środa, 28 lutego 2024
naszamlawa.plWiadomościKs. Obrębski odchodzi z parafii w Stupsku
- REKLAMA -
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Cena: 585 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Cena: 199 420 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Cena: 269 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 185 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 2 200 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:

Ks. Obrębski odchodzi z parafii w Stupsku

-

Podczas wczorajszego odpustu w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w parafii Stupsk odbyło się uroczyste pożegnanie proboszcza ks. Sławomira Obrębskiego.

- R E K L A M A -

Decyzją biskupa ks. Obrębski zmienia miejsce swojej pracy. Do czasu ukazania się oficjalnego komunikatu diecezji, nie wiadomo dokąd będzie przeniesiony. W Stupsku był siedem lat.

-Ślady księdza obecności na zawsze zostaną w naszej świątyni, w jej otoczeniu, na cmentarzach i na plebanii. Dziękujemy za odkrywanie przed nami kart historii parafii i miejscowości tak jak nikt inny wcześniej do tego stopnia, że zaczęliśmy być dumni z naszego dziedzictwa – mówili parafianie podczas wtorkowej mszy.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
63 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Znajomy
Znajomy
5 lat temu

Minęło sporo czasu od odejścia ks Sławka.Ciekawy jestem czy osoby,które się przyczyniły do odejścia są zadowolone?Czy coś się wyjaśniło?Czy parafianie są uszczęśliwieni zmianą?

Gość
Gość
Odpowiedź do  Znajomy
5 lat temu

Ci co nie wiedzą o co chodzi i nie przyczynili się do jego odejścia nie są zadowoleni. Osobiście uważam, że ksiądz Sławek był najlepszym księdzem w parafii Stupsk.

Martwiący
Martwiący
6 lat temu

Kochani, co się dzieje z Księdzem SLawomirem? Co on takiego nawyczyniał, ze został zdegradowany? Informacje są tylko, ze jest na urlopie.

Gość
Gość
Odpowiedź do  Martwiący
6 lat temu

Pewnie parafianie wiedzą co ,,nawyczyniał ,,skoro napisali list do biskupa.Słyszałem o wielu przypadkach łamania prawa przez innych kapłanów ale nie ponosili takich konsekwencji.Dziwne.Może mają szczególne względy u biskupa.To co ,,nawyczyniał,,znane jest autorom listu do biskupa i chyba nikomu więcej.Tajemnicza to sprawa!Ja zawsze ceniłem ks Sławka i nie sądzę by popełnił przestępstwo.

Darek były parafianin Św. Jadwigi
Darek były parafianin Św. Jadwigi
6 lat temu

Dopiero się dowiedziałem o przeniesieniu (na razie nie wiadomo gdzie?) Ks. Sławka. Jestem w szoku, znam Go z płockiej parafii, gdzie przez kilka lat pracował i mogę o Nim powiedzieć tylko dobre słowa. Ciepły, serdeczny, mądry Ksiądz. Nie uwierzę, że dbał o własny interes, człowiek tak bardzo się nie zmienia. Owszem mógł się potknąć, ale nie sądzę, że drobna przewina byłaby powodem Jego przeniesienia. Byłem siedem lat temu na mszy prymicyjnej Ks. Sławka i wtedy dowiedziałem się, że poprzedni Proboszcz też musiał odejść. Czy to przypadek, czy reguła w tej parafii. Stało się, nie da się tego odwrócić. Mam nadzieję, że Ks. Sławek będzie służył w nowym miejscu najlepiej jak potrafi, a potrafi wiem to. Ks. Sławkowi życzę wszystkiego najlepszego w nowym miejscu, a tym, którzy przyczynili się (jeśli to prawda) do jego odejścia zastanowienia nad swoim postępowaniem, opamiętania w przyszłości, bo myślę, że Sławek już im wybaczył.

Parafianka Skierkowizna
Parafianka Skierkowizna
6 lat temu

Zapewniam , gdyby ta”większość” mogła zadecydować w tej kwestii nigdy nie dalibyśmy mu odejść. Ks. Karol będzie zawsze mile widzianym gościem w naszej parafii.
Jestem dumna z tego, że ks. Karol był naszym proboszczem. U nas pełnił pierwszą posługę kierowania parafią. Spisał się na medal!!!! Wprowadził nowe tchnienie do naszego najpiękniejszego na świecie kościoła. Zawsze będziemy o nim pamiętać.
A społeczność piszącą tu na forum negatywne komentarze na temat księdza Karola proszę o powściągliwość. Będę bronić jego dobrego imienia bo sobie na to zasłużył!!! Pozdrawiam.

gość
gość
Odpowiedź do  Parafianka Skierkowizna
6 lat temu

bez przesady ,nie musiał odchodzić ze Skierkowizny ,odszedł na własną prośbę więc nie ma co ubolewać

wątpiąca
wątpiąca
6 lat temu

W ILU LUDZIACH POZOSTAŁA PUSTKA ZARÓWNO PO NASZEJ(STUPSK) I WASZEJ STRONIE (SKIERKOWIZNA) o masach decydują jednostki czy zgadzamy się z tym czy nie

Parafianka Skierkowizna
Parafianka Skierkowizna
6 lat temu

to co przeczytałam pozostawia sobie wiele do życzenia……
….więc skoro był taki dobry i wspaniały dlaczego pozwoliliście mu odejść? Nie ma rady w waszej parafii na fałszywe donosy ,a przez wasze obmówienia na byłego już proboszcza Ks. Sławka zabrano nam wspaniałego Księdza Karola- człowiek wyjątkowy , wspaniały , nigdy wcześniej takiego nie spotkałam…. i jeszcze jakieś obmówienia w jego stronę. Nawet nie macie pojęcia jakim jest wspaniałym człowiekiem. Ubolewam nad tym że musiał od nas odejść i że trafił do takiej parafii, ale żyjemy w głębokim przekonaniu że jeszcze kiedyś wróci w nasze strony.

Gość
Gość
6 lat temu

To był/jest wspaniały ksiądz. Ci co przyczynili się do jego odejścia niech się wstydzą swojego czynu – a wiemy kto to zrobił. Nieładnie to mało powiedziane!

JZ
JZ
6 lat temu

Dla mnie i mojej rodziny był to wspaniały ksiądz. Bardzo żałujemy że sprawy się tak nieodwracalnie potoczyły. Zawsze zachowamy w pamięci jego głęboką wiarę i Słowo Boże które głosił.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

D

jedna z wielu
jedna z wielu
6 lat temu

PRAWO KANONICZNE – SPOSÓB POSTĘPOWANIA PRZY USUWANIU PROBOSZCZÓW

Kan. 1740 – Gdy posługiwanie jakiegoś proboszcza, na skutek jakiejś przyczyny, nawet bez jego poważnej winy, staje się szkodliwe lub przynajmniej nieskuteczne, może on zostać usunięty z parafii przez biskupa diecezjalnego.
Kan. 1741 – Przyczyny, dla których proboszcz może być usunięty z parafii zgodnie z przepisami prawa, są zwłaszcza następujące:
1 sposób postępowania, który przynosi kościelnej wspólnocie poważną szkodę lub zamieszanie;
2 nieudolność albo trwała choroba umysłowa lub fizyczna, która czyni proboszcza nieużytecznym w wypełnianiu jego zadań;
3 utrata dobrego imienia u uczciwych i poważnych parafian lub niechęć w stosunku do proboszcza, które według przewidywania szybko nie ustaną;
4 poważne zaniedbanie lub naruszanie obowiązków parafialnych, które trwa mimo upomnienia;
5 złe zarządzanie dobrami doczesnymi, z wielką szkodą Kościoła, ilekroć na zaradzenie złu brak innego środka.
Kan. 1742 – § 1. Jeżeli na podstawie przeprowadzonego badania ustali się, że istnieje przyczyna, o której w kan. 1740, biskup omawia sprawę z dwoma proboszczami, wybranymi z zespołu ustanowionego na stałe w tym celu przez Radę kapłańską na propozycję biskupa; jeśli biskup dojdzie później do wniosku, że należy przystąpić do usunięcia, podając – do ważności – przyczynę i argumenty, radzi proboszczowi po ojcowsku, by zrezygnował w ciągu piętnastu dni.
Ciekawa jestem pod który paragraf lub punkt został podciągnięty nasz proboszcz – człowiek bardzo głębokiej wiary a to jest chyba w naszym kościele najważniejsze. Bynajmniej ja tego szukam spotykając się z Jezusem każdą niedzielę w Kościele. Naszym celem jest przecież zbawienie.

Tadzio
Tadzio
6 lat temu

Niech każdy się zajmie swoimi brudami.

Wierzący inaczej
Wierzący inaczej
6 lat temu

Skończcie pisać .Zajmijcie się swoimi sprawami, swoją rodziną myślę że każdy z nas ma wiele większe problemy niż sprawa księdza.Ksiądz wykonywał swoją pracę, jeżeli popełnił błąd biskup go odwołał.Takie są zasady w każdym zawodzie.Musiały być jakieś ważne powody, które doprowadziły do dymisji.Ksiądz powinien przewidzieć taka sytuację, w parafii był sam wszystkie oczy parafian spoglądały na niego jak się okazało nie wszystkie spojrzenia były życzliwe były również oczy judasza. To że na swojej drodze spotkał osobę, która lubi słać anonimy nic już nie poradzimy. Ja nazywam takie osoby tchórzami.

Parafianka
Parafianka
6 lat temu

Straciliśmy dobrego księdza,dobrego gospodarza,wielka strata dla parafii.

Gość
Gość
Odpowiedź do  Parafianka
6 lat temu

To prawda.Ksiądz bardzo kochał parafian i bardzo dużo robił dla parafii.Wielka szkoda.Inna parafia napewno zyska wspaniałego gospodarza.

ania
ania
6 lat temu

Po pierwsze to nie rozumiem dlaczego oskarżacie jakieś osoby i zrzucacie wine na nie skoro to Ksiądz zawinil, bo inaczej raczej Biskup by Go nie odwolal. Z miłą chęcią z drugiej strony jako osoba z tej Parafii dowiem się kto niby donosi i co Ksiądz zrobil, bo po Waszych komentarzach widze, ze wszystko doskonale wiecie. Mi osobiście obojętnie czy Ksiądz Obrebski odchodzi czy nie. Moja wiara ani przez to nie ucierpi ani zyska. Nie uważam, że robił dużo dla Parafii, nie podobało mi się, ze traktował wszystkich jako klientów a nie parafian, nie ważne czy ktoś chodzil do Kościoła i się udzielał wystarczylo dac $$$i bez pproblemu wszystkie sakramenty było udzielone, mimo że nigdy osoba nie pojawiła się więcej w Świątyni. Mimo to trochę się już człowiek przywiązal do Księdza przez tyle lat.

???
???
6 lat temu

Poda ktoś w końcu jakieś konkretne informacje czemu taki dobry ksiądz został odwołany????

BB
BB
6 lat temu

Zastanawiam się ,dlaczego jedna czy dwie osoby zadecydowały za wszystkich parafian,dlaczego nie miały odwagi podpisać się skoro miały konkretne zarzuty,dlaczego tych zarzutów nie przedstawiły osobiście księdzu tylko od razu doniosły do Biskupa?A cóż on za zbrodnię popełnił wobec prawa i swoich parafian?Kto dał im prawo osądzania i decydowania za wszystkich parafian?Jaki miały cel?Zniszczyć człowieka,jego życie,relacje między ludźmi w parafii?Czym spowodowana była tak straszna i skryta nienawiść?Przykre,że zrobiły to zapewne osoby z jego bliskiego otoczenia .Czy te osoby kiedykolwiek zaznają spokoju sumienia?

Parafianka
Parafianka
Odpowiedź do  BB
6 lat temu

Wciąż mówi się o donosie. Są na ten temat jakieś informacje z Kurii? Na stronach oficjalnych nie mogę znaleźć. Jeśli BB ma informacje, to chyba od samego księdza, więc chyba jest z bliskiego otoczenia. Może w takim razie załatwcie to w swoim bliskim otoczeniu…. ???

Niewierząca
Niewierząca
6 lat temu

No właśnie te owoce … gorszące.

Parafianka
Parafianka
6 lat temu

Coś nie tak _ z intencji a nie czynów będziemy sądzeni ! Mocna przesada

Parafianka
Parafianka
Odpowiedź do  Parafianka
6 lat temu

A przecież czytamy _ po czynach ich poznacie.

obiektywna
obiektywna
Odpowiedź do  Parafianka
6 lat temu

Chyba raczej nie po czynach, a po OWOCACH ich poznacie. A to istotna różnica. Zachęcam do wysłuchania audycji „Nocne Światła” której gościem był Andrzej Duffek „podróżnik po zaświatach”, mówi m.in. o tym, że będziemy sądzeni właśnie z intencji. A co do PŚ to jest tam napisane także „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą” oraz „Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. ”
Pozdrawiam Panią i przekazuję znak pokoju.

obiektywna
obiektywna
6 lat temu

Ks. Sławek Obrębski popełnił błąd, ale kto z nas ich nie popełnia? Tyle Was uczył o miłosierdziu, tyle mówił o wybaczaniu jeden drugiemu i sam wybaczał wszystko. Rozgrzeszał Was z wielu rzeczy, bo wiedział, że i Bóg wybaczy Wam wszystko, pod jednym malutkim warunkiem – choćby cienia żalu za to co się zrobiliście. Ile razy szukał w Was tego cienia, by móc Wam dać rozgrzeszenie, ukojenie serc, pokój duszy? Co nosi w swoim sercu ten kapłan wie tylko Bóg i on sam. Nie oceniajcie go, spójrzcie proszę najpierw na siebie, bo jeśli jeden człowiek doprowadza drugiego do łez – to raczej nie świadczy o nim dobrze. Jeśli celowo, z premedytacją rujnuje czyjeś życie (nawet jeżeli mówi prawdę), ale wie jakie będą konsekwencje jej ujawnienia – to nie świadczy o nim dobrze. Ksiądz błąd popełnił, ale z całych sił starał się go naprawić – tak jak umiał. I w tym wszystkim okazał się kapłanem odpowiedzialnym za swoje czyny i – wbrew temu co teraz myślicie – zdobył tym jeszcze większy szacunek wielu parafian. A Wy (piszę tu o „stróżach prawa”, którzy postanowili donieść o tym biskupowi) właśnie tego nie chcieliście widzieć. Co było w Waszych sercach, kiedy tak skrzętnie realizowaliście kolejne punkty swojego planu zniszczenia tego kapłana? – wolę nie wiedzieć. Każdy ma prawo się potknąć, jeden potyka się o mały kamień i nikt tego nie widzi, inny o głaz. I nawet jeśli taki głaz pojawił się na drodze ks. Sławka – to trzeba było o tym nie donosić jego przełożonemu, a raczej pomóc wstać temu dobremu kapłanowi. Przyjść i z nim porozmawiać, i modlić się za niego, tak jak nieraz o to prosił. Dobrze, że w tym wszystkim, jest jeszcze Bóg, który zna serce ks. Sławka i Wasze serca. Zna jego i Wasze intencje. A z intencji – nie czynów- będziemy sądzeni. I z miłości do drugiego człowieka. Zanim następnym razem zrobicie coś podobnego zadajcie sobie proszę jedno tylko pytanie – co na Waszym miejscu zrobiłby Jezus? Czy w tej konkretnej sytuacji zrobiłby to co Wy? Nie wydaje mi się… chyba nie zdajecie sobie jeszcze sprawy z ciężaru własnej winy. Próbowaliście usunąć drzazgę z czyjegoś oka, a przeoczyliście belkę we własnym… A do tych, którzy – jak ja – szanują i cenią ks. Sławka mam tylko jedną prośbę – nawet jeśli wszyscy już wiedzą, kto stoi za tą sprawą i po co to zrobił – nie odgrażajmy się naszym sąsiadom. Nie zastawiajmy pułapek, nie róbmy tego co zrobili oni. Bądźmy tacy jak uczył nas Ks. Sławek – dobrzy, miłosierni i wybaczający jeden drugiemu. Zróbmy to dla ks. Sławka, dla Boga i dla tych którym trzeba pokazać jak powinni zachowywać się katolicy.

Mordeczka
Mordeczka
Odpowiedź do  obiektywna
6 lat temu

Ja wiem kto to ale nie powiem!!

Gość
Gość
Odpowiedź do  Mordeczka
6 lat temu

Kto to wiele osób już wie lub się domyśla ale jaka była prawdziwa motywacja?Co takiego jej zrobił ksiądz,że aż tak bardzo go nienawidziła?

????!!!!
????!!!!
6 lat temu

Powie mi ktoś wreszcie, co donieśli ci podli ludzie? Ksiądz był fajny i z tego co tu niektórzy piszą wzorowy? Co musialby zrobić żeby zostać odwołany??? Nic nie rozumiem!

Anonim
Anonim
6 lat temu

Jeśli sądzicie, że jesteście bezkarni i możecie donosić na każdego to grubo się mylicie. Wszyscy ludzie wiedzą już kim są ci dwulicowi i bezczelni donosiciele. A nieobecność jednej z nich na wtorkowej mszy daje dużo do myślenia. My też już was obserwujemy i nie ujdzie to wam płazem. Myśleliście że jesteście cwani? My jesteśmy jeszcze bardziej! A co do księdza to był to najlepszy człowiek jaki kiedykolwiek przekroczył próg tego kościoła. Był niestety za uczciwy i za szczery, a ludzie potrafią to wykorzystać.

Anonim
Anonim
6 lat temu

To jest wspanialy ksiadz . szkoda go mi bardzo a ten co w to wnikl w to sprawe niech sb przypomni co wczesniej wyprawial 🙁 az szkoda mi tego ksiedza 🙁

Parafianka
Parafianka
6 lat temu

Ale niegrzecznie. To nie plotki, to dyskusja.

Gość
Gość
6 lat temu

SKOŃCZCIE PLOTKOWAĆ!!!!!! nikt nie zna faktów, tylko ploty sieją PLOCIUCHY! Zajmijcie się swoim życiem, a nie knujecie.

Parafianka
Parafianka
6 lat temu

Kazdy byl w szoku gdy dowiedział sie o odejsciu ks. Sławka. To wspaniały czlowiek i nie zasluzył na takie opinie. Duzo osob juz domysla sie kto stoi za tym swinstwem! I na pewno zostaną ukarani.

Haha
Haha
Odpowiedź do  Parafianka
6 lat temu

Typowe chrześcijańskie podejście oko za oko ząb za ząb!

Życzliwy
Życzliwy
Odpowiedź do  Haha
6 lat temu

No już tacy jesteśmy! Będziemy walczyć, nie jesteśmy tchórzami tak jak inni.

Mm
Mm
Odpowiedź do  Parafianka
6 lat temu

A co możecie zrobić? Nic

Życzliwy
Życzliwy
Odpowiedź do  Mm
6 lat temu

Jeszcze się zdziwicie.

Parafianka
Parafianka
6 lat temu

No to walczcie, starajcie się o wspaniałego kapłana. Co zrobił złego? Za te wszystkie dobre czyny należy Mu się zaintetesowanie, troska. Może liczy na Was. A mówi to co należy powiedzieć w takiej sytuacji _ uszanować decyzję Biskupa. Ale może to jednak zła decyzja …

Sąsiad
Sąsiad
Odpowiedź do  Parafianka
6 lat temu

Teraz też dostaliscie wspaniałego księdza aż za szkoda go na taką mściwą patafie

Gość
Gość
Odpowiedź do  Sąsiad
6 lat temu

To rzeczywiście przykre, że nowy Proboszcz z góry został uznany za gorszego. I to przez tych najuczciwszych i najszlachetniejszych.

Parafianka
Parafianka
Odpowiedź do  Gość
6 lat temu

A to są już insynuacje. Nikt z piszących tu nawet słowem nie wspomniał o nowym proboszczu. Bardzo proszę o umiar.

Zniesmaczona
Zniesmaczona
Odpowiedź do  Gość
6 lat temu

Przecież nikt tego nowego nie przekreslil.A tych co boli ze ludzie mają dobre zdanie o KS. SLAWKU proponuję wycieczkę po kościele plebani i cmentarzu ile zrobił jak bardzo się poświęcał swojej pracy dla parafi dla społeczności tej gminy. Ludzie jak długo te waśni między Stupskiem a Konopkami będą podlozem do zemst i swinstw między innymi na proboszczach bo to nie pierwszy odchodzi nie z własnej woli…..

Gość
Gość
6 lat temu

Ludzie, ogarnięcie się!!!!! To w końcu detektyw, pisarze czy KTO tu zawinił?????? Należycie do Kościoła? Uszanujcie decyzję biskupa. Wszak o to prosił wspaniały kapłan.

parafianka
parafianka
6 lat temu

Brak słów

Mieszkanka
Mieszkanka
6 lat temu

Szkoda słów

JK
JK
6 lat temu

Nie ma znaczenia co znalazł detektyw nie ma ludzi nieskazitelnych. Dbał o parafian i o kościół, brał pod uwagę sytulację mieszkańców, nie nabijał portfela, nie szykanował ani nie żucał obelg z ambony jak proboszcze innych parafi. Był człowiekiem potrafił rozmawiać z ludźmi bez oceniania i wywyższania się. To dla nas parafian powinno być najważniejsze. Każdemu z nas przyjdzie się rozliczyć ale to już nie nasza ludzka rola, jak widać trafiła się „nieskazitelna duszyczka” która domaga się rozliczenia. Pytanie czy faktycznie taka bez skazy. Jak już się wszyscy dowiedzą kto to taki a się dowiedzą to proponuję poszukać nowego adresu bo my teraz na panią wynajmiemy detektywa i zaczniemy rozliczać. Ktoś zadecydował za całą parafię choć nikt o to nie prosił….. pilnuj się bo wiemy kim jesteś

GK
GK
Odpowiedź do  JK
6 lat temu

Do JK – rzeczywiście nie ma ludzi nieskazitelnych, ale ty jesteś prawym i nieskazitelnym sędzią skoro oceniasz innych proboszczów, a nikt cię o to nie prosi.

JK
JK
Odpowiedź do  GK
6 lat temu

Bywam na nabożeństwach w różnych parafiach i słyszę na co pozwalają sobie proboszczowie więc to nie ocena tylko fakt z obserwacji.

Racjonalny
Racjonalny
Odpowiedź do  JK
6 lat temu

Jak widać ten wspaniały ksiądz nie nauczył parafian chrześcijańskiego zachowanie jeśli jedyne co potrafią to wylewać nienawiść i szukać zemsty. Oczywiście, że nie ma ludzi nieskazitelnych, ale ten ksiądz musiał uczynić coś tak niezgodnego z zasadami kościoła, że został oddalony z dnia na dzień – chyba powinno to dać ludziom coś do myślenia.

pociąg na stacji

Pociągi Intercity zatrzymają się na Stacji Mława? To możliwe

3
Pociągi Intercity zatrzymają się na Stacji Mława, czyli przystanku kolejowym Mława Miasto? Zmiana dworca, na którym stają pociągi PKP Intercity w Mławie, ma nastąpić...

Prezydent RP Andrzej Duda w Mławie

0
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedzi Mławę w piątek 1 marca 2024 roku.    Prezydent RP Andrzej Duda w Mławie Kancelaria Prezydenta RP informuje, że 1 marca...
fabryka

Czterodniowy tydzień pracy? Czy to się uda?

0
Czterodniowy tydzień pracy? Czy to się uda? Niektórzy politycy przekonują, że to możliwe w naszym kraju w niedalekiej przyszłości. Stanie się tak pod warunkiem,...

Mistrz przebudził się na dobre. Debel i mikst

0
Siedemnastego marca poznany najlepszych zawodników tegorocznej edycji Grand Prix w badmintonie. Emocji nie zabraknie zarówno w singlu jak i w grze podwójnej. Nikt nie...
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Cena: 585 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Informacje z Mazowsza 48 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o Światowym Dniu Walki z Depresją, startującym pilotażowym programie samorządu województwa "Dobry wzrok...

Jak analizować dane w digital marketingu? [SPONSOROWANE]

0
W dzisiejszym świecie, gdzie większość działań marketingowych przenosi się do przestrzeni cyfrowej, zdolność do skutecznej analizy danych staje się nieodzownym narzędziem dla marketerów. Dane...

Dachowanie na siódemce

0
Dachowanie na odcinku krajowej siódemki w pobliżu miejscowości Dalnia. Kierujący został przewieziony do szpitala w Mławie. Ze wstępnych informacji wynika, że doznał obrażeń ciała...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Protesty rolników. Zablokowana też siódemka

2
Policja informuje, że w związku z zaplanowanymi protestami środowisk rolniczych, na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Płońsku mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym....

Rezerwy z wygraną. Dwucyfrówka Korony

0
Rezerwy Mławianki plasują się po rundzie jesiennej w A-klasie na czwartym miejscu. To wszystko w roli beniaminka, na dodatek we większości spotkań ekipa Piotra...

Zalew Ruda. Czy o to chodziło? [ZDJĘCIA]

9
Piękna pogoda w weekend nastrajała do spacerów i utrwalania piękna przyrody i nie tylko na fotografiach. Takim miejscem może być Zalew Ruda. Czy o to...

W ciągu 16 lat przestaniemy spalać paliwa kopalne

2
W ciągu 16 lat przestaniemy spalać paliwa kopalne w celu ogrzania budynków. Taki cel przyjął Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej w nowej dyrektywie...
- REKLAMA -
63
0
Przejdź do komentarzyx