środa, 28 lutego 2024
naszamlawa.plWiadomościKowalewski pozwał Burchackiego. Jest wyrok, mamy komentarze
- REKLAMA -
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 185 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Cena: 199 420 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Cena: 269 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 2 200 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Cena: 585 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Kowalewski pozwał Burchackiego. Jest wyrok, mamy komentarze

-

Pierwsza rozprawa odbyła się 5 października br. przed Sądem Okręgowym w Płocku, który postanowieniem między innymi zakazał kandydatowi PSL na burmistrza Marcinowi Burchackiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących ilości środków pozyskanych z funduszy unijnych przez Mławę w ciągu czterech lat na kwotę 8 mln zł bez wyjaśnienia, że chodzi o środki, realnie przekazane do budżetu.

- R E K L A M A -

Oprócz tego sąd nakazał mu sprostowanie nieprawdziwych informacji poprzez opublikowanie w lokalnym tygodniku, gdzie ukazał się wywiad, w którym te informacje padły, sprostowania oraz wpłacenie 500 zł na organizację pożytku publicznego

Kandydat na burmistrza złożył zażalenie na tę decyzję, ale Sąd Apelacyjny w Łodzi postanowieniem z 9 października ją podtrzymał. W ocenie wymiaru sprawiedliwości „wypowiedź uczestnika odnosząca się do wysokości pozyskanych środków unijnych na realizację inwestycji w okresie pełnienia funkcji Burmistrza Miasta Mławy przez Sławomira Kowalewskiego istotnie zawiera w tym zakresie zmanipulowane informacje. Sposób sformułowania informacji, w szczególności w odniesieniu do kwot dotacji uzyskanych przez miasto z tego samego regionu, wskazuje na intencjonalne działanie uczestnika postępowania, który celowo i w kontekście zbliżających się wyborów, stawia w sposób wyraźny zarzut, a przynajmniej sugestię, braku pożądanych starań czy kompetencji w ubieganiu się i pozyskiwaniu dofinansowań pochodzących z Unii Europejskiej – działanie takie odbierane być musi jako nakierowane na postawienie osoby ponownie ubiegającej się o wybór na stanowisko burmistrza w negatywnym świetle w kontekście pewnej niegospodarności i nieprawidłowego funkcjonowania aparatu urzędniczego kierowanego przez burmistrza”.

Sąd zauważa, że „ pozyskiwanie funduszy unijnych w odbiorze społecznym nie wiąże się jedynie z faktycznym uzyskiwaniem realnych środków finansowych w postaci zapisów na rachunkach księgowych, ale rozumiane jest również jako uzyskanie gwarancji możliwości korzystania z takich środków dla potrzeb prowadzonych inwestycji, w sposób pozwalający na planowanie określonych inwestycji pod kątem ich finansowania”.

Zaznacza, że Burchacki, porównując środki pozyskane przez Mławę i Ciechanów zestawił ze sobą dane nie poddające się porównaniu – „z jednej strony faktyczny zakres spożytkowania środków unijnych w Mławie, z drugiej nieweryfikowalną kwotę 82 milionów złotych rzekomych wydatków w Ciechanowie, gdy z dokumentów przedstawionych przez wnioskodawcę wynika, iż może chodzić o kwotę o 50 milionów niższą”.

– Cieszę się, że w sposób zdecydowany zareagowaliśmy, w trybie wyborczym ta sprawa została skierowana do sądu. (…) Nie pozwolimy na to, żeby manipulacja, kłamstwo pojawiało się w przestrzeni publicznej naszego miasta, nawet w kampanii wyborczej – skomentował sprawę w mediach społecznościowych Sławomir Kowalewski.

O stanowisko w tej sprawie poprosiliśmy także Marcina Burchackiego, publikujemy je w całości:

Sąd nie dał wiary dokumentom przedstawionym przez Pana Sławomira Kowalewskiego, wydając postanowienie z treści którego wynika, iż kwota 8 mln złotych nie jest kwotą nieprawdziwą, ale wysokością dofinansowania jakie miasto realnie otrzymało w okresie ostatnich 3,5 roku co zostało dowiedzione w przedstawionych przeze mnie dokumentach przed sądem. W kontekście rzekomej manipulacji informacją oświadczam, iż stwierdzenie manipulował dotyczy kwestii braku dopisku iż są to środki realnie przekazane do budżetu Mławy. Nie zmienia to jednak faktu iż podając kwotę 8 mln złotych podałem kwotę zgodną ze stanem faktycznym. Tj. kwotę która w czasie 3,5 roku obecnej kadencji wpłynęła do budżetu miasta. Sąd jednocześnie zaznaczył iż ww. kwota może być przeze mnie rozpowszechniana i wykorzystywana, lecz z zaznaczeniem iż są to środki, które realnie wpłynęły do budżetu Miasta. Wskazywanie przez Urząd Miasta Mława kwoty 21,5 mln złotych, jako uzyskanego dofinansowania ze środków unijnych, w uzasadnieniu postanowienia Sądu – w istocie nie odpowiadałoby prawdzie. Sąd jasno wskazał „Dodatkowo wskazać należy, iż kwota 21,5 mln zł. nie ma charakteru sztywnego, zamieszczanie takiej informacji w istocie nie odpowiadałoby prawdzie – już tylko z tego względu, że w treści umów mowa jest o pewnym limicie dofinansowania, zaś faktycznie przekazywane i potrzebne środki w zależności od weryfikowanych przetargowo okoliczności, mogą być wyraźnie niższe”. Całe to postępowanie jest jawnym dowodem na chęć przykrycia małej skuteczności w pozyskiwaniu środków unijnych przez obecnego burmistrza. Jednocześnie chciałbym podkreślić, iż nazywanie mnie przez Pana Kowalewskiego kłamcą i manipulantem uznaję za wysoce niestosowne, naruszające moje dobra osobiste i prawnie niedopuszczalne.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
87 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
KochamMławę
KochamMławę
5 lat temu

Burchackinie znam gościa…Jeszcze nie dorwał się do koryta a już oszukuje całą gębą-fałszywe pomawianie -przegrał proces wyborczy i co-mówi że wygrał….Mieszka w Mławie ,pracuje w Ciechanowie .super…Kasa na kampanię z PSL…Można Kowala nie lubieć ale głosować na gościa z inną twarzą to za mało.Uważam że w ostatnich latach jest tyle zmian i naprawdę Mława jest fajna.Zawsze możecie się przeprowadzić do Ciechanowa razem z Burlchackim

Lokalna patriotka
Lokalna patriotka
Odpowiedź do  KochamMławę
5 lat temu

Ty zawsze możesz się przeprowadzić do Trzcińca razem z Twoim guru.
Guru nie wygrał swojego procesu i Burchacki nie wygrał.
Kampania Kowalewskiego miała być czysta i przejrzysta, wszystko miało być na stronie umieszczone: przychody i wydatki, a tak nie jest, więc z jakich pieniędzy ten pan korzysta w swojej kampanii? – bo nie wiem, może z tych nowo wyemitowanych obligacji? no ciekawe. To obwieszenie całej Mławy tymi bilbordami kosztuje, oj kosztuje. Jego finanse są w ogóle nieznane, a Burchacki i Kiełbiński przynajmniej wiadomo – korzystają z kasy swoich partii.
Burchacki kogoś o coś pomówił? – jakiś nowy wątek. Napisz o co Burchacki i kogo pomówił, bo pierwsze słyszę.

Psl
Psl
Odpowiedź do  Lokalna patriotka
5 lat temu

YES,YES,YES.CIECHANÓW, PSL,BURCHACKI!!!

KochamMławę
KochamMławę
Odpowiedź do  Lokalna patriotka
5 lat temu

Szanowna Pani!proszę nie kłamać publicznie.BURCHACKI przegrał proces w trybie wyborczym.Poniżej jest postanowienie sądu:”W związku z powyższym zakazał Burchackiemu rozpowszechniania informacji, że miasto pozyskało 8 mln zł z funduszy unijnych, bez jednoczesnego wyjaśnienia, że chodzi o środki, które realnie wpłynęły do budżetu.

Sąd nakazał również publikację sprostowania nieprawdziwej informacji o wysokości pozyskanych na inwestycje środków unijnych w tygodniku, w którym ukazał się uprzednio wywiad. Sprostowanie ma być na białym tle, czcionką 14.

Kandydat na burmistrza ma również wpłacić kwotę 500 zł na rzecz jednego z mławskich stowarzyszeń.” Posługiwanie się manipulacją jest obrzydliwe…..

Milena
Milena
5 lat temu

Układy, układziki, nowe TV od LG byle by ludzie tyrali tu za 1540zl. Patologia!

Ryżyk
Ryżyk
Odpowiedź do  Milena
5 lat temu

Trzeba było się uczyć….

awww
awww
5 lat temu

WYBORCO: MŁAWA na-22-miejscu-z-857-gmin-w-rankingu-rzeczpospolitej !!!
vide:
http://mlawa.pl/artykul/mlawa-na-22-miejscu-z-857-gmin-w-rankingu-rzeczpospolitej
obiecał uzyskując 63% głosów i dotrzymał słowa obecnie panujący !!!
Mława jest piękna jak jeszcze nigdy nie była… 12 lat pracy ZESPOŁU a nie samego Kowalewskiego Sławomira jak mniemam… ZESPOŁU KOMPETENTNYCH LUDZI w Ratuszu !!!

Zeno
Zeno
5 lat temu

W UM Mława jest zespół od pozyskiwania środków unijnych, zespół jednoosobowy. Jakby panu Kowalewskiemu zależało na środkach unijnych, a nie zadłużaniu miasta, to powołałby zespół z prawdziwego zdarzenia i zainwestował w odpowiednie szkolenie pracowników.

Do fanów S.K
Do fanów S.K
5 lat temu

TAK DLA PRZYPOMNIENIA:A co zrobił Kowalewski dla Mławy?
1. Basen – NIE
2. MHS – NIE
3. Park – NIE
4. Dworzec zintegrowany – NIE
5. Galeria – NIE
6. TBS – budownictwo komunalne rozpoczęte przez poprzedników.
Na 12 lat rządzenia skuteczność tego pana jest równa zero. To samo z pozyskiwaniem środków unijnych. Przez ostatnie 4 lata Mława ok. 10 milionów, Ciechanów 90 milionów. Basen i MHS powstały za poprzedników.Rewitalizację parku przygotował, złożył projekt i pierwszą transzę pieniędzy miasto otrzymało za urzędowania pana Rakowskiego. Tereny pod dworzec zintegrowany, galerię i infrastrukturę drogową wykupiło miasto za poprzedników, bo już wtedy były takie plany. Przyszedł Kowalewski, mija właśnie12 lat i nic nie ma, chociaż przy każdej kampanii obiecywał dworzec i galerię. Bardzo skuteczny człowiek.

Lutek
Lutek
Odpowiedź do  Do fanów S.K
5 lat temu

Czyżby trolle PeSeLowskie ?

mariano
mariano
Odpowiedź do  Lutek
5 lat temu

A ty jakim jesteś TROLLEM ???

realistka
realistka
Odpowiedź do  Do fanów S.K
5 lat temu

park , miejsce do cwiczen , obwodnica , mlawska komunikacja cos jeszcze to sobie przypmnij

urzędnik
urzędnik
5 lat temu

Ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy w latach 2014 – 2017 w przeliczeniu na jednego mieszkańca w zł. CIECHANÓW -802,05 zł, DZIAŁDOWO – 324,85 zł, ŻUROMIN – 162,53 zł, MŁAWA – 92,34 zł.
Ranking czasopisma samorządowego „Wspólnota” z dnia 09.10.2018 r.

urzędnik
urzędnik
5 lat temu

OCEŃCIE SAMI! Fragment z postanowienia sądu: (M. Burchacki) ma prawo informowania o wysokości faktycznie spożytkowanych kwot, pochodzących z dotacji unijnych, albowiem informacja o wysokości takich wydatków jest weryfikowana w oparciu o stosowne sprawozdania finansowe”. /uzasadnienie postanowienia sądu s. 8 akapit 2/. Kwota ta wedle ustaleń sądu to
8.116.175,96 zł faktycznie przekazanych do budżetu miasta z funduszy unijnych. „Kwota 21,5 miliona zł (o której mówił S.K. ) nie ma charakteru sztywnego , zamieszczanie takiej informacji w istocie NIE ODPOWIADAŁOBY PRAWDZIE”. /uzasadnienie postanowienia sądu s.8/

Sekretarka
Sekretarka
5 lat temu

Tutaj jest zakres obowiązków sekretarza Miasta Mlawa: http://www.bip.mlawa.pl/artykul/wydzialy-urzedu
Czy widzicie gdzies punkt pozyskiwanie środków z UE? Nie, wiec macie odpowiedź dlaczego sekretarz sie tym nie zajmowal. Wina lezy tylko i wylacznie po stronie kowalewskiego bo to on nie powolal wydzialu zajmujacego sie pozyskiwaniem srodkow z UE, za male starania burmistrzu dlatego czas sie pozegnac

Leszek Nowak
Leszek Nowak
5 lat temu

Wypowiedź Pana Burchackiego jest dla mnie – delikatnie mówiąc – dziwna. To przecież sąd stwierdził – i jest to zacytowane przez autora niniejszego artykułu – że informacje podane przez Pana Burchackiego są zmanipulowane i że jest to intencjonalne działanie przedwyborcze. Nigdzie nie ma mowy o tym, że Pan Kowalewski nazywa Pana Burchackiego kłamcą i manipulantem. Ja na miejscu Pana Kowalewskiego poczułbym się urażony, a wręcz potraktowałbym to jako zniesławienie.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Leszek Nowak
5 lat temu

To Pana zdaniem te wypowiedzi na temat Pana Burchackiego, to czym są?:
„Nie chcemy manipulacji i kłamstwa w przestrzeni naszego miasta. Nawet w czasie kampanii wyborczej!”
„… tej manipulacji dokonał Marcin Burchacki, kandydat na burmistrza…”

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lat temu

To ze malo funuszy miasto pozyskiwalo do tej pory to jest bezdyskusyjne! Ale nie mozna podawac nieprawdziwych iformacji. A tak na marginesie Pan Szczechowicz i Pan Antczak byli drugimi postaciami w UM po burmistrzu. Dlaczego nic w tym kierunku nie zrobili. Byli zadowoleni bo brali kase i nic nie robili. Dopiero teraz jak juz nie pracuja mowia na burmistrza. I jedni i drudzy sa siebie warci a przed spoleczenstwem staraja sie wybielic…

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Mieszkaniec
5 lat temu

Pan Szczechowicz był sekretarzem miasta (zobacz zakres obowiązków sekretarza, Pan Antczak był zaś skarbnikiem i też zapoznaj się z zakresem obowiązków skarbnika.

Odp. do Anonim
Odp. do Anonim
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

A Pan Burchacki jest sekretarzem miasta Ciechanów – z tego co słyszałam zajmuje się pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych. Czyli można ?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

widzę w komentarzach dużą rzeszę sympatyków obecnego Burmistrza, nie zmienia to faktu że poziom pozyskania funduszy UE jest na poziomie katastrofalnym i to jest powód do zastanowień

Do Anonim
Do Anonim
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

Masz trochę racji Anonim ale jeden aspekt nie przekreśla innych zasług Kowalewskiego. Po za tym Kowalewski miał przy sobie kilka osób które mogły pomagać w pozyskiwaniu funduszy. Ale z niewiadomych przyczyn tego nie robiły. Chociażby Pan Szczechowicz który pełnił podobną funkcję w ratuszu mławskim jak Pan Burchacki w ciechanowskim. Ponoć Pan Burchacki w Ciechanowie zabiegał o pozyskiwanie funduszy ? Czy Pan Szczechowicz w ratuszu mławskim mógł robić to samo? Jakaś paranoja.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Do Anonim
5 lat temu

Pan Burchacki miał jakieś tam już doświadczenie w tym zakresie, ale pozyskiwanie środków do obowiązków sekretarza raczej nie należy. Pan burmistrz miał od tego swojego zastępcę i zespół ludzi, którzy tego pilnowali (jaki? z tym pytaniem to do Pani Budzichowskiej, ona wie).

ciekawski
ciekawski
5 lat temu

Proszę o kilka informacji: 1. Co Pan Burchacki zrobił dla Mławy będąc przez 8 lat członkiem zarządu powiatu mławskiego?? (oprócz tego że pobierał jakieś tam wynagrodzenie).
2. Jakie fundusze dla Mławy przez te 8 lat pozyskał Burchacki i czy wogle coś pozyskał?!?!
3. z tego ci się orientuję to przez ostatnie 3 lata w Ciechanowie pełnił funkcję sekretarza miasta jak Szczechowicz w Mławie…czyli tak naprawdę nie miał wpływu na pozyskiwane środki…chyba że się mylę 🙂
4. Pan Burchacki sam na jednym ze spotkań przyznał że nie zna realiów Mławy…to po co się pcha na burmistrza!!! no chyba że mu kazali i będzie marionetką!!!!

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  ciekawski
5 lat temu

Burchacki jeśli już, to nie pobierał wynagrodzenia tylko dietę, to raz, a dwa, to powiedz co robili dla miasta Mława Pan Wojnarowski Janusz, Pan Wasiłowski, Pan Dużmański, Pan Prusinowski, Pani Rzodkiewicz i wielu innych jako radni?
Jakie fundusze zewnętrzna pozyskali dla Mławy radni miejscy w Mławie?
Burchacki może i dobrze nie zna realiów Mławy, ale to że się do tego przyznaje, to chwała mu za to. Ponadto jak widać, stara się poznać, spotyka się z mieszkańcami w różnych częściach miasta, stara się dotrzeć do poszczególnych osiedli, do osób niepełnosprawnych, do rodziców mających małe dzieci itp., a obecny burmistrz zna dobrze realia Mławy mimo 12 lat na fotelu? – nie, przykładem jest ów tunel na Kościuszki. Mieszkańcy chcą inaczej, a burmistrz nie słucha głosu mieszkańców tylko słucha swoich miernych ale wiernych radnych.

Anon
Anon
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

No tak, bo przecież tunel full wypas to groszowa sprawa i źli radni nie chcą wam go pobudować. Zamiast nawijać w kółko o tym jaki super tunel chcecie, moglibyście pierw dowiedzieć się ile kosztuje taka inwestycja. Podpowiem, na tyle dużo że pomimo refundacji z unii i tak przez resztę kadencji głównie wiałoby nudą, bo nie byłoby za co budować, czy coś organizować. Nikt nie robi tego na złość mieszkańcom zatorza, ale bądźmy realistami żaden z kandydatów na burmistrza nie poświęci większości kadencji, bo sobie tunel wymyśliliście. Oczywiście jeżeli wygra ktoś inny niż aktualny burmistrz to będzie taki sam tunel jaki ma być czyli przejście dla ludzi plus droga rowerowa i komentarz „taki został klepnięty przez poprzedni zarząd i nic już nie mogliśmy zmienić, chcieliśmy super ekstra, ale to tamtych wina że się nie dało”

Kocham swój kraj
Kocham swój kraj
5 lat temu

Tylko nie PIS!

Mlawianka
Mlawianka
Odpowiedź do  Kocham swój kraj
5 lat temu

Dlaczego rozwiń FANTAZJĘ …

xena
xena
Odpowiedź do  Kocham swój kraj
5 lat temu

Nigdy

Ata
Ata
5 lat temu

Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta czas na zmiany

Mariusz
Mariusz
5 lat temu

Brchacki , nawet nie mam dla ciebie szacunku, wstydze sie że pochodzisz z naszego osiedla. Walka , ale fair play

Obiektywnych coraz mniej
Obiektywnych coraz mniej
Odpowiedź do  Mariusz
5 lat temu

Wstydzić należy się za obecne nieudolne rządy. Dlaczego się wstydzisz za Marcina? Bo został pozwany w trybie wyborczym i pokazał prawdę?!

Anon
Anon
Odpowiedź do  Obiektywnych coraz mniej
5 lat temu

Jaką prawdę? Sąd uznał że wszystko zostało wyssane z palca. Wybacz pogubiłem się, czyli jeżeli podaję zmyślone fakty na dany temat to znaczy że pokazuję prawdę? Serio? xD

Kris
Kris
Odpowiedź do  Mariusz
5 lat temu

A Kowalewskiego się nie wstydzisz, to Kolarz poszedł do sądu. A kwota jaką sąd ustalił to 8mln i prawie 117 tyś. Kto był bliżej prawdy. Marcin 8 czy Sławek 21.5

mławianin 1
mławianin 1
Odpowiedź do  Kris
5 lat temu

Kris, oceń się sam i swój wpis….

Sędzia Główny
Sędzia Główny
5 lat temu

Ej LEJTA SIĘ

Miki
Miki
5 lat temu

No tak Pan Burmistrz nagle stał się idealnym włodarzem miasta. Już nikt nie mówi o kiepskich inwestycjach, parkingu przy LG. Nikt nie widzi że on jest świetny w tą grę z wyborcami. Zamiast merytorycznej kampanii Pan Kowalewski woli chodzenie po sądach i toczenie wojny z konkurentem. Nie tego oczekuje od włodarza miasta. Niestety mnie zawiódł jako wborce, a Pan Burchacki pokazał klasę w tej całej tej sytuacji informując wyborców o całej tej sprawie jako pierwszy.

Macin M
Macin M
Odpowiedź do  Miki
5 lat temu

Zawsze był dobrym włodarzem.

Kris
Kris
Odpowiedź do  Macin M
5 lat temu

Dobre słowo był. Bo już nie będzie.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Miki
5 lat temu

To pisałem ja M.B.:-D 😀 😀

Mlawianka
Mlawianka
Odpowiedź do  Miki
5 lat temu

Czas się pożegnać P Kowalewski.

Wyborca
Wyborca
5 lat temu

Nic nie zmieni faktu że środki pozyskane dla Mławy przez Kowalewskiego to jest policzek w twarz dla mieszkańców naszego miasta. Panie burmistrzu wstyd to mało powiedziane. Zawiódł pan niestety mieszkańców którzy pokładali wielkie nadzieje na rozwój miasta poprzez dotacje z UE. A tak to mamy straconą szansę i wielki niedosyt. Pora się pożegnać z wygodnym fotelem burmistrzowskim. Idzie młode.

Do Wyborca
Do Wyborca
Odpowiedź do  Wyborca
5 lat temu

Ponoć Pan Burchacki w Ciechanowie zabiegał o pozyskiwanie funduszy zewnętrznych ? Ponoć dobrze mu to wychodziło. Więc dlaczego Pan Szczechowicz który przez wiele lat pełnił podobną funkcję w ratuszu mławskim nie zabiegał o pozyskiwanie funduszy? Ktoś mi to wyjaśni ?

Piotr
Piotr
5 lat temu

Liczba pozyskanych środków to śmiech na sali, czas na zmiany. Mławianie opamiętajcie się przy urnach!!

Ewa N
Ewa N
Odpowiedź do  Piotr
5 lat temu

Mlawianie-przy okazji sporu dowiedzieliśmy się ile środków pozyskał nasz Burmistrz i ile inwestycji zostało wykonanych podczas ostatniej kadencji-aż 4!!!. Średnio 1 na rok.
Odsyłam do lektury [wymoderowano] gdzie Sad w wyroku jasno wskazuje jakie i za jaka kwotę są to inwestycje.
Liczy nie kłamią.

Mlawianka
Mlawianka
Odpowiedź do  Piotr
5 lat temu

Tak jest Panie K. ustąpi pan już miejsca …starczy Mlawianie do urn.!!

Logiczny
Logiczny
Odpowiedź do  Mlawianka
5 lat temu

Pójdą Mławianie do urn. Wybiorą Kowalewskiego i tyle. Jak Burchacki dostanie 10% to góra. Elektorat PiSu jest stabilny, więc Kiełbiński ma szanse na ok 25-30%. Moszczyński 1-2% bo mało kto go lubi. Drugiej tury raczej nie będzie.

Korwin
Korwin
Odpowiedź do  Piotr
5 lat temu

Co Wy wszyscy o tych pozyskanych środkach ? Nic innego nie wymyślicie tylko w koło Macieju pozyskane środki i pozyskane środki. Czy Wy ludzie umiecie żyć z własnych pieniędzy czy tylko z pozyskanych środków ?

Lokalny Patriota
Lokalny Patriota
Odpowiedź do  Korwin
5 lat temu

Nieudacznicy żyją tylko z jałmużny. Dlatego w głowach im ciągłe pozyskiwanie środków, 500+ oraz inne ochłapy. Nieudacznicy ciągle mówią o pozyskiwaniu środków gdyż sami nic nie potrafią. Piłsudski kiedyś powiedział „Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic”. Dzisiejsi nieudacznicy to żebracy i nędzarze. Ciągle żebrzą i ciągle proszą. Chcieliby żyć na koszt innych. Zacznijcie darmozjady myśleć jak żyć bez pozyskiwania środków i bez żebrania. Takiej Polski pragnę.

Obiektywnych coraz mniej
Obiektywnych coraz mniej
Odpowiedź do  Lokalny Patriota
5 lat temu

Proszę przenieść się w czasie, podobno ktoś taka maszynę wymyślił…

Mlawianka
Mlawianka
Odpowiedź do  Lokalny Patriota
5 lat temu

hehe śmiechu warte P Logiczny…

Nex
Nex
Odpowiedź do  Lokalny Patriota
5 lat temu

Lokalny patrioto : skąd ta AGRESJA nic pan nie wie o polityce .Wszystkie KRAJE POZYSKUJĄ ŚRODKI tylko jest jedno ale … JEDNI ROBIĄ TO DLA SWOICH POTRZEB I NOGACTWA INNI DLA MIASTA czyli dla społeczności . JAKIE OCHLAPY SKĄD TA AGRESJA zacznijmy myslec o innych jak bys taki wpis zrobil w Niemczech wysmiany byś został dlaczego :Bo w bogatych krajach wszystkie rodziny dostają pomoc od państwa TO JEST RZECZĄ ZUPEŁNIE NORMALNĄ , mało który Niemiec kupuję mieszkanie z kredytem na 30 lat … budowane są mieszkania… co Ci dalej tłumaczyć PŁYTKI PATRIOTA.

Do Nex
Do Nex
Odpowiedź do  Nex
5 lat temu

Takich farmazonów to nawet Petru nie wymyślił. Nex czy z Tobą wszystko OK? Czy Ty ogarniasz to co piszesz?

Mlawianka
Mlawianka
Odpowiedź do  Korwin
5 lat temu

KAŻDY ŻYJE Z WŁASNYCH PIENIĘDZY… jeśli masz ochotę KORWIN UTRZYMUJ MIASTO ….hehe

Wyborca
Wyborca
5 lat temu

Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Kiełbiński nie jednego zaskoczy.

czytelniczka
czytelniczka
5 lat temu

Wydawało mi się że p. Burchacki jest dobrym kandydatem na burmistrza. Młody, zdolny, ambitny, świeża krew i nowe pomysły – ale się zawiodłam. Przykro, że zrobił pan to co zrobił, bo jak można zestawiać ze sobą kwoty, których naprawdę nijak porównać się nie da. Umiemy czytać ze zrozumieniem panie Burchacki. Pana obszerny komentarz to jak chwytanie brzytwy przez tonącego – niestety tylko dodatkowo pana pogrążył. To co pan zrobił, to co próbował pan nam wmówić jest po prostu nie fair. I sąd słusznie zakazał panu rozpowszechniania tych informacji – chyba, że będą prawdziwe tzn., że już nie będzie pan zapominał dodać, że chodzi o środki które realnie wpłynęły do kasy mławskiego ratusza. Bo tych, na które miasto czeka i które jeszcze wpłyną jest sporo i pan dobrze o tym wie. Jak teraz możemy panu ufać? Pan Kowalewski może i już się wypalił, może i jest zmęczony, ale zrobił dużo dobrego dla Mławy i niech pan o tym pamięta. I szanuje człowieka, którego chce pan zastąpić. Tak się wyborów nie wygrywa panie Burchacki. Tak się je przegrywa.

Mławianin
Mławianin
5 lat temu

Brawo Panie burmistrzu!
A pan, panie Burchacki powinien się wstydzić. Przed wyborami człowieka oczerniać jeszcze w taki sposób. Takim tokiem rozumowania i radzenia sobie z takimi sprawami daleko pan nie zajdzie. I pan na burmistrza kandyduje haha. Porażka! Brawo Panie Sławku, brawo! Pozamiatane.

Olo
Olo
Odpowiedź do  Mławianin
5 lat temu

Powiedzmy tak MOŻE TEJ KADENCJI POWINIEN BYC KOOONIEC.

Macin M
Macin M
Odpowiedź do  Olo
5 lat temu

Ja głosuję na Kowalewskiego.

Kris
Kris
Odpowiedź do  Macin M
5 lat temu

A ja na Burchackiego i jest fajnie.

Do Olo
Do Olo
Odpowiedź do  Olo
5 lat temu

Zagłosuję na Kowalewskiego i jego kandydata na radnego i to będzie koniec Twojej kadencji Olo.

Obiektywnych coraz mniej
Obiektywnych coraz mniej
Odpowiedź do  Mławianin
5 lat temu

Weź człowieku przeczytaj postanowienie sądu. Czytałeś?

basia
basia
5 lat temu

Przykra sytuacja. Moim skromny zdaniem p. Burchacki powinien rozwinąć wątek środków jakie podał dla Działdowa czy Ciechanowa. Powinien sie tłumaczyć czy te wartości są tak damo liczone. Bo jak tu czytam z wyroku to nie. Szkoda, że to nie było tez przedmiotem pozwu. Ale rozumiem ze w trybie wyborczym rzecz mogła dotyczyc tylko Mławy. Świadome porównanie innych danych jest wysoce nieetyczne. To tak jakby porównać dla Działdowa środki jakie człowiek ma w umowie z pracodawcą np. za pracę a Mławie wpisać kwotę jaką pracownik dostał w formie zaliczki na poczet wypłaty. Ewidentnie manipulacja. To nawet nie można nazwac słowem brzydko to zwyczajne kłamstwo. Takie sa moje odczucia.

Kris
Kris
Odpowiedź do  basia
5 lat temu

Basia co ty piszesz. Ciechanów chwali się że pozyskał ponad 92mln, obecny włodarz Działdowa chawali się że 31.5mln.
A z tego co pamiętam Pan Burchacki podawał niższe kwoty.

ROMAN RADZKI
ROMAN RADZKI
5 lat temu

Panie BURCHACKI- podobno jak mawial KLASYK prawdziwego mezczyzne poznaje sie,nie jak zaczyna ,lecz jak konczy,a wiec w/g mnie jeszcze takna dobre pan nie zaczal A JUZ SIE SKONCZYL.DLACZEGO? A to z prostej przyczyny,nie zaczyna pan MERYTORYCZNEJ DYSKUSJI O SWOIM PROGRAMIE DLA MIASTA ,LECZ OD POMOWIEN, KALUMNI, I OSZCZERSTW RZUCANYCH POD ADRESEM CZLOWIEKA- KTORY DLA ROZWOJU MIASTA MLAWY -bardzo latwo udowodnic te teze.Na domiar zlego zmusza pan obecnego BURMISTRZA do szwedania sie po sadach i udawadniania,(ze nie jest GARBATYM i ze ma proste DZIECI) WSTYD I HANBA-BRON NASZ PANIE BOZE – OD PODOBNYCH KANDYDATOW.

Mlawianka
Mlawianka
Odpowiedź do  ROMAN RADZKI
5 lat temu

Co tak ostro gorsze CYRKI W Mławie bywały jak np COŚ wtargnelo ….I żyją P.Burchacki to raczej rozsądny człowiek tak go postrzegam a że P Kowalews…..chciało się sądzić to się sądził .Obydwaj panowie to nie mój wybór ale P Burchacki to poważny człowiek. JA STAWIAM NA P KIEŁ…..

Obiektywnych coraz mniej
Obiektywnych coraz mniej
Odpowiedź do  ROMAN RADZKI
5 lat temu

Kolejny cyborg Kowala

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lat temu

Miałem jasnego kandydata na burmistrza, był to Pan Marcin Burchacki. Był, ponieważ po tym co zrobił nie dam się oszukiwać jako mieszkaniec. Wstyd i wstyd. Myślałem, że to poważny kandydat. Kolejnym jego kłamstwem jest wykształcenie, ten Pan nie skończył Prawa, tylko Administrację. Panie Burchacki słabo… wstydź się Pan.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  mieszkaniec
5 lat temu

Co Ty mieszkańcu czytałeś, prawo to skończył Kiełbiński podobno, a Burchacki nigdy się tym nie chwalił.
Ty pomyliłeś kandydatów. Wiesz chociaż jak który wygląda?

sas
sas
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

Ulotka, ulotka 🙂

Wiesiek
Wiesiek
5 lat temu

To Mława tak słabo pozyskuje środki zewnętrzne? jestem zawiedziony…

Macin M
Macin M
Odpowiedź do  Wiesiek
5 lat temu

Środki zewnętrzne to pikuś. Mława pozyskuje środki w inny sposób i w ten sposób rozwija się najlepiej ze wszystkich okolicznym miast. Te ściemy z Ciechanowem na nas mławian nie działają. Niech se Struzik z Kosińskim i Burchackim rządzą w Ciechanowie. Oby jak najdalej od takich ludzi. Jak PiS zrzuci ze stołka Struzika to się ze..ają. Będzie koniec chwalenia.

Do Wiesiek
Do Wiesiek
Odpowiedź do  Wiesiek
5 lat temu

A Ty ile wyżebrałeś ?

umiejący czytać
umiejący czytać
5 lat temu

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem! Nic tu nie jest kłamstwem, zabrakło jedynie słowa ’ realnie’ co nie zmienia faktu, że Mława pozyskała tylko 8 mln! Należy zauważyć sposób postępowania obecnego burmistrza, czuje się słaby i próbuje uzyskać poparcie wśród ludzi poprzez sądy, bardzo niskie posunięcie.

Mlawianka
Mlawianka
Odpowiedź do  umiejący czytać
5 lat temu

Prawda umiejacy czytać święta prawda.Pozatym P Kowa…. zrobił już co mnial zrobić dajmy szanse innym i cieszę się z dwukadencyjnosci.

czytelniczka
czytelniczka
Odpowiedź do  umiejący czytać
5 lat temu

Zgadzam się to nie było kłamstwo. W żadnym wypadku. To była manipulacja. Taka tyci, tyciutka. Zabrakło tylko słówka „realnie”. I no kurczę pieczone – właśnie problem w tym, że my umiemy czytać ze zrozumieniem… I wiemy słówko „realnie” robi różnicę. WIELKĄ różnicę.

REALNIE
REALNIE
Odpowiedź do  umiejący czytać
5 lat temu

Szczególnie że REALNIE Ciechanów nie pozyskał 80mln a kwotę o około 50mln mniejszą. Tak REALNIE Mława pozyskała około 21mln, to REALNIE ktoś tu nie umie liczyć, albo sieje taki ferment że trzeba być REALNIE naiwnym, aby takiego człowieka chcieć na burmistrza.

Z Ulicy
Z Ulicy
5 lat temu

Mnie osobiście w tej sprawie poruszyło coś innego. Chodzi mi o opublikowane zdjęcie na facebookowym profilu Pana Marcina Burchackiego. Konkretnie chodzi mi o zdjęcie na którym widać burmistrza Kowalewskiego oczekującego na rozprawę. Jest to zdjęcie zrobione najwidoczniej z ukrycia. Nie mogę uwierzyć Panie Marcinie że takie zdjęcie, zrobione z ukrycia widzę na Pana profilu. Na początku pomyślałem że to sprawa któregoś z Pana „wybitnych” współpracowników, ale to jest przecież Pana osobisty profil. Jak można robić komuś zdjęcia bez jego wiedzy i jeszcze się tym chwalić na Facebooku ? Przecież jest to zajęcie żałosne i poniżające dla autora. Tym bardziej żałosne bo autorem kandydat na fotel burmistrza. Z tym zdjęciem jest jak z nagrywaniem rozmowy, gdy uczestnik tejże rozmowy nie ma świadomości iż jest nagrywany. Ile trzeba mieć w sobie złości czy nienawiści aby zniżyć się do takiego poziomu. Rozumiem że Panowie z sobą konkurujecie ale nawet gdy powodem sporu są bardzo ważne sprawy, to można rozwiązywać je w bardziej elegancki sposób. Publikowanie zdjęcia zrobionego z ukrycia w mediach społecznościowych bez zgody właściciela to obdzieranie kogoś z ludzkiej godności. Nie ma tłumaczenia i żadnego znaczenia że to osoba publiczna. Chodzi o zwykłą przyzwoitość. Jeszcze raz „PRZYZWOITOŚĆ” !!! Czego można się spodziewać po Panu jako przyszłym burmistrzu ? Skoro stać Pana na potajemne robienie zdjęć z ukrycia – to może w gabinecie w którym przyszłoby Panu pracować zainstaluje Pan podsłuch ? Stracił Pan w moich oczach wiele. Rozważałem możliwość zagłosowania na Pana w tych wyborach, ale tą publikacją pozbawił mnie Pan złudzeń.

Mlawianka
Mlawianka
Odpowiedź do  Z Ulicy
5 lat temu

To prawda obaj

Olo
Olo
Odpowiedź do  Z Ulicy
5 lat temu

Ojojoj poruszyło już ktoś tam wyżej pisał NIE TAKIE CUDA W MŁAWIE BYWAŁY PAMIĘTAMY COŚ…..I COOOO.

Mlawianka
Mlawianka
Odpowiedź do  Olo
5 lat temu

CBŚ. …I COOOO

Izydor
Izydor
Odpowiedź do  Z Ulicy
5 lat temu

Zgadzam się. Nagrywanie kogoś
lub robienie zdjęć z,, ukrycia,, , a później rozpowszechnianie tego jest po prostu żenujące i nieetyczne.

Izydor
Izydor
Odpowiedź do  Z Ulicy
5 lat temu

Nagrywanie kogoś bez jego wiedzy, bądź też fotografowanie z ukrycia, a później upublicznianie jest po prostu żenujące i nieetyczne.

Mlawianin
Mlawianin
5 lat temu

Pan Burchacki manipuluje faktami i ludźmi. Porównuję nasze miasto do Ciechanowa bo jest tam pracownikiem. Dlaczego nie jest pracownikiem mlawskiego urzędu i nie pomagał w realizacji planów naszemu wlodarzowi. Pan Kowalewski bardzo dużo zrobił dla miasta, oświetlenie, kanalizacja, nowe nawierzchnie i ulice, rewitalizacja, parki zabaw dla dzieci i młodzieży, a przede wszystkim zawsze znajdzie czas na spotkanie z mieszkańcami. Pomoże, doradzi. Brawo Panie Kowalewski, a Pan Burchacki powinien się wstydzić, aby tak „świnie” podkladac

Miko68
Miko68
Odpowiedź do  Mlawianin
5 lat temu

Fajnie kanalizację A to że oddał oczyszczalnie w obce ręce to może być nabijać kasę firmie brawo A deweloperka a gdzie zatrzymanie młodzieży w naszym mieście kończą studia i co do LG na taśmę brawo

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

No proszę, czyżby zapowiedź sposobu polityki rządzenia miastem przez kandydata p. M. Burchackiego. Brawo, jeszcze nic a już kłamstwa.

Miko68
Miko68
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

Cxytaj człowieku że zrozumieniem i tyle

pociąg na stacji

Pociągi Intercity zatrzymają się na Stacji Mława? To możliwe

0
Pociągi Intercity zatrzymają się na Stacji Mława, czyli przystanku kolejowym Mława Miasto? Zmiana dworca, na którym stają pociągi PKP Intercity w Mławie, ma nastąpić...
fabryka

Czterodniowy tydzień pracy? Czy to się uda?

0
Czterodniowy tydzień pracy? Czy to się uda? Niektórzy politycy przekonują, że to możliwe w naszym kraju w niedalekiej przyszłości. Stanie się tak pod warunkiem,...

Mistrz przebudził się na dobre. Debel i mikst

0
Siedemnastego marca poznany najlepszych zawodników tegorocznej edycji Grand Prix w badmintonie. Emocji nie zabraknie zarówno w singlu jak i w grze podwójnej. Nikt nie...

Informacje z Mazowsza 48 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o Światowym Dniu Walki z Depresją, startującym pilotażowym programie samorządu województwa "Dobry wzrok...
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Cena: 585 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Jak analizować dane w digital marketingu? [SPONSOROWANE]

0
W dzisiejszym świecie, gdzie większość działań marketingowych przenosi się do przestrzeni cyfrowej, zdolność do skutecznej analizy danych staje się nieodzownym narzędziem dla marketerów. Dane...

Dachowanie na siódemce

0
Dachowanie na odcinku krajowej siódemki w pobliżu miejscowości Dalnia. Kierujący został przewieziony do szpitala w Mławie. Ze wstępnych informacji wynika, że doznał obrażeń ciała...
rowerzyst

Za to przewinienie rowerzystom grożą grzywny do 2500 zł

0
Przeważnie policja sprawdza trzeźwość kierujących samochodami. Z różnym skutkiem. Niedawno okazało się, że w stanie nietrzeźwości prowadzą także niektórzy rowerzyści. W ciągu godziny, w niedzielę 25...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Rezerwy z wygraną. Dwucyfrówka Korony

0
Rezerwy Mławianki plasują się po rundzie jesiennej w A-klasie na czwartym miejscu. To wszystko w roli beniaminka, na dodatek we większości spotkań ekipa Piotra...

Zalew Ruda. Czy o to chodziło? [ZDJĘCIA]

9
Piękna pogoda w weekend nastrajała do spacerów i utrwalania piękna przyrody i nie tylko na fotografiach. Takim miejscem może być Zalew Ruda. Czy o to...

W ciągu 16 lat przestaniemy spalać paliwa kopalne

2
W ciągu 16 lat przestaniemy spalać paliwa kopalne w celu ogrzania budynków. Taki cel przyjął Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej w nowej dyrektywie...

Porażka po karnym. Zielski potwierdzony

13
W ostatnim meczu sparingowym przed startem rundy wiosennej piłkarze Mławianki zmierzyli się na wyjeździe z liderem czwartej ligi mazowieckiej. Rezerwy płockiej Wisły wzmocnione paroma...
- REKLAMA -
87
0
Przejdź do komentarzyx