piątek, 01 marca 2024
naszamlawa.plWażneJeszcze więcej sprzętu dla szpitala
- REKLAMA -
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w zabudowie bliźniaczej - Nowa Otocznia
  Dom w zabudowie bliźniaczej - Nowa Otocznia
  Cena: 587 000 zł  / Miejscowość: Nowa Otocznia  / Kategoria:
 • Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Cena: 199 420 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Cena: 585 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunty rolne - 9,5970 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunty rolne - 9,5970 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 420 000 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 2 200 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Jeszcze więcej sprzętu dla szpitala

-

Mławski szpital jest coraz lepiej wyposażony w sprzęt. Analizator hematologiczny oraz cztery urządzenia do dekontaminacji powietrza (dezynfekatory) przekazał burmistrz Sławomir Kowalewski na potrzeby mławskiego szpitala. To kolejna pomoc, jaką miasto organizuje dla SPZOZ.

- R E K L A M A -

Pod koniec marca br. szpital jako pierwszy otrzymał 2 000 czarnych maseczek (przyjechały do miasta w ramach projektu #MASECZKIDLAPOLSKI), potem burmistrz przekazał medykom 3 000 maseczek medycznych i 50 kombinezonów – z puli środków, jakie miasto otrzymało od China Everbright International Ltd.

We wtorek 5 maja 2020 r. Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski przekazał na ręce Waldemara Rybaka, dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie, wysokiej klasy sprzęt medyczny.

– Pan dyrektor zwrócił się z prośbą o pomoc w realizacji swojego pomysłu – zapewnienia mieszkańcom Mławy i powiatu mławskiego osobnego miejsca izolacji po to, aby szpital mógł normalnie funkcjonować, przyjmować ludzi, ratować ich zdrowie i życie. Idea zakupu specjalistycznego sprzętu, który byłby wsparciem dla realizacji tego zamierzenia, od razu spodobała się nam – mnie i przewodniczącemu Rady Miasta Lechowi Prejsowi, a także radnym, zapytanym o to, czy wyrażą zgodę na przekazanie pieniędzy na ten cel – wyjaśnia burmistrz Sławomir Kowalewski.

Wartość przekazanego szpitalowi przez Miasto Mława sprzętu i środków ochrony osobistej wyniosła do tej pory ponad 160 000 zł.

– To jest dla nas bardzo duża pomoc, ponieważ brakuje nam nowoczesnych urządzeń i każdy taki gest, a to jest wymowny gest – zresztą nie pierwszy – jest bardzo ważny. Mam nadzieję, że szybko uporamy się z pandemią, a sprzęt będzie jeszcze długo służył mieszkańcom Mławy i całego powiatu – powiedział Waldemar Rybak, dyrektor SPZOZ Mława.

Analizator hematologiczny, wyposażony w ekran dotykowy, komputer sterujący, drukarkę zewnętrzną i czytnik kodów paskowych, to najważniejsze i najbardziej wyczekiwane przez specjalistów z mławskiego szpitala urządzenie.

– W dobie epidemii sprzęt ten zapewnia diagnostykę laboratoryjną wszystkim pacjentom, którzy wymagają izolacji. Jest to dobre, ponieważ próbki nie wędrują do ogólnego laboratorium, tylko są poddawane analizie w specjalnym miejscu, w którym możemy przed wirusem się ochronić, jesteśmy do tego przygotowani – wyjaśnia Andrzej Kasiak, lekarz nadzorujący odcinek COVID-19 w mławskim szpitalu.

– Specjalistyczny analizator hematologiczny jest wykorzystywany do diagnozowania pacjentów w przypadku COVID, ale nie tylko. Dodatkowo ma wiele możliwości, które wykorzystamy w przyszłości. Służy m.in. do diagnozowania anemii, białaczek i różnych schorzeń hematologicznych. Gdy minie epidemia, ten sprzęt będzie mógł funkcjonować pełną mocą, wykorzystamy jego potencjał dla naszych pacjentów – zapewnia Monika Wesołowska, kierownik laboratorium centralnego w szpitalu.

We wtorek 5 maja burmistrz Sławomir Kowalewski poza analizatorem przekazał dyrekcji szpitala także cztery urządzenia do dekontaminacji powietrza NV200 (dezynfekatory).

– To jeden z najnowocześniejszych i najlepszych sprzętów do odkażania, a zakażania wewnątrzszpitalne to jest wielki problem. Gdy epidemia ustąpi, my wciąż będziemy mieć sale, które będą wymagały dekontaminacji, więc ten sprzęt będzie nam wciąż służył – podkreśla Tomasz Leyko, zastępca dyrektora ds. medycznych w mławskim szpitalu.

Na czas pandemii oddziałem strategicznym dla diagnozowania i leczenia pacjentów podejrzanych o COVID-19 jest część, w której do niedawna znajdowało się hospicjum. Oddzielony od pozostałych oddziałów budynek będzie pełnił tę funkcję do odwołania.

Źródło: UMM

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
mława
mława
3 lat temu

Został w komentarzach poruszony temat burmistrza. Burmistrz urządził w naszym mieście raj dla złodziei. Mamy obowiązek noszenia maseczek to teraz jeszcze wyłącza oświetlenie w nocy. Jeśli ktoś zostanie napadniety w nocy będzie mógł zaskarżyć urząd miasta i ta oszczedność zamieni się w wysokie koszty. Tak mnie zastanawia jakie oszczedności zyskała by Mława gdyby był tylko jeden zastepca burmistrza.

XYZ
XYZ
Odpowiedź do  mława
3 lat temu

Obowiązku noszenia maseczek burmistrz chyba nie wprowadził, ale znów jest okazja, żeby mu dołożyć. Czy robi dobrze, czy źle – wsio ryba. Mógł nie kupować tego sprzętu, bo co zrobi, to są niezadowoleni. Mława – napisz zażalenie w sprawie maseczek do rządu 🙂

jola
jola
Odpowiedź do  mława
3 lat temu

Niektórzy muszą nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Ktoś robi zarzut że zostało wyłączone światło w nocy dla oszczedności a jednocześnie pare mięsiecy wczesniej został powołany drugi zastepca burmistrza. Czy w Mławie jest potrzebnych 2 zastepców burmistrza odpowiedzcie sobie sami. Nikt nie zarzuca obowiązku noszenia maseczek burmistrzowi niczego takiego nie było w komentarzu wyżej.

Anna
Anna
3 lat temu

Ambik – życzę Ci zdrowia. Ja jednak wolę, zeby szpital miał sprzet do leczenia ludzi już światło po północy na ulicach. Panie burmistrzu, to bardzo dobry krok. Dziękujemy!

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Anna
3 lat temu

Za co dziękujesz? za to że dołożyłaś się do sprzętu dla szpitala, a burmistrz wręczył go od siebie?
Hmmm…
Na tym sprzęcie winna być nalepka „dar od mieszkańców Mławy”, czyli tak jak robi to Owsiak.

Ambik
Ambik
3 lat temu

Specjaliści. Jeden od zadłużania szpitala (szpital na Solcu) a drugi miasta.

Ambik
Ambik
3 lat temu

A jaki to jest koszt? Czy w zamian tego mamy wyłączone lampy. To nie burmistrz przekazał tylko mieszkańcy.

Ambik
Ambik
3 lat temu

A czy ten sprzęt z Chin posiadał atesty?

tew
tew
3 lat temu

Widzę że burmistrz też zauwarzył że maseczki które dał mławianom do niczego się nie nadajo. Również używa innej maseczki te które rozdał nikt nie chodzi bo się nie da.

Ktoś
Ktoś
3 lat temu

Mławski dobrodziej

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Ktoś
3 lat temu

Mamy dwóch dobrodziei w Mławie, którzy wzajemnie się wspierają i wszystko robią razem jak bracia bliźniaki: burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej.
Panie burmistrzu jeśli pan coś komuś daje, to proszę pamiętać, że
JEST TO DAR OD MIESZKAŃCÓW MŁAWY, a nie od pana, bo pan z własnej kieszeni, to nic nikomu nie daje(!)

Olek
Olek
3 lat temu

Dajcie spokoj z tym Panem [WYMODEROWANO]… chodzi po oddziale jak cma. Lezalem ostatnio na internie to nawet nie raczyl podejsc i zbadac mnie… nawet sie nie odezwał. Chyba nie jest zainteresowany pacjentami. [WYMODEROWANO] jaki byl taki byl ale chociaz porozmawail z pacjentem a [WYMODEROWANO] ma taki lekcewazacy stosunek do pacjenta…. Dobra zmiana… coraz lepiej

Prezydent Andrzej Duda dziś przyjedzie do Mławy

2
Jak informuje mławski ratusz, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w odpowiedzi na zaproszenie Starosty Powiatu Mławskiego Jerzego Rakowskiego, dziś 1 marca — w Narodowy...

Pył saharyjski. Meteorolodzy ostrzegają

0
Pył saharyjski w Polsce może się pojawić już rano w piątek 1 marca nad południowym krańcem kraju. Zjawisko to może wpłynąć na naszą atmosferę,...

Praca w policji. Terminy naborów

0
Policja ogłasza kolejne nabory kandydatów do służby. Jak informują mundurowi, zawód policjanta jest służbą i wymaga od kandydatów określonych predyspozycji, a także chęci robienia...

Kobiety za kierownicami pociągów

0
Grono maszynistek się powiększa. Koleje Mazowieckie informują o pozyskaniu kolejnej maszynistki — prowadzącej pociągi — Weroniki Tworek.    Kobiety za kierownicami pociągów Światowe trendy pokazują, że coraz...
 • Dom w zabudowie bliźniaczej - Nowa Otocznia
  Dom w zabudowie bliźniaczej - Nowa Otocznia
  Cena: 587 000 zł  / Miejscowość: Nowa Otocznia  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Grunty rolne - 9,5970 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunty rolne - 9,5970 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 420 000 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:

Legionovia na inaugurację. Rusza trzecia liga

3
Już w sobotę zostaną wznowione rozgrywki w trzeciej lidze. Emocji w rundzie wiosennej nie zabraknie, każda z drużyn ma jasno określony na drugą część...

Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” z prezydentem Andrzejem Dudą

0
W piątek 1 marca obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uświetni swoją obecnością Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W związku z tym przebieg uroczystości...
sąd

Pozew o naruszenie dóbr osobistych — czym są dobra osobiste i jak je chronić

0
Pozew o naruszenie dóbr osobistych — czym są dobra osobiste i jak je chronić. Pozew o naruszenie dóbr osobistych Czym jest dobro osobiste? Art. 23 kodeksu cywilnego...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Mocne uderzenie kickobokserów. K1 z sukcesami

0
Od mocnego uderzenia rozpoczęli zmagania w nowym roku kickbokserzy trenujący pod okiem Łukasza Wróblewskiego. Wybrali się do Warszawy, na organizowaną przez klub Granda ligę...
pociąg na stacji

Pociągi Intercity zatrzymają się na Stacji Mława? To możliwe

6
Pociągi Intercity zatrzymają się na Stacji Mława, czyli przystanku kolejowym Mława Miasto? Zmiana dworca, na którym stają pociągi PKP Intercity w Mławie, ma nastąpić...

Prezydent RP Andrzej Duda w Mławie

0
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedzi Mławę w piątek 1 marca 2024 roku.    Prezydent RP Andrzej Duda w Mławie Kancelaria Prezydenta RP informuje, że 1 marca...
fabryka

Czterodniowy tydzień pracy? Czy to się uda?

0
Czterodniowy tydzień pracy? Czy to się uda? Niektórzy politycy przekonują, że to możliwe w naszym kraju w niedalekiej przyszłości. Stanie się tak pod warunkiem,...
- REKLAMA -
12
0
Przejdź do komentarzyx