czwartek, 08 grudnia 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plKulturaKiedy otworzą Stację Mława?
- REKLAMA -
 • Dom wolnostojący, 5 pokoi, Mława-Wólka
  Dom wolnostojący, 5 pokoi, Mława-Wólka
  Cena: 585 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka 1028m2, Parcele Łomskie
  Działka 1028m2, Parcele Łomskie
  Cena: 147 999,98 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości

Kiedy otworzą Stację Mława?

-

W Mławie można usłyszeć powiedzenie, że „na Stacji Mława otwarte jest wszystko oprócz Stacji Mława”. Galeria przy przystanku kolejowym PKP Mława Miasto została otwarta dość dawno. Zainteresowani dopytują o termin uruchomienia Stacji Mława.

- R E K L A M A -

 

Na dworzec poczekamy

O dalsze losy nieotwartego Dworca Zintegrowanego (PKP i autobusowego) zapytaliśmy w mławskim ratuszu. Okazuje się, że data otwarcia pomimo upływu dość długiego czasu nadal nie jest określona. Odpowiedzi na nasze pytania udziela Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

 1. Kiedy planowane jest uruchomienie dworca?

Data udostępnienia budynku podróżnym nie jest określona, ponieważ obiekt musi spełnić wymogi wynikające z przepisów operatora dworca — PKP.

2. Co powoduje, że dotychczas nie został otwarty?

Obiekt nie jest wyposażony w wymagane przepisami rozkłady jazdy przewoźników kolejowych. Obecnie poddawany jest kontroli Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Po jej zakończeniu rozpocznie się procedura zawarcia odpowiednich umów z PKP PLK.

3. Bilety, jakich przewoźników będzie można w nim kupić?

Prowadzimy rozmowy z najemcami. To od ich decyzji zależy, czy będzie możliwość zakupu w kasie biletów np. PKP.

4. Czy autobusy dalekobieżne obecnie zatrzymujące się na mławskim rynku, będą się na nim zatrzymywać?

Informacje o możliwości korzystania z terenu dworca zostały przekazane przewoźnikom. W związku ze znacznym obciążeniem przystanku przy ul.  Stary Rynek planujemy wskazać zastępcze rozwiązanie i zaproponować przewoźnikom  korzystania z obiektu dworcowego przy Alei Świętego Wojciecha.

5. Czy przewidziany jest okres przejściowy, w którym zarówno na rynku jak i na nowym dworcu będą zatrzymywać się autobusy?

Tak. Ze względu na złożone procedury związane z modyfikacją rozkładu jazdy linii dalekobieżnych okres przejściowy może potrwać co najmniej pół roku. Przy przewozach międzynarodowych okres ten może się przedłużyć nawet do dwóch lat.

6. Czy i kiedy zostanie wyłączony obecny przystanek na rynku z obsługi ruchu międzymiastowego?

Wyłączenie przystanku z obsługi ruchu międzymiastowego jest procedurą złożoną. W związku z tym w tej chwili nie możemy jednoznacznie określić daty wyłączenia przystanku przy ul. Stary Rynek z obsługi przewozów dalekobieżnych.

7. Czy autobusy miejskie MKM wszystkich linii będą zatrzymywać się na dworcu Stacja Mława?

Nie planujemy tak dalekiej modyfikacji rozkładu. Wszystkie linie mają swoje przystanki w niedalekiej odległości od dworca.

8. Czy autobusy miejskie MKM wszystkich linii będą zatrzymywać się na Starym Rynku?

Nie planujemy zmian w rozkładach.

9. Czy w związku z uruchomieniem dworca planowane są zmiany w przebiegu linii MKM?

Analizujemy przebieg linii oraz rozkłady jazdy autobusów MKM na bieżąco. Zgodnie z podstawowymi założeniami Mławskiej Komunikacji Miejskiej, sieć połączeń ma być dostosowana głównie do potrzeb dojazdu dzieci do szkół i mieszkańców do pracy. Korelacja rozkładów jazdy MKM do przejazdów pociągów przy kwartalnych zmianach rozkładu jazdy kolei powodowałaby zaburzenia w ruchu komunikacji miejskiej.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
mławianka
mławianka
1 rok temu

Niestety… z całej tej rozmowy wynika, że dworzec zintegrowany, to tylko wielka bujda na resorach i gromada pieniędzy zmarnowana w budowę obiektu, który został zbudowany bez żadnych uzgodnień i na który wszyscy się wypinają. PKP nie jest zainteresowane, a podejrzewam, że przewoźnicy też nie będą tymi peronami na zad…piu zainteresowani. Tak… tu chyba winien wkroczyć prokurator, a może ktoś więcej, bo co za dużo niezdrowo.
Ciekawe ile ostatecznie ten obiekt „marzeń włodarza” kosztował finalnie – 3 mln, 5 mln PLN czy może jeszcze więcej.

kos
kos
1 rok temu

Miała być galeria, jest park handlowy
Miał być dworzec już wakacje a jest budynek dworca.
A do tego trzeba dodać powyższą rozmowę….Było baaaardzo dużo czasu, by porozumieć się z PKP. To już powinno być dawno dogadne.
I jeszcze do tego miasto nie planuje by inne linie komunikacji miejskiej tam jeździły…Hmmmm, podobno docelowo ma to być główny dworzec naszego miasta, czyli będzie jeździłą tam ”czwórka” z kilkoma kursami dziennie a w weekendy jednym kursem? Na obecnym dworcu MŁAWA zatrzymują się wszystkie linie MKM, No brawo – to jaka jest prawda? będzie MŁAWA MIASTO głównym dworcem czy to tylko było mydlenie oczu? Na Mława Miasto powinny być skierowne albo dwie linie MKM albo jedna ze zwiękzoną częstotliwością, Mimo, że celem miasta nie jest głównie obsługa dworców i podróżnych a szkół, to mimo wszystko obciach by np w sobotę odjężdzał stamtąd jeden kurs (4), Naprawdę w/g Pani i zarządzających miastem to nie jest problem??? Nie wierzę w to co czytam……

Gerard
Gerard
Odpowiedź do  kos
1 rok temu

Ciekawe na jakim etapie jest wniosek o zatrzymywanie pociągów dalekobieżnych (PKP Intercity) przy peronach Mława Miasto?
Ale to pytanie powinna zadać chyba „Nasza Mława” bo zwykły obywatel nie miałby szans na uzyskanie sensownej odpowiedzi z Ratusza.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
Odpowiedź do  Gerard
1 rok temu

Postój pociągów spółki PKP Intercity na przystanku Mława Miasto planowane jest po modernizacji przystanku z programu „200 Prezydenckich Przystanków”.

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  Kolejowa Mława
1 rok temu

He he, czyli kiedy? – tak konkretnie. Pewnie z tych 200 przystanków prezydenckich niewiele już zostało…chociaż Mława pisia, a więc może się uda (wszak uda są dwa).

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
Odpowiedź do  Anonim
1 rok temu

Program obowiązuje do 2025 roku. Ministerstwo Infrastruktury na chwilę obecną nie zdradza kiedy nastąpi modernizacja.

Mir K.O.
Mir K.O.
1 rok temu

Przecież wyciągając wnioski z tych wypowiedzi to nawet nie można mieć pewności czy będzie można tam kupić bilet PKP…
A skoro nie będzie można kupić biletów na pociągi to jaki był sens budowy dworca „zintegrowanego” wciętego pięknie w galerię handlową??
Jaki to dworzec „zintegrowany”? Przecież tam się zatrzymuje nawet mała ilość tych autobusów.
Tym naprawdę powinna się zająć jakaś prokuratura. Przecież to widać gołym okiem, że chodziło tylko o grunty, a mieszkańców zaś pozbawiono dostępu do kolei.

Obserwator
Obserwator
1 rok temu

Powinniście jeszcze w sprawie dworca zapytać Prokuraturę, czy nie doszło do niegospodarności i rozrzutności na skkkutek budowy dworca. Z tym, że zapytanie kierowałbym do Prokuratury Krajowej a nie rejonowej (bo może ręka rękę kryje).
Według mnie to „zalatuje” defraudacją publicznych pieniędzy.
Ratusz powinien ufokumentować starania w PKP o budowę dworca przez kolej. Jeśli nie ma tego na potwierdzenie, to oznaczałoby marnowanie pieniędzy podstników.
Naprzód, niech młodzi gniewni się wykażą jeśli chcą rozbić układy w Mławie i jeśli nie są wyrachowanymi tchorzami.

Burymistrz
Burymistrz
Odpowiedź do  Obserwator
1 rok temu

Jak to ręka, rękę myje?
Przecież w Polsce łamana jest praworządność, a
Wolne sądy, Gdzie?

Ktoś
Ktoś
1 rok temu

No ku..a parodia

Kuba
Kuba
Odpowiedź do  Ktoś
1 rok temu

Sam Bareja by tego nie wymyślił. Burmistrz lepszy od Barei.

Powiedziała policjantom, że żałuje

1
Przywłaszczyła pieniądze z pozostawionego na regale portfela, sama zgłosiła się do komendy Policji.  Powiedziała policjantom, że żałuje Po publikacji zdjęć z monitoringu sklepu w mediach podejrzana...

Dachowanie, sprawa z bobrem i pożar piwnicy [ZDJĘCIA]

0
Pierwsze dni grudnia obfitowały w zdarzenia także na terenie gminy Strzegowo w powiecie mławskim. Dachowanie, sprawa z bobrem i pożar piwnicy. To tylko niektóre...
ulica

30 punktów karnych w kilka minut

0
30 punktów karnych w kilka minut dla 21-letniego kierowcy scanii. Za co? Młody kierujący ciężarówką dwukrotnie przejechał na czerwonym świetle i nie ustąpił pierwszeństwa...

Wyciągnęli kobiecie telefon z kieszeni

1
Uwaga na kieszonkowców w Mławie. Wyciągnęli kobiecie telefon z kieszeni. Wystarczyła chwila, by kobieta straciła aparat telefoniczny w jednym z mławskich sklepów. Panował duży...
- REKLAMA -
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
mikołajki

Miejskie Mikołajki w Mławie [ZDJĘCIA]

0
Dzieci i dorośli z Mławy świętowali 6 grudnia Mikołajki. Miejska impreza tradycyjnie odbyła się w plenerze przed ratuszem.    Miejskie Mikołajki w Mławie Była to okazja do...

Olsztyńskie ściganie Marlina i Płetwala. Medale i rekordy

0
Reprezentanci obu mławskich klubów wzięli udział w szóstej edycji Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu. Płetwal wystawił do boju czternastu zawodników, w przypadku...

Miliard złotych od Marszałka. Gdzie są te pieniądze?

0
Rozmowa z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem. Za nami trudny rok. Wojna na Ukrainie, rosnąca inflacja i podwyżki cen. Panie Marszałku, jak to wszystko...
- REKLAMA -
wypadek

Kierująca osobówką nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce

1
Kierująca osobówką nie ustąpiła ciężarówce na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Brukową w Mławie. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. Informowaliśmy o tym TUTAJ. Policja...

Miłość wszystko wybaczy

0
Miłość wszystko wybaczy — mówią wieloletni małżonkowie państwo Marianna i Jan Ciesielscy oraz Marianna i Edward Załęscy, którzy są razem już od pół wieku....
pieniądze

Kto skorzysta na podwyżkach pensji?

0
W 2023 roku dwukrotnie będzie podnoszona najniższa pensja, najpierw z początkiem stycznia, później od lipca. Kto skorzysta? Kto skorzysta na podwyżkach pensji? Za przepracowany styczeń osoby...
studzieniec

Rozbudowa popularnej ulicy

6
Mławski ratusz informuje o postępach prac na ulicy Studzieniec. - Na ul. Studzieniec są wykonywane prace związane z częścią sanitarną – te są najbardziej...
- REKLAMA -
11
0
Przejdź do komentarzyx
()
x