środa, 19 czerwca 2024
naszamlawa.plWażneJeszcze więcej sprzętu dla szpitala
- REKLAMA -
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Cena: 1 200 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
 • Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Idealny lokal pod inwestycję!
  Idealny lokal pod inwestycję!
  Cena: 550 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:

Jeszcze więcej sprzętu dla szpitala

-

Mławski szpital jest coraz lepiej wyposażony w sprzęt. Analizator hematologiczny oraz cztery urządzenia do dekontaminacji powietrza (dezynfekatory) przekazał burmistrz Sławomir Kowalewski na potrzeby mławskiego szpitala. To kolejna pomoc, jaką miasto organizuje dla SPZOZ.

- R E K L A M A -

Pod koniec marca br. szpital jako pierwszy otrzymał 2 000 czarnych maseczek (przyjechały do miasta w ramach projektu #MASECZKIDLAPOLSKI), potem burmistrz przekazał medykom 3 000 maseczek medycznych i 50 kombinezonów – z puli środków, jakie miasto otrzymało od China Everbright International Ltd.

We wtorek 5 maja 2020 r. Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski przekazał na ręce Waldemara Rybaka, dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie, wysokiej klasy sprzęt medyczny.

– Pan dyrektor zwrócił się z prośbą o pomoc w realizacji swojego pomysłu – zapewnienia mieszkańcom Mławy i powiatu mławskiego osobnego miejsca izolacji po to, aby szpital mógł normalnie funkcjonować, przyjmować ludzi, ratować ich zdrowie i życie. Idea zakupu specjalistycznego sprzętu, który byłby wsparciem dla realizacji tego zamierzenia, od razu spodobała się nam – mnie i przewodniczącemu Rady Miasta Lechowi Prejsowi, a także radnym, zapytanym o to, czy wyrażą zgodę na przekazanie pieniędzy na ten cel – wyjaśnia burmistrz Sławomir Kowalewski.

Wartość przekazanego szpitalowi przez Miasto Mława sprzętu i środków ochrony osobistej wyniosła do tej pory ponad 160 000 zł.

– To jest dla nas bardzo duża pomoc, ponieważ brakuje nam nowoczesnych urządzeń i każdy taki gest, a to jest wymowny gest – zresztą nie pierwszy – jest bardzo ważny. Mam nadzieję, że szybko uporamy się z pandemią, a sprzęt będzie jeszcze długo służył mieszkańcom Mławy i całego powiatu – powiedział Waldemar Rybak, dyrektor SPZOZ Mława.

Analizator hematologiczny, wyposażony w ekran dotykowy, komputer sterujący, drukarkę zewnętrzną i czytnik kodów paskowych, to najważniejsze i najbardziej wyczekiwane przez specjalistów z mławskiego szpitala urządzenie.

– W dobie epidemii sprzęt ten zapewnia diagnostykę laboratoryjną wszystkim pacjentom, którzy wymagają izolacji. Jest to dobre, ponieważ próbki nie wędrują do ogólnego laboratorium, tylko są poddawane analizie w specjalnym miejscu, w którym możemy przed wirusem się ochronić, jesteśmy do tego przygotowani – wyjaśnia Andrzej Kasiak, lekarz nadzorujący odcinek COVID-19 w mławskim szpitalu.

– Specjalistyczny analizator hematologiczny jest wykorzystywany do diagnozowania pacjentów w przypadku COVID, ale nie tylko. Dodatkowo ma wiele możliwości, które wykorzystamy w przyszłości. Służy m.in. do diagnozowania anemii, białaczek i różnych schorzeń hematologicznych. Gdy minie epidemia, ten sprzęt będzie mógł funkcjonować pełną mocą, wykorzystamy jego potencjał dla naszych pacjentów – zapewnia Monika Wesołowska, kierownik laboratorium centralnego w szpitalu.

We wtorek 5 maja burmistrz Sławomir Kowalewski poza analizatorem przekazał dyrekcji szpitala także cztery urządzenia do dekontaminacji powietrza NV200 (dezynfekatory).

– To jeden z najnowocześniejszych i najlepszych sprzętów do odkażania, a zakażania wewnątrzszpitalne to jest wielki problem. Gdy epidemia ustąpi, my wciąż będziemy mieć sale, które będą wymagały dekontaminacji, więc ten sprzęt będzie nam wciąż służył – podkreśla Tomasz Leyko, zastępca dyrektora ds. medycznych w mławskim szpitalu.

Na czas pandemii oddziałem strategicznym dla diagnozowania i leczenia pacjentów podejrzanych o COVID-19 jest część, w której do niedawna znajdowało się hospicjum. Oddzielony od pozostałych oddziałów budynek będzie pełnił tę funkcję do odwołania.

Źródło: UMM

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
mława
mława
4 lat temu

Został w komentarzach poruszony temat burmistrza. Burmistrz urządził w naszym mieście raj dla złodziei. Mamy obowiązek noszenia maseczek to teraz jeszcze wyłącza oświetlenie w nocy. Jeśli ktoś zostanie napadniety w nocy będzie mógł zaskarżyć urząd miasta i ta oszczedność zamieni się w wysokie koszty. Tak mnie zastanawia jakie oszczedności zyskała by Mława gdyby był tylko jeden zastepca burmistrza.

XYZ
XYZ
Odpowiedź do  mława
4 lat temu

Obowiązku noszenia maseczek burmistrz chyba nie wprowadził, ale znów jest okazja, żeby mu dołożyć. Czy robi dobrze, czy źle – wsio ryba. Mógł nie kupować tego sprzętu, bo co zrobi, to są niezadowoleni. Mława – napisz zażalenie w sprawie maseczek do rządu 🙂

jola
jola
Odpowiedź do  mława
4 lat temu

Niektórzy muszą nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Ktoś robi zarzut że zostało wyłączone światło w nocy dla oszczedności a jednocześnie pare mięsiecy wczesniej został powołany drugi zastepca burmistrza. Czy w Mławie jest potrzebnych 2 zastepców burmistrza odpowiedzcie sobie sami. Nikt nie zarzuca obowiązku noszenia maseczek burmistrzowi niczego takiego nie było w komentarzu wyżej.

Anna
Anna
4 lat temu

Ambik – życzę Ci zdrowia. Ja jednak wolę, zeby szpital miał sprzet do leczenia ludzi już światło po północy na ulicach. Panie burmistrzu, to bardzo dobry krok. Dziękujemy!

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Anna
4 lat temu

Za co dziękujesz? za to że dołożyłaś się do sprzętu dla szpitala, a burmistrz wręczył go od siebie?
Hmmm…
Na tym sprzęcie winna być nalepka „dar od mieszkańców Mławy”, czyli tak jak robi to Owsiak.

Ambik
Ambik
4 lat temu

Specjaliści. Jeden od zadłużania szpitala (szpital na Solcu) a drugi miasta.

Ambik
Ambik
4 lat temu

A jaki to jest koszt? Czy w zamian tego mamy wyłączone lampy. To nie burmistrz przekazał tylko mieszkańcy.

Ambik
Ambik
4 lat temu

A czy ten sprzęt z Chin posiadał atesty?

tew
tew
4 lat temu

Widzę że burmistrz też zauwarzył że maseczki które dał mławianom do niczego się nie nadajo. Również używa innej maseczki te które rozdał nikt nie chodzi bo się nie da.

Ktoś
Ktoś
4 lat temu

Mławski dobrodziej

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Ktoś
4 lat temu

Mamy dwóch dobrodziei w Mławie, którzy wzajemnie się wspierają i wszystko robią razem jak bracia bliźniaki: burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej.
Panie burmistrzu jeśli pan coś komuś daje, to proszę pamiętać, że
JEST TO DAR OD MIESZKAŃCÓW MŁAWY, a nie od pana, bo pan z własnej kieszeni, to nic nikomu nie daje(!)

Olek
Olek
4 lat temu

Dajcie spokoj z tym Panem [WYMODEROWANO]… chodzi po oddziale jak cma. Lezalem ostatnio na internie to nawet nie raczyl podejsc i zbadac mnie… nawet sie nie odezwał. Chyba nie jest zainteresowany pacjentami. [WYMODEROWANO] jaki byl taki byl ale chociaz porozmawail z pacjentem a [WYMODEROWANO] ma taki lekcewazacy stosunek do pacjenta…. Dobra zmiana… coraz lepiej

Ucieczka kierowcy audi. Samochód porzucił w lesie

0
Kompletnie pijany 30-letni kierowca audi spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia, porzucając w lesie samochód. Został zatrzymany krótko po zgłoszeniu, miał ponad 2,3...

Strzelanina przy Stacji Mława. Powiesili nawet tarcze strzelnicze

2
Wandale strzelali do latarni ulicznych, przy Alei św. Wojciecha w Mławie. Powiesili nawet tarcze strzelnicze. Ktoś sprawdzał celność przy publicznej drodze o ogromnym natężeniu...

Mieszkańcy alarmują o nietrzeźwych kierowcach

0
Mieszkańcy alarmują policję o nietrzeźwych kierowcach. Dzięki reakcji świadków patrol dzielnicowych zatrzymał nietrzeźwego kierującego volkswagenem. Do zdarzenia doszło 16 czerwca, po południu, w centrum...

Awans dla Wieczfnianki. Korona dla Beneckiego

1
Reprezentanci Wieczfnianki nie wypuścili z rąk ogromnej szansy. Na swoim boisku zrobili ostatni rok w drodze na A-klasowe boiska. W meczu na szczycie okazali...
 • Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Cena: 1 200 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
gotówka

Rząd podjął decyzję o płacy minimalnej

0
Polski rząd podjął decyzję co do proponowanej stawki płacy minimalnej na 2025 rok. Zdecydowano się na podwyżkę o 326 złotych, czyli o 7,58 procent....

Trwa remont zabytkowej kamienicy „pod cycami”

2
Trwa remont zabytkowej kamienicy w centrum miasta tak zwanej "pod cycami". W miniony piątek wylewano jeden ze stropów.    Mławianie interesują się remontem kamienicy "pod cycami",...
taśma

Fentanyl prawdopodobną przyczyną śmierci 5 mieszkańców Żuromina

0
Fentanyl - narkotyk 100 razy silniejszy od morfiny - prawdopodobną przyczyną śmierci pięciorga mieszkańców Żuromina. Wojewoda mazowiecki na wtorek 18 czerwca zwołuje w tej...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

O hejcie i cyberprzemocy z młodzieżą

1
Rówieśnicza przemoc psychiczna odbiera młodzieży poczucie bezpieczeństwa. Sytuacja jest o tyle trudna, że młode osoby doświadczające hejtu i przemocy psychicznej najczęściej nie chcą zgłaszać...
kościół

Zmiany w naszych parafiach

0
Biskup płocki Szymon Sułkowski ogłosił zmiany personalne jakie nastąpią w parafiach od 21 sierpnia 2024 roku. Lista obejmuje 32 nominacje wikariuszowskie oraz jeden urlop....

Rywalizacja, zgranie, zaangażowanie obu zespołów

0
Klub POWER Basket w środę 12 czerwca rozegrał piąty i zarazem ostatni sparing z planowanej serii rozgrywek obu Lig Sekcyjnych koszykówki chłopców w tym...

Policjanci szkolą Wojsko Polskie

0
Policjanci szkolą Wojsko Polskie pełniące służbę na polsko-białoruskiej granicy. Zajęcia odbyły się niedawno w Olsztynie. Policjanci żołnierzom przekazywali wiedzę na temat techniki i taktyki...
- REKLAMA -
12
0
Przejdź do komentarzyx