sobota, 25 listopada 2023
naszamlawa.plWiadomościDyskusja o odejściu lekarzy ze szpitala i nowych zakażeniach
- REKLAMA -
 • Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Cena: 554 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 318 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Cena: 350 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Funkcjonalne mieszkanie typu M-3 na parterze
  Funkcjonalne mieszkanie typu M-3 na parterze
  Cena: 199 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Cena: 518 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • 2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  Cena: 310 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Dyskusja o odejściu lekarzy ze szpitala i nowych zakażeniach

-

O zmianach wśród kadry lekarskiej w szpitalu, rekompensatach dla personelu pomocniczego oraz o przewidywanej trzeciej fali zachorowań na COVID-19 mówiono m.in. podczas ostatniej sesji rady powiatu mławskiego.

- R E K L A M A -

 

Podczas wczorajszej sesji rady powiatu mławskiego rozmawiano między innymi o sytuacji w mławskim szpitalu.

Poruszono głośną w Mławie sprawę dotyczącą kadry lekarskiej w SP ZOZ. Wicestarosta Zbigniew Markiewicz zapewniał, że mimo pojawiających się informacji o odejściach lekarzy ze szpitala, ich ilość jest stabilna, mimo że następują rotacje.

Radny Jan Salwa dociekał m.in. czy personel pomocniczy szpitala mający kontakt z chorymi na Covid (np. salowe) dostaną rekompensaty finansowe podobne do tych, które dostali lekarze i pielęgniarki. Wicestarosta zapewnił, że w tej sprawie rozmowy ze związkami zawodowymi prowadzi obecnie dyrektor i ma na ten cel przeznaczone kilkaset tysięcy złotych (padły kwoty ok. 200-300 tys.), ale nie chciał wprowadzać w błąd co do konkretnej kwoty.

 

Obawy dotyczące zachorowań

Wicestarosta niepokoił się o mieszkańców powiatu mławskiego w związku z zachorowaniami na Covid -19.

– Powiat mławski jest w trójkącie z powiatem działdowskim i nidzickim. Tam obecnie są największe ilości zachorowań na Covid. Na terenie naszego powiatu są duże zakłady, których prawie 50% pracowników jest mieszkańcami tych dwóch powiatów. Rozmawiałem z dyrektorem szpitala, on obawia się, że pod koniec tego tygodnia i w następnym tygodniu nastąpi wysyp zachorowań w naszym powiecie. W tej chwili w jednej z firm w dzielnicy przemysłowej znaczna część pracowników administracji jest chora. U nas w starostwie w wydziale oświaty została tylko dyrektor i jedna pracownica, pozostałe są „covidowe”. Dlatego proszę zrozumieć, że nie wszystko odbywa się natychmiast. Kierownicy mają obowiązek nie wpuszczać do pomieszczeń i nie dopuszczać do pracy osób z objawami przeziębienia. Mają je natychmiast kierować do domu. My się tu powoli wyludnimy – mówił wicestarosta Zbigniew Markiewicz, podczas zdalnej sesji rady powiatu.

 

Postęp szczepień pracowników szpitala i szkół

Radni dociekali, jak w tej sytuacji wygląda postęp szczepień pracowników w szpitalu i szkołach. Wicestarosta poinformował, że w SP ZOZ zaszczepiono ok 90% załogi.

Inaczej jest w przypadku szkół. Tu jak informowała dyrektor wydziału edukacji i zdrowia Bożena Tomkiel, przedłużono termin zgłaszania kadry szkół do szczepień, bo na pierwszy zgłosiło się mniej niż 50 %. Obecnie dyrektorzy poszczególnych szkół bezpośrednio kontaktują się z przychodnią wykonującą szczepienia. Ustalana jest odpowiednia ilość pracowników do otrzymanych szczepionek i taka grupa idzie na szczepienia. Na chwilę obecną zaszczepieni są tylko pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznej i specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Willy
Willy
2 lat temu

W mojej pracy jak źle się działo to też odeszłam. Spotkałam kilku „lekarzy” w życiu, którzy nigdy nie powinni byli nimi zostać. Jednak jest bardzo dużo lekarzy z powołania. Jeśli właśnie takich tracicie to na własną i naszą szkodę. Kto winny ? Myślę, że cały łańcuch.

Ikar
Ikar
Odpowiedź do  Willy
2 lat temu

Łańcuch ale decyzyjny czyli kierownictwo.

aaa
aaa
2 lat temu

Nie wiem jakich to super lekarzy zatrudnia mławski szpital ale bardzo mnie interesuje jakim cudem ubezpieczony pacjent z powikłaniami po covidzie leżący na SOR w państwowym szpitalu dostaje na wyjście od takiego lekarza receptę na sto procent odpłatności. Wszystkie przepisane leki łącznie ze zwykłym antybiotykiem kosztującym po refundacji ok 12 zł, a my byliśmy zmuszeni zapłacić za niego prawie 50. To samo z lekami wziewowymi. Lekarz nie ma podpisanej umowy z NFZ? tylko co mnie to obchodzi? Pacjent SORu jest pacjentem szpitala, a nie jakiegoś tam pana doktora!!!

olek
olek
2 lat temu

co to zmieni że ktoś bedzie barki operował? Pan dyrektor [WYMODEROWANO].. z reguły są to pacjenci z poza mławy…[WYMODEROWANO] dla szpitala i mławy żadna korzyść!!!! ci lekarze którzy odeszli zajmowali się pacjentami a teraz trzeba komus zapłacić 3 razy tyle żeby łaskawie przyjechał na dyżur o 15 i pojechał o 7…. dramat…
tak się nie zarządza dużym zakładem pracy
a w NPL jedna Pani doktor ma 17 dyzurow w miesiacu!!!! to jest normalne??? to jest bezpieczne???

MKK
MKK
2 lat temu

Od złego pracodawcy ludzie (pracownicy) odchodzą zwalniając się. i nie ma tam chętnych. Do dobrego pracodawcy ustawiają się kolejki w celu podjęcia zatrudnienia.

Moskil
Moskil
2 lat temu

Ktoś wie w którym zakładzie takie zachorowania?

mławianka
mławianka
2 lat temu

… a pan dyrektor zmniejszył w szpitalu ilość łóżek covidowych, bo to widocznie już nie taki intratny interes.
Jakieś 2 miesiące temu występował o zwiększenie, teraz gdy nadchodzi III fala panu dyrektorowi się odwidziało.
Łóżka covidowe już niepotrzebne, mimo że jest obawa o to iż w najbliższym czasie ilość zachorowań na terenie naszego powiatu może wzrosnąć i to znacznie.
Ciekawe myślenie.

WPLM
WPLM
2 lat temu

To są skutki złej organizacji rzadzenia państwem. Zamiast najpierw zaszczepić wszystkich medyków. A następnie ciężko chorych przewlekle np. na raka. Szczepi się nauczycieli pracujacych w domu przed monitorem. Na ironię losu nauczyciele ci czują się jak świete krowy stajac się wybrednymi wobec rodzaju szczepionki.

Janek
Janek
2 lat temu

Jest fala odejsc bo w takich warunkach nie da sie pracowac. Pan dyrektor medyczny jest juz takze ordynatorem, kierownikiem hospicjum, poradni itp. Itd. i zwalniajac innych tak naprawde zabiera im ich pensje. Prosze zweryfikowac jak niebotyczne pieniadze zarabia dyrektor medyczne.
Odeszlo juz 14 lekarzy! W ich miejsce nie przyedl nikt! Chyba ze tzw. Lotne brygady – wziac dyzur – zarobic – uciekac! W pogotwiu i na sorze od dawna mase dyzurow jest nieobsadzona! Zaraz to samo bedzie na internie i chirurgii i na pediatrii!!

xawery
xawery
Odpowiedź do  Janek
2 lat temu

Panie [WYMODEROWANO] pańskie wystąpienie na SESJI Rady POWIATU, jest sprzeczne z tą informacją, czyżby Pan nie wiedział o tym że w naszym szpitalu dzieje się zle. wniosek z tych dwóch opini wynika jeden—- ŻE [WYMODEROWANO] SIĘ NIE SPRAWDZIŁ—-konieczne są zmiany.

Mlawianin
Mlawianin
Odpowiedź do  Janek
2 lat temu

Jesli to prawda to czysta patologia.

Ciężarówka w rowie. Trasa S7 – kierunek Gdańsk [FILM] AKTUALIZACJA

0
Ciężarówka w rowie. Trasa S7 - kierunek Gdańsk — alarmuje jeden z czytelników dziś (24 listopada) po godzinie 12. Uważajcie na siebie. Warunki atmosferyczne...

Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO): Wszystko, co musisz...

0
Czy wiesz, że istnieje obowiązek rejestracji w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO)? Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub prowadzisz działalność...

Dlaczego warto zamontować daszek nad drzwiami?

0
Daszki nad drzwi to nie tylko element dekoracyjny, ale przy tym niezwykle praktyczny. Dodaje stylu całemu budynkowi i chroni go przed warunkami atmosferycznymi. Śnieg,...

Zasady są po to, ażeby je łamać? [ZDJĘCIA]

17
Zasady są po to, ażeby je łamać? - Kto TAK parkuje na Nowej — czytelnicy zbulwersowani sposobem parkowania pojazdów osobowych na świeżo zmodernizowanej drodze...
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 318 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
elektrownia

Pod ziemię ma trafić jedna trzecia kabli energetycznych

1
Trwa wymiana sieci średniego napięcia energii elektrycznej. W ciągu najbliższych siedmiu lat pod ziemię ma trafić niemal jedna trzecia wiszących na słupach kabli energetycznych.   Pod...

Mistrz na szóstkę. Groźne Somsiady

0
Za nami premierowa kolejka nowej edycji Dan-Bud Amatorskiej Ligi Futsalu. Do walki przystąpiło dziesięć zespołów. Tytułu mistrzowskiego bronią reprezentanci Jokera. Zmagania rozpoczęli od mocnego...

Brutalnie zabił trzy psy. Ostatniego wrzucił do paleniska

3
Brutalnie zabił trzy psy. Ostatniego wrzucił do paleniska. Trwają czynności mławskiej policji w sprawie 39-letniego mężczyzny, podejrzanego o zabicie ze szczególnym okrucieństwem trzech psów....
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Będą produkować robaki na ogromną skalę

1
Będą produkować robaki na ogromną skalę. W województwie lubuskim budowana jest farma, która od wiosny 2024 ma produkować olbrzymie ilości białka, oleju i nawozy...

Mławianka Mława zaprasza na turniej o Puchar Burmistrza

0
Mławianka Mława zaprasza serdecznie już 9 grudnia na turniej o Puchar Burmistrza Miasta Mława. Już od godziny 14.30 na terenia Mławskiej Hali Sportowej rywalizować...

Joker z awansem do finału. Pegaz z naszymi

0
Reprezentanci Jokera Mława awansowali kolejny rok z rzędu do finałowego turnieju Pucharu Polski w futsalu na szczeblu wojewódzkim. Podczas eliminacji w Drobinie okazali się...

Z OSTATNIEJ CHWILI. Pościg na S7. Bus taranował radiowozy

3
Na siódemce rozegrały się sceny, jak z filmu akcji. Kierowca busa taranował radiowozy, uciekał przed policją około 120 kilometrów, próbował też ominąć blokadę na...
- REKLAMA -
11
0
Przejdź do komentarzyx