środa, 27 października 2021
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościO tym informujemy pierwsiMieszkańcy osiedla nie chcą ruchu tranzytowego?
- REKLAMA -
 • Gotowy do wynajęcia dom parterowy koło Mławy
 • Działka 2400m2 z warunkami zabudowy, okolice Mławy

Mieszkańcy osiedla nie chcą ruchu tranzytowego?

-

Podczas ostatniej sesji rady miasta (31 sierpnia) burmistrz Sławomir Kowalewski pochwalił się oddaniem do użytku II etapu al. Św. Wojciecha, od ulicy Sienkiewicza do ul. Płockiej. Jednocześnie poinformował, że urząd czyni starania, by na tę drogę przekierować ruch tranzytowy, odciążając centrum miasta (napisaliśmy o tym TUTAJ). Nie wszystkim pomysł władz się spodobał.
Fragment planowanej dla tranzytu drogi stanowią ul. Graniczna i Brukowa. Łącznie przy przedmiotowym odcinku obu jezdni usytuowanych jest około 20 domów jednorodzinnych należących do osiedla nr 8 oraz szereg firm.
Zareagował też zarząd tego osiedla, wydając komunikat w sprawie planów władz miasta.
Poniżej pełna treść komunikatu.
„W sprawie ulicy Brukowej i Granicznej!!!
Szanowny Panie Burmistrzu,
w związku z ostatnią wypowiedzią podczas sesji Rady Miasta Mława z dnia 31 sierpnia 2021, podczas której to Pan zakomunikował przekierowanie ruchu tranzytowego z al. Józefa Piłsudskiego w ulicę Brukową i Graniczną, Zarząd Osiedla Nr 8 Obrońców Mławy reprezentujący mieszkańców osiedla Nr 8 Obrońców Mławy wnioskuje o:
– sporządzenie i przedstawienie koncepcji przekierowania ruchu tranzytowego
– sporządzenie i przedstawienie analizy ruchu w obrębie oznaczonych ulic przeznaczonych do przekierowanie ruchu
– przedstawienie i opracowanie analizy zwiększonego ruchu i hałasu na domostwa, zdrowie i komfort mieszkańców
– przeprowadzenie konsultacji społecznych przed ewentualnym wprowadzenie zmian ruchu na ulicy Brukowej i Granicznej.
Również prosimy o udzielenie odpowiedzi: Czy obecny stan nawierzchni ulic: Brukowa i Graniczna jest dostosowany do zwiększonych obciążeń i zwiększonego ruchu?
Oraz:
– czy były prowadzone konsultacje ze Starostwem Powiatowym w Mławie w sprawie przekierowania ruchu tranzytowego na ulicę Brukową i ulice Graniczną ?
W niniejszym piśmie pragniemy podkreślić, że mieszkańcy Osiedla Nr 8 Obrońców, a w szczególności mieszkańcy ulic: Brukowa i Graniczna, są przeciwni zaproponowanej przez Pana koncepcji przekierowania ruchu tranzytowego w ulice powyżej wymienione.
Zdrowie, życie, bezpieczeństwo i komfort mieszkańców osiedla Nr 8 Obrońców Mławy są najważniejsze.
Z wyrazami szacunku
Zarząd Osiedla Nr 8 Obrońców Mławy
Kamil Przybyszewski
Damian Ochelski
przy aktywnym wsparciu:
Zbigniew Ruszkowski”
- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Obwodnica… obwodnica, a czemu ta niby obwodnica do dnia dzisiejszego jest nieoświetlona?

Br
Br
1 miesiąc temu

Podaj adres pod którym mieszkasz. Zaproponuję władzom, by tranzyt tirów puścili pod Twoimi oknami, a dodatkowo pociągnęli tory kolejowe po których będa pędzić całą dobę pociągi. Może wtedy zmienisz pogląd w tej sprawie

HAHA
HAHA
1 miesiąc temu

Jak chcecie spokoju i bez smrodu to trzeba sie pobudowac w Piekelku a nie w mlawie czasy ida do przodu a wasze ulice wiecznie nie beda puste !!

Xyz
Xyz
Odpowiedź do  HAHA
1 miesiąc temu

Domy na Brukowej i Granicznej były budowane gdy to była cicha okolica i gdy Pan prawdopodobnie jeszcze nie zaczął nauki w szkole. Trochę zrozumienia dla sytuacji drugiego człowieka

Staefan
Staefan
1 miesiąc temu

W granicach administarcyjnych miasta mamy drogę krajowa nr 7, droge wojewódzką nr 544 i kilka dróg powiatowych. Niestety te drogi przeznaczone są do ruchu tranzytowego dopóki nie powstanie obwodnica zachodnia. Stanowią główny szkielet komunikacyjny miasta. Trudno wymagać od władz miasta aby wprowadzały na tych drogach jakieś ogranizcenia w ruchu bo burmistzrtz nimi nie zarządza. Może wnioskować o ich remont lub finansowo wesprzeć takie inwestycje. Przykład drogi powiatowej w Mławie dofinansowanej przez miasto to ul. Lelewela. Najważniejsze jest aby jak najszybciej powstałą obwodnica zachodnia z . wyprowazdeniem jej przez Modłę do węzła Otocznia na S7.

Xyz
Xyz
Odpowiedź do  Staefan
1 miesiąc temu

Burmistrz jest od tego, by reprezentować interesy mieszkańców Mławy i podejmować inicjatywy dla ich dobra, a nie czekać, az inni za niego załatwią kluczowe sprawy, w tym obwodnicę

karbeti
karbeti
1 miesiąc temu

Mieszkam na ul. Gdyńskiej. W zeszłym roku wyremontowałem dom. Wziełem na to wieloletni kredyt. Jeżdżące pod oknami TIR-y doprowadzają do tego że cały dom dosłownie się trzęsie, pękają ściany oraz płytki. Czy z mieszkańcami ulicy Gdyńskiej ktoś konsultuje ruch ciężkich pojazdów? Od tylu lat na ulicy nie zrobiono chodnika. Burmistrz twierdzi że to droga wojewódzka. Panie Burmistrzu ale ta droga jest na terenie miasta Mławy!!! Odnosząc się do powyższego komentarza my też płacimy podatki a jesteśmy traktowani jak mieszkańcy nie drugiej a trzeciej kategorii

mieszkaniec nowej drogi
mieszkaniec nowej drogi
1 miesiąc temu

Szanowni Państwo, tu nie chodzi wyłącznie o ulicę Brukową i Graniczną. Moim zdaniem do protestu przyłączą się mieszkańcy bloków przy ulicy Zachodniej i mieszkańcy przy nowo wybudowanym odcinku Aleji Św. Wojciecha od ul. Sienkiewicza do Płockiej. UM Mława niech kieruje tranzyt pojazdów ciężarowych na aleję Marszałkowską do trasy E7 z której można sprawnie kierować się w stronę Olsztyna, Warszawy, Ciechanowa, itp.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  mieszkaniec nowej drogi
1 miesiąc temu

Przy ul św. Wojciecha czy też św. dewelopera (jak kto woli) można postawić ekrany akustyczne (jest miejsce), ale przy Granicznej i Brukowej nie da rady. Niech burmistrz nie będzie taki mądry.
Chociaż w sumie, co do ul. św. Wojciecha, to w sumie warto chyba również protestować, bo od jeżdżacych tamtą trasą samochodów ciężarowych z żywcem zwierzęcym niesię się fetor na kilometr, a tego ekrany akustyczne nie zatrzymają.

O zrobieniu obwodnicy z obwodnicy siódemki i Marszałkowskiej już pisałam w poprzednim komentarzu. Cały ruch, który jest przez centrum powinien być puszczony właśnie tamtą stroną.

A tak w ogóle, to pycha gubi ludzi i [WYMODEROWANO] chyba też zgubiła. Gdyby nie ta pycha i buta, to pewnie już dawno byłaby obwodnica Zachodnia.

Tyle, że ta jego pycha szkodzi i to bardzo tak miastu jak i mieszkańcom.

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

Niech dalej jeżdżą przez centrum i smrodzą tysiącom ludzi, a także powodują korki. Nie wspomnę o zagrożeniu wypadkowym, szczególnie na ul. Warszawskiej ( 3 szkoły i przedszkole). Większość miast po to buduje obwodnice, aby wyprowadzić ruch z centrum, przykład Ciechanów

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Jurek
1 miesiąc temu

Co to za obwodnica? Jak można Brukową i Graniczną uznać za obwodnicę, toż to prawie takie same centrum jak Warszawska.
Czyż z byłej obwodnicy z kierunku Warszawa Gdańsk nie można zrobić obwodnicy do Żuromina i Działdow3a,l po tym jak S7 zostanie oddana do użytku??? – przecież to już niedługo.
Nie mieszkam na żadnej z wymienionych ulic. Obiektywnie oceniam sytuację.
Proponowanie ludziom przep5owadzki też jest ch.amstwem.

Wieloletnia Mieszkanka
Wieloletnia Mieszkanka
Odpowiedź do  Jurek
1 miesiąc temu

Mieszkańcy Brukowej i Granicznej nie zamierzają poświęcac swojego zdrowia i komfortu życia dla dobra pozostałych mieszkańców Mławy. Płacimy takie same podatki jak inni i nie godzimy się na traktowanie nas jak mieszkańców 2 kategorii

Mieszkaniec centrum
Mieszkaniec centrum
Odpowiedź do  Jurek
1 miesiąc temu

Zróbmy z tej obwodnicy św. Wojciecha ścieżkę rowerową postawmy zakaz na pojazdy spalinowe i sprawa będzie załatwiona i dalej miasto będzie zakorkowane bo osiedle chce mieć obwodnice dla siebie.

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  Mieszkaniec centrum
1 miesiąc temu

Człowieku to nie jest obwodnica, burmistrz ci wciska, że to obwodnica? i ty mu wierzysz?

dominik
dominik
1 miesiąc temu

i tak zrobią swoje [WYMODEROWANO] zwykłych ludzi ma za nic

Nakryli go dzięki kamerze

Wejście do szpitala w Mławie

Wyżywienie i traktowanie w szpitalu

0
Narodowy Fundusz Zdrowia pyta pacjentów o ocenę ich pobytu w szpitalu. Część osób telefonicznie odpowie na 9 pytań dotyczących traktowania, komunikacji i wyżywienia. Pacjenci...
banknot na portfelu

Zmiany w 500 plus

0
Rodzice powinni wiedzieć, że szykują się zmiany w 500 plus. Wnioski będzie można składać jedynie drogą elektroniczną. Natomiast obsługę programu "Rodzina 500 plus" przejmuje...

Polska szykuje się do wojny, wraca służba wojskowa

0
Polska szykuje się na wojnę, wraca służba wojskowa. Zamiarem rządzących jest, by Polska armia liczyła 250 tys. żołnierzy zawodowych i 50 tys. żołnierzy Wojsk...
Kogut policyjny

Mazowsze. Zatrzymali nawet kosmonautę

0
Policja zatrzymała za jazdę po alkoholu 80-letniego generała Mirosława Hermaszewskiego - pierwszego i jedynego (jak dotąd) Polaka, który odbył lot w kosmos.    Do zdarzenia doszło...
- REKLAMA -
 • Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
  Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
 • Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
  Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
 • Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
  Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
 • 3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
  3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
 • Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
  Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
 • ZEZWOLENIA/KARTY POBYTU
 • Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
  Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
 • MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
  MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
Plakat - 7 projektów do realizacji

Wszystkie projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza będą realizowane!

0
Laboratorium szalonego naukowca, mural historyczny, szkolenia z wykorzystaniem symulatora jazdy, budowa chodników, przebudowa przejść dla pieszych, budowa siłowni plenerowej oraz warsztaty dla młodzieży to...
Mazowsze. Wiadomości z regionu wyd. 206

Mazowsze. Wiadomości z regionu wyd. 206

0
W tym wydaniu programu informacyjnego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" m.in. wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, nowoczesne centrum operacji naczyniowych i onkologicznych mózgu w szpitalu bródnowskim...
Młodzicy Zawkrza na trzecim miejscu. Porażka seniorów

Młodzicy Zawkrza na trzecim miejscu. Porażka seniorów

0
Pracowite dni za siatkarzami mławskiego Zawkrza. Seniorzy rozegrali kolejny mecz na poziomie trzeciej ligi, natomiast młodzicy zainaugurowali sezon w lidze wojewódzkiej. Na turnieju w...
- REKLAMA -
System Indywidualnej Segregacji Odpadów

Mają system. Płacą za śmieci po 13 zł

0
Miasto Ciechanów rozbuduje inteligentny system segregacji odpadów w zabudowie wielorodzinnej. Na kolejnych osiedlach w Ciechanowie udostępnione będą nowoczesne, bezdotykowe pojemniki do selektywnej zbiórki. Zakupione...
Wypadek pod Mławą

Wyprzedzał ciężarówki, zderzył się z mercedesem

0
Wyprzedzał ciężarówki, zderzył się z mercedesem 84-letni kierowca opla na drodze W 563, w pobliżu Parceli Łomskich. Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj...

60-tonowa ciężarówka wywróciła się na siódemce [ZDJĘCIA]

0
W Mdzewie na odcinku krajowej siódemki doszło do wywrócenia do rowu pojazdu ciężarowego o masie 60 ton. Dodatkowo pas jezdni w kierunku Gdańska blokował...

To zdjęcie robi furorę w sieci

0
Zamiast towarów — fototapeta — maskująca ich brak. USA, kryzys, puste półki wydawałoby się nie do pomyślenia, a jednak to fakt. Wszystko przez kryzys...
- REKLAMA -
15
0
Przejdź do komentarzyx
()
x