niedziela, 25 lutego 2024
naszamlawa.plWażneKiedy otworzą przychodnie?
- REKLAMA -
 • Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Cena: 269 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 2 200 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 185 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka 1000 m2 przy ul. Nowowiejskiej w Mławie
  Działka 1000 m2 przy ul. Nowowiejskiej w Mławie
  Cena: 130 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Cena: 199 420 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Kompleks działek budowlanych 1000m2 - 1534m2
  Kompleks działek budowlanych 1000m2 - 1534m2
  Cena: 130 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Kiedy otworzą przychodnie?

-

Wobec otwarcia wielu dziedzin gospodarki, jak usługi, coraz więcej osób pyta o możliwość odbycia wizyty w przychodniach – na starych zasadach. Sprawdziliśmy, jakie obecnie są na to szanse.

- R E K L A M A -

 • Czy wobec zniesienia niektórych obostrzeń można się spodziewać, że otwarte zostaną przychodnie lekarskie? Niektórzy czekają na możliwość odbycia wizyty z poważnymi schorzeniami – alarmuje jedna z czytelniczek.

Okazuje się, że w przypadku przychodni, ustalone wcześniej obostrzenia nadal obowiązują. Konsultowaliśmy sprawę ze starostwem powiatowym w Mławie.

 • Ministerstwo Zdrowia dotychczas nie zmieniło zasad, które wprowadziło na początku pandemii. By skorzystać z porady medycznej, należy zadzwonić do swojego lekarza rodzinnego. Podczas rozmowy telefonicznej przeprowadzony zostanie wywiad, na podstawie którego, lekarz podejmuje dalsze działania. Przez telefon może udzielić zwolnienia lekarskiego, które wpisuje w system elektroniczny, wypisać elektroniczną receptę czy udzielić porady. Jeżeli w jego ocenie wizyta pacjenta w gabinecie jest niezbędna, wówczas umawia konkretny termin – wyjaśnia Katarzyna Miłobędzka zastępca dyrektora wydziału edukacji i zdrowia w Starostwie Powiatowym w Mławie.

W chwili obecnej nikt nie wie kiedy będzie możliwość odbywania wizyt na starych zasadach. Mimo to poszczególne przychodnie i lekarze sami zaczynają częściej wyznaczać wizyty w gabinetach, ale to ich indywidualna decyzja.

Dlatego w każdym przypadku najpierw należy zadzwonić do rejestracji w swojej przychodni i podczas rozmowy ustalić sposób udzielenia świadczenia medycznego, czy to będzie porada telefoniczna, czy osobista wizyta w gabinecie.

Nawet po pandemii może się okazać, że pozostanie już tylko telefoniczna forma rejestracji u lekarza.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Barbara
Barbara
3 lat temu

Muszę zrobić badania krwi bo muszę iść do mojego lekarza i czekam na otwarcie przychni.

Lidka
Lidka
3 lat temu

Jesli jest taka potrzeba, to lekarz umawia pacjenta na konkreyna godzinę!!! Nikt nie pozostaje bez opieki, więc po co ta drama!!!?Wg mnie teleporady swietnie zdaly egzamin, a babkom sie nudzi i nsjchetniej znow polaziłyby po przychodni i poplotkowały.Ogarnijcie sie!! Otworzą i co? Za chwile beda zmuszeni calkowicie zamknac , bo jeden czy drugi przywlecze jakis syf i wtedy nic nie zslatwisz!!! Ani recepty, ani skierowania, ani L4!!!

Miriam
Miriam
Odpowiedź do  Lidka
3 lat temu

Jak chorujesz na katar to świetne są teleporady. Ale już serce nowotwory i wiele innych chorób mogą być raczej kiepsko zdiagnozowane. Kontakt z pacjentem jest niezbędny. Trudno zdiagnozować u kogoś chorobę wieńcowa bądź nowotwór przez telefon. To parodia jest. Poza tym skoro lekarze pracują tylko przez telefon to pensje powinny pójść w dół. Bo za siedzenie przy telefonie brać 5 bądź więcej tysiaków to już jest coś nie tak. Większości ludziom przez pandemii i kryzys ekonomiczny zostały obniżone pensje a doktorki pierdzą w stołki i dalej biorą kasę. Oczywiście wyłączając wszystkich tych ludzi którzy bezpośrednio walczą z pandemia. Covid. Dla nich wielki szacun. Więc nie życzę innej choroby prócz kataru

Dora
Dora
3 lat temu

Przez telefon można źle zdiagnozować,pacjenta trzeba zbadać,obejrzec.Tysiace ludzi codziennie w Polsce umiera na raka,i jak do tej pory nie ma żadnego lekarstwa.A choroby nowotworowe to najgorsza pandemia jak do tej pory,zbiera żniwo ciągle.

Tymon
Tymon
3 lat temu

Chyba już najwyższy czas otworzyć przychodnie,i leczyć ludzi,a nie porada przez tel.paranoja.Mnostwo ludzi umiera,bo nie ma gdzie się leczyć.Teraz tylko jedna choroba istnieje?Wirusy były są i będą,i nie ma co panikować i przesadzać.Trzeba zacząć żyć normalnie.

głupi i wredny niemławianin
głupi i wredny niemławianin
Odpowiedź do  Tymon
3 lat temu

Akurat w tym roku umarło najmniej ludzi od 4 lat.Polecam dane GUS.Ale oczywiście, nikt nie twierdzi, żeby leczyć wszystko na telefon.Porady telefoniczne mają swoje plusy i minusy, wszędzie wskazany zdrowy rozsądek.

Klara
Klara
Odpowiedź do  głupi i wredny niemławianin
3 lat temu

Czyli na KORONAWIRUS nie umarł nikt,to są dane od patomorfologow.Umieraja starzy i ciężko chorzy na różne ciężkie choroby,wiec po co ten cały cyrk z zamykaniem wszystkiego?

głupi i wredny niemławianin
głupi i wredny niemławianin
Odpowiedź do  Klara
3 lat temu

może dlatego nikt nie umarł, że siedzimy w domach ?
Chyba ci na górze wiedza , co robią ?, Chiny też pozamykały wszystko, jak przestał sobie radzić, i Włosi i Hiszpanie, kto wie, kto wie….

wilczyca
wilczyca
3 lat temu

Niestety, nie wszystko da się zdiagnozować przez telefon. Miesiąc temu opisywałam lekarzowi objawy przez telefon, dostałam receptę przez telefon, lekarstwo nic nie pomogło, znów opisywałam objawy przez telefon, dostałam receptę na inne lekarstwo, poprawy dalej nie widać. Powinien mnie zbadać specjalista, ale pewnie też się skończy na opisywaniu objawów przez telefon. Dziękuję, postoję.

głupi i wredny niemławianin
głupi i wredny niemławianin
3 lat temu

Mam nadzeię, że nawet jak otworzą , teleporady i recepty na telefon zostaną, żeby pacjentom było wygodniej ,i żeby pacjenci nie musieli bez wyraźnego powodu zgłaszać się do przychodni.

Jazda bez uprawnień do kierowania będzie ich słono kosztować

0
Jazda bez uprawnień do kierowania będzie słono kosztować trzech mężczyzn, którzy zdecydowali się na przejażdżkę samochodami. Policjanci udaremnili im dalszą jazdę i sporządzili wnioski...

Muzyka Europy w Mławie

0
Muzyka Europy - wieczór muzyczny pod takim hasłem odbędzie się w Mławie w niedzielę 25 lutego o godzinie 18 w sali bursy szkolnej przy...

Zmarła Danuta Gastołek

0
Zmarła Danuta Gastołek, osoba znana w mławskim środowisku, twórcza i wszechstronna. Cechująca się ogromną empatią i talentami artystycznymi. Zmarła nagle 23 lutego 2024 roku.      Danuta...

Potrącił widłami podnośnika sąsiada na chodniku

0
Chciał pomóc sąsiadowi, doszło do groźnego wypadku. Podczas prac przy załadunku worków z nawozem, kierujący ciągnikiem potrącił stojącego na chodniku sąsiada. 63-letni mężczyzna, z...
 • Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Cena: 269 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 2 200 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Jak dobrać odpowiednią firmę SEO do skutecznych działań marketingowych? [SPONSOROWANE]

0
Wybór właściwej firmy SEO jest kluczowy dla powodzenia kampanii marketingowych w internecie. Aby podjąć odpowiednią decyzję, warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy SEO. Przejrzenie...

Powiedz “tak” profesjonalnym przychodniom medycznym w Skawinie [SPONSOROWANE]

0
Jako mieszkańcy małych miast często musimy udowadniać, że także u nas można znaleźć dobrze wyposażone placówki i kompetentny personel, np. lekarz w Skawinie –...

Przekręty na portalach sprzedażowych i w mediach społecznościowych

0
Przekręty na portalach sprzedażowych i w mediach społecznościowych. - Niemal każdego dnia, mławscy policjanci odnotowują kolejne oszustwa lub usiłowania oszustw. Przestępcy korzystają z ogłoszeń...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Pydyn odrabiał straty. Gołaszewski po raz pierwszy

1
Czwarty turniej tegorocznej odsłony Grand Prix w tenisie stołowym o puchar dyrektora Mławskiej Hali Sportowej przyciągnął na start rekordową liczbę uczestników. Do rywalizacji przystąpiło...

INTERMARCHE ZOSTAJE W MŁAWIE [SPONSOROWANE]

0
INTERMARCHE zostaje w Mławie. Co się dzieje w sklepie? Wprowadzane są ulepszenia z myślą o klientach. Według zasady: NOWOCZESNY HANDEL W MŁAWIE - SPRAWDZONY...

Szukasz miejsca na konferencję lub szkolenie w Warszawie? Wybierz AirHotel! [SPONSOROWANE]

0
Planując udane spotkanie biznesowe, wybór odpowiedniej sali konferencyjnej odgrywa kluczową rolę. W tętniącej życiem Warszawie istnieje wiele miejsc, które mogą spełnić oczekiwania nawet najbardziej...

Kierowcy stracili prawo jazdy

0
Kierowcy stracili prawo jazdy, podczas nadzoru, prowadzonego przez grupę SPEED, na terenie gmin Strzegowo i Wiśniewo. W terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100...
- REKLAMA -
10
0
Przejdź do komentarzyx