piątek, 01 marca 2024
naszamlawa.plWiadomościCzy burmistrzowie Mławy przekroczyli swoje uprawnienia? Sprawę zbada prokurator
- REKLAMA -
 • Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 2 200 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Cena: 585 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 185 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w zabudowie bliźniaczej - Nowa Otocznia
  Dom w zabudowie bliźniaczej - Nowa Otocznia
  Cena: 587 000 zł  / Miejscowość: Nowa Otocznia  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Czy burmistrzowie Mławy przekroczyli swoje uprawnienia? Sprawę zbada prokurator

-

Do Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie o możliwości przekroczeniu uprawnień przez burmistrzów Mławy: obecnego – Sławomira Kowalewskiego oraz byłego – Jerzego Rakowskiego. Zawiadomienie złożyła radna Halina Pszczółkowska.

- R E K L A M A -

Chodzi o zamknięcie przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Kościuszki i budowę wiaduktów w innych lokalizacjach, w wyniku czego mieszkańcy Wólki muszą nadrabiać drogi, chcąc przejść na drugą stronę torów. Radna Pszczółkowska próbuje ustalić osoby odpowiedzialne za ten stan. Obwinia o to obu włodarzy, uznając, że dopuścili się naruszenia prawa, decydując o takim umiejscowieniu wiaduktów. Jej skargi na ich działania, skierowane do Rady Miasta Mława, zostały odrzucone.

Teraz zbada to prokuratura. Z Prokuratury Krajowej zawiadomienie trafiło do Mławy.

– Prokuratura Rejonowa w Mławie wystąpiła do nas z wnioskiem o wyłączenie jej z prowadzenia postępowania, żeby nie było wątpliwości co do zachowania obiektywizmu. Sprawę przekazano Prokuraturze Rejonowej w Płocku – wyjaśnia Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Płocku.

- R E K L A M A -
Viaadu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
WML
WML
6 lat temu

niech się zajmie prokurator – spoko. Sprawdzi i zapewne będzie ok. A Halinka narazi nas na straty bo to MY podatnicy zapłacimy za to… Nad czym głosować? a kto w 2006 roku był przy władzy? J. Rakowski, a Halinka była wśród osób, które go popierały i głosowały tak jak on chciał… więc Arku o czym Ty piszesz? Ja wiem, że My Polacy mamy pamięć dobrą, ale krótką 🙂

Arek
Arek
Odpowiedź do  WML
6 lat temu

Przepraszam za co zapłacimy? Za to że prokurator zweryfikuje działanie burmistrza? Co Ty teraz insynuujesz, bez pojęcia o temacie szkalujesz Panią radną. To, że wtedy była w koalicji to jest powód, aby mieszkańcy nie dowiedzieli się prawdy o tym jak burmistrz sprzedał wiadukt na rzecz LG? Ponawiam pytanie, na jakim głosowaniu rady Miasta, ta Pani głosowała, o niebudowaniu wiaduktu na Kościuszki? [wymoderowano] wydał samodzielną opinię bez konsultacji z radą i mieszkańcami. Jaki masz prywatny interes w tym WML aby, aby kłamać i przemieniać fakty ?

do Arusia Srusia
do Arusia Srusia
Odpowiedź do  Arek
6 lat temu

Za to [wymoderowano] że prokurator bierze wynagrodzenie za swoją robotę pieniądze podatników – tak samo jak Twoja radna święta Halinka, która to oficjalnie pewnego pięknego dnia oznajmiła że miała w [wymoderowano] to co się dzieje w sprawie przejazdu bo to nie miasto a PKP było inwestorem. Ja w przeciwieństwie do Ciebie doskonale pamiętam to co powiedziała więc nawet nie próbuj zamydlać mi oczu że było inaczej, o ile rzeczywiście nie jesteś Panią Halinką. [wymoderowano]

do Arusia Srusia
do Arusia Srusia
Odpowiedź do  do Arusia Srusia
6 lat temu

sugerujesz że ktoś spreparował jej wypowiedź i podał do mediów? Jako uczciwy i praworządny obywatel masz zatem obowiązek powiadomić organy ścigania. No bo jakże tak można „szkalować” Twojego guru?

Rayden
Rayden
6 lat temu

Oddaje nie swoja krew, bo dokonuje transfuzji krwi miasta do krwioobiegu innych osob, bardzo bogatych.

Mława
Mława
6 lat temu

Wam do wiecznie coś nie pasuje.. ja jako zwykły obuwatel miasta Mława jestem dumny z tego jak wiele dla tego miasta zrobił burmistrz Sławomir Kowalewski. Na prawdę każdy patrzy żeby tylko się z czegoś rozliczać czy jakieś pierdoly a tak na prawdę ten człowiek oddaje krew za te miasto.

Pol
Pol
Odpowiedź do  Mława
6 lat temu

Ludziom odcina się dostęp do miasta a dla Ciebie to są pierdoły ?

a
a
Odpowiedź do  Pol
6 lat temu

nic w Polsce nie budować bo ludziom 300 metrów dalej nie chce się iść. mieszkańcy nie zostali odcięci od miasta bo są autobusy dla mieszkańców i można wszędzie podjechać.

ja [wymoderowano] normalnie ciemnogród….

Arek
Arek
Odpowiedź do  a
6 lat temu

Jaki [wymoderowano] się odezwał, brak wiaduktu wydłuża drogę z Zatorza do centrum miasta o 2,5 km, pochodź sobie w obie strony 6 km dziennie, albo poczekaj na przystanku dwie godziny na autobus, to może trochę rozumu przez ten czas nabierzesz.

do Arusia Srusia
do Arusia Srusia
Odpowiedź do  Arek
6 lat temu

Odrobina sportu Ci nie zaszkodzi.

Agnieszka.
Agnieszka.
6 lat temu

Żenada. Teraz Pszczółkowska walczy.. A gdzie była parę lat temu? Mści się kobieta za szkołę i tyle w temacie.

Ola
Ola
Odpowiedź do  Agnieszka.
6 lat temu

A gdzie miała być, skoro Burmistrz wydał opinie o nie budowaniu wiaduktu potajemnie. Bez jakiejkolwiek konsultacji społecznej. Bez opinii rady miasta. WML kłamliwie pisze, że nie głosowała wtedy, a ja się pytam, na jakim posiedzeniu rady miasta Burmistrz podał pod głosowanie decyzję która przekazał do PKP o zaniechaniu budowy wiaduktu przy Kościuszki na rzecz PKP? Ja się bardzo cieszę, że sprawa zostanie zbadana przez ograny ścigania. A Pani Agnieszko jak byś już zapomniała, to Burmistrz po skardze do Wojewody, mści się na pani radnej i robi na nią w szkole nagonkę!

Arek
Arek
Odpowiedź do  Agnieszka.
6 lat temu

A to tylko Pani radna ma obowiązek walczyć o przejazd? To ja zapytam, jakim interesem kierował się Pan Burmistrz Rakowski, bo na pewno nie mieszkańców. Sprzeniewierzył interes społeczny na rzecz prywatnego biznesu i powinien ponieść za to odpowiedzialność prawną. Burmistrz który, dba o dobro swoich mieszkańców powinien zrobić wszystko aby interes każdego jego mieszkańca nie został pominięty. A nasz Burmistrz zamiast walczyć o wiadukty, sam jak Judasz pojechał do PKP z prośbą o nie budowanie dla mieszkańców swojego miasta wiaduktu. Mieszkańcy zostali zdradzeni, wstyd i hańba dla miasta za takiego Burmistrza ! I jeszcze dopilnował, aby nikt się o tym nie dowiedział, aby nikt nie stanął na drodze w tym niecnym planie !

do Arusia Srusia
do Arusia Srusia
Odpowiedź do  Arek
6 lat temu

A jakim interesem kierowała się wtedy Pani Halinka która miała w poważaniu inwestycję PKP? Teraz wiadomo jakim bo niedługo wybory ale może oświecisz wszystkich szanowny adwokacie Pani Halinki i wyjaśnisz jej „zainteresowanie” w 2006r. tym przejazdem?

Arek
Arek
Odpowiedź do  do Arusia Srusia
6 lat temu

Kolega od [wymoderowano] tak zastraszony ,że nawet mu brakuje argumentów w atakowaniu Pani Radnej.

do Arusia Srusia
do Arusia Srusia
Odpowiedź do  Arek
6 lat temu

Właśnie widać komu brak argumentów do udzielenia odpowiedzi na pytanie: Jakim interesem kierowała się Szanowna Pani Halinka mówiąc „Ja się tym nie interesowałam bo to była inwestycja PKP a nie miasta” ? Skoro taki obcykany jesteś szanowny adwokacie Pani Halinki to oczekuję konkretnej i sensownej odpowiedzi. Czyżby było ono za trudne i kręcisz się z odpowiedzią jak ta przysłowiowa mucha w smole?

Arek
Arek
Odpowiedź do  do Arusia Srusia
6 lat temu

Wałkujesz non stop te same frazesy, to Burmistrz zaprzedał wiadukt na Kościuszki, wydając opinie PKP o zaniechaniu budowaniu wiaduktu na rzecz wiaduktu przy LG, ideą modernizacji linii kolejowej było zastąpienie każdego przejazdu wiaduktem. I nikt nie musiał by tym się interesować aby pilnować gdyby nie zdradziecki kret w postaci Burmistrza. Prawda ta Cię boli, dlatego tak atakujesz Panią radną. Obowiązkiem burmistrza było powiadomienie radnych o swoich planach, a nie zatajenie tego.

Tomasz
Tomasz
Odpowiedź do  Agnieszka.
6 lat temu

Koleżanko szkoła była dopiero po doniesieniach do wojewody! to jak niby miałaby się za to mścić?chyba raczej burmistrz zaczął się odgrywać!

Asia
Asia
Odpowiedź do  Tomasz
6 lat temu

Pani Agnieszce nie chodzi o prawdę, woli kłamać i oczerniać bo prawda dla niej nie jet wygodna, tak jak i prawda o wiadukcie na Kościuszki.

Piotr
Piotr
6 lat temu

Czyimi interesami kierowali się Burmistrzowie, wydajac opinie i je potwierdzając o nie budowaniu wiaduktu na ulicy Kościuszki. Bo na pewno nie kierowali się interesem społecznym i mieszkańców od których dostali mandat na sprawowanie władzy.

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

Burmistrz w 2008 roku byl zgodny co do dzialan poprzedniego burmistrza Rakowskiego.

Zatorze
Zatorze
6 lat temu

W czym interesie Pan Burmistrz Rakowski wydał opinie dla PKP o zaniechaniu budowy wiaduktu na Batorego na rzecz wiaduktu przy LG?

Wml
Wml
6 lat temu

Halinko – a parę lat temu nie mogłaś głosować i walczyć o przejazd? A w 2012 roku na spotkaniu to siedziałaś za burmistrzem i nic się nie odzywałaś… Nie wstyd? Żenada

Arek
Arek
Odpowiedź do  Wml
6 lat temu

Przepraszam bardzo, nad czym głosować? Czy Burmistrz skierował do rady sprawę zamknięcia przejazdu, aby ta głosując wydała opinie? Żenada to jest w Twoich kłamstwach !

do Arusia Srusia
do Arusia Srusia
Odpowiedź do  Arek
6 lat temu

Jak to nad czym? Może nad tym czy interesować się inwestycją PKP skoro nie jest to inwestycja miasta, czy się nie interesować.

zator
zator
Odpowiedź do  Wml
6 lat temu

Brawo Wml! Nic dodać nic ująć.

Ola
Ola
Odpowiedź do  zator
6 lat temu

Ale się boją i krzyczą przed ręką sprawiedliwości, co w tym złego jak sprawą zajmie się prokurator ?

Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” z prezydentem Andrzejem Dudą

0
W piątek 1 marca obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uświetni swoją obecnością Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda. W związku z tym przebieg uroczystości przybierze...
sąd

Pozew o naruszenie dóbr osobistych — czym są dobra osobiste i jak je chronić

0
Pozew o naruszenie dóbr osobistych — czym są dobra osobiste i jak je chronić. Pozew o naruszenie dóbr osobistych Czym jest dobro osobiste? Art. 23 kodeksu cywilnego...
pieniądze z bankomatu

Waloryzacja rent i emerytur. Kto otrzyma, jakie pieniądze?

0
Wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych świadczenia emerytalno-rentowe od piątku 1 marca zostaną zwaloryzowane. Świadczeniobiorcy, by dostać więcej pieniędzy, nie muszą nic robić, bo podwyżka...

Mocne uderzenie kickobokserów. K1 z sukcesami

0
Od mocnego uderzenia rozpoczęli zmagania w nowym roku kickbokserzy trenujący pod okiem Łukasza Wróblewskiego. Wybrali się do Warszawy, na organizowaną przez klub Granda ligę...
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w zabudowie bliźniaczej - Nowa Otocznia
  Dom w zabudowie bliźniaczej - Nowa Otocznia
  Cena: 587 000 zł  / Miejscowość: Nowa Otocznia  / Kategoria:
pociąg na stacji

Pociągi Intercity zatrzymają się na Stacji Mława? To możliwe

6
Pociągi Intercity zatrzymają się na Stacji Mława, czyli przystanku kolejowym Mława Miasto? Zmiana dworca, na którym stają pociągi PKP Intercity w Mławie, ma nastąpić...

Prezydent RP Andrzej Duda w Mławie

0
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedzi Mławę w piątek 1 marca 2024 roku.    Prezydent RP Andrzej Duda w Mławie Kancelaria Prezydenta RP informuje, że 1 marca...
fabryka

Czterodniowy tydzień pracy? Czy to się uda?

0
Czterodniowy tydzień pracy? Czy to się uda? Niektórzy politycy przekonują, że to możliwe w naszym kraju w niedalekiej przyszłości. Stanie się tak pod warunkiem,...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Informacje z Mazowsza 48 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o Światowym Dniu Walki z Depresją, startującym pilotażowym programie samorządu województwa "Dobry wzrok...

Jak analizować dane w digital marketingu? [SPONSOROWANE]

0
W dzisiejszym świecie, gdzie większość działań marketingowych przenosi się do przestrzeni cyfrowej, zdolność do skutecznej analizy danych staje się nieodzownym narzędziem dla marketerów. Dane...

Dachowanie na siódemce

0
Dachowanie na odcinku krajowej siódemki w pobliżu miejscowości Dalnia. Kierujący został przewieziony do szpitala w Mławie. Ze wstępnych informacji wynika, że doznał obrażeń ciała...
rowerzyst

Za to przewinienie rowerzystom grożą grzywny do 2500 zł

1
Przeważnie policja sprawdza trzeźwość kierujących samochodami. Z różnym skutkiem. Niedawno okazało się, że w stanie nietrzeźwości prowadzą także niektórzy rowerzyści. W ciągu godziny, w niedzielę 25...
- REKLAMA -
27
0
Przejdź do komentarzyx