piątek, 12 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomościDyskusja o odejściu lekarzy ze szpitala i nowych zakażeniach
- REKLAMA -
 • Wiejskie siedlisko, gmina Radzanów!
  Wiejskie siedlisko, gmina Radzanów!
  Cena: 275 000 zł  / Miejscowość: Gradzanowo Włościańskie  / Kategoria:
 • Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 390 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Mieszkanie w ścisłym centrum Mławy!
  Mieszkanie w ścisłym centrum Mławy!
  Cena: 338 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Dyskusja o odejściu lekarzy ze szpitala i nowych zakażeniach

-

O zmianach wśród kadry lekarskiej w szpitalu, rekompensatach dla personelu pomocniczego oraz o przewidywanej trzeciej fali zachorowań na COVID-19 mówiono m.in. podczas ostatniej sesji rady powiatu mławskiego.

- R E K L A M A -

 

Podczas wczorajszej sesji rady powiatu mławskiego rozmawiano między innymi o sytuacji w mławskim szpitalu.

Poruszono głośną w Mławie sprawę dotyczącą kadry lekarskiej w SP ZOZ. Wicestarosta Zbigniew Markiewicz zapewniał, że mimo pojawiających się informacji o odejściach lekarzy ze szpitala, ich ilość jest stabilna, mimo że następują rotacje.

Radny Jan Salwa dociekał m.in. czy personel pomocniczy szpitala mający kontakt z chorymi na Covid (np. salowe) dostaną rekompensaty finansowe podobne do tych, które dostali lekarze i pielęgniarki. Wicestarosta zapewnił, że w tej sprawie rozmowy ze związkami zawodowymi prowadzi obecnie dyrektor i ma na ten cel przeznaczone kilkaset tysięcy złotych (padły kwoty ok. 200-300 tys.), ale nie chciał wprowadzać w błąd co do konkretnej kwoty.

 

Obawy dotyczące zachorowań

Wicestarosta niepokoił się o mieszkańców powiatu mławskiego w związku z zachorowaniami na Covid -19.

– Powiat mławski jest w trójkącie z powiatem działdowskim i nidzickim. Tam obecnie są największe ilości zachorowań na Covid. Na terenie naszego powiatu są duże zakłady, których prawie 50% pracowników jest mieszkańcami tych dwóch powiatów. Rozmawiałem z dyrektorem szpitala, on obawia się, że pod koniec tego tygodnia i w następnym tygodniu nastąpi wysyp zachorowań w naszym powiecie. W tej chwili w jednej z firm w dzielnicy przemysłowej znaczna część pracowników administracji jest chora. U nas w starostwie w wydziale oświaty została tylko dyrektor i jedna pracownica, pozostałe są „covidowe”. Dlatego proszę zrozumieć, że nie wszystko odbywa się natychmiast. Kierownicy mają obowiązek nie wpuszczać do pomieszczeń i nie dopuszczać do pracy osób z objawami przeziębienia. Mają je natychmiast kierować do domu. My się tu powoli wyludnimy – mówił wicestarosta Zbigniew Markiewicz, podczas zdalnej sesji rady powiatu.

 

Postęp szczepień pracowników szpitala i szkół

Radni dociekali, jak w tej sytuacji wygląda postęp szczepień pracowników w szpitalu i szkołach. Wicestarosta poinformował, że w SP ZOZ zaszczepiono ok 90% załogi.

Inaczej jest w przypadku szkół. Tu jak informowała dyrektor wydziału edukacji i zdrowia Bożena Tomkiel, przedłużono termin zgłaszania kadry szkół do szczepień, bo na pierwszy zgłosiło się mniej niż 50 %. Obecnie dyrektorzy poszczególnych szkół bezpośrednio kontaktują się z przychodnią wykonującą szczepienia. Ustalana jest odpowiednia ilość pracowników do otrzymanych szczepionek i taka grupa idzie na szczepienia. Na chwilę obecną zaszczepieni są tylko pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznej i specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Willy
Willy
3 lat temu

W mojej pracy jak źle się działo to też odeszłam. Spotkałam kilku „lekarzy” w życiu, którzy nigdy nie powinni byli nimi zostać. Jednak jest bardzo dużo lekarzy z powołania. Jeśli właśnie takich tracicie to na własną i naszą szkodę. Kto winny ? Myślę, że cały łańcuch.

Ikar
Ikar
Odpowiedź do  Willy
3 lat temu

Łańcuch ale decyzyjny czyli kierownictwo.

aaa
aaa
3 lat temu

Nie wiem jakich to super lekarzy zatrudnia mławski szpital ale bardzo mnie interesuje jakim cudem ubezpieczony pacjent z powikłaniami po covidzie leżący na SOR w państwowym szpitalu dostaje na wyjście od takiego lekarza receptę na sto procent odpłatności. Wszystkie przepisane leki łącznie ze zwykłym antybiotykiem kosztującym po refundacji ok 12 zł, a my byliśmy zmuszeni zapłacić za niego prawie 50. To samo z lekami wziewowymi. Lekarz nie ma podpisanej umowy z NFZ? tylko co mnie to obchodzi? Pacjent SORu jest pacjentem szpitala, a nie jakiegoś tam pana doktora!!!

olek
olek
3 lat temu

co to zmieni że ktoś bedzie barki operował? Pan dyrektor [WYMODEROWANO].. z reguły są to pacjenci z poza mławy…[WYMODEROWANO] dla szpitala i mławy żadna korzyść!!!! ci lekarze którzy odeszli zajmowali się pacjentami a teraz trzeba komus zapłacić 3 razy tyle żeby łaskawie przyjechał na dyżur o 15 i pojechał o 7…. dramat…
tak się nie zarządza dużym zakładem pracy
a w NPL jedna Pani doktor ma 17 dyzurow w miesiacu!!!! to jest normalne??? to jest bezpieczne???

MKK
MKK
3 lat temu

Od złego pracodawcy ludzie (pracownicy) odchodzą zwalniając się. i nie ma tam chętnych. Do dobrego pracodawcy ustawiają się kolejki w celu podjęcia zatrudnienia.

Moskil
Moskil
3 lat temu

Ktoś wie w którym zakładzie takie zachorowania?

mławianka
mławianka
3 lat temu

… a pan dyrektor zmniejszył w szpitalu ilość łóżek covidowych, bo to widocznie już nie taki intratny interes.
Jakieś 2 miesiące temu występował o zwiększenie, teraz gdy nadchodzi III fala panu dyrektorowi się odwidziało.
Łóżka covidowe już niepotrzebne, mimo że jest obawa o to iż w najbliższym czasie ilość zachorowań na terenie naszego powiatu może wzrosnąć i to znacznie.
Ciekawe myślenie.

WPLM
WPLM
3 lat temu

To są skutki złej organizacji rzadzenia państwem. Zamiast najpierw zaszczepić wszystkich medyków. A następnie ciężko chorych przewlekle np. na raka. Szczepi się nauczycieli pracujacych w domu przed monitorem. Na ironię losu nauczyciele ci czują się jak świete krowy stajac się wybrednymi wobec rodzaju szczepionki.

Janek
Janek
3 lat temu

Jest fala odejsc bo w takich warunkach nie da sie pracowac. Pan dyrektor medyczny jest juz takze ordynatorem, kierownikiem hospicjum, poradni itp. Itd. i zwalniajac innych tak naprawde zabiera im ich pensje. Prosze zweryfikowac jak niebotyczne pieniadze zarabia dyrektor medyczne.
Odeszlo juz 14 lekarzy! W ich miejsce nie przyedl nikt! Chyba ze tzw. Lotne brygady – wziac dyzur – zarobic – uciekac! W pogotwiu i na sorze od dawna mase dyzurow jest nieobsadzona! Zaraz to samo bedzie na internie i chirurgii i na pediatrii!!

xawery
xawery
Odpowiedź do  Janek
3 lat temu

Panie [WYMODEROWANO] pańskie wystąpienie na SESJI Rady POWIATU, jest sprzeczne z tą informacją, czyżby Pan nie wiedział o tym że w naszym szpitalu dzieje się zle. wniosek z tych dwóch opini wynika jeden—- ŻE [WYMODEROWANO] SIĘ NIE SPRAWDZIŁ—-konieczne są zmiany.

Mlawianin
Mlawianin
Odpowiedź do  Janek
3 lat temu

Jesli to prawda to czysta patologia.

Rower rządzi! [SPONSOROWANE]

0
Spełnia zarówno funkcje robocze, jak i rekreacyjne – niezależnie od miejsca zamieszkania i wieku użytkownika. Jeździmy jednośladem do szkoły, na uczelnię i do pracy....

Pościg za nietrzeźwym kierowcą audi, który przewoził dziecko

0
Nietrzeźwy kierujący audi przewoził 5-letnie dziecko, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po pościgu został zatrzymany.  Pościg za nietrzeźwym kierowcą audi, który przewoził dziecko Patrol ruchu...

Somsiady najlepsi w płońskim powiecie. W planach mistrzostwo kraju

0
Zespół Somsiady sięgnął po orlikowe mistrzostwo powiatu płońskiego. W drodze po tytuł okazał się lepszy aż od trzydziestu dwóch drużyn. Ze względu na taką...

Oblicza Mławy w piątek

0
Stowarzyszenia Mława — miasto zabytkowe zaprasza na wystawę plenerową pt.: "Oblicza Mławy — zwierciadło czasu". Wydarzenie zaplanowano w piątek, 12 lipca, od godziny 18.30. Lokalizacja? Ulica...
 • Mieszkanie w ścisłym centrum Mławy!
  Mieszkanie w ścisłym centrum Mławy!
  Cena: 338 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:

Zmiana komendanta w Ciechanowie

1
Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie. Uroczystość z okazji zdania przez inspektora Zbigniewa Andresa obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie odbyła...

Alert dla Mławy. Burze z piorunami, ulewny deszcz

1
RCB wydało pomarańczowy alert dla Mławy i okolic. Dziś w ciągu dnia i w nocy prognozuje się gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz...

Przysięga ponad 115 nowych żołnierzy

0
W koszarach 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyły się obchody święta formacji wojskowej połączone z przysięgą ponad 115 nowych żołnierzy. W wydarzeniu uczestniczył dowódca...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Szerszenie pokąsały konkurentów. Puchar dla Athletic Hornets.

0
Tegoroczna edycja ogólnopolskiego turnieju Joker Mława Cup w kategorii open zgromadziła na starcie osiem drużyn. Emocji nie zabrakło, nikt się nie oszczędzał, choć rywalizacja...

Informacje z Mazowsza 67 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o 65 nowoczesnych pociągach dla Kolei Mazowieckich, dziennych domach pobytu i domach opieki...

Personalizowane maskotki reklamowe – unikalny sposób na promocję Twojej firmy [SPONSOROWANE]

0
Miasta, kluby piłkarskie, wydarzenia sportowe, a także i firmy chcą posiadać swoją własną personalizowaną maskotkę. Ta oryginalna i jakże przyjemna w odbiorze forma promocji...

Pożar mieszkania na OKM

0
Pożar mieszkania na mławskim Osiedlu Książąt Mazowieckich. Służby opanowały sytuację i na chwilę obecną zagrożenia już nie ma. W momencie publikacji trwała akcja ratownicza.  Pożar...
- REKLAMA -
11
0
Przejdź do komentarzyx