naszamlawa.plWiadomościDyskusja o odejściu lekarzy ze szpitala i nowych zakażeniach
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
- REKLAMA -

Dyskusja o odejściu lekarzy ze szpitala i nowych zakażeniach

-

O zmianach wśród kadry lekarskiej w szpitalu, rekompensatach dla personelu pomocniczego oraz o przewidywanej trzeciej fali zachorowań na COVID-19 mówiono m.in. podczas ostatniej sesji rady powiatu mławskiego.

- R E K L A M A -"))

 

Podczas wczorajszej sesji rady powiatu mławskiego rozmawiano między innymi o sytuacji w mławskim szpitalu.

Poruszono głośną w Mławie sprawę dotyczącą kadry lekarskiej w SP ZOZ. Wicestarosta Zbigniew Markiewicz zapewniał, że mimo pojawiających się informacji o odejściach lekarzy ze szpitala, ich ilość jest stabilna, mimo że następują rotacje.

Radny Jan Salwa dociekał m.in. czy personel pomocniczy szpitala mający kontakt z chorymi na Covid (np. salowe) dostaną rekompensaty finansowe podobne do tych, które dostali lekarze i pielęgniarki. Wicestarosta zapewnił, że w tej sprawie rozmowy ze związkami zawodowymi prowadzi obecnie dyrektor i ma na ten cel przeznaczone kilkaset tysięcy złotych (padły kwoty ok. 200-300 tys.), ale nie chciał wprowadzać w błąd co do konkretnej kwoty.

 

Obawy dotyczące zachorowań

Wicestarosta niepokoił się o mieszkańców powiatu mławskiego w związku z zachorowaniami na Covid -19.

– Powiat mławski jest w trójkącie z powiatem działdowskim i nidzickim. Tam obecnie są największe ilości zachorowań na Covid. Na terenie naszego powiatu są duże zakłady, których prawie 50% pracowników jest mieszkańcami tych dwóch powiatów. Rozmawiałem z dyrektorem szpitala, on obawia się, że pod koniec tego tygodnia i w następnym tygodniu nastąpi wysyp zachorowań w naszym powiecie. W tej chwili w jednej z firm w dzielnicy przemysłowej znaczna część pracowników administracji jest chora. U nas w starostwie w wydziale oświaty została tylko dyrektor i jedna pracownica, pozostałe są „covidowe”. Dlatego proszę zrozumieć, że nie wszystko odbywa się natychmiast. Kierownicy mają obowiązek nie wpuszczać do pomieszczeń i nie dopuszczać do pracy osób z objawami przeziębienia. Mają je natychmiast kierować do domu. My się tu powoli wyludnimy – mówił wicestarosta Zbigniew Markiewicz, podczas zdalnej sesji rady powiatu.

 

Postęp szczepień pracowników szpitala i szkół

Radni dociekali, jak w tej sytuacji wygląda postęp szczepień pracowników w szpitalu i szkołach. Wicestarosta poinformował, że w SP ZOZ zaszczepiono ok 90% załogi.

Inaczej jest w przypadku szkół. Tu jak informowała dyrektor wydziału edukacji i zdrowia Bożena Tomkiel, przedłużono termin zgłaszania kadry szkół do szczepień, bo na pierwszy zgłosiło się mniej niż 50 %. Obecnie dyrektorzy poszczególnych szkół bezpośrednio kontaktują się z przychodnią wykonującą szczepienia. Ustalana jest odpowiednia ilość pracowników do otrzymanych szczepionek i taka grupa idzie na szczepienia. Na chwilę obecną zaszczepieni są tylko pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznej i specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Willy
Willy
6 miesięcy temu

W mojej pracy jak źle się działo to też odeszłam. Spotkałam kilku „lekarzy” w życiu, którzy nigdy nie powinni byli nimi zostać. Jednak jest bardzo dużo lekarzy z powołania. Jeśli właśnie takich tracicie to na własną i naszą szkodę. Kto winny ? Myślę, że cały łańcuch.

Ikar
Ikar
Odpowiedź do  Willy
6 miesięcy temu

Łańcuch ale decyzyjny czyli kierownictwo.

aaa
aaa
6 miesięcy temu

Nie wiem jakich to super lekarzy zatrudnia mławski szpital ale bardzo mnie interesuje jakim cudem ubezpieczony pacjent z powikłaniami po covidzie leżący na SOR w państwowym szpitalu dostaje na wyjście od takiego lekarza receptę na sto procent odpłatności. Wszystkie przepisane leki łącznie ze zwykłym antybiotykiem kosztującym po refundacji ok 12 zł, a my byliśmy zmuszeni zapłacić za niego prawie 50. To samo z lekami wziewowymi. Lekarz nie ma podpisanej umowy z NFZ? tylko co mnie to obchodzi? Pacjent SORu jest pacjentem szpitala, a nie jakiegoś tam pana doktora!!!

olek
olek
6 miesięcy temu

co to zmieni że ktoś bedzie barki operował? Pan dyrektor [WYMODEROWANO].. z reguły są to pacjenci z poza mławy…[WYMODEROWANO] dla szpitala i mławy żadna korzyść!!!! ci lekarze którzy odeszli zajmowali się pacjentami a teraz trzeba komus zapłacić 3 razy tyle żeby łaskawie przyjechał na dyżur o 15 i pojechał o 7…. dramat…
tak się nie zarządza dużym zakładem pracy
a w NPL jedna Pani doktor ma 17 dyzurow w miesiacu!!!! to jest normalne??? to jest bezpieczne???

MKK
MKK
6 miesięcy temu

Od złego pracodawcy ludzie (pracownicy) odchodzą zwalniając się. i nie ma tam chętnych. Do dobrego pracodawcy ustawiają się kolejki w celu podjęcia zatrudnienia.

Moskil
Moskil
6 miesięcy temu

Ktoś wie w którym zakładzie takie zachorowania?

mławianka
mławianka
6 miesięcy temu

… a pan dyrektor zmniejszył w szpitalu ilość łóżek covidowych, bo to widocznie już nie taki intratny interes.
Jakieś 2 miesiące temu występował o zwiększenie, teraz gdy nadchodzi III fala panu dyrektorowi się odwidziało.
Łóżka covidowe już niepotrzebne, mimo że jest obawa o to iż w najbliższym czasie ilość zachorowań na terenie naszego powiatu może wzrosnąć i to znacznie.
Ciekawe myślenie.

WPLM
WPLM
6 miesięcy temu

To są skutki złej organizacji rzadzenia państwem. Zamiast najpierw zaszczepić wszystkich medyków. A następnie ciężko chorych przewlekle np. na raka. Szczepi się nauczycieli pracujacych w domu przed monitorem. Na ironię losu nauczyciele ci czują się jak świete krowy stajac się wybrednymi wobec rodzaju szczepionki.

Janek
Janek
6 miesięcy temu

Jest fala odejsc bo w takich warunkach nie da sie pracowac. Pan dyrektor medyczny jest juz takze ordynatorem, kierownikiem hospicjum, poradni itp. Itd. i zwalniajac innych tak naprawde zabiera im ich pensje. Prosze zweryfikowac jak niebotyczne pieniadze zarabia dyrektor medyczne.
Odeszlo juz 14 lekarzy! W ich miejsce nie przyedl nikt! Chyba ze tzw. Lotne brygady – wziac dyzur – zarobic – uciekac! W pogotwiu i na sorze od dawna mase dyzurow jest nieobsadzona! Zaraz to samo bedzie na internie i chirurgii i na pediatrii!!

xawery
xawery
Odpowiedź do  Janek
6 miesięcy temu

Panie [WYMODEROWANO] pańskie wystąpienie na SESJI Rady POWIATU, jest sprzeczne z tą informacją, czyżby Pan nie wiedział o tym że w naszym szpitalu dzieje się zle. wniosek z tych dwóch opini wynika jeden—- ŻE [WYMODEROWANO] SIĘ NIE SPRAWDZIŁ—-konieczne są zmiany.

Mlawianin
Mlawianin
Odpowiedź do  Janek
6 miesięcy temu

Jesli to prawda to czysta patologia.

Prowadziła forda i piła

27-letni Gruzin zatrzymany w Mławie na Napoleońskiej

0
Trwa ogólnoeuropejska akcja ROAD SAFETY DAYS, której celem jest dążenie do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa na drodze, pod hasłem WIZJA ZERO – zero ofiar śmiertelnych...

Za czym kolejka ta stoi?

0
Z cyklu ,,Fotka z PRL-u” mławskie archiwum prezentuje zdjęcia wykonane w lipcu 1980 roku przedstawiające kolejkę przed kioskiem RUCH-u na ulicy Warszawskiej w Mławie.   Swoją...

Mazowsze. Pijany wyjechał skradzionym busem na trasę

0
Nawet 7,5 roku więzienia grozi 46-latkowi, sprawcy kradzieży busa (w recydywie), który w stanie nietrzeźwości stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego na DK...

A jednak było oficjalne otwarcie [ZDJĘCIA]

0
Dużo wcześniej (26 sierpnia) udostępniony dla ruchu kołowego nowy odcinek Alei Świętego Wojciecha w Mławie został oficjalnie otwarty 13 września br.    W kameralnej uroczystości (bez...
 • Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
  Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
 • 3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
  3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
 • MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
  MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
 • Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
  Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
 • Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
  Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
 • ZEZWOLENIA/KARTY POBYTU
 • Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
  Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
 • Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
  Urokliwe siedlisko z własnym lasem!

Nagrała rozmowę z oszustem. Chciał wyczyścić jej konto [NAGRANIE]

1
Oszust chciał wyczyścić konto 26-letniej mieszkanki Piaseczna. Kobieta nagrała rozmowę z oszustem, który podszywając się pod pracownika banku, wymusza zainstalowanie aplikacji tzw. Zdalnego pulpitu....

Nie wiedział jak jechać? [ZDJĘCIA]

0
Osobowe renault zderzyło się z motorowerem yamaha. Jedna osoba została rana. Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w powiecie płońskim 15 września. Policjanci wstępnie ustali ...

Trzecia podwyżka cen gazu uderzy po kieszeni

2
Już trzeci raz w tym roku PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. (PGNiG) dostarczająca gaz ziemny m.in. do Mławy podnosi ceny. Nową taryfę dla...
- REKLAMA -

Dzień Sybiraka w Mławie. Zmiana w planie obchodów

0
Związek Sybiraków w Mławie zaprasza 17 września 2021 r. na uroczyste mławskie obchody 82. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę oraz Światowego Dnia Sybiraka. Ze względu...

Spis powszechny 2021 r. Do kiedy?

0
Za brak udziału w Narodowym Spisie Powszechnych Ludności i Mieszkań 2021 można dostać karę — nawet 5 tysięcy złotych. Kto się nie spisał, ma...

Memoriał Grzegorza Morawskiego. Budowlani górą

0
Za nami pierwsza edycja siatkarskiego memoriału Grzegorza Morawskiego. Główne trofeum wzniosły do góry reprezentantki Grot-u Budowlani Łódź. W finałowym spotkaniu, który przy okazji było...

U sąsiadów. Zaatakował policjantów siekierą

0
Decyzją Sądu Rejonowego w Wyszkowie 54-letni mieszkaniec gminy Długosiodło (powiat wyszkowski) po tym jak zaatakował policjantów siekierą i znęcał się nad 89-letnim ojcem najbliższe...
- REKLAMA -
11
0
Przejdź do komentarzyx
()
x