poniedziałek, 25 września 2023
naszamlawa.plWażneDramatyczna relacja i dramatyczny apel. "Nie kryjcie mordercy"
- REKLAMA -
 • Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Cena: 455 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Nowe 2-pokojowe mieszkanie w pobliżu dzielnicy przemysłowej
  Nowe 2-pokojowe mieszkanie w pobliżu dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Cena: 4 750 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w centrum Mławy
  Działka budowlana w centrum Mławy
  Cena: 135 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko z dostępem do jeziora, Jeleń k. Lidzbarka
  Siedlisko z dostępem do jeziora, Jeleń k. Lidzbarka
  Cena: 250 000 zł  / Miejscowość: Jeleń  / Kategoria:
 • Posiadłość o p. 1,81ha- dom i dwa stawy komercyjne, Drążdżewo
  Posiadłość o p. 1,81ha- dom i dwa stawy komercyjne, Drążdżewo
  Cena: 1 700 000 zł  / Miejscowość: Drążdżewo  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Cena: 3 100 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Dramatyczna relacja i dramatyczny apel. „Nie kryjcie mordercy”

-

– Nie kryjcie mordercy […] Proszę, pomóżcie mi znaleźć człowieka, odpowiedzialnego za bezsensowną śmierć […] bo kto wie, dziś pies jutro człowiek — apeluje pani Katarzyna. Dramatyczna relacja i dramatyczny apel. Mieszkanka szuka człowieka, który zastrzelił jej psa.

- R E K L A M A -

Dramatyczna relacja i dramatyczny apel. „Nie kryjcie mordercy”

Mieszkanka naszego powiatu zwróciła się publicznie na Facebooku z emocjonalnym apelem o odszukanie osoby, która zabiła jej psa. Suczka – ulubienica rodziny – została zastrzelona, pocisk z broni myśliwskiej przeszył jej brzuch na wylot. Kobieta opowiada dramatyczną historię, do której miało dojść 20 – 21 maja w miejscowości Rumoka, w gminie Lipowiec Kościelny, w powiecie mławskim.

– „[…] Luna suczka rasy Cane Corso była ofiarą ich chorej rozrywki. Została zastrzelona, pocisk z broni myśliwskiej przeszył jej brzuch na wylot. Nasz członek rodziny zginął, bo Panowie byli chyba […], żeby rozróżnić psa od dzika. Niedzielę spędzaliśmy nad zmywaniem krwi z posadzki i zbieraniem wnętrzności suczki sprzed domu. Jak wytłumaczyć to dzieciom, które patrzyły na swoją ukochaną psinę, okrutnie i dla zabawy zamordowaną? Jak wytłumaczyć to sobie, kilka lat temu wybierając to miejsce na założenie rodziny, sugerowaliśmy się ciszą, spokojem i bezpieczeństwem, jakże złudne były nadzieję. Może ktoś powie ze to tylko pies, ale dla nas to był przyjaciel, członek rodziny. Jak czuć się bezpiecznie w tej okolicy, wiedząc, że są tutaj osoby, które kochają sadyzm? Wyobraźcie sobie, że to Wy z rodziną pójdziecie na spacer w te piękne malownicze okolice, schylicie się, żeby zawiązać but, a z ambony ktoś strzeli wam w brzuch, bo się pomylił, bo myślał, że to dzik czy jakiekolwiek inne leśne zwierzę” — napisała pani Katarzyna.

Nikt nie został ukarany ani nawet pouczony. Sprawa miała trafić na policję.

– „[…] Najgorsze w tym wszystkim jest to, że są to osoby, które czują się bezprawne, przecież mają pozwolenia, przecież strzały słychać non stop. Nikt na to nigdy nie zwracał uwagi, co im można zrobić. W domach wieszają sobie wypchane głowy, skóry zabitej zwierzyny szczycąc się swoim […]. Dla nas to był najgorszy dzień w naszym życiu, dla nich kolejny weekend […]. Uważajcie na siebie i swoje pupile, […], bo kto wie, dziś pies jutro człowiek. Sprawę prowadzi policja, która przyjechała błyskawicznie od zgłoszenia i podchodzi do tematu bardzo poważnie, ale niestety nawet jak znajdą osobę odpowiedzialną za tę zbrodnię, nasz chory system i prawo narzuci mu jakąś tam karę pieniężną i na tym się to skończy, odczeka kilka tygodni, aż wszystko ucichnie i dalej będzie weekendowo bawił się w pana życia i śmierci. Minął tydzień od zdarzenia, nagle strzały ucichły, nie słychać nawet pojedynczego huku wystrzału, nagle nikt nie jeździ w stronę lasu i ambon. Dlaczego?” – relacjonuje kobieta.
Kobieta nie rezygnuje, zapowiada dalsze działania w walce o karę.
[…] Nie kryjcie mordercy, bo może nie dziś, nie jutro, ale w końcu wyjdzie, kto jest odpowiedzialny za zabranie nam członka rodziny, Rumoka jest mała, wszyscy się znają i wiedzą o sobie więcej niż ksiądz w konfesjonale. Proszę, udostępniajcie ten post, proszę, nie bądźcie obojętni, na okrucieństwo ludzi nad zwierzętami, proszę, uważajcie na siebie i swoich bliskich. Proszę pomóżcie mi znaleźć człowieka odpowiedzialnego za bezsensowną śmierć. […]” – apeluje pani Katarzyna.
Pełną relację kobiety znajdziecie na jej profilu na Facebooku.

20-21.05 z soboty na niedziele w… – Katarzyna Zaborowska | Facebook

Pies był przyjacielem całej rodziny. Teraz zostały tylko zdjęcia. Fot. Archiwum rodzinne/ Facebook

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Swojak.
Swojak.
2 miesięcy temu

Najgorszymi Kłusownikami Czy To Zwierząt Czy Ryb Byli ,Są i Będą Myśliwi I Rybacy. TO JEDNA WIELKA KLIKA . To Jak Mafia . Wszyscy Mają Coś Na Sumieniu W Obszarze Swojego Działania. Oko Za Oko .

Jimy
Jimy
3 miesięcy temu

Nie myśliwy tylko kłusownik, tak samo określają siebie gołębiarze mianem hodowcy:)

Daro
Daro
3 miesięcy temu

Tam głównie widać ciągle tych samych polujących ludzi, policja musi uzyskać dostęp do elektronicznej książki ewidencji pobytu myśliwych na polowaniu.
Później wezwać wszystkich którzy tego dnia uczestniczyli w polowaniu na przesłuchanie i może któryś się rozpruje.
Ciężki temat będzie znaleźć winnego,
Zapewne mają jakieś plecy w różnych instytucjach, i jak to bywa w naszym państwie ukręcą łeb sprawie.

Joanna
Joanna
3 miesięcy temu

Zgłosi Pani sprawę na policję i do organizacji Ludzie Przeciw Myśliwym. Oni mają prawników i pomagają prowadzić takie sprawy. Mają doświadczenie.

Asia
Asia
3 miesięcy temu

Teraz pytanie , co trzeba mieć w głowie żeby z [WYMODEROWANO] zabijać bezbronne zwierzęta ? Pytanie do myśliwych . Tak na serio myślicie ze to jest normalne ? Te malutkie ego trzeba sobie czymś podbudować . Szkoda ze kosztem istot żywych które nie mogą się bronić ..

Myśliwy
Myśliwy
Odpowiedź do  Asia
3 miesięcy temu

Odpowiadam:
Żeby zastrzelić psa trzeba być zwyrolem i głupkiem. Zwierzęta łowne to jest inna bajka i nie będę Pani tłumaczył bo i tak Pani nic nie zrozumie bo ma Pani już wyrobione o nas zdanie… Współczuję właścicielom psa ale ganie ich również za to że pies biegał luzem w nocy po jakichś polach etc.. nie powinien. Absolutnie nie bronię bydlaka, który go zastrzelił o ile był to faktycznie myśliwy, bo póki co, to dowodów nie ma a wszyscy już na nas wyrok wydali życząc nam i naszym dzieciom śmierci… Sprawa jest prosta do wyjaśnienia – myśliwy który idzie na polowanie musi się wpisać do książki ewidencji pobytu myśliwych na polowaniu indywidualnym więc policja musi sprawdzić kto w tym czasie w pobliżu polował i już mamy podejrzanego.

Zawady
Zawady
Odpowiedź do  Myśliwy
3 miesięcy temu

Dokładnie, a jak nikt się nie przyzna, to dla przykładu wszystkim polującym tego dnia w okolicach zabrać pozwolenie na minimum 5 lat. Wtedy szybko znajdzie się winny.

policja w Mławie

Policja apeluje do świadków wypadku na Sienkiewicza

0
Policja apeluje do świadków wypadku na przejściu dla pieszych, na ul. Sienkiewicza w Mławie, w pobliżu skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego. Do zdarzenia drogowego doszło w...

Rozpoczęcie przygody z sadzonkami poziomek i truskawek

0
Twoje miejsce, gdzie będziesz nie tylko zielenią cieszył oko, ale także własnymi rękoma uprawiał owocowe delikatesy. Jak? Wystarczą sadzonki poziomek i truskawek! Już słyszę...

Na czym polega zastosowanie kamer termowizyjnych przez leśników i myśliwych?

0
Kamery termowizyjne są od lat z powodzeniem wykorzystywane przez leśników i myśliwych podczas poruszania się po lesie. W niniejszym artykule sprawdzamy do czego z...

Szkła, dziurawa nawierzchnia, zdewastowane „domki”

2
- Nie jest to ani przyjemne, ani bezpieczne miejsce — szkła, dziura w nawierzchni, zdewastowane „domki”, zepsuty zamek w furtce, która powinnam być zamykana...
 • Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Przedstawił się jako lekarz z Nowego Jorku

0
Internetowa znajomość z mężczyzną, który przedstawił się jako lekarz z Nowego Jorku, zakończyła się dla 45-letniej ciechanowianki utratą oszczędności. Miała otrzymać paczkę z niespodzianką...

Bez bramek w Elblągu. Debiut trenera na remis

5
Michał Kolanowski zadebiutował w roli trenera Mławianki. W pełni nie może być zadowolony z występu swoich podopiecznych na boisku w Elblągu. Gola nie dali...

Pozew o przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny

0
Często spotykam się z określeniem „alimenty bez rozwodu”. To określenie jest bardzo dużym uproszczeniem, ale mniej więcej tym jest właśnie roszczenie o przyczynianie się...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Otwarcie obiektu za 1 mln 856 tys. zł

10
Oficjalne otwarcie mławskiego pumptracku przy stadionie już w niedzielę 24 września.  Będzie to wydarzenie z wieloma atrakcjami. Wyczynową jazdę na rowerze zademonstruje m.in. Filip...

Festiwal Dnia Archiwisty. Punkt konsultacyjny dla domowych archiwistów

0
Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Mławie, w ramach obchodów I Festiwalu Dnia Archiwisty, zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych dnia 27 września 2023 roku,...

Stłuczka na Piłsudskiego

0
W pobliżu marketu na Al. Piłsudskiego w Mławie doszło do kolizji drogowej. Jeden z kierujących był nietrzeźwy, ponadto nie miał uprawnień do kierowania. Policja...
wysypisko

Wysypisko śmieci na Kolejowej? Sprzeciwia się też burmistrz

7
Wysypisko śmieci na Kolejowej? Przeciwny temu pomysłowi jest nawet burmistrz Mławy. Na wspomnianej ulicy w naszym mieście — niedaleko m.in. galerii handlowej Stacja Mława...
- REKLAMA -
7
0
Przejdź do komentarzyx