środa, 24 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomościDemonstracja także w Mławie. Posypały się wyzwiska
- REKLAMA -
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Cena: 150 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  Cena: 380 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:

Demonstracja także w Mławie. Posypały się wyzwiska

-

W sobotę (22 lipca) wieczorem przed Sądem Rejonowym w Mławie zebrała się grupa kilkunastu osób, które chciały wyrazić swój sprzeciw wobec zmian wprowadzanych w sądownictwie. Nie obyło się jednak bez incydentu.

- R E K L A M A -

Do osób zebranych przed budynkiem podszedł Kamil Przybyszewski, przewodniczący osiedla Obrońców Mławy.

– Zaczął nas wyzywać i robić nam zdjęcia, choć nie wyrażaliśmy na to zgody, bo ten pan nie jest przecież dziennikarzem. Krzyczał m.in. „będą wisieć komuniści” i kazał nam uczyć się historii. Zostaliśmy publicznie znieważeni, nie będziemy jednak zgłaszać tego faktu na policję. To miało być pokojowe spotkanie i niech tak zostanie – mówi nam Krzysztof Tański z „Nowoczesnej”.

Jak się dowiedzieliśmy, spotkanie przed sądem było spontaniczną akcją. Osoby, które się na nim pojawiły „skrzyknęły się” na jednym z internetowych portali społecznościowych. Od początku planowano, że nie będzie głośnego skandowania haseł, a jedynie rozmowy i zapalenie symbolicznych zniczy. Obok nich pojawiła się też kartka z napisem „WOLNE SĄDY”.

– Przyznaję, że to ja byłem inicjatorem tego zdarzenia, ale do tego pomysłu przyłączyli się też moi koledzy z PO i SLD, chociaż w tej sprawie nie chodzi o przynależność partyjną. Nie występowaliśmy o zgodę na przeprowadzenie protestu, ponieważ naszym zdaniem nie było do tego podstaw. To dlatego, że to spotkanie nie miało formy manifestacji publicznej. Zebraliśmy się przed sądem by wyrazić nasze niezadowolenie z decyzji parlamentu, a zarazem troskę o naszą demokrację, bo zdajemy sobie sprawę ta władza nie liczy się ze zdaniem dużej części narodu – dodał nasz rozmówca.


Sprawa zmian wprowadzanych w sądownictwie podzieliła Polaków, także mławian. Część osób uważa je za korzystne i dlatego choć o „proteście” wiedziała z internetu wyraziła swoją dezaprobatę wobec tego przedsięwzięcia.

AKTUALIZACJA (23.07.2017 godz.11.40): Po publikacji artykułu, z naszą redakcją skontaktował się Kamil Przybyszewski, przewodniczący osiedla Obrońców Mławy. Zaprzeczył informacjom dotyczącym publicznego znieważania zgromadzonych przed sądem osób. Według niego taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. W tej chwili oczekujemy na jego oświadczenie w tej sprawie, które zostanie tutaj opublikowane, w dniu w którym zostanie przesłane do redakcji.

- R E K L A M A -
Viaamil
Sourcered.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
82 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Witold L.
Witold L.
6 lat temu

Chylę czoło przed ludzi którzy się odważyli stanąć przed mławskim sądem.

Basia
Basia
Odpowiedź do  Witold L.
6 lat temu

Chylę czoła przed ludźmi powinno być . dobrze ze odważyli umie Pan napisac…..

Kurka
Kurka
6 lat temu

Prezydent zawetował i pozamiatane 🙂

Andrzej
Andrzej
6 lat temu

Nie jestem przeciwko reformie sądów bo jest ona potrzebna ale nie w taki sposób, że łamie się konstytucję. To jest podstawa i fundament, że sądy muszą być niezależne od władzy. Nie chodzi o to,że rządzi PIS tylko chodzi o zasadę – nawet gdyby rządził Święty Jan Paweł II to nie może być tak, że od jednej osoby zależy władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Nadmiar władzy deprawuje i zawsze będzie pokusa naginać prawo pod siebie. Dlatego potrzebny jest bezpiecznik w formie niezależnych sądów oraz niezależny Trybunał Konstytucyjny (choć już nie istenieje bo PIS go zniszczył). Ogólnie ta pseudo reforma cofa nas do średniowiecza, do czasów gdy rządził król – choć pewnie [wymoderowano] by chcieli by Jarek był ich królem, siedział na tronie i głaskał kota a wszystkich z opozycji wrzucał do lochu i stosowała kare śmierci/chłosty. Po prostu to jest jakaś rzenada – pisowskie myślenie jest poprostu smieszne i zrujnuje ten kraj do reszty.Tak samo było na Białorusi – Łukaszenko przejął najpierw media a potem sądy i co się stało – ma pełnie władzy i rządzi już 24 lata, a w kraju jest bieda aż piszczy. Ta pseudo reforma niczego nie poprawi w pracy sądów – jej głownym celem jest przejęcie władzy w sądach i każdy obywatel prędzej czy później się o tym dowie. Bede płakać ze śmiechu jak jakiś zatwardziały pisiak po pseudo reformie zostanie skazany bo Ziobro miał gorszy dzień – ciekawe czy ten pisiak bedzie szczesliwy:). Dlatego żal mi pisiaków i żal mi tego kraju, który 20 pare lat temu zwyciężył komunizm a teraz do tego się wraca. Mam nadzieję, że młodzi ludzie sie obudzą bo to chodzi o ich życie i przyszłość w tym kraju. Stare babcie i dziadki długo nie pożyją a młodzi będą musieli tu się meczyć z Pisowską dyktaturą. A jak niezłomny prezydent wszystkich Polaków Adrian[wymoderowano] podpiszę te trzy ustawy to obawiam się, że ludzie z dwojoną siłą wyjdą na ulicę i wywiozą tych pisiaków z sejmu na taczkach. Niech ta władza wie, że Polska to nie jest ich własność – mają w tej chwili poparcia 32% – a 32% to nie jest 100 %. Więc ludzie walczcie o kraj
Gratuluję odwagi protestującym w Mławie – mam nadzieję, że będzie wasz więcej na kolejnych protestach.

ooo
ooo
6 lat temu

PiS chce wprowadzić taki sam system z sądami jaki występuję w Niemczech i Holandii. Pytanie zatem brzmi : czy KE jest tak zdurniała czy tak opłacana, że huczy o łamaniu demokracji?? Timmermans kiedy argument padł na temat bliźniaczego sposobu reformy powiedział, że nie można porównywać Polski i Holandii (hahahaha), gdy Niemiecka dziennikarka dostała podobne pytanie oznajmiła, że Polska nie dorosła do demokracji (hahhahaha). Kolejny pomysł w reformie dotyczy ujawniania publicznie swoich majątków przez sędziów. Wszyscy muszą swoje bogactwo przedstawiać oni „szlachta” nie mieli dotychczas takiego obowiązku. Ludźmi tak manipulują jak chcą, a naiwni protestują w imię ich interesów (hahhaha). Ci co protestują myślą, że robią coś wielkiego, ważnego. Oni bronią tylko elit, układów pod banderą nowoczesnej i europejskiej Polski. Przy najbliższej okazji kasta sądownicza kopnie ich w tyłek i będzie znowu płacz, że sądy niedobre. Żal mi tych ludzi nie wiedzą co robią, mając strasznie krótką pamięć (wszyscy o aferach po i psl już zapomnieli i peło znowu jest fajne europejskie)…..

ja
ja
Odpowiedź do  ooo
6 lat temu

Ale ty wiesz, że zagranicą jest zachowany trójpodział władz, wszystko jest zgodnie z ichniejszą Konstytucją. Tutaj jest inna sytuacja, bo sąd najwyższy decyduje m. in. o ważności wyborów.

Gall Anonim
Gall Anonim
7 lat temu

Prawo i Sprawiedliwość w kampaniach wyborczych niemal bez przerwy mówiło o arogancji i bucie poprzedniej władzy, jej pogardzie dla obywateli. Obiecywało, że pod tym względem będzie stanowić nową, lepszą jakość. Tyle że dla partii Jarosława Kaczyńskiego Polacy są suwerenem do momentu, do którego popierają PiS. Gdy przestają, zostają „kanaliami” czy „komunistami”.

odd
odd
7 lat temu

Pis to nowe PZPR Chcą nam komunizm wprowadzić na nowo. Nawet mają tych samych członków typu Piotrowicz, Jasiński Kryże starych komunistów

BB
BB
7 lat temu

Według opozycji na proteście w Mławie było około 5 tysięcy protestujących haha 😀

ja
ja
Odpowiedź do  BB
7 lat temu

Kto konkretnie tak powiedział? Dlaczego kłamiesz?

A.S.
A.S.
7 lat temu

Tobiaszu masz sporo racji. Reforma sądownictwa jest potrzebna. Mój sprzeciw budzi natomiast sposób w jaki to się odbywa. To mi się nie podoba. Natomiast z drugiej strony myślę że inaczej się nie da – znając „siłę układu” i okoliczności w jakich przyszło to robić . Dlatego na występy cyrkowe tzw. „totalnej opozycji” patrzę z dużą rezerwą.

ja
ja
Odpowiedź do  A.S.
7 lat temu

Występy cyrkowe? Co konkretnie nazywasz występami cyrkowymi?
Oj, chyba widać skąd czerpiesz informacje. Kompletnie nie znasz „cyrkowych występów” państwa z Partii PiS? Widzisz to, co chcesz zobaczyć. Przejrzyj też na drugie oko.
„Totalna opozycja”? Jedyne Słuszne Media sączą Jedyną Słuszną Terminologię? Nie umiesz powiedzieć „opozycja”, bo propagandówki już powiązały u Ciebie słowo „opozycja” ze słowem „totalną”?
A opozycjoniści to „ubecy, kanalie i mordy zdradzieckie”? Także ci nastolatkowie to oficerowie esbeków?

Devide et impera
Devide et impera
Odpowiedź do  ja
7 lat temu

Ale oni sami się nazwali totalną opozycję, szkoda że masz krótką pamieć i żywisz się wrzutami z mediów z jednej i drugiej strony.

Ja
Ja
7 lat temu

Nic nie jest wieczne. Obecna władza rownież. A sądy pozostaną już w rękach polityków. Bez względu na to kto będzie u władzy. Czy to nie jest w stanie przemówić do zwolenników tej ustawy o sądach.

ja
ja
7 lat temu

I jeszcze przypomnę – 76% Polaków jest przeciwko temu, by jacykolwiek politycy – czy to z PiSu, PO, Razem czy Nowoczesnej – ustawiali sędziów. A 55% jest za zawetowaniem ustawy przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

BB
BB
Odpowiedź do  ja
7 lat temu

a skąd te dane? podaj źródło

ja
ja
Odpowiedź do  BB
7 lat temu

Szkoda, że moderacja nie przepuszcza linków ze źródłami.
Pierwszy kierował do sondażu IPSOS dla OKO.press. 76 proc. Polaków chciałoby, żeby politycy nie mieli żadnego wpływu na powoływanie sędziów.
Drugi do sondażu KANTAR Millward Brown SA dla „Faktów” TVN i TVN24. Respondenci zostali zapytani o to, „czy prezydent powinien zawetować wszystkie trzy ustawy zmieniające system prawny w Polsce?”. Odpowiedzi twierdzącej na to pytanie udzieliło 55 procent badanych. Przeciwnego zdania jest 29 procent respondentów.

agata
agata
7 lat temu

„Powolne sądy”? Aby to zmienić nie trzeba zmieniać ustroju Polski!!!!!!! przemyślcie czym to grozi bo potem będzie już za późno..

Katarzyna
Katarzyna
7 lat temu

To może pokażmy dziś wieczór naszą solidarność z protestującymi w całej Polsce. Stawka jest bardzo wysoka, możemy utracić bardzo wiele i na bardzo, bardzo długo, może na zawsze bo już widać że chodzi nie tylko o sądy, one są potrzebne by mieszać przy wyborach, jak będzie to obecnej władzy potrzebne.
Grzegorzu B.-masz 100% racji.

ja
ja
Odpowiedź do  Katarzyna
7 lat temu

Absolutnie się zgadzam, o 21 pod sądem dziś i jutro!

Wacławski
Wacławski
7 lat temu

Zgadzam się, sądy są (PO)wolne.

ja
ja
Odpowiedź do  Wacławski
7 lat temu

i dlatego ta „reforma” to „naprawia”. Serio w to wierzysz?

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Zastanawiam się dlaczego przeciwnicy PiS protestują przeciw wszystkiemu co robi PiS. Nawet im 500+ się nie podobała, ale po kasę pierwsi. Wszyscy widzą patologię w sądach, ale

Mławiak
Mławiak
7 lat temu

Zapewne gdy była informacja o manifestacji-zebrało by się co najmniej kilkadziesiąt osób. Mława nie jest aż taka pisowska.

ja
ja
7 lat temu

Przerażające, że ludzie siedzą przed komputerem i tylko krytykować potrafią.
Wielki szacunek dla tych ludzi. Macie przyzwoitość i odwagę cywilną.

Katarzyna
Katarzyna
7 lat temu

Z powyższego wynika ,że w Mławie za udział w demonstracji przeciwko łamaniu przez rząd , sejm i senat prawa(podobno demokracja wciąż istnieje) można być sfotografowanym, zadenuncjowanym i napiętnowanym przez tych jedynych prawdziwych Polaków z PIS w imię miłości chrześcijańskiej. Zawsze było wstydem przyznać się do Mławy politycznie bo ogromna większość naszych rodaków głosowała najpierw na Stana Tymińskiego, potem na komunistów, potem na Samoobronę i teraz na PIS. To świadczy o ogromnej świadomości i znajomości prawa(oczywiście to sarkazm). Może weźmy przykład z mądrzejszych w Warszawie,Wrocławiu, Poznaniu a nawet w takim Płońsku. Nie obudźmy się za późno.

Pelagia
Pelagia
Odpowiedź do  Katarzyna
7 lat temu

Zgadzam się z Panią.

ja
ja
Odpowiedź do  Katarzyna
7 lat temu

Ciechanów także protestuje!
To co, dziś i jutro o 21 pod sądem?

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
7 lat temu

Tak poczytałem posty i zacząłem się zastanawiać, dlaczego przeciwnicy protestu, czyli zwolennicy PiS są tak agresywni. To daje pewien obraz mentalności pisowskiego elektoratu – prymitywizm i brak wyrobionego mechanizmu do prowadzenia rzetelnej dysputy. To, że reforma sądów jest potrzebna jest sprawą bezdyskusyjną. Ci co piszą, że sprawy długo się toczą mają całkowitą rację. Ale niestety, pod przykrywką pseudoreform, które mają niby usprawnić pracę sądów robi się coś innego – chodzi o wymianę kadry sędziowskiej i powołanie nowej – całkowicie podporządkowanej władzy wykonawczej. Czy zwolennicy reformy i forumowi ujadacze przeczytali chociaż ustawę ? Na pewno nie i nie widzą prawdziwych intencji pana Ziobry i prezesa oraz zagrożeń, które dotyczą również niczego nieświadomych zwolenników PiS. Już dzieci w szkole uczą się na lekcjach wos i historii, że podporządkowanie władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej = dyktatura. Przecież to przerabialiśmy już w czasach PRL, gdzie rządziła jedna, słuszna partia a jej przeciwników nazywano chuliganami, warchołami, imperialistycznymi agentami, syjonistami (wystarczy poczytać wypowiedzi W.Gomułki z 1968 r.) itd. Obecnie rządząca partia używa tej samej retoryki. To dzieci w szkole uczą się również, że podstawą demokracji jest trójpodział władzy a sądy powinny być niezależne, ponieważ są gwarancją bezpieczeństwa obywatela, chroniąc go przed nadużyciami władzy. Tę zasadę głosili już oświeceniowi myśliciele np. Monteskiusz. Jeżeli jedna grupa (czy też jeden prezes) tworzy prawo, wprowadza je w życie i ma wpływ na sędziów, którzy sądzą łamiących prawo ustanowione przez tę grupę lub jednostkę mówimy nie o demokracji, lecz właśnie o dyktaturze. Tak było w III Rzeszy i wielu innych krajach totalitarnych. O takich zagrożeniach pisał Orwell w książce ,,1984″. Biorąc jednak pod uwagę język i ,,argumenty” pisowskich zwolenników rozumiem, że to wszystko jest im obce. Jak na dłoni widać ich braki w edukacji i brak świadomości społecznej. Mamy książkowy przykład, jak rodzi się dyktatura opierająca swoje poparcie na ,,ciemnym ludzie który wszystko kupi” (cytat z J. Kurskiego), który zadowala się działaniami socjalnymi rządu i przedkłada je nad wolność i prawa obywatelskie. Czyż tak nie było w Niemczech w latach 30-tych ? Ale co tam. Ważne, że jest 500+ i reszta mnie nie obchodzi. Prawda jest taka, że PO przez 8 lat nie ulepszyła systemu sądownictwa, a PiS dziś to wykorzystuje niszcząc podstawy demokracji. Drodzy zwolennicy ,,dobrej zmiany” przejrzyjcie wreszcie na oczy nim będzie za późno. Po przejęciu sadów podporządkowanych ministrowi sprawiedliwości (czyli władzy wykonawczej) przyjdzie czas na media i nastąpi ograniczenie wolności słowa (o rozprawieniu się z mediami po wakacjach mówiła posłanka Pawłowicz). Jeżeli wymieni się sędziów Sądu Najwyższego na podporządkowane ministrowi maszynki do sądzenia mamy z kolei pewność, że kolejne wybory parlamentarne nie będą uczciwe i nikt PiS-u nie będzie w stanie oderwać od władzy w uczciwych wyborach (wszak Sąd Najwyższy zatwierdza ważność wyborów). To też juz przerabialiśmy w czasach PRL. Były wybory i media, ale czy to była demokracja ? Rozumiem, że umysły pisowskiego elektoratu są za ciasne aby dostrzec analogię. Wyzywają przeciwników ,,dobrej zmiany” od komuchów nie widząc, że to ich idolom jest bliżej do poprzedniego systemu. Nic nas historia nie nauczyła – przykre jest to polactwo. Rozumiem, że teraz mogę się spodziewać właściwej reakcji ze strony zwolenników ,,dobrej zmiany”, których jednak bardzo pozdrawiam i życzę oświecenia umysłów.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
7 lat temu

Bardzo dobra argumentacja. Zgadzam się. Brawo.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Odpowiedź do  Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
7 lat temu

Aby uwiarygodnić swój wpis dodam, że podobnie się sprawa miała z Trybunałem Konstytucyjny. Też zaczęło się od gadaniny, że zasiadający w nim sędziowie to uprzywilejowana klika a rozpatrywane przez TK sprawy ślimaczą się bardzo. Pisowska reforma TK obnażyła jednak prawdziwe intencje władzy. Niekonstytucyjna w części wymiana sędziów doprowadziła do tego, że pisowski skład TK ustawy niezgodne z konstytucją (np. ustawa o zgromadzeniach) uznaje za zgodne. Ta ,,reforma” z TK uczyniła instytucję fasadową, która jest elementem rodzącej się dyktatury zwanej ,,dobra zmianą”. Obecny skład wydaje mniej orzeczeń niż przed ,,reformą” co czyni go z kolei mniej wydajnym niż przed zmianami (można to sprawdzić na stronie TK). Identyczny zabieg jest stosowany w tej chwili wobec Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego. Pisowski Sąd Najwyższy po ,,reformie” ma być gwarantem utrzymania władzy i ,,wygrania” wyborów na wypadek spadku popularności PiS w społeczeństwie spowodowanego np. gorszą koniunkturą gospodarczą (ta obecnie jest całkiem niezła). Przypominam, że na początku rządów Edwarda Gierka społeczeństwo było zadowolone ze zmian. Zapełniły się sklepy, pojawiły się nowe zakłady i inwestycje, a ludziom zaczynało się żyć coraz lepiej. II połowa lat 70-tych okazała się jednak katastrofą gospodarczą a rozczarowane społeczeństwo zaczęło się buntować. Jak to się skończyło ? Spacyfikowaniem robotników w Ursusie czy Radomiu. Pisowska władza idzie ta samą drogą. Zachłyśnięte społeczeństwo obudzi się zbyt późno i kiedy zacznie protestować okaże się, że ,,dobrej zmiany” nie da się już odsunąć od władzy w legalnych wyborach. Przykre jest to, że w tych ciasnych móżdżkach nie ma tej świadomości.

Pelagia
Pelagia
7 lat temu

Panom z pisu proponuję następnym razem oprócz słów nienawiści krzyże zabrać i dawać przykład jak duża niestety część prawdziwych katolików w całej Polsce.Wyjść z kościoła, tryskać jadem, wyzywać tych co mają inne zdanie , prosić jakiegoś Jaroslawa żeby ich zbawił i skandować Bolek, Bolek.

Chada
Chada
7 lat temu

Hahahah.
A cóż to za potężna demonstracja.
Dobrze, że bez cenzury twarzy to można się pośmiać 😀

Lepiej byście ludzie na grzyby poszli, a nie cudowali w miejscu publicznym.

ja
ja
Odpowiedź do  Chada
7 lat temu

Śmiej się śmiej, łykaj propagandę TVPiS, a jak przyjdzie czas na wybory, to zauważysz, że to SN decyduje o ważności wyborów i rozdziału kasy do partii.

rzenua
rzenua
7 lat temu

Drugim krokiem powinno być rozbicie rodzinnych klanów! Brawo PiS .

ja
ja
Odpowiedź do  rzenua
7 lat temu

Dlaczego cieszysz się z „reformy” PiSu? Co ona załatwia? Czy zlikwiduje powolność sądów? Tylko uzależnia sądownictwo od jednej partii
Piszę to w imieniu „gorszego sortu, zdradzieckich mord i kanalii”.
Zamach na Sąd Najwyższy, którego dokonuje Zbigniew Ziobro, dotknie każdego Polaka.
Po pierwsze, Sąd Najwyższy stwierdza ważność wyborów parlamentarnych i referendum. Podporządkowani Zbigniewowi Ziobrze sędziowie mogą zapewnić PiS-owi władzę na wiele lat, niezależnie od głosów wrzuconych przez Was do urn wyborczych.
Po drugie: jakie bezpieczeństwo prawne będzie miał obywatel stający przed dowolnym sądem, jeśli zarówno sędzia, prokurator jak i radca prawny będą całkowicie uzależnieni od humoru Zbigniewa Ziobry?
Za chwilę możemy żyć w kraju, w którym przed sądem wygrywa nie strona, która ma rację, lecz ta, która ma lepsze poglądy polityczne.
❌ Czy zasądzenie alimentów dla samotnej matki ma zależeć od poglądów politycznych sędziego, adwokata lub pozwanego?
❌ Jaką sprawiedliwość znajdzie molestowane dziecko, jeśli oprawcą będzie bliski aktywnego zwolennika „dobrej zmiany”?
* Gdzie będzie szukać ochrony żona bita przez radnego z PiS?
* Czy dochodząc odszkodowania za bezpodstawne zwolnienie z pracy lub wypadek komunikacyjny chcecie, by zastraszony lub lojalny wobec PiS sędzia wydawał wyrok na podstawie Waszych preferencji politycznych?
* Jak skutecznie wyegzekwujecie dług od dłużnika, który będzie znajomym polityka PiS?
* Czy adwokat będzie Was skutecznie bronić w starciu z aparatem państwowym, jeśli na mocy ustawy forsowanej przez PiS organ dyscyplinarny Sądu Najwyższego będzie mógł zniszczyć mu karierę?

N
N
Odpowiedź do  rzenua
7 lat temu

Brawob

Tobiasz
Tobiasz
7 lat temu

Nie wiem jak w Mławie ktokolwiek może bronić sądów i starych postkomunistycznych układów. Dziewczyna ginie na pasach przez kierowcę, co do którego podejrzewa się, że był pod wpływem narkotyków. Ginie próbka krwi, facet dostaje śmieszny wyrok. Mężczyzna zostaje pobity i w konsekwencji zabity przez grupę chłopaków romskiego pochodzenia – sprawcy są odszukani, ale zostają wypuszczeni. Pod okiem kamery w środku miasta zostaje brutalnie pobity chłopak, w starsze kobiety, które zaczęły krzyczeć były wymierzane szklane butelki. Policja nie przyjeżdża. Chłopak najwyraźniej sam był w coś umoczony, bo nie pozwalał wzywać policji (ale tam są kamery!). Można tak wymieniać bez końca… To nie jest sprawka szeregowych policjantów, bo zbyt duża jest ranga przestępstw, żeby mogli mieć na to jakikolwiek wpływ. Układy są dużo wyżej, w prokuraturze i sądach. Słuchajcie, może Wam się obecna forma reformy nie podobać, ale bronić starej – wybaczcie, trzeba nie mieć za grosz intelektu i ludzkich odruchów… Sprawy sądowe w sprawie ważności dokumentu toczą się po 4 lata, gdzie wystarczyłoby po jednej rozprawie powołać biegłego i rozstrzygnąć spór. Wiecie czemu tak się nie dzieje? Bo od każdego toczącego się postępowania sędzia dostaje 1000 zł miesięcznie. A postępowań może prowadzić 20-25. Wtedy już można żyć nie tylko na prowincji… A wszystko Waszym kosztem, bo nie rozwiążecie swojej sprawy tak szybko jakbyście chcieli i jakby to było możliwe.

ja
ja
Odpowiedź do  Tobiasz
7 lat temu

Oni (i my) nie bronimy starej, tylko bronimy nas, obywateli przed tą „reformą”. Tak! Reforma jest potrzebna! Ale jak można nie widzieć, że ona nie likwiduje żadnego z problemów z sądami!
Ustawa PiS jest krokiem wstecz! Wracamy do starego, komunistycznego systemu, gdzie partia sterowała sądami.
Jak można być takim ślepym!?

Do Ja
Do Ja
Odpowiedź do  ja
7 lat temu

Broniąc „nas obywateli” bardzo proszę a nawet błagam abyś przestał bronić mnie i miliony innych. Sama się potrafię obronìć. Natomiast pragnęłabym aby Państwo broniło mnie przed takimi jak Ty.

Sławomir
Sławomir
7 lat temu

A komornik sądowy co zabrał niesłusznie rolnikowi ciągnik też był?

ja
ja
Odpowiedź do  Sławomir
7 lat temu

A niezależny i niezawisły sąd, który orzekł o jego winie też był?

Karamba
Karamba
Odpowiedź do  ja
7 lat temu

Nie było. Widać im nie zależy 🙂

MW
MW
7 lat temu

Podziwiam tych, ktorzy zaprotestowali przed sądem. Brawo! Bo nie chodzi o przynależnosc polityczna a obawe o Polskę. Niestety jak widac malo osob to w Mlawie rozumie. A szkoda…czekamy na 3xveto i licze, ze takich jak wy zbierze sie jednak przed sadem wiecej.

MariuszB
MariuszB
7 lat temu

Ciekawy jestem ile osób z tych pod sądem zapoznało się ze zmianami jakie chce wprowadzić PiS oraz czy znają w tej kwestii zapisy w ustawie zasadniczej czy tylko wyszli bo trzeba się pokazać.

ja
ja
Odpowiedź do  MariuszB
7 lat temu

A ja jestem ciekaw, jak to jest z popierającymi ustawę.
Ja się zapoznałem, i jestem przeciw tej „reformie”.

Pfff
Pfff
7 lat temu

Banda [wymoderowano]

Mławianka
Mławianka
Odpowiedź do  Pfff
7 lat temu

Jaka banda-Psychopata -to ty człowieku

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Do odwaznych swiat nalezy.

kos
kos
7 lat temu

Mława, niestety jest PiS-owa i na trudno coś poradzić. Dowodem na to jest część wpisów: Anonim z 9:14 czy hehe, anonimowa lub Skandal. Oni by chcieli, żeby burmistrzem został typowy ich przedstawiciel [wymoderowano]. Wracając do sprawy, bardzo dobrze, że odbyła się ta niewielka demonstracja. Brawo Krzysztof. Następnym razem postaram się przyjść. Niech nas będzie więcej. Pozdrawiam, odezwę się na fb.

kos
kos
Odpowiedź do  kos
7 lat temu

Wymoderowujecie również nazwiska???

Gosc
Gosc
Odpowiedź do  kos
6 lat temu

Ten Sad odrzucil moja skarge na komornika, ktory chcial mi ukrasc samochod za dlugi innej osoby, o innym nazwisku.Sedzina z tego Sadu orzekla, ze takie jest prawo.Tu nie potrzeba zadnej parti, zeby zobaczyc, ze olewja zwyklych ludzi.Po prostu [wymoderowano] w swietle prawa.

Prawnik
Prawnik
7 lat temu

Bardzo dziwna sytuacja. To czy ktoś jest dziennikarzem czy nie jest bez znaczenia. Zdjęcia wolno robić każdemu. W przypadku zgromadzeń publicznych wolno nawet zdjęcia publikować bez zgody uczestników. Szkoda że manifestujący w obronie demokracji nie znają jej podstawowych zasad.

do prawnika
do prawnika
Odpowiedź do  Prawnik
7 lat temu

Zdjęcia wolno robić ale osobom publicznym. „zwykłym” ludziom również ale po ich wyraźnej zgodzie i wiedzy. Słyszałeś prawniku o czymś takim jak ochrona danych osobowych i ochrona wizerunku? Zapewne nie a to dość interesujące zagadnienia uregulowane w ustawie. Ponadto, zniewagi o których wspomniano w artykule mogą skutkować odpowiednimi konsekwencjami prawnymi.

Prawnik
Prawnik
Odpowiedź do  do prawnika
7 lat temu

Słyszenie o ustawie to jedna trochę za mało. Ustawy warto czytać, szczególnie jeśli się na nie powołujemy.
Art. 3a. 1. Ustawy nie stosuje się do:
1) osób fizycznych, które przetwarzają dane wyłącznie w celach osobistych lub domowych;

obywatel
obywatel
Odpowiedź do  Prawnik
7 lat temu

Prawniczku, rozumiem, że wiesz w jakim celu Szanowny Przewodniczący wykonywał owe zdjęcia, czyż tak? Więc może oświecisz wszystkich i zdradzisz ów sekret?
Tak przy okazji, art. 47 Konstytucji RP określa prawa każdego obywatela w tym kraju.

Prawnik
Prawnik
Odpowiedź do  obywatel
7 lat temu

Obywatelu. Z treści artykułu wynika że manifestujący uważali Pan Przybyszewskiego za osobę prywatną: „ten pan nie jest przecież dziennikarzem”. Jak wiesz coś więcej to pisz, a nie bawisz się w jakieś podchody.

do prawnika
do prawnika
Odpowiedź do  obywatel
6 lat temu

To czy ktoś jest osobą prywatną czy publiczną, nie oznacza obligatoryjnie że gromadzone przez niego materiały są tylko i wyłącznie w prywatnych celach. Niemniej jednak każdy człowiek w tym kraju ma zagwarantowaną ochronę swoich dóbr osobistych (w co zalicza się także swój wizerunek) a co za tym idzie – ewentualne wykorzystanie tychże materiałów bez wiedzy i zgody osoby której te materiały dotyczą może skutkować określonymi sankcjami.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

PO, SLD i Nowoczesna dobre, komuchy nie mogą pogodzić się z porażką. Kurna żal mi ich HA HA HA

ja
ja
Odpowiedź do  Anonimowo
7 lat temu

Komuchy? Chyba piszesz o PiSie, których ustawa cofa nas do ustroju słusznie minionego.

Pietruś z hat-trickiem. Zmiany w Radzanowie

0
Ruszyły na dobre przygotowania naszych zespołów do rozgrywek piłkarskiej ligi okręgowej i A-klasy. Miniony weekend przyniósł solidną porcję spotkań kontrolnych. Najbardziej aktywni okazali się...

Trzymasz donice z kwiatami na balkonie, uważaj na mandat

0
Dekorowanie balkonów donicami z żywymi kwiatami takimi jak: pelargonie, begonie, petunie, bratki, lawenda czy mięta może skończyć się mandatem. Uprawiając je, trzeba uważać, by nie...

Oszukują na wakacyjne apartamenty

0
Wakacje w pełni. Uwaga, oszukują na wakacyjne apartamenty. Uważajmy na nieprawdziwe oferty i „super okazje”, które mogą okazać się kosztowne. Umieszczają w Internecie na...

Międzynarodowy Wyścig Kolarski. Harmonogram

0
W Mławie już jutro 23 lipca odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski 34. To Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, w którym udział weźmie ponad 160 zawodników z...
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:

Student idzie do wakacyjnej pracy. Co z ZUS?

0
Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają studentów na umowę zlecenia nie tylko w wakacje, ale i przez cały rok. Tym bardziej że za studenta do ukończenia...

Trzech graczy potwierdzonych. Zwycięski dwumecz

12
Do startu nowego sezonu w trzeciej lidze pozostało zaledwie kilkanaście dni. Dlatego przygotowania Mławianki nabrały rozpędu. Działacze potwierdzili do gry trzech nowych zawodników. Natomiast...

O czym pamiętać kompletując zestaw do nawadniania ogrodu? [SPONSOROWANE]

0
Kompletowanie zestawu do nawadniania ogrodu to kluczowy krok w zapewnieniu zdrowego i pięknego otoczenia wokół domu. Nawadnianie jest niezbędne, aby rośliny mogły prawidłowo się...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Wakacje z Maxem i nie tylko. Harmonogram zajęć w Mławie

0
Wakacje z Maxem i nie tylko. Wakacyjny wypoczynek w mieście może być atrakcyjny. Poniżej harmonogram zajęć w Mławie na kolejny tydzień.   Kolejny tydzień wakacji w...

Poranki z bajką dla dzieci w Mławie

0
Na poranki z bajką mławskie dzieci (w wieku 5-8 lat) zapraszają, przedstawiciele Fundacji „Lepsze start”.  Podczas bajkowych spotkań najmłodsi poznają świat emocji, wyobraźni i...

Jaka będzie pogoda?

0
Upały dały się we znaki. Lato w pełni. Jaka będzie pogoda na najbliższe dni na Mazowszu? Czy nacieszymy się jeszcze latem?   IMGW zapowiada upalny początek...

W 1979 roku przez Mławę przeszedł barwny korowód

0
Dni Mławy za nami. 13 lipca 2024 roku — w 595 rocznicę — uczciliśmy nadanie naszemu miastu praw miejskich. Mławski oddział archiwum państwowego przypomniało...
- REKLAMA -
82
0
Przejdź do komentarzyx