sobota, 27 listopada 2021
- REKLAMA -
naszamlawa.plKulturaKiedy otworzą Stację Mława?
- REKLAMA -
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Kiedy otworzą Stację Mława?

-

W Mławie można usłyszeć powiedzenie, że „na Stacji Mława otwarte jest wszystko oprócz Stacji Mława”. Galeria przy przystanku kolejowym PKP Mława Miasto została otwarta dość dawno. Zainteresowani dopytują o termin uruchomienia Stacji Mława.

- R E K L A M A -

 

Na dworzec poczekamy

O dalsze losy nieotwartego Dworca Zintegrowanego (PKP i autobusowego) zapytaliśmy w mławskim ratuszu. Okazuje się, że data otwarcia pomimo upływu dość długiego czasu nadal nie jest określona. Odpowiedzi na nasze pytania udziela Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

 1. Kiedy planowane jest uruchomienie dworca?

Data udostępnienia budynku podróżnym nie jest określona, ponieważ obiekt musi spełnić wymogi wynikające z przepisów operatora dworca — PKP.

2. Co powoduje, że dotychczas nie został otwarty?

Obiekt nie jest wyposażony w wymagane przepisami rozkłady jazdy przewoźników kolejowych. Obecnie poddawany jest kontroli Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Po jej zakończeniu rozpocznie się procedura zawarcia odpowiednich umów z PKP PLK.

3. Bilety, jakich przewoźników będzie można w nim kupić?

Prowadzimy rozmowy z najemcami. To od ich decyzji zależy, czy będzie możliwość zakupu w kasie biletów np. PKP.

4. Czy autobusy dalekobieżne obecnie zatrzymujące się na mławskim rynku, będą się na nim zatrzymywać?

Informacje o możliwości korzystania z terenu dworca zostały przekazane przewoźnikom. W związku ze znacznym obciążeniem przystanku przy ul.  Stary Rynek planujemy wskazać zastępcze rozwiązanie i zaproponować przewoźnikom  korzystania z obiektu dworcowego przy Alei Świętego Wojciecha.

5. Czy przewidziany jest okres przejściowy, w którym zarówno na rynku jak i na nowym dworcu będą zatrzymywać się autobusy?

Tak. Ze względu na złożone procedury związane z modyfikacją rozkładu jazdy linii dalekobieżnych okres przejściowy może potrwać co najmniej pół roku. Przy przewozach międzynarodowych okres ten może się przedłużyć nawet do dwóch lat.

6. Czy i kiedy zostanie wyłączony obecny przystanek na rynku z obsługi ruchu międzymiastowego?

Wyłączenie przystanku z obsługi ruchu międzymiastowego jest procedurą złożoną. W związku z tym w tej chwili nie możemy jednoznacznie określić daty wyłączenia przystanku przy ul. Stary Rynek z obsługi przewozów dalekobieżnych.

7. Czy autobusy miejskie MKM wszystkich linii będą zatrzymywać się na dworcu Stacja Mława?

Nie planujemy tak dalekiej modyfikacji rozkładu. Wszystkie linie mają swoje przystanki w niedalekiej odległości od dworca.

8. Czy autobusy miejskie MKM wszystkich linii będą zatrzymywać się na Starym Rynku?

Nie planujemy zmian w rozkładach.

9. Czy w związku z uruchomieniem dworca planowane są zmiany w przebiegu linii MKM?

Analizujemy przebieg linii oraz rozkłady jazdy autobusów MKM na bieżąco. Zgodnie z podstawowymi założeniami Mławskiej Komunikacji Miejskiej, sieć połączeń ma być dostosowana głównie do potrzeb dojazdu dzieci do szkół i mieszkańców do pracy. Korelacja rozkładów jazdy MKM do przejazdów pociągów przy kwartalnych zmianach rozkładu jazdy kolei powodowałaby zaburzenia w ruchu komunikacji miejskiej.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
mławianka
mławianka
23 dni temu

Niestety… z całej tej rozmowy wynika, że dworzec zintegrowany, to tylko wielka bujda na resorach i gromada pieniędzy zmarnowana w budowę obiektu, który został zbudowany bez żadnych uzgodnień i na który wszyscy się wypinają. PKP nie jest zainteresowane, a podejrzewam, że przewoźnicy też nie będą tymi peronami na zad…piu zainteresowani. Tak… tu chyba winien wkroczyć prokurator, a może ktoś więcej, bo co za dużo niezdrowo.
Ciekawe ile ostatecznie ten obiekt „marzeń włodarza” kosztował finalnie – 3 mln, 5 mln PLN czy może jeszcze więcej.

kos
kos
23 dni temu

Miała być galeria, jest park handlowy
Miał być dworzec już wakacje a jest budynek dworca.
A do tego trzeba dodać powyższą rozmowę….Było baaaardzo dużo czasu, by porozumieć się z PKP. To już powinno być dawno dogadne.
I jeszcze do tego miasto nie planuje by inne linie komunikacji miejskiej tam jeździły…Hmmmm, podobno docelowo ma to być główny dworzec naszego miasta, czyli będzie jeździłą tam ”czwórka” z kilkoma kursami dziennie a w weekendy jednym kursem? Na obecnym dworcu MŁAWA zatrzymują się wszystkie linie MKM, No brawo – to jaka jest prawda? będzie MŁAWA MIASTO głównym dworcem czy to tylko było mydlenie oczu? Na Mława Miasto powinny być skierowne albo dwie linie MKM albo jedna ze zwiękzoną częstotliwością, Mimo, że celem miasta nie jest głównie obsługa dworców i podróżnych a szkół, to mimo wszystko obciach by np w sobotę odjężdzał stamtąd jeden kurs (4), Naprawdę w/g Pani i zarządzających miastem to nie jest problem??? Nie wierzę w to co czytam……

Gerard
Gerard
Odpowiedź do  kos
23 dni temu

Ciekawe na jakim etapie jest wniosek o zatrzymywanie pociągów dalekobieżnych (PKP Intercity) przy peronach Mława Miasto?
Ale to pytanie powinna zadać chyba „Nasza Mława” bo zwykły obywatel nie miałby szans na uzyskanie sensownej odpowiedzi z Ratusza.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
Odpowiedź do  Gerard
23 dni temu

Postój pociągów spółki PKP Intercity na przystanku Mława Miasto planowane jest po modernizacji przystanku z programu „200 Prezydenckich Przystanków”.

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  Kolejowa Mława
22 dni temu

He he, czyli kiedy? – tak konkretnie. Pewnie z tych 200 przystanków prezydenckich niewiele już zostało…chociaż Mława pisia, a więc może się uda (wszak uda są dwa).

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
Odpowiedź do  Anonim
21 dni temu

Program obowiązuje do 2025 roku. Ministerstwo Infrastruktury na chwilę obecną nie zdradza kiedy nastąpi modernizacja.

Mir K.O.
Mir K.O.
23 dni temu

Przecież wyciągając wnioski z tych wypowiedzi to nawet nie można mieć pewności czy będzie można tam kupić bilet PKP…
A skoro nie będzie można kupić biletów na pociągi to jaki był sens budowy dworca „zintegrowanego” wciętego pięknie w galerię handlową??
Jaki to dworzec „zintegrowany”? Przecież tam się zatrzymuje nawet mała ilość tych autobusów.
Tym naprawdę powinna się zająć jakaś prokuratura. Przecież to widać gołym okiem, że chodziło tylko o grunty, a mieszkańców zaś pozbawiono dostępu do kolei.

Obserwator
Obserwator
23 dni temu

Powinniście jeszcze w sprawie dworca zapytać Prokuraturę, czy nie doszło do niegospodarności i rozrzutności na skkkutek budowy dworca. Z tym, że zapytanie kierowałbym do Prokuratury Krajowej a nie rejonowej (bo może ręka rękę kryje).
Według mnie to „zalatuje” defraudacją publicznych pieniędzy.
Ratusz powinien ufokumentować starania w PKP o budowę dworca przez kolej. Jeśli nie ma tego na potwierdzenie, to oznaczałoby marnowanie pieniędzy podstników.
Naprzód, niech młodzi gniewni się wykażą jeśli chcą rozbić układy w Mławie i jeśli nie są wyrachowanymi tchorzami.

Burymistrz
Burymistrz
Odpowiedź do  Obserwator
23 dni temu

Jak to ręka, rękę myje?
Przecież w Polsce łamana jest praworządność, a
Wolne sądy, Gdzie?

Ktoś
Ktoś
23 dni temu

No ku..a parodia

Kuba
Kuba
Odpowiedź do  Ktoś
22 dni temu

Sam Bareja by tego nie wymyślił. Burmistrz lepszy od Barei.

plakat festiwalu

ROCKOWANIA już dziś

0
XVIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Młodzieżowej ROCKOWANIA już dziś! Na finał zagra Ørganek. Prezentujemy harmonogram.    Portal Nasza Mława jest wśród patronów medialnych wydarzenia. ROCKOWANIA po raz 18. Ogólnopolski...
klub pogodny uśmiech

Seniorzy z Pogodnego Uśmiechu zatańczyli

0
Seniorzy z Pogodnego Uśmiechu zatańczyli 25 listopada podczas jednego ze swoich czwartkowych spotkań.    Zanim to nastąpiło, techniki wykonywania lampionów domowym sposobem, uczyli seniorów uczniowie ze...
dzieci ze szkoły w Turzy Małej

W szkole w piżamach

0
„Dzień Piżamy” 24 listopada 2021 r. był wielkim wydarzeniem w Szkole Podstawowej w Turzy Małej w powiecie mławskim. Uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły...

Ciężarówka zablokowała jezdnię pod Szydłowem

0
Czytelnicy poinformowali nas o utrudnieniach w ruchu na drodze do Szydłowa dziś około godziny 19. Dowiedzieliśmy się, że doszło tam do wypadku samochodu osobowego...
- REKLAMA -
 • Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Elbląg  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Kraków  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Mieszkania
 • nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Biała Panieńska  / Kategoria:…
 • Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Opole  / Kategoria: Telefony…
 • Producent materacy Materace z Gór
  Producent materacy Materace z Gór
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Nowy Sącz  / Kategoria: Ubrania
 • Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Telefony…
 • POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Wrocław  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Babi Dół  / Kategoria: Pozostałe
 • Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Cena: 3 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Lokal/biuro

Meteorolodzy ostrzegają przed załamaniem pogody

1
Intensywne opady śniegu, oraz śliskie jezdnie z powodu marznącego deszczu  przez najbliższe dwie doby to zapowiedź synoptyków dla 6 województw w tym mazowieckiego i...
ciężarówka po wypadku

Na siódemce zderzyły się 3 ciężarówki

1
Trzy pojazdy ciężarowe zderzyły się na drodze krajowej nr 7 na wysokości cukrowni w Glinojecku.  Zderzyły się 3 ciężarówki  - Wczoraj o godzinie 16:19 zostaliśmy...
wybuch gazu

Wybuch gazu pod Nidzicą

0
W jednym z domów w miejscowości Szczepkowo – Sołdany (powiat nidzicki) doszło do wybuchu gazu z butli. W wyniku doznanych obrażeń 86-letnia kobieta została...
- REKLAMA -
budowa siódemki

Zamknięcie odcinka siódemki

0
Generalny Wykonawca inwestycji pn. „Budowa drogi S7 Olsztynek (S51) – Płońsk (S10) odc. Mława – Strzegowo” informuje o zamknięciu odcinka droga krajowa nr 7...
spotkanie z młodzieżą

Mława zagra z WOŚP

1
Także i w Mławie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w niedzielę 30 stycznia 2022 r. Mławski sztab mieści się przy urzędzie miasta, a na...
nowe znaki drogowe

Uwaga na nowe znaki drogowe

0
Od 2 grudnia będzie obowiązywać kilka nowych znaków drogowych. Kierowcy muszą się ich szybko nauczyć. Na szczęście to znaki informacyjne a nie zakazu i...
Mławscy koszykarze na trzecim miejscu w Warszawie

Mławscy koszykarze na trzecim miejscu w Warszawie

0
W Warszawie rozegrano turniej koszykówki Korona 3X3 Śródmieście Open. Do rywalizacji przystąpiło tuzin zespołów. Wśród nich rywalizowała ekipa Szopy z Szopy złożona głównie z...
- REKLAMA -
11
0
Przejdź do komentarzyx
()
x