Dziś premiera filmu „Kler”. W mławskim kinie bilety wyprzedane

7
2102
- REKLAMA -

Dziś premiera kinowa filmu „Kler”. Jednak najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego nie będzie pokazywany we wszystkich kinach, a w innych pojawi się później. Jak sytuacja wygląda w mławskim kinie?

- REKLAMA -

Od kilku dni wiadomo, że „Kler” nie będzie wyświetlany w ostrołęckim kinie „Jantar”, które znajduje się w tamtejszym Centrum Kultury – placówce samorządowej. Nie jest to pierwsza cenzura repertuaru kin u naszego sąsiada. W 2017 r. z afisza zdjęto głośny film „50 twarzy Greya”.

Do tego grona może dołączyć Ełk. Radny Wojciech Kwiatkowski złożył wniosek, by w samorządowym kinie w ogóle nie wyświetlano „Kleru”. Film będzie za to wyświetlany w drugim ełckim kinie.

W Grodzisku Mazowieckim sytuacja przedstawia się trochę inaczej. Film nie zostanie objęty cenzurą – jednak  będzie można zobaczyć go najprawdopodobniej dopiero pod koniec października albo na początku listopada.

„Kler” w kinie Kosmos

W Mławie film będzie wyświetlany przez cały najbliższy weekend, począwszy od piątkowej premiery, a także na początku października. Jak poinformowało kino, bilety zostały wykupione bardzo szybko.

– Nie dysponujemy już wolnymi miejscami na seanse filmu „Kler” w dniach 28-30 września. Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu zapraszamy na projekcje w dniach 3-7 oraz 10-11 października – informuje kino Kosmos.

Sprzedaż biletów prowadzona jest w kasie kina oraz online https://mdkmlawa.com/kino

„Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.”

PODZIEL SIĘ

7 KOMENTARZE

  1. Byłem widziałem i mało nie zasnąłem nuda nuda nuda. Owszem film ważny z punktu widzenia osób molestowanych i wykorzystanych przez księży. Jest przejaskrawiony, nie jasny i ciężki w odbiorze. Poszedłem z ciekawości, ale wynudziłem się porządnie. Dla mnie za wolna akcja.

  2. 6
    13

    Trudno doszukiwać się prawdy w obrazie stworzonym przez zadeklarowanego ateistę (jakim jest reżyser, nie ukrywa tego faktu w wywiadach) oraz agnostyka, odtwórcy jednej z głównych ról w filmie. Zresztą całej ekipie daleko do religii, jakiejkolwiek.To tak , jakby dźihadyści mieli nakręcić film sławiący przymioty znienawidzonych przez nich amerykanów . Po prostu film z tezą miał pokazać jedno, Kościół,religia katolicka jest złem…ale w Piśmie świętym są takie słowa ” Rzekł głupi w sercu swoim:nie masz BOGA”Zaprzeczenie może być jawne i publiczne albo utajone. W tym wypadku mamy publiczne.Nie przeraża mnie ten obraz wspierany przez samego Jerzego Urbana=zło.Prawda sama się obroni a Kościół oczyści się z plew.

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Powiadomienia są wysyłane na podany adres email.
Adres email nie jest widoczny dla innych użytkowników.
Nie wysyłamy niechcianych wiadomości.
Jednym kliknięciem możesz zrezygnować z subskrybcji