piątek, 19 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomościCzy władze Mławy pomogą w dystrybucji węgla?
- REKLAMA -
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 390 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  Cena: 380 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Cena: 420 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:

Czy władze Mławy pomogą w dystrybucji węgla?

-

Czy władze Mławy pomogą w dystrybucji węgla? Prezydent sąsiedniego miasta Ciechanowa ma zastrzeżenia do pomysłu. Zapytaliśmy w ratuszu, jak zapatrują się na to mławscy samorządowcy?   

- R E K L A M A -

 

Wicepremier Jacek Sasin podczas konferencji w Otwocku zaapelował do samorządowców o wsparcie rządu w dystrybucji węgla dla gospodarstw domowych. Chodzi o węgiel sprowadzany przez spółki Skarbu Państwa.

Zdania są podzielone. Jedni samorządowcy deklarują wsparcie. Inni argumentują, że to nie zadanie samorządu. Podkreślają też, że samorządy nie mają możliwości kadrowych i sprzętowych w tym zakresie.

Jednym z samorządowców, którego głos wybrzmiał w mediach, jest prezydent miasta Ciechanowa i zarazem sekretarz Związku Miast Polskich – Krzysztof Kosiński.

„Trudno mi sobie wyobrazić, że oddeleguję nauczycieli wychowania fizycznego do tego, żeby zajmowali się rozdzielaniem węgla na składzie dla zainteresowanych mieszkańców” – powiedział 5 października w radiu RMF FM Krzysztof Kosiński.

Kosiński pytany, czy zamówił dla mieszkańców Ciechanowa węgiel, sprowadzany przez spółki Skarbu Państwa, oświadczył, że takie działanie byłoby nielegalne, nie ma na to żadnych podstaw prawnych na gruncie obowiązujących przepisów. Gdyby te przepisy się zmieniły, gdyby była jakaś specjalna ustawa, to wówczas samorządy mogłyby się nad tym pochylić. Podkreślił też, że propozycja zbyt późna z uwagi na fakt, że jesteśmy w sezonie grzewczym. Poinformował też, że w nocy do samorządów wpłynęły założenia, tezy nowego projektu ustawy, który ma zalegalizować prawnie działania, nakłaniające samorządy do dystrybucji węgla.

Z kolei wicepremier Jacek Sasin oświadczył w środę w Sejmie, że: „Samorządy to część władzy państwowej. Niech się nie migają”, gdy trzeba wykonywać obowiązki”.

W Mławie badają możliwości

Wobec kontrowersji postanowiliśmy zapytać o możliwości dystrybucji węgla dla mieszkańców władze miasta Mławy. 6 października dowiedzieliśmy się, że oficjalne pismo — od strony rządowej do Mławy — nie dotarło. Jednak nasze władze badają prawne i techniczne możliwości w tym zakresie.

– Dotychczas do Urzędu Miasta Mława nie wpłynęła ze strony rządowej żadna oficjalna prośba w sprawie wsparcia dystrybucji węgla do gospodarstw domowych, dotarło do nas jedynie pismo od PGE Paliwa. Wystąpiliśmy do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Mławie z prośbą o zbadanie prawnych i technicznych możliwości realizacji zadania — informuje (6 października) portal Nasza Mława Szymon Zejer, Zastępca Burmistrza Miasta Mławy.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
mławianka
mławianka
1 rok temu

PIS trzeba odstawić na boczny tor. Niech tam sobie kombinują. Każde ich działenie powiększa inflację i pogarsza stopę życiową mieszkańców Polski, czyli Polaków.

Nika
Nika
1 rok temu

Ten rzad juz sobie nie radzi z żadnym swoim zadaniem. Już samorządy za nich ogarnęły Covid, maseczki, informacje w tym temacie, uchodzcow, programy o dotacjach z czystego powietrza od wniosku po rozliczenie,spis ludności, ewidencję źródeł ciepła, tabletki z jodem itd . Za chwilę moze będą budować schrony. A gdzie rozpasane państwo? Gdzie głowy rzadzace tym kraje? Gdzie Ci co okradają i zadłużają kraj, oszukując i manipulując ludźmi w kryzysie.

Marcin
Marcin
1 rok temu

Oczywiście , pisowski rząd w ogóle sobie nie radzi z kryzysem i tym samym chce wciągnąć samorządy , żeby pózniej zwalić całą winę za nieudolność właśnie na gminy.
To ich sposób, oni nigdy nie są winni niczemu , tylko Tusk , PO , PSL ,samorządy itp!

Mławianin
Mławianin
Odpowiedź do  Marcin
1 rok temu

Aleś ty[WYMODEROWANO]. Zapomiałeś czubku jak tusk pomagał ludziom w kryzysie ? Zajupał 157 miliardów zł o ofertę a i tak pieniędzy na nic nie było

Mlawak
Mlawak
1 rok temu

W czasie takie sytuacji samorządy powinny wspierać rząd. W czasie realnego zagrożenia ze strony Putina, wszystkie ręce na pokład!

Stasiek
Stasiek
Odpowiedź do  Mlawak
1 rok temu

To wspieraj . Prawo nie pozwala puki co . Pierwsi samorządowcy , którzy wydali listy wyborców na wybory kopertowe już mają wyroki .

Gienek
Gienek
1 rok temu

Podobno jest plan że zabiorą ludzią działki i tam będzie skład węgla pod lasem

VIPek
VIPek
1 rok temu

To nie jest sprawa samorządu. To należy do zakresu obowiązków administracji rządowej. To rząd zawinił więc niech ten problem rozwiąże nie zadłużajac Polski i nie zwiększania inflacji.

XAWERY
XAWERY
Odpowiedź do  VIPek
1 rok temu

Tak tylko że nie wszyscy, to rozumieją A PIS, wręcz narzuca to samorządom, po prostu SASIN CHCE CAŁE PROBLEMY ZWALIĆ NA SZAMORZĄDY!!! A winni takiego stanu rzeczy są WŁADZE CENTRALNE Z MORAWIECKI O SASINEM NA CZELE

Poseł RP Maria Koźlakiewicz otworzyła biuro poselskie w Mławie

0
Nowa poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Maria Koźlakiewicz w czwartek 18 lipca otworzyła biuro poselskie przy ulicy Lelewela 11 w Mławie.  Poseł RP Maria Koźlakiewicz...

Prawie 190 tysięcy rodziców złożyło wnioski

0
Prawie 190 tysięcy rodziców na Mazowszu złożyło wnioski o świadczenie 300 plus. Aż 57 tysięcy opiekunów w Warszawie. Prawie 190 tysięcy rodziców złożyło wnioski Prawie 190...

Osiem goli w sparingu. Trzy dziełem młodzieżowców

9
Premierową wygraną w okresie przygotowawczym zanotowali piłkarze Mławianki. W Makowie Mazowieckiem triumfowali aż 8:0 w rywalizacji z tamtejszą Makowianką. Euforii być jednak nie może,...

Z OSTATNIEJ CHWILI. Wypadek na Padlewskiego

3
Z OSTATNIEJ CHWILI. Dziś 18 lipca na pasach na ul. Padlewskiego w Mławie doszło do potrącenia 49-leniej mławianki. Kierujący seatem 76-letni mieszkaniec Mławy potrącił...
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  Cena: 380 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej – z jakimi kosztami musi się liczyć pracodawca? [SPONSOROWANE]

0
Własny biznes może być niesamowitą przygodą, ale wiąże się także ze sporą ilością wyzwań. Jak się na nie przygotować i co warto wiedzieć o...

W busie kontrabanda warta ponad 760 tysięcy

0
Mławscy kryminalni, współdziałając z policjantami z ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli kierującego dostawczym renaultem. W busie odkryli kontrabandę wartą ponad 760 tysięcy zł. W busie kontrabanda...

Zmiana godzin pracy kas ratusza do odwołania

1
Zmiana godzin pracy kas ratusza do odwołania. Mławski urząd miasta zmienia godziny pracy kas mieszczących się w siedzibie głównej.  Zmiana godzin pracy kas ratusza do...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Prababcie pokąsały po raz drugi. Glinki Cup rozegrane

0
Piłkarski turniej Glinki Cup doczekał się już ósmej edycji. Organizatorom udało się powtórzyć frekwencyjny rekord sprzed roku, na starcie stanęło ponownie dziesięć zespołów. Po...

FILM. Widać jak niszczy domofon

1
Widoczny na filmie mężczyzna zdewastował panel domofonu, zarejestrowała go kamera monitoringu.  FILM. Widać jak niszczy domofon Sprawcy dewastacji domofonów zwykle są bezkarni. Być może tym razem...

Jeden z kierowców utracił pojazd na poczet przyszłej kary

0
Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez policję wieczorem 15 lipca, w Mławie — podczas nadzoru na Alei Św. Wojciecha — oraz na terenie gminy...

Dzień Szreńska przed nami

0
Dni Mławy 2024 już za nami. Jednak to nie koniec imprez na naszym terenie. Doskonale pobawić można się także podczas wydarzeń organizowanych w gminach...
- REKLAMA -
9
0
Przejdź do komentarzyx