niedziela, 28 maja 2023
naszamlawa.plWażneJeszcze więcej sprzętu dla szpitala
- REKLAMA -
Loading RSS Feed

Jeszcze więcej sprzętu dla szpitala

-

Mławski szpital jest coraz lepiej wyposażony w sprzęt. Analizator hematologiczny oraz cztery urządzenia do dekontaminacji powietrza (dezynfekatory) przekazał burmistrz Sławomir Kowalewski na potrzeby mławskiego szpitala. To kolejna pomoc, jaką miasto organizuje dla SPZOZ.

- R E K L A M A -

Pod koniec marca br. szpital jako pierwszy otrzymał 2 000 czarnych maseczek (przyjechały do miasta w ramach projektu #MASECZKIDLAPOLSKI), potem burmistrz przekazał medykom 3 000 maseczek medycznych i 50 kombinezonów – z puli środków, jakie miasto otrzymało od China Everbright International Ltd.

We wtorek 5 maja 2020 r. Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski przekazał na ręce Waldemara Rybaka, dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie, wysokiej klasy sprzęt medyczny.

– Pan dyrektor zwrócił się z prośbą o pomoc w realizacji swojego pomysłu – zapewnienia mieszkańcom Mławy i powiatu mławskiego osobnego miejsca izolacji po to, aby szpital mógł normalnie funkcjonować, przyjmować ludzi, ratować ich zdrowie i życie. Idea zakupu specjalistycznego sprzętu, który byłby wsparciem dla realizacji tego zamierzenia, od razu spodobała się nam – mnie i przewodniczącemu Rady Miasta Lechowi Prejsowi, a także radnym, zapytanym o to, czy wyrażą zgodę na przekazanie pieniędzy na ten cel – wyjaśnia burmistrz Sławomir Kowalewski.

Wartość przekazanego szpitalowi przez Miasto Mława sprzętu i środków ochrony osobistej wyniosła do tej pory ponad 160 000 zł.

– To jest dla nas bardzo duża pomoc, ponieważ brakuje nam nowoczesnych urządzeń i każdy taki gest, a to jest wymowny gest – zresztą nie pierwszy – jest bardzo ważny. Mam nadzieję, że szybko uporamy się z pandemią, a sprzęt będzie jeszcze długo służył mieszkańcom Mławy i całego powiatu – powiedział Waldemar Rybak, dyrektor SPZOZ Mława.

Analizator hematologiczny, wyposażony w ekran dotykowy, komputer sterujący, drukarkę zewnętrzną i czytnik kodów paskowych, to najważniejsze i najbardziej wyczekiwane przez specjalistów z mławskiego szpitala urządzenie.

– W dobie epidemii sprzęt ten zapewnia diagnostykę laboratoryjną wszystkim pacjentom, którzy wymagają izolacji. Jest to dobre, ponieważ próbki nie wędrują do ogólnego laboratorium, tylko są poddawane analizie w specjalnym miejscu, w którym możemy przed wirusem się ochronić, jesteśmy do tego przygotowani – wyjaśnia Andrzej Kasiak, lekarz nadzorujący odcinek COVID-19 w mławskim szpitalu.

– Specjalistyczny analizator hematologiczny jest wykorzystywany do diagnozowania pacjentów w przypadku COVID, ale nie tylko. Dodatkowo ma wiele możliwości, które wykorzystamy w przyszłości. Służy m.in. do diagnozowania anemii, białaczek i różnych schorzeń hematologicznych. Gdy minie epidemia, ten sprzęt będzie mógł funkcjonować pełną mocą, wykorzystamy jego potencjał dla naszych pacjentów – zapewnia Monika Wesołowska, kierownik laboratorium centralnego w szpitalu.

We wtorek 5 maja burmistrz Sławomir Kowalewski poza analizatorem przekazał dyrekcji szpitala także cztery urządzenia do dekontaminacji powietrza NV200 (dezynfekatory).

– To jeden z najnowocześniejszych i najlepszych sprzętów do odkażania, a zakażania wewnątrzszpitalne to jest wielki problem. Gdy epidemia ustąpi, my wciąż będziemy mieć sale, które będą wymagały dekontaminacji, więc ten sprzęt będzie nam wciąż służył – podkreśla Tomasz Leyko, zastępca dyrektora ds. medycznych w mławskim szpitalu.

Na czas pandemii oddziałem strategicznym dla diagnozowania i leczenia pacjentów podejrzanych o COVID-19 jest część, w której do niedawna znajdowało się hospicjum. Oddzielony od pozostałych oddziałów budynek będzie pełnił tę funkcję do odwołania.

Źródło: UMM

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
mława
mława
3 lat temu

Został w komentarzach poruszony temat burmistrza. Burmistrz urządził w naszym mieście raj dla złodziei. Mamy obowiązek noszenia maseczek to teraz jeszcze wyłącza oświetlenie w nocy. Jeśli ktoś zostanie napadniety w nocy będzie mógł zaskarżyć urząd miasta i ta oszczedność zamieni się w wysokie koszty. Tak mnie zastanawia jakie oszczedności zyskała by Mława gdyby był tylko jeden zastepca burmistrza.

XYZ
XYZ
Odpowiedź do  mława
3 lat temu

Obowiązku noszenia maseczek burmistrz chyba nie wprowadził, ale znów jest okazja, żeby mu dołożyć. Czy robi dobrze, czy źle – wsio ryba. Mógł nie kupować tego sprzętu, bo co zrobi, to są niezadowoleni. Mława – napisz zażalenie w sprawie maseczek do rządu 🙂

jola
jola
Odpowiedź do  mława
3 lat temu

Niektórzy muszą nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Ktoś robi zarzut że zostało wyłączone światło w nocy dla oszczedności a jednocześnie pare mięsiecy wczesniej został powołany drugi zastepca burmistrza. Czy w Mławie jest potrzebnych 2 zastepców burmistrza odpowiedzcie sobie sami. Nikt nie zarzuca obowiązku noszenia maseczek burmistrzowi niczego takiego nie było w komentarzu wyżej.

Anna
Anna
3 lat temu

Ambik – życzę Ci zdrowia. Ja jednak wolę, zeby szpital miał sprzet do leczenia ludzi już światło po północy na ulicach. Panie burmistrzu, to bardzo dobry krok. Dziękujemy!

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Anna
3 lat temu

Za co dziękujesz? za to że dołożyłaś się do sprzętu dla szpitala, a burmistrz wręczył go od siebie?
Hmmm…
Na tym sprzęcie winna być nalepka „dar od mieszkańców Mławy”, czyli tak jak robi to Owsiak.

Ambik
Ambik
3 lat temu

Specjaliści. Jeden od zadłużania szpitala (szpital na Solcu) a drugi miasta.

Ambik
Ambik
3 lat temu

A jaki to jest koszt? Czy w zamian tego mamy wyłączone lampy. To nie burmistrz przekazał tylko mieszkańcy.

Ambik
Ambik
3 lat temu

A czy ten sprzęt z Chin posiadał atesty?

tew
tew
3 lat temu

Widzę że burmistrz też zauwarzył że maseczki które dał mławianom do niczego się nie nadajo. Również używa innej maseczki te które rozdał nikt nie chodzi bo się nie da.

Ktoś
Ktoś
3 lat temu

Mławski dobrodziej

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Ktoś
3 lat temu

Mamy dwóch dobrodziei w Mławie, którzy wzajemnie się wspierają i wszystko robią razem jak bracia bliźniaki: burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej.
Panie burmistrzu jeśli pan coś komuś daje, to proszę pamiętać, że
JEST TO DAR OD MIESZKAŃCÓW MŁAWY, a nie od pana, bo pan z własnej kieszeni, to nic nikomu nie daje(!)

Olek
Olek
3 lat temu

Dajcie spokoj z tym Panem [WYMODEROWANO]… chodzi po oddziale jak cma. Lezalem ostatnio na internie to nawet nie raczyl podejsc i zbadac mnie… nawet sie nie odezwał. Chyba nie jest zainteresowany pacjentami. [WYMODEROWANO] jaki byl taki byl ale chociaz porozmawail z pacjentem a [WYMODEROWANO] ma taki lekcewazacy stosunek do pacjenta…. Dobra zmiana… coraz lepiej

rowerzyst

Rowerem po drodze, po chodniku, a może po ścieżce. Co wolno rowerzyście?

0
Rowerem po drodze, po chodniku, a może po ścieżce rowerowej. Jak dość często można zauważyć w Mławie, niektórym to sprawia trudność i jeżdżą tam,...

Ubóstwo, przemoc i kryzysy humanitarne przyczynami pogarszającego się zdrowia psychicznego dzieci

0
Ubóstwo, przemoc i kryzysy humanitarne wśród najczęstszych przyczyn pogarszającego się stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży UNICEF wskazuje, że choć podstawowe przyczyny kryzysów zdrowia psychicznego...

Tajemniczy pył nie z Sahary. Co to jest?

0
Czytelnicy narzekają na tajemniczy pył — jak saharyjski piasek — który ostatnio jest wszędzie, na samochodach i na parapetach oraz na wszelkich przedmiotach pozostawionych...
rodzina

Macierzyński wciąż domeną kobiet. Na co może liczyć mama?

0
Na co może liczyć mama po urodzeniu lub przysposobieniu dziecka? Jaka jest wysokość zasiłku macierzyńskiego? Po zmianie przepisów rodzice mogą liczyć na dodatkowe tygodnie...
Loading RSS Feed
policyjna taśma

Z OSTATNIEJ CHWILI. Dramat na PKP w Ciechanowie

1
Dramat na dworcu PKP w Ciechanowie. Dziś 26 maja w jednym z pociągów zasłabła i zmarła kobieta. Z OSTATNIEJ CHWILI. Dramat na PKP w Ciechanowie Służby...
banknoty

19-latka chciała sprzedać bluzę. Przestępcy wykorzystali jej konto

0
Oszuści wykorzystali konto bankowe 19-latki do transferu pieniędzy. Jak do tego doszło? 19-latka chciała sprzeć bluzę za pomocą portalu ogłoszeniowego. Klikając w przesłany link,...

Dzień Matki w Mławie

0
Dzień Matki w Mławie zwykle organizowany jest w mławskim domu kultury wyjątkowo uroczyście. W tym roku ze względu na brak sali widowiskowo-kinowej będzie bardziej...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Hat-trick Michała. Lider z Łodzi za mocny

21
Środowy mecz pomiędzy Mławianką a rezerwami pierwszoligowego ŁKS-u Łódź potwierdził, że zmierzyły się dwie najbardziej bramkostrzelne drużyny rozgrywek. Padło aż dziesięć goli. Niestety wymiana...

Które mleko lepsze krowie czy kozie?

0
Nie jest tajemnicą, że mleko krowie ma zdrowsze zamienniki. Jest ich spory wybór: sojowe, ryżowe, migdałowe, a nawet z konopi indyjskich. Czy wszystkie mają...

Jaki dywanik do łazienki?

0
Wybierając dywanik do łazienki, trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii. Liczy się kolorystyka, gdyż wybrany model musi dobrze komponować się z resztą pomieszczenia. Ważny...
wizerunek złodzieja

Jeśli go rozpoznajesz, powiadom policję [FILM]

0
Ukradł konsolę do gier o wartości ponad 3 tysięcy złotych w jednym ze sklepów w Mławie. Zarejestrowały go kamery monitoringu. Za przestępstwo kradzieży mienia,...
- REKLAMA -
12
0
Przejdź do komentarzyx