poniedziałek, 17 czerwca 2024
naszamlawa.plWiadomościW mławskich blokach marzną? Siedzą pod kołdrami?
- REKLAMA -
 • Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Cena: 1 200 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Idealny lokal pod inwestycję!
  Idealny lokal pod inwestycję!
  Cena: 550 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:

W mławskich blokach marzną? Siedzą pod kołdrami? [AKTUALIZACJA]

-

Czytelnicy sygnalizują problemy związane z ogrzewaniem mieszkań w mławskich blokach. Twierdzą, że w mieszkaniach jest zimno. Wypowiedzieli się w tej sprawie wiceprezes spółdzielni „Zawkrze” i prezes PEC-u. W wielu blokach przywrócono ciepło.

- R E K L A M A -

Kapryśna aura komplikuje mławianom codzienną egzystencję. Po nastaniu letnich temperatur w wielu blokach na mławskich osiedlach wstrzymano dostawę ciepła. Ostatnie załamanie pogody sprawiło, że w nieogrzewanych pomieszczeniach zrobiło się chłodno. Narzekają na to czytelnicy z Osiedla Książąt Mazowieckich i mieszkańcy bloków przy ul. Szewskiej w Mławie.

– W maju spółdzielnia wyłączyła ogrzewanie. Płacimy za dostawę ciepła przez cały rok, a mamy zimno w mieszkaniu. Okrywamy się kołdrami. W ubiegłym tygodniu zgłaszałam problem w spółdzielni „Zawkrze” – alarmuje właścicielka jednego z mieszkań na Osiedlu Książąt Mazowieckich.

Były sygnały

Przedstawiciel spółdzielni potwierdza, że w poprzednim tygodniu miał podobne sygnały. Poinformował nas też, że zainteresowanych włączeniem ogrzewania ubywa.

– W sprawie ogrzewania mieszkań zdania są podzielone. Jedni chcieli żebyśmy wstrzymali dostawę ciepła, inni są przeciwnego zdania. Rozumiemy, że obecnie może być chłodno, jednak w środę zapowiadane jest ocieplenie z temperaturami w ciągu dnia powyżej 20 stopni na plusie. Z uwagi na to, że uruchomienie przez PEC ogrzewania trwa około 2 dni, wydanie teraz takiej dyspozycji mija się z celem. Zanim byśmy uruchomili ogrzewanie nastałoby lato – informuje 13 maja Artur Dębski, wiceprezes spółdzielni „Zawkrze” w Mławie.

Wypowiedział się też w sprawie ulicy Szewskiej.

– Tam o dostawie ciepła decyduje wspólnota – dodaje.

W reakcji na nasz artykuł dziś (14 maja) przesłał informację prezes PEC.

– Jako Prezes Zarządu Pec w Mławie Sp. z o.o. nie potwierdzam wypowiedzi jednego z uczestników artykułu „W mławskich blokach marzną. Siedzą pod kołdrami”, że jakoby włączenie ogrzewania przez Pec trwa dwa dni. Włączenie ogrzewania mieszkań w zasobach SMLW „Zawkrze” w Mławie może nastąpić praktycznie natychmiast. Przykładem są np. niektóre mławskie szkoły podstawowe, przedszkola oraz wspólnoty mieszkaniowe, które wyraziły w dniu wczorajszym oraz dzisiejszym takie życzenie i do których ciepło zostało włączone w ciągu 1 – 1,5 godz. – informuje Krzysztof Jaros – prezes zarządu PEC w Mławie.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
pogodówka
pogodówka
5 lat temu

To już chyba końcówka zimnych dni, ponad DWA tygodnie…, bardzo niekomfortowo, ale termometr w mieszkaniu pokazuje faktycznie ponad 20 C… Dziwne.
Na przyszłość trzeba patrzeć na prognozy terminowe:
https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-mlawa,cId,21566

Nie rozumiem, dlaczego o tym, czy działa ogrzewanie, nie decydują czujniki temperatury na zewnątrz tzw. pogodówka – ona powinna wymuszać włączenie ogrzewania nawet w maju czy czerwcu, a wyłączenie nawet w marcu, jeśli trafią się dni wyjątkowo zimne lub ciepłe…

Martika
Martika
5 lat temu

Na Osiedlu Młodych tak samo, mam 17 stopni w mieszkaniu.

Chris
Chris
5 lat temu

A może mija się z celem trzymanie takiego zarządu, co ma gdzieś głosy mieszkańców? Zimno w mieszkaniu, dziecko mi zachorowało na zapalenie oskrzeli. Kto mi zwróci za leczenie. Dogrzewam łazienkę falerką podczas mycia dziecka, bo nie chcę by gorzej się rozchorował. Tak nie powinno być. Zarząd jest dla mieszkańców, a nie odwrotnie. Każdy powinien mieć wybór i możliwość odkręcenia grzejnika. Przecież nie trzeba grzać jak przy tęgich mrozach.

OKM
OKM
5 lat temu

W dzień jest w miarę ok, ale w nocy temperatura w moim mieszkaniu spada do 18 stopni. W ubiegłym tygodniu nocami było jeszcze chłodniej. Spółdzielnia za szybko wyłączyła w tym roku ogrzewanie, nie wiem czemu kręcą zamiast przyznać się do błędu i ponownie włączyć grzanie na te kilka-kilkanaście dni. Za to mieszkańcy przecież płacą.

Dziadostwaniepowinnobyc!!!
Dziadostwaniepowinnobyc!!!
5 lat temu

Czynsz jest placony każdego miesiąca, nie ma żadnych obniżek za niewykorzystane ciepło, mamy tylko podwyżki. Więc jeżeli płacę mam prawo wymagać żeby w moim mieszkaniu było ciepło. A tym którzy uważają że temperaturę da się znieść niech siedzą w domach przy otwartym oknie.

Chris
Chris
5 lat temu

A może mija się z celem trzymanie takiego zarządu, który ma gdzieś zgłoszenia od mieszkańców? Ludzie mają małe dzieci i zimne łazienki.

Mieszkaniec świadomy
Mieszkaniec świadomy
5 lat temu

Prezes PEC-u to by chciał, żeby cały rok dostarczać ciepło ! Tylko kto za to będzie płacił ? Ludzie, dziś już jest 14 maja. Wytrzymajcie kilka dni ochłodzenia !

ggg
ggg
Odpowiedź do  Mieszkaniec świadomy
5 lat temu

A za tydzień 21 maja. Widziałeś prognozy pogody.

ssssss
ssssss
5 lat temu

To gdzie trzeba dzwonić żeby włączyli ogrzewanie? Do PEC czy do spółdzielni?

ggg
ggg
5 lat temu

Czyli pan Dębski kłamie. Oj nie ładnie. Ludzie mają małe dzieci, co wtedy mają robić. Proszę sobie popatrzeć w prognozę pogody. Co za ludzie rządzą tą spółdzielnią. Trzeba w końcu pogodnić to towarzystwo

Anna
Anna
5 lat temu

Mamy na osiedlu kotłownię gazową. Mimo moich interwencji u Prezesa Uniewicza jestem cały czas ignorowana. Wręcz w połowie zdania odkłada słuchawkę. A w mieszkaniach bardzo zimno. Są małe dzieci, osoby starsze. Tym bardziej że obecnie nie ma sezonu grzewczego. Centralne jest wlaczane na życzenie lokatorów. Przecież to my płacimy.

zarzad@pec mlawa.pl
zarzad@pec mlawa.pl
5 lat temu

Pec w Mławie Sp. z o.o. uruchomił wczoraj oraz dzisiaj dostawę ciepła systemowego w niektórych szkołach, przedszkolach oraz wspólnotach mieszkaniowych, które wczoraj lub dzisiaj zgłosiły taką potrzebę. Włączenie ogrzewania do tych obiektów nastąpiło w ciągu 1 – 2 godzin od przyjęcia zgłoszenia o takiej potrzebie. Nie potwierdzamy, aby na włączenie ogrzewania mieszkań Pec potrzebował dwa dni.
Z poważaniem:
Zarząd Pec w Mławie Sp. z o.o.

Babcia
Babcia
5 lat temu

Pan Dębski się myli.wczoraj o 9:00 poprosiłam o włączenie ciepła,o 11:00 grzejniki były ciepłe.Jest przyjemne ciepło w mieszkaniu

Babcia
Babcia
5 lat temu

Uruchomienie ogrzewania przez Pec trwa kilka godzin-rano zgłosiłam o 11:00 grzejniki były ciepłe

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Uważam że w XXI wieku, każdy powinien mieć w mieszkaniu tyle stopni ile uważa za właściwe. Przykre jest to że właściciel mieszkania jest na łasce spółdzielni lub wspólnoty. Niektórzy mają małe dzieci. Wiem, że zaraz usłyszę,, trzeba kupić dom, lub mieszkanie w nowym budownictwie”. Luksusy tylko dla bogatych. Na dom może nie każdego stać, ale zapłacić za dodatkowe ogrzewanie jak jest zimno jak najbardziej.

Kryss
Kryss
5 lat temu

Mam 21 stopni w mieszkaniu bez ogrzewania(OKM1). Nie przesadzajcie ludzie. Kilka dni można wytrzymać. Zimą oszczędzacie na podzielnikach, siedzą w kurtkach, teraz kiedy zmieniono rozliczanie dostarczonego ciepła pomijając podzielniki, a chcecie dalej się grzać, zobaczycie jak wyjdziecie w przyszłym roku. Wszystkim nie dogodzi.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Kryss
5 lat temu

Masz 100% racji, właśnie spojrzałam na termometr, też mam 21 stopni na plusie.
Bez przesady, drodzy mieszkańcy.

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  Kryss
5 lat temu

A ja mam 18stopni pisz za siebie egoisto

Kriss
Kriss
Odpowiedź do  Mlawiak
5 lat temu

U mnie sąsiadki się gazowa dogrzewają i chodzą potem jak najarane, hahaaaaa

dsdfsdf
dsdfsdf
Odpowiedź do  Kryss
5 lat temu

ja mam niecałe 18. mieszkam na parterze. Śpię w polarze i skarpetkach.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

W środę 20 stopni proszę patrzeć na pogodę z 2019 roku

Trwa remont zabytkowej kamienicy „pod cycami”

2
Trwa remont zabytkowej kamienicy w centrum miasta tak zwanej "pod cycami". W miniony piątek wylewano jeden ze stropów.    Mławianie interesują się remontem kamienicy "pod cycami",...
taśma

Fentanyl prawdopodobną przyczyną śmierci 5 mieszkańców Żuromina

0
Fentanyl - narkotyk 100 razy silniejszy od morfiny - prawdopodobną przyczyną śmierci pięciorga mieszkańców Żuromina. Wojewoda mazowiecki na wtorek 18 czerwca zwołuje w tej...

Beniaminkowie znani. Wigry, Polonia, Wisła i Sokół

3
W miniony weekend poznaliśmy już wszystkich beniaminków, którzy wystąpią w trzeciej lidze w sezonie 2024/2025. Do Polonii Lidzbark Warmiński dołączyli Sokół Aleksandrów Łódzki, Wigry...

O hejcie i cyberprzemocy z młodzieżą

1
Rówieśnicza przemoc psychiczna odbiera młodzieży poczucie bezpieczeństwa. Sytuacja jest o tyle trudna, że młode osoby doświadczające hejtu i przemocy psychicznej najczęściej nie chcą zgłaszać...
 • Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Cena: 1 200 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
kościół

Zmiany w naszych parafiach

0
Biskup płocki Szymon Sułkowski ogłosił zmiany personalne jakie nastąpią w parafiach od 21 sierpnia 2024 roku. Lista obejmuje 32 nominacje wikariuszowskie oraz jeden urlop....

Rywalizacja, zgranie, zaangażowanie obu zespołów

0
Klub POWER Basket w środę 12 czerwca rozegrał piąty i zarazem ostatni sparing z planowanej serii rozgrywek obu Lig Sekcyjnych koszykówki chłopców w tym...

Policjanci szkolą Wojsko Polskie

0
Policjanci szkolą Wojsko Polskie pełniące służbę na polsko-białoruskiej granicy. Zajęcia odbyły się niedawno w Olsztynie. Policjanci żołnierzom przekazywali wiedzę na temat techniki i taktyki...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Multimedaliści z Husarii. Podium mistrzostw Polski

2
Wspaniałe wieści napłynęły z Mińska Mazowieckiego. W trakcie czwartej edycji mistrzostw Polski służb mundurowych w brazylijskim jiu-jitsu nasi wojownicy przedarli się aż czterokrotnie na...
dziecko

Wniosek 800 plus do końca czerwca

0
Rodzice planujący korzystanie ze świadczenia rodzinnego 800 plus powinni pamiętać o terminie złożenia wniosku — do końca czerwca.  Wniosek 800 plus do końca czerwca Od 1...

Dzieci pokazały prace w Galerii Foyer

0
Dzieci uczęszczające na zajęcia rysunku i malarstwa do Joanny Rodowicz do Miejskiego Domu Kultury w Mławie pokazały swoje prace podczas wernisażu wystawy 11 czerwca...

W niedzielę mecz o awans. Wieczfnianka kontra Gryf

0
W niedzielę zostanie rozegrana ostatnia seria spotkań w ciechanowskiej B-klasie. Awans w miniony weekend świętowali już reprezentanci Wkry Cieksyn. O drugie premierowe miejsce powalczy...
- REKLAMA -
21
0
Przejdź do komentarzyx