czwartek, 16 maja 2024
naszamlawa.plWiadomościDzieci bawią się śmieciami
- REKLAMA -
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 750 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Wyszyny Kościelne  / Kategoria:
 • Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Cena: 350 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Cena: 3 250 000 zł  / Miejscowość: Narzym  / Kategoria:
 • Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Cena: 575 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Dzieci bawią się śmieciami [ZDJĘCIA]

-

– Dzieci bawią się śmieciami — alarmuje jeden z Czytelników. Dzieli się spostrzeżeniami na temat sytuacji przed blokiem przy ulicy Norwida w Mławie, gdzie ludzie wyrzucają wszelkiego rodzaju odpady. Potem bawią się tym dzieci. Wnioskuje o wiatę, gdzie można zostawić odpady. 

- R E K L A M A -

 

Czytelnicy sygnalizują potencjalnie niebezpieczne sytuacje. Ostatnio jeden z naszych Czytelników napisał do redakcji list, w którym dzieli się spostrzeżeniami na temat sytuacji przed blokiem przy ulicy Norwida w Mławie.

Chodzi konkretnie o śmietnik, a raczej sposobu korzystania z niego. Dochodzi do sytuacji, kiedy obok śmietnika leży sterta opon i nie zostaje zabrana, co jest zgodne z regulaminem odbioru. Dodatkowo jeszcze ktoś zostawił worki z odzieżą i innymi śmieciami. To wszystko wykorzystują do zabawy mieszkające w pobliżu dzieci. 

 – Opony to tylko jeden z przykładów wyrzucania czegoś obok śmietnika. W ten weekend został zastawiony kilkoma workami z odzieżą, kołdrami itd. Efektem pozostawiania tych śmieci są porozrzucane po całej naszej okolicy opony i inne śmieci różnego kalibru przez dzieci zamieszkujące te bloki. One wykorzystują je do swoich zabaw i niestety pozostawiając cały ten bałagan, wracają do siebie — alarmuje mławianin.

Dzieci dosłownie bawią się w śmieciach, co nie jest najlepszym środowiskiem. Jednak mieszkańcom najbardziej doskwiera bałagan. Czytelnik sygnalizujący problem wnioskował do władz i zarządu osiedla o wiatę gdzie można zostawić odpady. 

Pełna treść listu poniżej.

„Witam Droga Redakcjo.

Mam pytanie i prośbę o pomoc w lekkim nagłośnieniu naszego problemu?! Jestem jednym z mieszkańców ulicy Norwida. Niestety w tym wypadku sąsiaduje ona z ulicą Słowackiego. Która jest źródłem naszego problemu a w zasadzie ludzie mieszkający w tych blokach. Chodzi konkretnie o śmietnik i sposób korzystania z niego. Dochodzi do sytuacji, kiedy sterta opon stoi obok niego i nie zostaje zabrana, bo w zasadzie jest to zgodne z regulaminem odbioru. Do tego są wyznaczone specjalne punkty, gdzie każdy z nas może wywieźć 4 sztuki rocznie i bez kosztów z utylizować. Jednak wiadomo, jak to w społeczności blokowej są ludzie, którym się nie chce tego robić. Bo przecież indywidualnie za to nie odpowiedzą a cała wspólnota mieszkająca. Opony to tylko jeden z przykładów wyrzucania czegoś obok śmietnika.

W ten weekend został zastawiony kilkoma (8-9) workami z odzieżą, kołdrami itd. Efektem pozostawiania tych śmieci są porozrzucane po całej naszej okolicy opony i inne śmieci różnego kalibru przez dzieci zamieszkujące te bloki. One wykorzystują je do swoich zabaw i niestety pozostawiając cały ten bałagan, wracają do siebie. Problem staje się bardzo uciążliwy, bo chcąc zadbać o czystość i zwyczajny komfort życia cały ten bałagan pozostaje na naszej głowie.

Dziś doszło do rozmowy z Panią sprzątaczka pracującą w TBS-ach odnośnie tego wszystkiego. Kobieta z łzami w oczach przepraszała, będąc bezsilna z powodu tego wszystkiego. Sama stwierdziła, że to jest już ponad jej siły i pochłania bardzo dużo jej czasu. Szkoda człowieka, zwłaszcza że TBS funkcjonuje dzięki naszym podatkom. Dlatego dziwię się matkom tych dzieci, iż nie potrafią docenić czyjejś pracy i zwyczajnie przypilnować swoich pociech. Zwłaszcza że śmieci to raczej słabe środowisko do zabaw.

Sprawa dodatkowo została zgłoszona do TBS i Burmistrza. Dodatkowo do straży miejskiej i dzielnicowego. Fajnie, gdyby została wybudowana typowa wiata śmietnikowa, która ograniczyłaby ten proceder.

Pozdrawiam serdecznie”

Wiadomo, nie tak to powinno wyglądać. Jednak takie są fakty. Mławianin przesyła zdjęcia obrazujące sytuację.

Czy zetknęliście się z podobnym problemem? Zachęcamy do dyskusji. 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Jjjj
Jjjj
10 miesięcy temu

Wiata na śmieci nic nie zmieni, opony będą stały obok wiaty. Na ulicy Wysokiej mamy wiaty, opony i inne odpady są co chwilę podrzucane przez osoby, ktore tu nie mieszkają. Tylko edukacja jest w stanie coś zmienić.

Opalony
Opalony
10 miesięcy temu

Ostatnio Pan z [WYMODEROWANO] wywalał gruz do tego śmietnika!Bo remontował nowe mieszkanie co dostał od Urzedu Mista ,jestem ciekawy czy tam pan będzie tak wywalał ,lokatorzy nie pozwolą

Słowackiego
Słowackiego
10 miesięcy temu

Dzieci nie mają gdzie się bawić !!Pani z Norwida nidy nie wywalała do tego śmietnika !?No przydał by się plac zabaw dla dzieci.Ale Urzed Miasta nie inwestuje w to ulicę , mieszkanka ulicy od 45 lat

Mi
Mi
Odpowiedź do  Słowackiego
10 miesięcy temu

To jak nie mają się gdzie bawić, to najlepiej niech sie bawią w śmietniku ‍♀️ Dobre myślenie. Tam to nikomu nic nie przeszkadza, bo jak by tak było to by ktoś zwrócił uwagę tym dzieciom, że śmietnik nie jest do zabawy.

Uki
Uki
Odpowiedź do  Słowackiego
10 miesięcy temu

Nie ma placu zabaw bo miasta nie stać to jest alternatywa w postaci śmietnik do zabaw. Bardzo ciekawy tok myślenia. Bez rozsądku rodziców to niestety będzie jak jest.
Właściciele piesków z tej okolicy też nie shańbią się sprzątaniem po swoich pupilach. Udekorowane wszystko od chodnika, trawnik po ulicę. Bo przecież wstyd się schylić i posprzątać. Za wysokie sfery tam mieszkają. Dostali 500+ i inne zasiłki i bambry na całego. Brajanek wyjdzie bawić się do śmietnika wdepnie i zaniesie do domku na podeszfie świeży kał Fafika.(WYMODEROWANO)

Zofia
Zofia
10 miesięcy temu

Na osiedlu przy Carrefour kontenery na śmieci są przepełnione. Ludzie pozostawiaja worki obok . , bo nie ma już miejsca. W weekend wygląda to okropnie.

Ramzes
Ramzes
10 miesięcy temu

Pod tym artykułem i załączonymi zdjęciami dopisałbym słowa klasyka, „Zamieszkaj w Mławie”.
Straż miejska podległa burmistrzowi dba o porządek w mieście więc nie rozumiem w czym problem?

pacemaker
pacemaker
Odpowiedź do  Ramzes
10 miesięcy temu

Tam potrzebny jest oddział straży .Dwuosobowy patrol nie ma szans na przeżycie .

Mławska policja zaprasza na Dzień Otwarty

0
Mławska policja zaprasza na Dzień Otwarty na jutro 16 maja przed budynkiem uczelni przy ulicy Warszawskiej 52.  Mławska policja zaprasza na Dzień Otwarty Mundurowi zachęcają do...

Noc Muzeów w ratuszu odwołana

0
Noc Muzeów w ratuszu odwołana. Powód? Mławski ratusz podaje jako przyczynę względy organizacyjne.    Informowaliśmy o Nocy Muzeów, do której to inicjatywy dotąd przyłączał się mławski...

Zatrzymany na S7 stracił prawo jazdy w 12 kategoriach

0
65-letni mieszkaniec powiatu mławskiego kierował oplem na S7 mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymał go patrol ruchu drogowego w pobliżu ulicy Warszawskiej...

Informacje z Mazowsza 59 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o pierwszym posiedzeniu Sejmiku Województwa Mazowieckiego VII kadencji, wsparciu dla mazowieckich jednostek ochotniczej...
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Niedługo wakacje, które potrwają 72 dni

0
Już niedługo rozpoczną się wakacje, które potrwają 72 dni, po nich nadejdzie nowy rok szkolny 2024/ 2025. Już wiemy które dni w tym okresie...

Marlin błysnął w Łomży. Na podium solo i w sztafecie

0
Maj powitali reprezentanci mławskiego Marlina występem na wiosennych zawodach pod patronatem prezydenta miasta Łomża. Swoje umiejętności zaprezentowało dwudziestu dwóch zawodników. Wrócili do domu bogatsi...

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła? [SPONSOROWANE]

0
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zredukować rachunki za ogrzewanie w swoim domu, jednocześnie dbając o środowisko? To pytanie zadaje sobie obecnie naprawdę wiele osób....
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Za darmo Intercity, ale na konkretnych zasadach

0
Za darmo Intercity, ale na konkretnych zasadach. Wiele osób chętnie pojechałoby do innego miasta w Polsce za darmo. Jest to możliwe. Oczywiście jest też...

Zabójczy finisz rezerw. Wieczfnianka nadal liderem

0
W meczu na szczycie A-klasy FC Różan poległ w Słoszewie. Wykorzystały to rezerwy Mławianki, zbliżając się do wicelidera na odległość dwóch oczek. Z kolei...
monety

ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie

0
ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie. Ponad 57,7 mln zł zostało w funduszu chorobowym.    ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował wyniki kontroli zwolnień lekarskich przeprowadzonych...

Wojsko zgubiło broń

0
Dotarła do nas niepokojąca informacja. Wojsko zgubiło broń. Podczas ćwiczeń dzienno-nocnych stwierdzono zagubienie broni — karabinu BO. Jest oświadczenie rzecznika prasowego Dowództwa Wojsk Obrony...
- REKLAMA -
8
0
Przejdź do komentarzyx