeniu wypadkowym, szczególnie na ul. Warszawskiej ( 3 szkoły i przedszkole). Większość miast po to buduje obwodnice, aby wyprowadzić ruch z centrum, przykład Ciechanów

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Jurek
2 lat temu

Co to za obwodnica? Jak można Brukową i Graniczną uznać za obwodnicę, toż to prawie takie same centrum jak Warszawska.
Czyż z byłej obwodnicy z kierunku Warszawa Gdańsk nie można zrobić obwodnicy do Żuromina i Działdow3a,l po tym jak S7 zostanie oddana do użytku??? – przecież to już niedługo.
Nie mieszkam na żadnej z wymienionych ulic. Obiektywnie oceniam sytuację.
Proponowanie ludziom przep5owadzki też jest ch.amstwem.

Wieloletnia Mieszkanka
Wieloletnia Mieszkanka
Odpowiedź do  Jurek
2 lat temu

Mieszkańcy Brukowej i Granicznej nie zamierzają poświęcac swojego zdrowia i komfortu życia dla dobra pozostałych mieszkańców Mławy. Płacimy takie same podatki jak inni i nie godzimy się na traktowanie nas jak mieszkańców 2 kategorii

Mieszkaniec centrum
Mieszkaniec centrum
Odpowiedź do  Jurek
2 lat temu

Zróbmy z tej obwodnicy św. Wojciecha ścieżkę rowerową postawmy zakaz na pojazdy spalinowe i sprawa będzie załatwiona i dalej miasto będzie zakorkowane bo osiedle chce mieć obwodnice dla siebie.

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  Mieszkaniec centrum
2 lat temu

Człowieku to nie jest obwodnica, burmistrz ci wciska, że to obwodnica? i ty mu wierzysz?

dominik
dominik
2 lat temu

i tak zrobią swoje [WYMODEROWANO] zwykłych ludzi ma za nic

Amatorska nauka jazdy z nieoczekiwanym finałem dla 20-latki

0
Amatorska nauka jazdy z nieoczekiwanym finałem dla 20-latki. Instruktor — amator uczył jeździć samochodem koleżankę. Niestety oboje byli nietrzeźwi, doszło do kolizji. Jazda ulicami Mławy...

Mazowsze. Dziś Noc Muzeów

0
Dziś Noc Muzeów, którą w tym roku obchodzimy 18 maja – w Międzynarodowym Dniu Muzeów. Mazowieckie placówki przygotowują wiele atrakcji i każdy znajdzie coś...

Dlaczego warto skorzystać z usług weterynarza z dojazdem do domu? [SPONSOROWANE]

0
Czy wiesz, że wizyta weterynarza w domu może znacząco poprawić komfort i zdrowie Twojego pupila? Usługi weterynaryjne z dojazdem do domu stają się coraz...

Ekstremalna susza

0
Powiat mławski ogarnięty ekstremalną suszą. Najwyższy, trzeci, stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje w Nadleśnictwie Dwukoły. Oznacza to, że prawdopodobieństwo wybuchu pożaru w lesie jest duże....
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 170 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Sejm przesuwa czasowo obowiązek wystawiania e-faktur

0
Mławska skarbówka przekazuje Komunikat IAS Warszawa dotyczący przesunięcia terminu programu Krajowego Systemu e-faktur KSeF. Obowiązkowy KSeF przesunięty na 1 lutego 2026 r. Sejm przesuwa czasowo...

Cenne wyjazdowe oczko. Straty odrobione trzy razy

8
Piłkarze Mławianki walczą o pozostanie w trzeciej ligi. Gdyby nie degradacja Stomilu Olsztyn, sytuacja byłaby całkiem korzystna. Niestety pewny już spadek ekipy ze stolicy...

Wyrzucali to do lasu na oczach policji

4
Odpady, którymi załadowany był bus, wyrzucili w lesie. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku - mławska policja informuje o zatrzymaniu osób zaśmiecających nasz teren. W...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Koncert muzyków światowej klasy i warsztaty 

0
Niepowtarzalna okazja dla muzyków i publiczności. W Mławie odbędzie się koncert muzyków światowej klasy oraz warsztaty dla gitarzystów. W Miejskim Domu Kultury w naszym...

Złoto i brąz wojowniczek. Dzielny husarz Aleks

7
Młode pokolenie mławskiej Husarii uradowało swoich trenerów. Podczas mistrzostw Polski dzieci i młodzieży w brazylijskim jiu-jitsu sięgnęło po dwa medale. Na podium w Mińsku...

Mławska policja zaprasza na Dzień Otwarty

0
Mławska policja zaprasza na Dzień Otwarty na jutro 16 maja przed budynkiem uczelni przy ulicy Warszawskiej 52.  Mławska policja zaprasza na Dzień Otwarty Mundurowi zachęcają do...

Noc Muzeów w ratuszu odwołana

0
Noc Muzeów w ratuszu odwołana. Powód? Mławski ratusz podaje jako przyczynę względy organizacyjne.    Informowaliśmy o Nocy Muzeów, do której to inicjatywy dotąd przyłączał się mławski...
- REKLAMA -
15
0
Przejdź do komentarzyx