poniedziałek, 16 maja 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościDyskusja o odejściu lekarzy ze szpitala i nowych zakażeniach
- REKLAMA -
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Dyskusja o odejściu lekarzy ze szpitala i nowych zakażeniach

-

O zmianach wśród kadry lekarskiej w szpitalu, rekompensatach dla personelu pomocniczego oraz o przewidywanej trzeciej fali zachorowań na COVID-19 mówiono m.in. podczas ostatniej sesji rady powiatu mławskiego.

- R E K L A M A -

 

Podczas wczorajszej sesji rady powiatu mławskiego rozmawiano między innymi o sytuacji w mławskim szpitalu.

Poruszono głośną w Mławie sprawę dotyczącą kadry lekarskiej w SP ZOZ. Wicestarosta Zbigniew Markiewicz zapewniał, że mimo pojawiających się informacji o odejściach lekarzy ze szpitala, ich ilość jest stabilna, mimo że następują rotacje.

Radny Jan Salwa dociekał m.in. czy personel pomocniczy szpitala mający kontakt z chorymi na Covid (np. salowe) dostaną rekompensaty finansowe podobne do tych, które dostali lekarze i pielęgniarki. Wicestarosta zapewnił, że w tej sprawie rozmowy ze związkami zawodowymi prowadzi obecnie dyrektor i ma na ten cel przeznaczone kilkaset tysięcy złotych (padły kwoty ok. 200-300 tys.), ale nie chciał wprowadzać w błąd co do konkretnej kwoty.

 

Obawy dotyczące zachorowań

Wicestarosta niepokoił się o mieszkańców powiatu mławskiego w związku z zachorowaniami na Covid -19.

– Powiat mławski jest w trójkącie z powiatem działdowskim i nidzickim. Tam obecnie są największe ilości zachorowań na Covid. Na terenie naszego powiatu są duże zakłady, których prawie 50% pracowników jest mieszkańcami tych dwóch powiatów. Rozmawiałem z dyrektorem szpitala, on obawia się, że pod koniec tego tygodnia i w następnym tygodniu nastąpi wysyp zachorowań w naszym powiecie. W tej chwili w jednej z firm w dzielnicy przemysłowej znaczna część pracowników administracji jest chora. U nas w starostwie w wydziale oświaty została tylko dyrektor i jedna pracownica, pozostałe są „covidowe”. Dlatego proszę zrozumieć, że nie wszystko odbywa się natychmiast. Kierownicy mają obowiązek nie wpuszczać do pomieszczeń i nie dopuszczać do pracy osób z objawami przeziębienia. Mają je natychmiast kierować do domu. My się tu powoli wyludnimy – mówił wicestarosta Zbigniew Markiewicz, podczas zdalnej sesji rady powiatu.

 

Postęp szczepień pracowników szpitala i szkół

Radni dociekali, jak w tej sytuacji wygląda postęp szczepień pracowników w szpitalu i szkołach. Wicestarosta poinformował, że w SP ZOZ zaszczepiono ok 90% załogi.

Inaczej jest w przypadku szkół. Tu jak informowała dyrektor wydziału edukacji i zdrowia Bożena Tomkiel, przedłużono termin zgłaszania kadry szkół do szczepień, bo na pierwszy zgłosiło się mniej niż 50 %. Obecnie dyrektorzy poszczególnych szkół bezpośrednio kontaktują się z przychodnią wykonującą szczepienia. Ustalana jest odpowiednia ilość pracowników do otrzymanych szczepionek i taka grupa idzie na szczepienia. Na chwilę obecną zaszczepieni są tylko pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznej i specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Willy
Willy
1 rok temu

W mojej pracy jak źle się działo to też odeszłam. Spotkałam kilku „lekarzy” w życiu, którzy nigdy nie powinni byli nimi zostać. Jednak jest bardzo dużo lekarzy z powołania. Jeśli właśnie takich tracicie to na własną i naszą szkodę. Kto winny ? Myślę, że cały łańcuch.

Ikar
Ikar
Odpowiedź do  Willy
1 rok temu

Łańcuch ale decyzyjny czyli kierownictwo.

aaa
aaa
1 rok temu

Nie wiem jakich to super lekarzy zatrudnia mławski szpital ale bardzo mnie interesuje jakim cudem ubezpieczony pacjent z powikłaniami po covidzie leżący na SOR w państwowym szpitalu dostaje na wyjście od takiego lekarza receptę na sto procent odpłatności. Wszystkie przepisane leki łącznie ze zwykłym antybiotykiem kosztującym po refundacji ok 12 zł, a my byliśmy zmuszeni zapłacić za niego prawie 50. To samo z lekami wziewowymi. Lekarz nie ma podpisanej umowy z NFZ? tylko co mnie to obchodzi? Pacjent SORu jest pacjentem szpitala, a nie jakiegoś tam pana doktora!!!

olek
olek
1 rok temu

co to zmieni że ktoś bedzie barki operował? Pan dyrektor [WYMODEROWANO].. z reguły są to pacjenci z poza mławy…[WYMODEROWANO] dla szpitala i mławy żadna korzyść!!!! ci lekarze którzy odeszli zajmowali się pacjentami a teraz trzeba komus zapłacić 3 razy tyle żeby łaskawie przyjechał na dyżur o 15 i pojechał o 7…. dramat…
tak się nie zarządza dużym zakładem pracy
a w NPL jedna Pani doktor ma 17 dyzurow w miesiacu!!!! to jest normalne??? to jest bezpieczne???

MKK
MKK
1 rok temu

Od złego pracodawcy ludzie (pracownicy) odchodzą zwalniając się. i nie ma tam chętnych. Do dobrego pracodawcy ustawiają się kolejki w celu podjęcia zatrudnienia.

Moskil
Moskil
1 rok temu

Ktoś wie w którym zakładzie takie zachorowania?

mławianka
mławianka
1 rok temu

… a pan dyrektor zmniejszył w szpitalu ilość łóżek covidowych, bo to widocznie już nie taki intratny interes.
Jakieś 2 miesiące temu występował o zwiększenie, teraz gdy nadchodzi III fala panu dyrektorowi się odwidziało.
Łóżka covidowe już niepotrzebne, mimo że jest obawa o to iż w najbliższym czasie ilość zachorowań na terenie naszego powiatu może wzrosnąć i to znacznie.
Ciekawe myślenie.

WPLM
WPLM
1 rok temu

To są skutki złej organizacji rzadzenia państwem. Zamiast najpierw zaszczepić wszystkich medyków. A następnie ciężko chorych przewlekle np. na raka. Szczepi się nauczycieli pracujacych w domu przed monitorem. Na ironię losu nauczyciele ci czują się jak świete krowy stajac się wybrednymi wobec rodzaju szczepionki.

Janek
Janek
1 rok temu

Jest fala odejsc bo w takich warunkach nie da sie pracowac. Pan dyrektor medyczny jest juz takze ordynatorem, kierownikiem hospicjum, poradni itp. Itd. i zwalniajac innych tak naprawde zabiera im ich pensje. Prosze zweryfikowac jak niebotyczne pieniadze zarabia dyrektor medyczne.
Odeszlo juz 14 lekarzy! W ich miejsce nie przyedl nikt! Chyba ze tzw. Lotne brygady – wziac dyzur – zarobic – uciekac! W pogotwiu i na sorze od dawna mase dyzurow jest nieobsadzona! Zaraz to samo bedzie na internie i chirurgii i na pediatrii!!

xawery
xawery
Odpowiedź do  Janek
1 rok temu

Panie [WYMODEROWANO] pańskie wystąpienie na SESJI Rady POWIATU, jest sprzeczne z tą informacją, czyżby Pan nie wiedział o tym że w naszym szpitalu dzieje się zle. wniosek z tych dwóch opini wynika jeden—- ŻE [WYMODEROWANO] SIĘ NIE SPRAWDZIŁ—-konieczne są zmiany.

Mlawianin
Mlawianin
Odpowiedź do  Janek
1 rok temu

Jesli to prawda to czysta patologia.

Prace nad zalewem Ruda

Prace nad zalewem Ruda ruszyły [ZDJĘCIA]

0
Ruszyły prace remontowe prowadzone na zbiorniku zaporowym zalew Ruda pod Mławą, zlokalizowanym na pograniczu województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.   Prace nad zalewem Ruda ruszyły Obecnie budowana jest...
bazar

Ceny w górę. Ludzie przecierają oczy ze zdumienia

0
Ceny ostro w górę. Ludzie przecierają oczy ze zdumienia podczas zakupów. Okazuje się, że pełne dane dotyczące inflacji w Polsce są jeszcze gorsze, niż...
suv

Kłopot z luksusowym autem dla ratusza

0
Luksusowego auta dla ratusza nie będzie? Niepowodzeniem zakończyło się postępowanie przetargowe ogłoszone 29 kwietnia: „Zakup i dostawa fabrycznie nowego samochodu służbowego typu SUV do...
dzieci

Przedszkole z Mławianką

0
Przedszkole z Mławianką to tytuł projektu, w którym wzięły udział m.in. maluchy z zerówki w mławskiej "Trójce".   Przedszkole z Mławianką W ramach projektu "Przedszkole z Mławianką"...
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
Żbik nie pokąsał. Mławianka znowu liderem

Żbik nie pokąsał. Mławianka znowu liderem

2
Piłkarze Mławianki wrócili do wygrywania. W rywalizacji ze Żbikiem Nasielsk sięgnęli po komplet punktów. Dzięki temu podopieczni Piotra Rzepki mogli się rozsiąść ponownie na...
White Mug Mockup

Kubki z własnym nadrukiem — stwórz swój własny!

0
Kubek to przedmiot, z którego korzystamy wiele razy w ciągu dnia — w domu podczas śniadania czy przerwy w pracy. Z tego powodu warto,...
zajęcia w muzeum

W średniowiecznym skryptorium

0
W ramach nocy muzeów w sobotę 14 maja w Mławie przeprowadzono zajęcia dla dzieci " W średniowiecznym skryptorium - sztuka zdobienia liter". Warsztaty polegały...
- REKLAMA -
wojsko

Terytorialsi od 5 lat

0
W maju mija 5 lat od kiedy powstała 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej działająca na terenie Północnego Mazowsza. To okazja do podsumowań.    Terytorialsi od 5...
I love Mlawa

W sobotę dzieje się w Mławie

0
W sobotę 14 maja 2022 r. w Mławie coś dla siebie znajdą miłośnicy historii, architektury, sztuki, muzyki i sportu.   W sobotę dzieje się w Mławie Już...
kobieta w kapeluszu

Te pieniądze przepadną

0
Bony turystyczne będą ważne tylko do końca września, a około jedna czwarta mieszkańców Mazowsza jeszcze ich nie aktywowała. Mają już niewiele czasu, by wykorzystać...
ogród działkowy

Nowe inwestycje na działkach

0
Mławscy działkowcy mogą liczyć na wsparcie. W najbliższym czasie zostaną zrealizowane cztery projekty, które poprawią komfort korzystania z ogródków.   Nowe inwestycje na działkach Planowane zadania: Stowarzyszenie...
- REKLAMA -

Odpocznij na Mazowszu!

11
0
Przejdź do komentarzyx
()
x