niedziela, 25 września 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościKto zajmie się zalewem Ruda?
- REKLAMA -
 • Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Cena: 500 000 zł  / Miejscowość: Sinogóra  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 228 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Cena: 412 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Cena: 175 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wolnostojący lokal użytkowy
  Wolnostojący lokal użytkowy
  Cena: 99 000 zł  / Miejscowość: Krępa  / Kategoria: Nieruchomości

Kto zajmie się zalewem Ruda?

-

W związku z zainteresowaniem Czytelników zwróciliśmy się do mławskiego ratusza z zapytaniem o plany miasta Mławy dotyczące zalewu Ruda.

- R E K L A M A -

 

Teren zalewu Ruda należy do trzech gmin, las do Mławy i akwen wodny do gmin: Lipowiec Kościelny oraz Iłowo-Osada.

Mławskie społeczeństwo w dużej mierze korzystające z walorów przyrodniczych jedynego akwenu wodnego w okolicy domaga się zagospodarowania terenu w celach rekreacyjnych, czemu daje wyraz m.in. w komentarzach. Zapytaliśmy, czy nasze władze rozważają współpracę w tym zakresie z sąsiednimi gminami, na których terenie położony jest zalew?

– W tym przypadku trudno snuć plany dotyczące cudzej własności, tak, jak np. nie wypada planować budowy basenu na działce sąsiada. Miasto Mława nie jest właścicielem terenu wokół zalewu Ruda (akwen leży na obszarze dwóch gmin: Iłowo-Osada i Lipowiec Kościelny), jednakże miejsce to uważamy za bardzo ważne dla mieszkańców Mławy, którzy często korzystają z jego walorów rekreacyjnych. Władze Mławy są otwarte na współpracę z właścicielami terenu i chętnie zapoznają się z ich propozycjami – informuje portal Nasza Mława Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Mławie.

Skierowaliśmy też zapytania do gmin na obszarze których leży akwen: Iłowo-Osada i Lipowiec Kościelny. Czekamy na odpowiedzi.

Do tematu na pewno wrócimy.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
misiek
misiek
1 rok temu

Dodam jeszcze ,że jeszcze rok temiu widywalem w tej okolicy sarny, jak myslicie , czy zwierzeta lubią klaksony samochpodów i spaliny.oraz ciagły halas silnikow .

A co na to lasy ,tzw państwowe, jak mpowia przepisy , ile metrow od lasu może być warsztat samochodowy.
co wy na to.

Przeciez tu kiedys przy tym warsztacie bedzie scieżka rowerowa nad zalew.

misiek
misiek
1 rok temu

A popatrzcier co wybudowali na drodze dojazdowej do lasu nad zalew, na zajrecie w LOK ponoć buduje sie LG, na pewno to jakas ekologiczna oinwestycja, jak w sam raz nad zalew, a tuż [pod lasem warsztat samochodowy , wybudował sobie [prywatny właściciel i stoi na nim kilkanaście samochodów dziennie,

Mozecie zapomnieć już o spokoju i czystym powietrzu w lesie i nad zalewem.

A swoja droga to wspolczuję mieszkańcom osiedla pod lasem , chcieli miec las i świerze powietrze a maja zapch spalin i ciągly halas samochodów.

Urzednik , ktory za ten skandal odpowiada powinien trafić do więzienia, w Norwegi czy Szwecji juz by kiblowal na 10 lat za takie pozwolenie na zaklad samochodowy w osiedlu.

Czy to sa nieuciążliwe usługi.

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu
1 rok temu

Zalew Ruda naprawde moglby byc pieknie zagospodarowany, ale trzeba chciec, bedzie tak jak z waskotorowką :(, naprawde ludzie zmiencie ta wladze bo cofacie sie do tylu coraz bardziej, mieszkam w powiecie mlawskim i tez czesto chetnie nad zalew jechalem, majac rowniez u siebie piekne tereny, u nas wladza sie zmienila i ruszylo wszystko do przodu……..,

Z
Z
1 rok temu

hm… a wiec jak trzeba cos usunac (np. pomost) to miasto jest pierwsze do dzialania ale jak trzeba cos ulepszyc to nagle sie okazuje ze to nie sa odpowiedzialni i nie moga nic zrobic… swoja droga jesli pamiec mnie nie myli to czy nie bylo obietnic ze rozbieramy pomost a potem mial byc nowy?

nie cenzuruj to nie PRL
nie cenzuruj to nie PRL
1 rok temu

Ja myslę ,że tym zajęła się już taka fabryczka z Mlawy , znana wszytkim, a moze ktos odpowie , d;laczego woda w tym zalewie jest brazowa a nie przezroczysta, jaki jest jej skład, ile metali cięzkich , dioksyn, gl;ifosatku, i innych trucizn..

Czy jest jeszcze w Mlawie oplacana z naszych podatkow ochrona zdrowia mlawiakow.

gosc
gosc
1 rok temu

Ale Mlawa sie wypiela.Reszta Gmin odpowie, ze czeka rowniez na propozycje.Patrzcie, nie ma odpowiedzialnych za taki stan Zalewu.Szafa gra!!!!!! To jak Mlawa dogadala sie w poprzednich latach i zbudowala taki Zalew od podstaw???? W tamtych latach Zalew zyl!!!! Dlaczego Burmistrz podpina sie pod zubry, gdy nie dzieje sie to na terenie Jego gminy?????
[WYMODEROWANO]

Leśnik
Leśnik
Odpowiedź do  gosc
1 rok temu

Żubry będą na Krajewie które leży w granicach administracyjnych miasta.

wólczanin
wólczanin
1 rok temu

Popatrzcie jak działa włodarz Ciechanowa. Kolejna obwodnica, kolejne inwestycje. Cały czas pozyskuje środki. A ten nasz,(WYMODEROWANO)? Ręce opadają. Bezradny człowiek.

XAWERY
XAWERY
Odpowiedź do  wólczanin
1 rok temu

No właśnie ręce opadają piszemy przedstawiamy fakty krytykujemy poczynania i działania naszych miejskich WŁADZ I CO??? ANO NIC– PISZCIE SOBIE DALEJ!!! A TEN NASZ JEST ZE SWOICH DZIAŁAŃ BARDZO ZADOWOLONY—ZOBACZCIE TYLKO JAK FUNKCJONUJE PARTNERSTWO PUBLICZNO PRYWATNE — bloki rosną jak grzyby po deszczu, a zalew a co tam zalew, WŁADZA ŚPI MOSiR ŚPI, a jak przyjdzie lato mławianie i tak zjawią się nad zalewem, i aby im umożliwić dojazd będą miejskie autobusy dowozić spragnionych, i tak toczy się to nasze mławskie zycie ~!!!! WŁADZA SOBIE I MIESZKAŃCY SOBIE???? — A NAJGORSZE W TYM WSZYSTKIM JEST TO ŻE NIKT Z ODPOWIEDZIALNYCH LUDZI — NIE POTRAFI UDZIELIĆ INFORMACJI PRASIE PORTALOM, I TAK KÓLKO SIE ZAMYKA. !!!!

tom
tom
1 rok temu

Pięknie pani rzecznik się wypowiedziała, [WYMODEROWANO], że nie jesteśmy właścicielem.
Ok, ale szkoda tylko, że zapomniała, że to Mławski MOSiR zarządza kąpieliskiem.
[WYMODEROWANO] pani rzecznik, gdybyście chcieli to zorganizowalibyście trójstronne spotkanie i działali. Ale najwyraźniej [WYMODEROWANO]

Janusz
Janusz
1 rok temu

Z tego co pamiętam to pomostu nie rozbierala ani gmina Lipowiec ani Iłowo

Lolo
Lolo
Odpowiedź do  Janusz
1 rok temu

Dokładnie tak było

Były
Były
1 rok temu

[WYMODEROWANO] Ale to mieszkańcy wymagają od Pana Burmistrza, Dyrektora MOSiRu inicjatywy i po prostu spełnienia oczekiwań m.in. dotyczących weekendowej i codziennej popołudniowej rekreacji mieszkańców naszego miasta ! Weźcie się do roboty urzędnicy i Radni Miasta ! Oczekujemy, rozpoczniecie wspólne rozmowy z Samorządami Lipowca i Iłowa i coś sensownego wymyślicie ! To Pan – Panie Burmistrzu powinien być pierwszoplanową postacią tej inicjatywy ! Złóżcie np., jako trzy GMINY – wniosek owsparcie z funduszy unijnych, bądź funduszy norweskich – pieniądze czekają [WYMODEROWANO]

Tom
Tom
1 rok temu

Czyli nie ma szans żeby coś w tej kwestii zrobił. Jak zawsze kiedy jest możliwość zrobienia czegoś
[WYMODEROWANO] dla mieszkańców …

Wml
Wml
1 rok temu

Ta bujaj was a nie nas. Dobrze pamiętam jak obecny włodarz powiedział, że duży nie będzie się kajać przed małym. Chodzi właśnie o Lipowiec i Iłowo i do żadnej współpracy nie dojdzie.

xawery
xawery
Odpowiedź do  Wml
1 rok temu

Jeśli jest prawdą to co napisałeś/łaś/ o czym może świadczyć powalająca wypowiedz rzecznika P. Grzywacz i tak czekają na to parenaście lat, zamiast sami wyjść z incjatywą i porozumieć się z WŁADZAMI GMIN —-A jeśli tak się nie stanie to nie ma szans aby wspolnie z gminami zrobić porządek nad ZALEWEM RUDA, i ten marazm i bałagan trwa już ponad 10 lat. Czy tak trudno jest WŁADZOM POWIATU I MIASTA ZROZUMIEĆ, że zdecydowana większość wypoczywających to MŁAWIANIE., Wychodzi na to że władze miasta, nie mają żadnego konkretnego planu zagospodarowanie terenu ZALEWU RUDA — A NIESTETY MANNA Z NIEBA SAMA NIE SPADNIE.[WYMODEROWANO]

wypadek bmw

Przeleciał przez rondo i wbił się w ogrodzenie [ZDJĘCIA]

1
23-latek za kierownicą BMW przeleciał przez rondo na Warszawskiej w Mławie i wbił się w ogrodzenie posesji. Przeleciał przez rondo i wbił się w ogrodzenie Czytelnicy...
wypłata z bankomatu

Wabią swoje ofiary na wnuczka, na policjanta, na bankowca, na węgiel

0
Wielu uważa, że ich to nie spotka. Niestety zdarza się inaczej. Warto zachować  czujność, ażeby nie dać się nabrać. Oszuści są nadal aktywni. Wabią...
plakat

Ostatnie dni na darmowe badania nerek w powiecie mławskim

0
Przed nami ostatnie dni na darmowe badania nerek w powiecie mławskim, żuromińskim i nidzickim. Akcja dobiegnie końca 30 września 2022. Ogromnie dziękuję za Państwa...
grzyb w lesie

Podczas grzybobrania tracą orientację w lesie

0
Rozpoczął się sezon na zbieranie grzybów. Amatorzy leśnych zbiorów wyruszyli do lasów. Grzybobranie jest dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Pamiętajmy...
- REKLAMA -
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Franciszek Pieczka nie żyje

0
Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Franciszek Pieczka, nie żyje. Zmarł 23 września 2022 roku w wieku 94 lat. Franciszek Pieczka nie żyje Powołując się na informację...
Produkował bimber w mieszkaniu

U sąsiadów. Produkował bimber w mieszkaniu

2
Aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz ponad 400 litrów gotowego produktu zabezpieczyli wczoraj policjanci z Wyszkowa. 64-letniemu mieszkańcowi Wyszkowa grozi kara do roku...
siódemka

Sprawca kolizji na ekspresowej siódemce miał 2,5 promila

0
48-letni mieszkaniec gminy Janowiec Kościelny mając 2,5 promila alkoholu w organizmie doprowadził do kolizji na drodze ekspresowej S7. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu...
- REKLAMA -

W Mławie trwa Victor Young Jazz Festival

2
W Mławie trwa Victor Young Jazz Festival. Impreza w szkole muzycznej w Mławie dziś rozpoczęła się o godzinie 17.30, pierwszy koncert przy pełnej sali zagrano...
pożar

Strażacy interweniowali w Uniszkach [ZDJĘCIA]

0
Strażacy interweniowali dziś około godziny 14:00 w Uniszkach Gumowskich w powiecie mławskim (gmina Wieczfnia Kościelna). Doszło tam do pożaru przydrożnego drzewa. Strażacy szybko opanowali potencjalnie...
Profesor Rafał Wiśniewski i burmistrz Sławomir Kowalewski współpracują na rzecz kultury wyższej

Mława ma duży potencjał

2
Rozmowa z prof. Rafałem Wiśniewskim, dyrektorem Narodowego Centrum Kultury, które po raz kolejny jest współorganizatorem Victor Young Jazz Festival Mława. Mława ma duży potencjał Od początku...
Krzysztof Kosiński, prezydent miasta Ciechanowa

W Ciechanowie budują wiadukt nad torami. Wielu wątpiło

1
W Ciechanowie rozpoczynają budowę wiaduktu pieszo-rowerowego nad torami. Koszt to blisko 5,7 mln zł. Wielu wątpiło, że się uda. W Mławie na przeprawę przez...
- REKLAMA -
16
0
Przejdź do komentarzyx
()
x