sobota, 02 marca 2024
naszamlawa.plWiadomościMamy wyniki egzaminów ze wszystkich gimnazjów powiatu mławskiego. Porównaj!
- REKLAMA -
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 2 200 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w zabudowie bliźniaczej - Nowa Otocznia
  Dom w zabudowie bliźniaczej - Nowa Otocznia
  Cena: 587 000 zł  / Miejscowość: Nowa Otocznia  / Kategoria:
 • Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Cena: 585 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Cena: 199 420 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunty rolne - 9,5970 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunty rolne - 9,5970 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 420 000 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:

Mamy wyniki egzaminów ze wszystkich gimnazjów powiatu mławskiego. Porównaj!

-

Na 16 gimnazjów w naszym powiecie tylko cztery osiągnęły średnią równą lub wyższą od średniej krajowej, z czego trzy to szkoły niepubliczne. Z publicznych najlepiej wypadło gimnazjum w Lipowcu Kościelnym, najsłabiej szkoła w Niedzborzu.

- R E K L A M A -

Zebraliśmy uśrednione wyniki wszystkich uczniów danej szkoły z poszczególnych przedmiotów. (Wynik każdego ucznia określa odsetek punktów, które zdający zdobył za zadania z danego zakresu). Uwzględniliśmy przedmioty wspólne dla wszystkich szkół, dlatego w naszym zestawieniu zabrakło języka dodatkowego, zdawanego tylko w części placówek.
Prym wiodą gimnazja niepubliczne, z zauważalną przewagą  „Wyspianum” z Mławy,  w którym ze wszystkich przedmiotów młodzież osiągnęła najwyższe wyniki w powiecie.
Wśród szkół publicznych najlepiej wypadły te w Lipowcu Kościelnym, w Stupsku i w Szydłowie. Najsłabiej – w Szreńsku, w Dzierzgowie i w Niedzborzu. Najlepszymi matematykami okazali się młodzi radzanowianie i lipowczanie – jedni i drudzy osiągnęli wynik wyższy o 12 punktów od średniej krajowej.
Najwyżej z języka polskiego uplasowali się gimnazjaliści z Szydłowa, oni też ex aequo z kolegami z Wiśniewa osiągnęli najlepsze wyniki z historii i WOSU-u.
Przedmioty ścisłe to ewidentnie domena uczniów z Lipowca, którzy również z przyrody okazali się niepokonani.
Język angielski dobrze poszedł młodzieży ze Stupska, Szydłowa i Lipowca Kościelnego.

Średnie wyniki procentowe z egzaminu gimnazjalnego w szkołach powiatu mławskiego:

tabela wyniki17

oprac. Nasza Mława

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Były gimnazjalista
Były gimnazjalista
6 lat temu

G1 i G2 jak wyglądacie w porównaniu z gimnazjami „wiejskimi” ???

ktoś
ktoś
6 lat temu

Ot następny pisowski specjalista…szkoda słów.

Racjonalny rodzic
Racjonalny rodzic
Odpowiedź do  ktoś
6 lat temu

Święta prawda. Jak dzieci nie mają dobrego przykładu i motywacji w domu to najlepsza szkoła i nauczyciele nic nie pomogą. Znaczna część dzisiejszych rodziców to roszczeniowe jednostki z których dzieci biorą przykład. Jak najmniej z siebie dać, a jak najwięcej wziąć – wszystko się należy i nauka jest nieważna. Obecne 500+ demoralizuje niektórych jeszcze bardziej. Sam mam syna, który w tym roku pisał egzamin gimnazjalny i osiągnął dobre wyniki. Ale wiem ile trzeba mu było poświecić czasu, motywować do nauki i tłumaczyć, jak ważne jest wykształcenie. W jego klasie sporo osób zdało egzamin niezbyt rewelacyjnie, ale w większości są to dzieci, których rodziców nigdy nie było na zebraniach i nie byli zainteresowani ich postępami. Tak więc mała prośba do roszczeniowców – zanim podejmiecie krytykę kogokolwiek, zastanówcie się ile Waszego wkładu było w proces edukacyjny Waszych dzieci ?

Kleopatra
Kleopatra
Odpowiedź do  Racjonalny rodzic
6 lat temu

Racjonalny Rodzicu masz oczywiście racje mówiąc o zaangażowaniu rodziców ale pamiętaj, ze to wlasnie szkoła odpowiada za edukacje. Nie mozna przyjąć za pewnik, ze tylko dzieci których rodzice są zaangażowani w naukę bedą zdawały poprawnie egzamin. Państwo i dyrekcje poszczególnych placówek powinny wlasnie przyjąć odwrotność tego toku myślenia i założyć, ze za całą edukacje są odpowiedzialni wlasnie oni. To szkoła ma za zadanie nauczyć. Odmienna organizacja w niej pracy, postawione przez jej dyrekcje zadania a przede wszystkim umiejetnosci i zaangażowanie poszczególnych nauczycieli gwarantują sukces i stąd wynikają różnice pomiedzy szkołami a nie z tego jaka opcja polityczna jest u władzy. Proszę na koniec zwrócić uwagę, ze takie wyniki egzaminów i osiągnięte wyniki przez mlawskie placówki oświatowe nie pojawiają się pierwszy raz. Ile razy w zwiazku z tym na przestrzeni ostatnich lat było reakcji UM, Starostwa w stosunku do dyrektorów i poszczególnych dyrektorów placówek do nauczycieli w zwiazku z kolejnymi niskimi lokatami?

Racjonalny rodzic
Racjonalny rodzic
Odpowiedź do  Kleopatra
6 lat temu

Kleopatro, oczywiście masz rację – szkoła jest od tego aby nauczyć. Jednak do nauki nie zmusisz lub nie zachęcisz kogoś, kto tego nie chce i nie ma wzorców. Aby dziecko dobrze się uczyło i rozwijało potrzebna jest współpraca na linii rodzic – szkoła. Chodziło mi tylko o to, że współczesne dzieci, tak jak większość rodziców nie dostrzegają korzyści płynących z wykształcenia. Dawniej rodzic pochodzący z klasy robotniczo – chłopskiej wiedział, że wykształcenie daje możliwości awansu społecznego. Współcześni rodzice, jak wcześniej napisałem to duża grupa roszczeniowców, którym się wszystko należy. Obecna polityka PiS demoralizuje ich jeszcze bardziej. Znam osoby, które porzuciły pracę, ponieważ dostają po 500 + na kilkoro dzieci. Jaki to przykład dla młodych ? Żaden. Nie ucz się, nie pracuj, bo nie warto. Kompletne degeneracja społeczeństwa doprowadza do coraz niższych wyników w nauce. Zobaczymy, jakie będą wyniki egzaminów po 8 klasie po pisowskiej reformie edukacji. Aż się boję.

Kleopatra
Kleopatra
Odpowiedź do  Racjonalny rodzic
6 lat temu

Jedni widzą w tym demoralizację inni nie. Dla mnie te 500zl jest bardzo przydatne, poniewaz wydaje je na dziecko, którego zarówno utrzymanie jak i nauka kosztuje. Poza tym faktycznie nie muszę juz chodzić do trzeciej pracy aby sklecić do kupy budżet domowy. Mam w zwiazku z tym czas na to aby pomoc dziecku w nauce, kiedy wraca niedouczone z mławskiej szkoły do domu. Przed 500 plus wracałam do domu kiedy juz spało i miałam czas na lekcje tylko w niedziele, bo w sobotę tez pracuje. To chyba o to Ci chodziło z tą pomocą nauczania w domu? Maź, pijak i bydlak oczywiście chętnie by położył swoją łapę na tej gotowce ale ma kochankę, ktora tez dostaje 500 na bachora i razem za to piją. Jej dziecko chodzi brudne do szkoły a Ja czekam aż wreszcie zainteresuje się nim pomoc społeczna. Jednak tylko Ona jedna tak robi na naszej ulicy. Przełykamy wiec gorzko wraz z sąsiadami tą jej demoralizację, obgadując ją po niedzielnej Mszy i cieszę się, ze zamiast kolejnej podwyzki podatkow, ta kasa spłynęła do mojej kieszeni zasilając nasz wspólny budżet. Jedno jest pewne ani PiS, ani PO,na pewno nie PSL, Nowoczesna się nie liczy a tez……nie zabierze juz nam tych pieniędzy, jak i żadne z nich nie wprowadzi odpłatności za leczenie.

mławianin
mławianin
6 lat temu

czyżby drodzy „nauczyciele” przez działania minister edukacji w szkołach publicznych naszego powiatu jest tak niski poziom nauczania?. Mniej protestów a więcej nauki to i poziom będzie wyższy.

Alicja
Alicja
Odpowiedź do  mławianin
6 lat temu

Bardzo trafna uwaga. A wyniki pokazują że mniejsze szkoły na wsiach też mają nienajgorszą kadrę nauczycielską 🙂 i całkiem zdolną młodzież

Prezydent RP Andrzej Duda gościł w Mławie [NASZA RELACJA]

0
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w piątek 1 marca gościł w Mławie z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.    Prezydent RP Andrzej Duda gościł w...

Kruszyński Stępkowski – wernisaż wystawy

0
Mławskie muzeum zaprasza mławian na niezwykłe wydarzenie — wernisaż wystawy malarstwa i rzeźby „Kruszyński Stępkowski”. Imprezę zaplanowano 8 marca w Dniu Kobiet.    Kruszyński Stępkowski -...

Prezydent Andrzej Duda dziś przyjedzie do Mławy

2
Jak informuje mławski ratusz, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w odpowiedzi na zaproszenie Starosty Powiatu Mławskiego Jerzego Rakowskiego, dziś 1 marca — w Narodowy...

Pył saharyjski. Meteorolodzy ostrzegają

0
Pył saharyjski w Polsce może się pojawić już rano w piątek 1 marca nad południowym krańcem kraju. Zjawisko to może wpłynąć na naszą atmosferę,...
 • Grunty rolne - 9,5970 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunty rolne - 9,5970 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 420 000 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Dom w zabudowie bliźniaczej - Nowa Otocznia
  Dom w zabudowie bliźniaczej - Nowa Otocznia
  Cena: 587 000 zł  / Miejscowość: Nowa Otocznia  / Kategoria:

Praca w policji. Terminy naborów

0
Policja ogłasza kolejne nabory kandydatów do służby. Jak informują mundurowi, zawód policjanta jest służbą i wymaga od kandydatów określonych predyspozycji, a także chęci robienia...

Kobiety za kierownicami pociągów

0
Grono maszynistek się powiększa. Koleje Mazowieckie informują o pozyskaniu kolejnej maszynistki — prowadzącej pociągi — Weroniki Tworek.    Kobiety za kierownicami pociągów Światowe trendy pokazują, że coraz...

Legionovia na inaugurację. Rusza trzecia liga

5
Już w sobotę zostaną wznowione rozgrywki w trzeciej lidze. Emocji w rundzie wiosennej nie zabraknie, każda z drużyn ma jasno określony na drugą część...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
sąd

Pozew o naruszenie dóbr osobistych — czym są dobra osobiste i jak je chronić

0
Pozew o naruszenie dóbr osobistych — czym są dobra osobiste i jak je chronić. Pozew o naruszenie dóbr osobistych Czym jest dobro osobiste? Art. 23 kodeksu cywilnego...
pieniądze z bankomatu

Waloryzacja rent i emerytur. Kto otrzyma, jakie pieniądze?

0
Wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych świadczenia emerytalno-rentowe od piątku 1 marca zostaną zwaloryzowane. Świadczeniobiorcy, by dostać więcej pieniędzy, nie muszą nic robić, bo podwyżka...

Mocne uderzenie kickobokserów. K1 z sukcesami

0
Od mocnego uderzenia rozpoczęli zmagania w nowym roku kickbokserzy trenujący pod okiem Łukasza Wróblewskiego. Wybrali się do Warszawy, na organizowaną przez klub Granda ligę...
pociąg na stacji

Pociągi Intercity zatrzymają się na Stacji Mława? To możliwe

7
Pociągi Intercity zatrzymają się na Stacji Mława, czyli przystanku kolejowym Mława Miasto? Zmiana dworca, na którym stają pociągi PKP Intercity w Mławie, ma nastąpić...
- REKLAMA -
8
0
Przejdź do komentarzyx