sobota, 18 maja 2024
naszamlawa.plWiadomościCzy zapłacą nauczycielom za dni strajku?
- REKLAMA -
 • Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:
 • Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Cena: 3 250 000 zł  / Miejscowość: Narzym  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Wyszyny Kościelne  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Cena: 575 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 170 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Czy zapłacą nauczycielom za dni strajku?

-

Od 8 kwietnia w kilkuset szkołach w całej Polsce nie odbywają się lekcje. To konsekwencja strajku nauczycieli. Sprawdzamy, czy protestujący pedagodzy otrzymają wynagrodzenie za okres wstrzymywania się od obowiązków.

- R E K L A M A -

Minister edukacji Anna Zalewska informowała, że nauczyciele za dni strajku nie otrzymają wynagrodzenia. W wielu miastach samorządowcy i dyrektorzy szkół chcą jednak, żeby nauczyciele dostali pieniądze za czas protestu.

Jeszcze przed rozpoczęciem strajku prezydenci miast, m.in. Warszawy, Wrocławia i Łodzi zapowiedzieli, że nauczyciele dostaną pieniądze za czas strajku. Takie samo stanowisko objął prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński. Podczas audycji w radiu TOK FM prezydent ze zrozumieniem odniósł się do postulatów nauczycieli i aprobował zawieranie porozumień dyrektorów szkół ze związkiem zawodowym w sprawie wypłacenia wynagrodzenia za okres strajku.

– Nie ukrywam, że kilka dni przed strajkiem spotkałem się z dyrektorami szkół w mieście i przedstawiłem im opinię prawną, z której wynika, że za strajk mogą zapłacić nauczycielom w ramach porozumienia podpisanego z ZNP .Praktycznie wszyscy dyrektorzy szkół w Ciechanowie podpisali te porozumienia i nauczyciele za strajk będą mieli zapłacone – mówił na antenie radia prezydent Kosiński.

Czy mławscy nauczyciele również mogą liczyć na wynagrodzenie?

Pytanie skierowaliśmy do Urzędu Miasta w Mławie. Jednak tu władze nad rekompensatą dla nauczycieli jeszcze się zastanawiają.

–  Uprzejmie informujemy, że obecnie trwają konsultacje prawne w powyższej sprawie – informuje Magdalena Grzywacz, rzeczniczka mławskiego ratusza.

Czy miejskie placówki zapłacą nauczycielom za okres strajku? O sprawie informować będziemy na bieżąco.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
antybelfer
antybelfer
5 lat temu

Ja też chcę podwyżkę. Dlaczego nauczycielom się należy a innym nie? Mają się za kogoś lepszego od innych i dzieciom mieszają w głowach?

Anuluj
Anuluj
5 lat temu

A 500+ to na co..

Obserwator
Obserwator
5 lat temu

Moim zdaniem ZNP z Broniarzem na czele wpuścili nauczycieli w maliny.

thh
thh
5 lat temu

Właśnie masz rację za leżenie tej kaście jeszcze płacić tu trzeba jakiegoś społecznego ruszenia i dać im ( WYMODEROWANO ) do roboty hrabiostwo ja też bym chciał pracować 18 godz tyg i dawać korepetycje bez podatku jeśli im coś burmistrz da albo rząd zapłaci za ten strajk to na pewno za nimi nie zagłosuje ani moja rodzina.

nauczyciel
nauczyciel
Odpowiedź do  thh
5 lat temu

Czyli do nauki, skończyć studia ( ok 100 tysięcy złotych) i tylko spijać śmietankę.

ChadaRIP
ChadaRIP
5 lat temu

Pat ola sama 500+ za nic bierze, a się wypowiadają hahahah

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  ChadaRIP
5 lat temu

Ooo wyzywac to sie potrafi dziekujemy panstwu za swiadczenie wy howawcze i zasilki rodzinne niech wezma je na inne cele np. +1000 dlanauczycieli a tej patoli da zarobic 3000 tyś. Netto miesiecznie z najnizszej krajowej i bedzie sprawiedliwie.

Mławiak
Mławiak
5 lat temu

Ani złotówki bym nie dał !!! Za co ? Za leżenie ? Mi nikt nie zapłaci za to, że nic nie robię … Jest praca – jest płaca 🙂

Cazyk
Cazyk
5 lat temu

Dla nauczycieli znajdą się środki za czas strajku a za poniesione koszty przez rodziców za opiekę rekompensaty – nie wypłacą. Organizacja oświaty należy do samorządu. Pójdziemy wszyscy do sadu!!! A co to za umowa z czerwonymi z ZNP.!!!

Rodzic
Rodzic
Odpowiedź do  Cazyk
5 lat temu

My rodzice już dostajemy 500+ każdego miesiąca, a każdego miesiąca strajku nie ma.

Jan
Jan
Odpowiedź do  Rodzic
5 lat temu

A to nauczyciele nie biorą 500+? Ooo coś nowego słyszę

Arek
Arek
5 lat temu

Czemu mają dostawać pieniądze za czas strajku ? Jeżeli nauczyciele są zwolnieni z obowiązku wykonywania pracy to naturalne że i z prawa do wynagrodzenia. W przeciwnym razie wszyscy podatnicy na czas strajku powinni zostać zwolnieni z podatku dochodowego. Przecież szkolnictwo jest finansowane ze środków publicznych. Dlaczego podatnicy mają płacić za niewywiązywanie się z obowiązków jakiejś grupie społecznej. Jakieś przywileje czy co ?

do Arek
do Arek
Odpowiedź do  Arek
5 lat temu

Dobry przykład. Żądam zwolnienia z podatku podatku dochodowego.

WsW
WsW
Odpowiedź do  Arek
5 lat temu

Jest kilka uprzywilejowanych grup społecznych. Z pewnością nauczyciele do takiej należą. Gdyby nie strajk ludzie by o tym głośno nie mówili. Strajk wywołał dyskusję o stanie szkolnictwa w Polsce. Tym samym Broniarz doprowadzi do likwidacji tych przywilejów, zniesienia karty nauczyciela, czyli do typowego samozaorania.

Mik
Mik
5 lat temu

Nie ma pracy, nie ma kasy!!!!!!

emeryt
emeryt
Odpowiedź do  Mik
5 lat temu

Słusznie, zabrać wszystkie wypłacane zasili w tym 500+, nie ma pracy nie ma kasy.

mławianka
mławianka
5 lat temu

Strajk nauczycieli jest legalny, a więc niech się tak w ratuszu nie głowią, bo trzeba zapłacić. Niech się lepiej głowią nad innymi zbędnymi wydatkami z kasy miasta ni trwonieniem naszych pieniędzy.
Co z przegraną sprawą sądową?
Co ze zwrotem nienależnych opłat za ścieki?
Jakoś ratusz na te tematy się nie wypowiada.

do mławianka
do mławianka
Odpowiedź do  mławianka
5 lat temu

To że legalny nie oznacza że płatny.

Zorientowany w temacie
Zorientowany w temacie
Odpowiedź do  do mławianka
5 lat temu

Proszę powiedzieć to np. górnikom.

Mlawianka
Mlawianka
Odpowiedź do  mławianka
5 lat temu

Najlepsza obrona jest atak? Te pieniadze to powinni dostac rodzice, ktorzy nie moglli isc do pracy. Są ludzie mlodzi, tez wyksztalceni, ktorzy z przyjemnością was zastąpią i wręcza, zebyscie nie musieli tak ciezko za grosze pracowac . Mysle, ze tak wtksztalceni i kreatywni ludzie jak nauczycieke szybciutko pootwieraja biznesy lub znajda inna prace, powodzenia

do Mławianki
do Mławianki
Odpowiedź do  Mlawianka
5 lat temu

Ja sądzę że wielu z tych nauczycieli doskonale się czuje w tym chorym systemie edukacyjnym. Taki im dobrze i basta. Szkolnictwo na świecie idzie do przodu a w Polsce niestety ale jeszcze głęboka komuna. Epoka PRL-u w pełnym wydaniu. Dlatego z taką zaciekłością niektórzy nauczycie bronią tego „skansenu”. Bo nie potrafią odnaleźć się w kapitalizmie. Żaden z tych jak Ty to piszesz „wykształconych i kreatywnych nauczycieli” w życiu nie otworzy własnego biznesu ani własnej szkoły bo zwyczajnie tego nie potrafi. Nie są dostosowani do życia po za szkołą. Skoro nie potrafią sami żyć – to jaki mają mandat aby nauczać nasze dzieci?

Gall Anonim
Gall Anonim
Odpowiedź do  mławianka
5 lat temu

Skoro wiesz Mławianko że strajk jest legalny (czyli zgodny z prawem) to równie dobrze powinnaś wiedzieć że zgodnie z tym samym prawem za powstrzymywanie się od wykonywania pracy pieniądze się nie należą.

Plik pok
Plik pok
5 lat temu

Jak zapłacą to oznacza że warto strajkować i inni też będą strajkować. Mi nikt nie zwróci za to że przez tydzień moje dziecko miało dodatkową opiekę zamiast być w przedszkolu

Amatorska nauka jazdy z nieoczekiwanym finałem dla 20-latki

0
Amatorska nauka jazdy z nieoczekiwanym finałem dla 20-latki. Instruktor — amator uczył jeździć samochodem koleżankę. Niestety oboje byli nietrzeźwi, doszło do kolizji. Jazda ulicami Mławy...

Mazowsze. Dziś Noc Muzeów

0
Dziś Noc Muzeów, którą w tym roku obchodzimy 18 maja – w Międzynarodowym Dniu Muzeów. Mazowieckie placówki przygotowują wiele atrakcji i każdy znajdzie coś...

Dlaczego warto skorzystać z usług weterynarza z dojazdem do domu? [SPONSOROWANE]

0
Czy wiesz, że wizyta weterynarza w domu może znacząco poprawić komfort i zdrowie Twojego pupila? Usługi weterynaryjne z dojazdem do domu stają się coraz...

Ekstremalna susza

0
Powiat mławski ogarnięty ekstremalną suszą. Najwyższy, trzeci, stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje w Nadleśnictwie Dwukoły. Oznacza to, że prawdopodobieństwo wybuchu pożaru w lesie jest duże....
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 170 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:

Sejm przesuwa czasowo obowiązek wystawiania e-faktur

0
Mławska skarbówka przekazuje Komunikat IAS Warszawa dotyczący przesunięcia terminu programu Krajowego Systemu e-faktur KSeF. Obowiązkowy KSeF przesunięty na 1 lutego 2026 r. Sejm przesuwa czasowo...

Cenne wyjazdowe oczko. Straty odrobione trzy razy

8
Piłkarze Mławianki walczą o pozostanie w trzeciej ligi. Gdyby nie degradacja Stomilu Olsztyn, sytuacja byłaby całkiem korzystna. Niestety pewny już spadek ekipy ze stolicy...

Wyrzucali to do lasu na oczach policji

4
Odpady, którymi załadowany był bus, wyrzucili w lesie. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku - mławska policja informuje o zatrzymaniu osób zaśmiecających nasz teren. W...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Koncert muzyków światowej klasy i warsztaty 

0
Niepowtarzalna okazja dla muzyków i publiczności. W Mławie odbędzie się koncert muzyków światowej klasy oraz warsztaty dla gitarzystów. W Miejskim Domu Kultury w naszym...

Złoto i brąz wojowniczek. Dzielny husarz Aleks

7
Młode pokolenie mławskiej Husarii uradowało swoich trenerów. Podczas mistrzostw Polski dzieci i młodzieży w brazylijskim jiu-jitsu sięgnęło po dwa medale. Na podium w Mińsku...

Mławska policja zaprasza na Dzień Otwarty

0
Mławska policja zaprasza na Dzień Otwarty na jutro 16 maja przed budynkiem uczelni przy ulicy Warszawskiej 52.  Mławska policja zaprasza na Dzień Otwarty Mundurowi zachęcają do...

Noc Muzeów w ratuszu odwołana

0
Noc Muzeów w ratuszu odwołana. Powód? Mławski ratusz podaje jako przyczynę względy organizacyjne.    Informowaliśmy o Nocy Muzeów, do której to inicjatywy dotąd przyłączał się mławski...
- REKLAMA -
23
0
Przejdź do komentarzyx