niedziela, 23 czerwca 2024
naszamlawa.plWażneDramatyczna relacja i dramatyczny apel. "Nie kryjcie mordercy"
- REKLAMA -
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Cena: 150 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Cena: 420 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Cena: 1 200 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Dramatyczna relacja i dramatyczny apel. „Nie kryjcie mordercy”

-

– Nie kryjcie mordercy […] Proszę, pomóżcie mi znaleźć człowieka, odpowiedzialnego za bezsensowną śmierć […] bo kto wie, dziś pies jutro człowiek — apeluje pani Katarzyna. Dramatyczna relacja i dramatyczny apel. Mieszkanka szuka człowieka, który zastrzelił jej psa.

- R E K L A M A -

Dramatyczna relacja i dramatyczny apel. „Nie kryjcie mordercy”

Mieszkanka naszego powiatu zwróciła się publicznie na Facebooku z emocjonalnym apelem o odszukanie osoby, która zabiła jej psa. Suczka – ulubienica rodziny – została zastrzelona, pocisk z broni myśliwskiej przeszył jej brzuch na wylot. Kobieta opowiada dramatyczną historię, do której miało dojść 20 – 21 maja w miejscowości Rumoka, w gminie Lipowiec Kościelny, w powiecie mławskim.

– „[…] Luna suczka rasy Cane Corso była ofiarą ich chorej rozrywki. Została zastrzelona, pocisk z broni myśliwskiej przeszył jej brzuch na wylot. Nasz członek rodziny zginął, bo Panowie byli chyba […], żeby rozróżnić psa od dzika. Niedzielę spędzaliśmy nad zmywaniem krwi z posadzki i zbieraniem wnętrzności suczki sprzed domu. Jak wytłumaczyć to dzieciom, które patrzyły na swoją ukochaną psinę, okrutnie i dla zabawy zamordowaną? Jak wytłumaczyć to sobie, kilka lat temu wybierając to miejsce na założenie rodziny, sugerowaliśmy się ciszą, spokojem i bezpieczeństwem, jakże złudne były nadzieję. Może ktoś powie ze to tylko pies, ale dla nas to był przyjaciel, członek rodziny. Jak czuć się bezpiecznie w tej okolicy, wiedząc, że są tutaj osoby, które kochają sadyzm? Wyobraźcie sobie, że to Wy z rodziną pójdziecie na spacer w te piękne malownicze okolice, schylicie się, żeby zawiązać but, a z ambony ktoś strzeli wam w brzuch, bo się pomylił, bo myślał, że to dzik czy jakiekolwiek inne leśne zwierzę” — napisała pani Katarzyna.

Nikt nie został ukarany ani nawet pouczony. Sprawa miała trafić na policję.

– „[…] Najgorsze w tym wszystkim jest to, że są to osoby, które czują się bezprawne, przecież mają pozwolenia, przecież strzały słychać non stop. Nikt na to nigdy nie zwracał uwagi, co im można zrobić. W domach wieszają sobie wypchane głowy, skóry zabitej zwierzyny szczycąc się swoim […]. Dla nas to był najgorszy dzień w naszym życiu, dla nich kolejny weekend […]. Uważajcie na siebie i swoje pupile, […], bo kto wie, dziś pies jutro człowiek. Sprawę prowadzi policja, która przyjechała błyskawicznie od zgłoszenia i podchodzi do tematu bardzo poważnie, ale niestety nawet jak znajdą osobę odpowiedzialną za tę zbrodnię, nasz chory system i prawo narzuci mu jakąś tam karę pieniężną i na tym się to skończy, odczeka kilka tygodni, aż wszystko ucichnie i dalej będzie weekendowo bawił się w pana życia i śmierci. Minął tydzień od zdarzenia, nagle strzały ucichły, nie słychać nawet pojedynczego huku wystrzału, nagle nikt nie jeździ w stronę lasu i ambon. Dlaczego?” – relacjonuje kobieta.
Kobieta nie rezygnuje, zapowiada dalsze działania w walce o karę.
[…] Nie kryjcie mordercy, bo może nie dziś, nie jutro, ale w końcu wyjdzie, kto jest odpowiedzialny za zabranie nam członka rodziny, Rumoka jest mała, wszyscy się znają i wiedzą o sobie więcej niż ksiądz w konfesjonale. Proszę, udostępniajcie ten post, proszę, nie bądźcie obojętni, na okrucieństwo ludzi nad zwierzętami, proszę, uważajcie na siebie i swoich bliskich. Proszę pomóżcie mi znaleźć człowieka odpowiedzialnego za bezsensowną śmierć. […]” – apeluje pani Katarzyna.
Pełną relację kobiety znajdziecie na jej profilu na Facebooku.

20-21.05 z soboty na niedziele w… – Katarzyna Zaborowska | Facebook

Pies był przyjacielem całej rodziny. Teraz zostały tylko zdjęcia. Fot. Archiwum rodzinne/ Facebook

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Swojak.
Swojak.
11 miesięcy temu

Najgorszymi Kłusownikami Czy To Zwierząt Czy Ryb Byli ,Są i Będą Myśliwi I Rybacy. TO JEDNA WIELKA KLIKA . To Jak Mafia . Wszyscy Mają Coś Na Sumieniu W Obszarze Swojego Działania. Oko Za Oko .

Jimy
Jimy
1 rok temu

Nie myśliwy tylko kłusownik, tak samo określają siebie gołębiarze mianem hodowcy:)

Daro
Daro
1 rok temu

Tam głównie widać ciągle tych samych polujących ludzi, policja musi uzyskać dostęp do elektronicznej książki ewidencji pobytu myśliwych na polowaniu.
Później wezwać wszystkich którzy tego dnia uczestniczyli w polowaniu na przesłuchanie i może któryś się rozpruje.
Ciężki temat będzie znaleźć winnego,
Zapewne mają jakieś plecy w różnych instytucjach, i jak to bywa w naszym państwie ukręcą łeb sprawie.

Joanna
Joanna
1 rok temu

Zgłosi Pani sprawę na policję i do organizacji Ludzie Przeciw Myśliwym. Oni mają prawników i pomagają prowadzić takie sprawy. Mają doświadczenie.

Asia
Asia
1 rok temu

Teraz pytanie , co trzeba mieć w głowie żeby z [WYMODEROWANO] zabijać bezbronne zwierzęta ? Pytanie do myśliwych . Tak na serio myślicie ze to jest normalne ? Te malutkie ego trzeba sobie czymś podbudować . Szkoda ze kosztem istot żywych które nie mogą się bronić ..

Myśliwy
Myśliwy
Odpowiedź do  Asia
1 rok temu

Odpowiadam:
Żeby zastrzelić psa trzeba być zwyrolem i głupkiem. Zwierzęta łowne to jest inna bajka i nie będę Pani tłumaczył bo i tak Pani nic nie zrozumie bo ma Pani już wyrobione o nas zdanie… Współczuję właścicielom psa ale ganie ich również za to że pies biegał luzem w nocy po jakichś polach etc.. nie powinien. Absolutnie nie bronię bydlaka, który go zastrzelił o ile był to faktycznie myśliwy, bo póki co, to dowodów nie ma a wszyscy już na nas wyrok wydali życząc nam i naszym dzieciom śmierci… Sprawa jest prosta do wyjaśnienia – myśliwy który idzie na polowanie musi się wpisać do książki ewidencji pobytu myśliwych na polowaniu indywidualnym więc policja musi sprawdzić kto w tym czasie w pobliżu polował i już mamy podejrzanego.

Zawady
Zawady
Odpowiedź do  Myśliwy
1 rok temu

Dokładnie, a jak nikt się nie przyzna, to dla przykładu wszystkim polującym tego dnia w okolicach zabrać pozwolenie na minimum 5 lat. Wtedy szybko znajdzie się winny.

Kiedy wnioski o 300 plus?

0
Kiedy wnioski o 300 plus? Rodzice i opiekunowie na pewno się ucieszą, że już 1 lipca rusza następna odsłona programu Dobry Start - czyli...

Wakacje w muzeum

0
Warsztaty z archeologii, etnografii, historii, przyrody i sztuki przygotowało dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Zajęcia pod hasłem...

Co się stało na Żwirki?

0
Co się stało na Żwirki przy hali targowej? Dziś 22 czerwca około godziny 17 interweniowali tam strażacy. Doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Co się stało na...

Samochody toną na Szpitalnej w Mławie

2
Samochody niemal toną na mławskich ulicach. Trudna sytuacja jest m.in. na ulicy Szpitalnej w Mławie. Mieszkańcy informują o trudnej sytuacji i przysyłają filmy oraz...
 • Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Cena: 150 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

8 odsłona Mławskiego Święta Rowerów

0
8 odsłona Mławskiego Święta Rowerów już w niedzielę 23 czerwca. Wszystkich chętnych zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie i Urząd Miasta Mława....
Osiedle Młodych

Omijaj te ulice. Nie parkuj w tych miejscach

0
Uwaga. Prosimy o nieparkowanie w sobotę w tych miejscach 22 czerwca — taki komunikat wystosowały do mieszkańców Osiedla Młodych władze miasta. Powód? Malowanie miejsc...

Wakacje czas zacząć!

0
Wakacje czas zacząć! Uczniowie i nauczyciele uroczyście świętowali dziś 21 czerwca zakończenie roku szkolnego 2023/2024.   Wszystkie szkoły w Mławie i na terenie naszego powiatu...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Darmowe seanse w Kinie Kosmos

0
W Kinie Kosmos w Mławie w najbliższy weekend zaplanowano darmowe seanse filmu pt. "LORET. LEŚNIK Z CHARAKTEREM". Obraz filmowy został zrealizowany w ramach obchodów 100-lecia...

Dublety na wyjeździe i u siebie. Zagrożona Konopianka

0
Pierwotnie ligę okręgową miał opuścić tylko jeden, najgorszy w zestawieniu zespół. Jednak sytuacja w wyższych szczeblach rozgrywkowych może sprawić, że liczba spadkowiczów ulegnie zwiększeniu. W...

„Wakacje z WOT” w 5 Mazowieckiej Brygadzie

0
Ruszają "Wakacje z WOT" w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Pierwsza tura szkolenia podstawowego i wyrównawczego rozpoczyna się w najbliższą sobotę - 22 czerwca. "Wakacje...

Kontrole przejść w Mławie nowoczesnym systemem kamer

5
Mławska policja kontrolowała przejścia dla pieszych z wykorzystaniem mobilnego systemu kamer ICam. W ciągu kilku godzin ujawniono 20 różnych wykroczeń. Kontrole przejść w Mławie nowoczesnym...
- REKLAMA -
7
0
Przejdź do komentarzyx