poniedziałek, 17 czerwca 2024
naszamlawa.plWiadomościMazowsze. Dziś Noc Muzeów
- REKLAMA -
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Idealny lokal pod inwestycję!
  Idealny lokal pod inwestycję!
  Cena: 550 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:

Mazowsze. Dziś Noc Muzeów

-

Dziś Noc Muzeów, którą w tym roku obchodzimy 18 maja – w Międzynarodowym Dniu Muzeów. Mazowieckie placówki przygotowują wiele atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie.

- R E K L A M A -

Ofertę na Noc Muzeów w Mławie znajdziecie poniżej.

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów w Mławie odbędzie się w sobotę, 18 maja. Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie zaprasza od godz. 20.00 do 24.00.

PROGRAM:

* Projekcje filmu „Dawno temu w Mławie”
* Nocne rysunki
* Zwiedzanie ekspozycji

20.00 – 22.00 – Muzeum z zagadkami – zabawa z kodami QR

21.00 – 23.00 – Historyczne tańce dworskie – warsztaty z Fundacją „Krzewienia Kultury – Zawkrzanie”.

Oto niektóre propozycje na Mazowszu.

Noc muzeów w stylu Ferdydurke

Muzeum Gombrowicza we Wsoli zaprasza w piątek, 17 maja na cykl spotkań pt. „Ferdydurki”. Gośćmi będą Mateusz Damięcki i Klaudia Kiercz-Długołęcka. Placówka pokaże „Ferdydurke”. Będzie można zobaczyć wystawę prac artystycznych nawiązującą do powieści i posłuchać fragmentów czytanych przez Mateusza Damięckiego. Tego dnia muzeum czynne będzie od godz. 10. Noc muzeów rozpocznie się o godzinie 19. Ekspozycje można zwiedzać do godz. 23.

Noc w cieniu samurajów

Odwiedzający Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie będą mieli okazję nie tylko obejrzeć wystawę „Miecze japońskie”, lecz także zobaczyć pokazy walki na miecze i wysłuchać prelekcji specjalistów. Zwiedzanie wystaw będzie możliwe w godzinach od 18 do 00.30. Wstęp bezpłatny.

Strach ma wielkie oczy

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza na noc w klimacie PRL. Przewidziane są też warsztaty, konkursy i koncerty zespołu Sploty – „Przeboje PRL”. Muzeum zaprasza zwiedzających od 18.30. Będzie czynne do północy. Oprócz tego, jak co roku spojrzymy w gwiazdy podczas pokazów astronomicznych „Aleją Gwiazd”, odbędzie się konkurs na imię dla muzealnej Kapibary i quiz wiedzy o historii Muzeum.

Noc Muzeów w biały dzień

Na Noc Muzeów w Biały Dzień zaprasza Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Tam atrakcje zaczną się już o godz. 13. Wśród propozycji są koncert „Szymborskiej jazzPoems”, „Czarna Sztuka w Czarnym Lesie” – spotkanie z dawnym drzeworytem i drukiem czy strefa sztuki dla dzieci. Placówka zachęca do zabrania koców i koszy piknikowych oraz do wspólnego pieczenia kiełbasek. Noc Muzeów w Czarnolesie skończy się o 22. Cena wstępu – 1 zł.

 

Nikifor w Ostrołęce

Podczas nocy w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce poznamy twórczość Nikifora Krynickiego, wysłuchamy koncertu „Muzyka Karpat” w wykonaniu zespołu Lipka i Przyjaciele, a także obejrzymy widowisko „Niki4 YOU” w wykonaniu zespołu RB Trio. Nie zabraknie warsztatów artystycznych, krzyżówek, zgadywanek, stoisk z biżuterią artystyczną czy restauracji uzdrowiskowej prowadzonej przez mistrzów kuchni z ZSZ nr 4 w Ostrołęce. Wstęp – 1 zł.

 

Noc z literaturą 

W siedzibie Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie odbędą się spotkania tematyczne związane z wystawą „Adam Mickiewicz 1798–1855”. Na tę noc atrakcje przewidziały też dwa oddziały Muzeum Literatury – Muzeum Marii Dąbrowskiej i Muzeum Andrzeja Struga. Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w spacerach tematycznych z kustoszami. Przewidziane jest też zwiedzanie domów pisarzy, oglądanie przygotowanych pokazów oraz udział w zabawach literackich.

Muzyka kołem się toczy – także nocą

To warsztaty dla dzieci, które na sobotni wieczór (już od godz. 17) przygotowało Muzeum Instrumentów Ludowych w Szydłowcu. Przewidziane jest także zwiedzanie ekspozycji, a o godz. 20 zagra „Alegancka Kapela”.

Tango Milonga w tę jedyną noc

Na Noc Muzeów zaprasza też Muzeum Niepodległości w Warszawie. Zaplanowano koncert piosenek retro w wykonaniu Alicji Grabowskiej na balkonie pałacu. W repertuarze przedwojenne przeboje, takie jak „Tango Milonga” czy „Ach, jak przyjemnie. Wśród pozostałych atrakcji są m.in. zwiedzanie wystaw stałych i czasowych. Start o godz. 19.

Noc w klimacie PRL

W ogólnopolskiej akcji bierze też udział Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach. W programie są m.in. konkurs na najlepszy strój z epoki oraz gry komputerowe i telewizyjne z okresu późnego PRL-u. Muzeum zachęca do przebrania się w strój z minionej epoki – najlepszy zostanie nagrodzony! Ocenie podlega przebranie, oryginalność, wierność stylistyce epoki, a także dodatki i ogólne wrażenie.

Opinogóra nocą

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprasza na warsztaty dla rodzin z dziećmi w Folwarku, plenerowy spektakl „Pan Tadeusz” i zwiedzanie krypt Krasińskich. Aby ułatwić uczestnikom dotarcie, zapewniono bezpłatną komunikację z Ciechanowa i powrót z Opinogóry. Start o godz. 18.

 

Noc muzeów na sportowo

Miłośnikom sportowych wrażeń przypadnie do gustu oferta Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, które przygotowało m.in. spotkania z olimpijczykami – Robertem Korzeniowskim (zakończone treningiem) i Kajetanem Broniewskim. Odbędzie się też kilka pokazów: ergometrów wioślarskich z Kajetanem Broniewskim, sportów osób z niepełnosprawnościami, karate, walki na miecze świetlne z Akademia Saber Arts.

 

Ciechanowska Noc Muzeów

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przygotowało na tę noc wiele atrakcji. W Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie wieczór zacznie się od warsztatów „W pracowni alchemika”. O każdej pełnej godzinie na dziedzińcu będzie można oglądać pokazy uzbrojenia rycerskiego czy wyposażenie wojskowe. O godz. 22 odbędzie się pokaz kaskaderski. Będą gry i zabawy dla najmłodszych.

 

Z kolei w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie o godz. 18 odbędzie się koncert uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie. O godz. 21 będzie można obejrzeć teatr ognia Pi-Art. Manufaktury Artystycznej z Krakowa.

Noc muzeów na wsi mazowieckiej

Przez cały dzień, aż do zmroku, w zabytkowych obiektach skansenu Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zwiedzający będą mogli obejrzeć wystawę „Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych” poświęconą tradycji i obrzędowości ludowej związanej z okresem wiosennym. Odbędą się pokazy wiejskich zajęć domowych i gospodarskich oraz ludowego rękodzielnictwa i rzemiosła, warsztaty i zabawy dla najmłodszych. Chętni będą mogli wziąć udział w grze terenowej.

Uzbecka noc na zamku w Liwie

Swoje podwoje otworzy też Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie. Będzie można obejrzeć kolekcję broni w dworze barokowym i wystawy w piwnicach gotyckich oraz na zamkowej wieży. Atrakcją będzie wizyta ambasadora Republiki Uzbekistanu i możliwość spróbowania przysmaków kuchni uzbeckiej, a także pokaz szermierki średniowiecznej. Na śmiałków czeka nocne zwiedzanie podzamcza z pochodniami śladami władców Mazowsza i liwskiego zamku. Start o godz. 16.

 

Wirtualna Noc Muzeów w PME

Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie będzie można obejrzeć wystawy stałe i czasowe. Do placówki będzie można przyjść z czworonożnymi przyjaciółmi. Dodatkową atrakcją będzie wystawa VR prezentowana przez Millennium Docs Against Gravity. W ramach MDAG Vision na zwiedzających będzie czekało aż sześć wyjątkowych doświadczeń.

Kolejowa Noc Muzeów

Stacja Muzeum w Warszawie zaprasza od godz. 19 na Kolejową Noc Muzeów, której motywem przewodnim będzie XX-lecie międzywojenne na kolei. Na zwiedzających czeka wiele atrakcji, m.in. spotkania z kolejarzami, zajęcia edukacyjne, gry planszowe, przejazdy symulatorem, spotkania z autorami książek o tematyce związanej z kolejami. Oprowadzanie po muzeum będzie się odbywać z przewodnikami w strojach z epoki. Będzie też okazja wirtualne zwiedzić kabinę maszynisty i przejazdy symulatorem lokomotywy.

Lista instytucji kultury, w których można ciekawie spędzić wieczór z 18 na 19 maja, jest długa.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie

O hejcie i cyberprzemocy z młodzieżą

0
Rówieśnicza przemoc psychiczna odbiera młodzieży poczucie bezpieczeństwa. Sytuacja jest o tyle trudna, że młode osoby doświadczające hejtu i przemocy psychicznej najczęściej nie chcą zgłaszać...
kościół

Zmiany w naszych parafiach

0
Biskup płocki Szymon Sułkowski ogłosił zmiany personalne jakie nastąpią w parafiach od 21 sierpnia 2024 roku. Lista obejmuje 32 nominacje wikariuszowskie oraz jeden urlop....

Rywalizacja, zgranie, zaangażowanie obu zespołów

0
Klub POWER Basket w środę 12 czerwca rozegrał piąty i zarazem ostatni sparing z planowanej serii rozgrywek obu Lig Sekcyjnych koszykówki chłopców w tym...

Policjanci szkolą Wojsko Polskie

0
Policjanci szkolą Wojsko Polskie pełniące służbę na polsko-białoruskiej granicy. Zajęcia odbyły się niedawno w Olsztynie. Policjanci żołnierzom przekazywali wiedzę na temat techniki i taktyki...
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
las i łąka

Nadchodzą upalne dni

0
Nadchodzą upalne dni. W najbliższy weekend temperatura w ciągu dnia nie powinna przekraczać 24 stopni, ale zmieni się to już w poniedziałek.   W poniedziałek słupek...

Multimedaliści z Husarii. Podium mistrzostw Polski

2
Wspaniałe wieści napłynęły z Mińska Mazowieckiego. W trakcie czwartej edycji mistrzostw Polski służb mundurowych w brazylijskim jiu-jitsu nasi wojownicy przedarli się aż czterokrotnie na...
dziecko

Wniosek 800 plus do końca czerwca

0
Rodzice planujący korzystanie ze świadczenia rodzinnego 800 plus powinni pamiętać o terminie złożenia wniosku — do końca czerwca.  Wniosek 800 plus do końca czerwca Od 1...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

W niedzielę mecz o awans. Wieczfnianka kontra Gryf

0
W niedzielę zostanie rozegrana ostatnia seria spotkań w ciechanowskiej B-klasie. Awans w miniony weekend świętowali już reprezentanci Wkry Cieksyn. O drugie premierowe miejsce powalczy...

Konsekwencje za to przewinienie są surowe

0
Konsekwencje za to przewinienie są surowe. Kierujący przekraczający prędkość na terenie zabudowanym, muszą się liczyć z dotkliwą karą, szczególnie w miejscach, gdzie regularnie łamane...

Rzadziej chorujemy [SPONSOROWANE]

0
Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości powietrza na Mazowszu znacząco spadła. Tak wynika z raportu Europejskiego Centrum Czystego Powietrza. Mowa o ponad...

Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy [ZDJĘCIA]

2
Setki najmłodszych mieszkańców miasta uczestniczyło we wtorek na mławskim rynku w 11 odsłonie biegu ulicznego im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza.  Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy 11...
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx