sobota, 13 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomości"Czekamy na trzecie veto". Mławianie znowu zapalili znicze
- REKLAMA -
 • Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
 • Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 390 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Mieszkanie w ścisłym centrum Mławy!
  Mieszkanie w ścisłym centrum Mławy!
  Cena: 338 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Wiejskie siedlisko, gmina Radzanów!
  Wiejskie siedlisko, gmina Radzanów!
  Cena: 275 000 zł  / Miejscowość: Gradzanowo Włościańskie  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:

„Czekamy na trzecie veto”. Mławianie znowu zapalili znicze

-

Wczoraj wieczorem (24 lipca) pod Mławskim Sądem Rejonowym po raz drugi pojawili się mławianie. Niewielka, około 20-osobowa grupa mieszkańców w ten sposób wyraziła  swoje  częściowe zadowolenie z prezydenckiego veta wobec ustaw o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa. 

– Powiedzmy, że cieszymy się z tego veta. W końcu pan prezydent zachował się jak mężczyzna.To jest jego pierwszy gest odwagi. Jesteśmy ciekawi co zaplanuje, bo przecież zapowiedział, że sam złoży nowe projekty ustaw. Prawica ma twardy orzech do zgryzienia i bardzo nam z tego powodu miło- powiedział nam Krzysztof Tański z „Nowoczesnej” .

- R E K L A M A -

– Po dwóch vetach czekamy jeszcze na trzecie, dotyczące ustawy o ustroju sądów powszechnych – mówili portalowi Nasza Mława zebrani pod sądem mieszkańcy miasta.
– Dlatego znowu zapaliliśmy znicze – tłumaczyli.

 

 

- R E K L A M A -
Viaamil
Sourcered.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
31 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Polak
Polak
6 lat temu

wstyd” Państwo” protestujący angażować własne nastoletnie dzieci do swoich [wymoderowano] interesów

Jurek
Jurek
6 lat temu

Żenada, ciekawe co robią dobrego dla Polski co dnia? , oprócz robienia sobie pikników… Beton to beton!

ziomal
ziomal
6 lat temu

Zadam pytanie retoryczne. Dlaczego w Polsce jakiekolwiek zmiany na lepsze trzeba „negocjować” …. z [wymoderowano] i różnymi [wymoderowano] społecznymi wysługującymi się obcym?

Dlaczego my Polacy nie potrafimy tak zorganizować naszego życia politycznego i społecznego aby donosicielstwo i wysługiwanie się obcym stało się nieopłacalne?

Dlaczego osobnicy donoszący na Polaków i Polskę, na jej legalne władze nadal piastują wysokie urzędy państwowe i otrzymują od Państwa dotacje na swoją działalność. Znaczy to tyle, że są na naszym, podatników utrzymaniu?

Dlaczego prokuratorzy i sądy nie reagują na patologię i anarchię a nawet przemoc fizyczną niektórych posłów wobec funkcjonariuszy państwa i na uniemożliwianie pracy instytucji państwowych – czego przykładem były wydarzenia z ostatniego tygodnia.

Czy Państwo jest tak słabe? Czy te wydarzenia były zwykłą „ustawką” dla gawiedzi?

Odnosząc się do dzisiejszej Ewangelii – zapytam wprost, kiedy wreszcie nadejdą żniwa i na polecenie gospodarza, chwasty powiążemy w snopki i spalimy w ogniu nieugaszonym a zboże zbierzemy do spichlerza?

Zenada
Zenada
6 lat temu

Samozaoranie na maksa. By samemu sobie slidzic. ZENADA!!!

L
L
6 lat temu

Lecz prezydent Duda 3 ustawy nie zawetowal, wiec pelnego zwyciestwa nie ma, panie Tanski.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Dlaczego policja nie rozgoni tej [wymoderowano] z pd sądu!

Andrzej
Andrzej
6 lat temu

Nie jestem przeciwko reformie sądów bo jest ona potrzebna ale nie w taki sposób, że łamie się konstytucję. To jest podstawa i fundament, że sądy muszą być niezależne od władzy. Nie chodzi o to,że rządzi PIS tylko chodzi o zasadę – nawet gdyby rządził Święty Jan Paweł II to nie może być tak, że od jednej osoby zależy władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Nadmiar władzy deprawuje i zawsze będzie pokusa naginać prawo pod siebie. Dlatego potrzebny jest bezpiecznik w formie niezależnych sądów oraz niezależny Trybunał Konstytucyjny (choć już nie istenieje bo PIS go zniszczył). Ogólnie ta pseudo reforma cofa nas do średniowiecza, do czasów gdy rządził król – choć pewnie [wymoderowano] by chcieli by Jarek był ich królem, siedział na tronie i głaskał kota a wszystkich z opozycji wrzucał do lochu i stosowała kare śmierci/chłosty. Po prostu to jest jakaś rzenada – pisowskie myślenie jest poprostu smieszne i zrujnuje ten kraj do reszty.Tak samo było na Białorusi – Łukaszenko przejął najpierw media a potem sądy i co się stało – ma pełnie władzy i rządzi już 24 lata, a w kraju jest bieda aż piszczy. Ta pseudo reforma niczego nie poprawi w pracy sądów – jej głownym celem jest przejęcie władzy w sądach i każdy obywatel prędzej czy później się o tym dowie. Bede płakać ze śmiechu jak jakiś zatwardziały pisiak po pseudo reformie zostanie skazany bo Ziobro miał gorszy dzień – ciekawe czy ten pisiak bedzie szczesliwy:). Dlatego żal mi pisiaków i żal mi tego kraju, który 20 pare lat temu zwyciężył komunizm a teraz do tego się wraca. Mam nadzieję, że młodzi ludzie sie obudzą bo to chodzi o ich życie i przyszłość w tym kraju. Stare babcie i dziadki długo nie pożyją a młodzi będą musieli tu się meczyć z Pisowską dyktaturą. A jak niezłomny prezydent wszystkich Polaków Adrian[wymoderowano] podpiszę te trzy ustawy to obawiam się, że ludzie z dwojoną siłą wyjdą na ulicę i wywiozą tych pisiaków z sejmu na taczkach. Niech ta władza wie, że Polska to nie jest ich własność – mają w tej chwili poparcia 32% – a 32% to nie jest 100 %. Więc ludzie walczcie o kraj
Gratuluję odwagi protestującym w Mławie – mam nadzieję, że będzie wasz więcej na kolejnych protestach.

veto
veto
6 lat temu

Cyrk na mławskim lewicowym podwóreczku, [wymoderwano] robią z siebie. Nie wiem kto pisał tę śmieszną kartkę ale niech wraca do szkoły – VETO pisze się przez V.

piki
piki
Odpowiedź do  veto
6 lat temu

Weto (także veto, z łac. veto – nie pozwalam) https://pl.wikipedia.org/wiki/Weto

Astro
Astro
6 lat temu

Astroturfing po Mławsku.

Astroturfing
Astroturfing
6 lat temu

Astroturfing po Mławsku.

Mlawianin
Mlawianin
6 lat temu

Brawo Panie Krzysztofie, oby wiecej takich ludzi jak pan, a ten jak bylby duzo lepszy.

Mlawianin
Mlawianin
Odpowiedź do  Mlawianin
6 lat temu

*kraj

Mlawianin
Mlawianin
6 lat temu

Brawo Panie Tanski, ktos ma odwage przeciwstawic sie dyktaturze PISowskiej , oby wiecej takich ludzi jak pan Krzysztof.

Kurka
Kurka
6 lat temu

Dzisiejsza Prawica (PiS) jest bardziej lewicowa niż Lewica (SLD). Platformę i Nowoczesną społeczeństwo juz poznało ze wszystkich możliwych stron i ma na polityków tych partii odruch wymiotny. Jedyna nadzieja dla Polski jest w ludziach ludzie którzy nie deklarują przynależności do żadnej ze stron ale po prostu dbają o swój kraj. Według moich spostrzerzeń najwięcej osób o racjonalnym podejściu do rzeczywistości, przynależy lub sumpatyzuje z ruchem Kukiza

Hehe
Hehe
6 lat temu

Zapalili znicze na grobie III RP.
Czy ktos tutaj przyszedl Kodowac?

opek
opek
6 lat temu

Teraz widzicie jaka żenada. Nasza Mława mówi o 20 osobach jak było 16 to wynika z ich zdjęć (a do tego 7 dzieciaków) no chyba że doliczą siebie i dziennikarzy konkurencyjnych mediów haha Tański chce zbić kapitał polityczny na obrażaniu Prezydenta nazywając go Adrianem? a zapomniał o tym co skakał w japońskim parlamencie po krzesłach ze swoim szogunem? Pan [wymoderowano] mówi ze 50 lat pracuje w sprawiedliwości czyli za czasów jeszcze komuny… Ile świeczek Pan zapalił górnikom i robotnikom którzy zostali zastrzeleni przez komunistycznych cyngli? Czy strajkował Pan pod Sądem Mławskim jak Jaruzelski prawdziwy dyktator wprowadził stan wojenny? Czy nie był Pan przypadkiem w wyborach kandydatem SLD? Jak powiedział w konkurencyjnych mediach Przybyszewski postkomuna upada… i kwiczy!

obiektywna
obiektywna
Odpowiedź do  opek
6 lat temu

Najwyraźniej nie było cię tam do końca. Gdybyś był to byś widział, że co jakiś czas podchodziły kolejne osoby, postały chwilę i odchodziły, więc jakby zliczyć wszystkich razem to było nawet ponad 20 osób. NM napisała też „około 20 osób”. Czytaj ze zrozumieniem 😉

Do obiektywnej
Do obiektywnej
Odpowiedź do  obiektywna
6 lat temu

Stały i odchodziły, bo były zdziwione co to za zbiegowisko. Smiesznie piszesz ;-P

opek
opek
Odpowiedź do  obiektywna
6 lat temu

Niech ten prawnik i działacz polityczny odpowie ile zapalili swieczek za zamordowanych w czasach komunizmu? Ilu wybronił wieźniów politycznych? Czy strajkował pod Sądem za Jaruzelskiego kiedy wprowadził w Polsce Stan Wojenny! Podchodzili? to czemu zdjęć nie robiliscie wszystkim? Ewidentnie widać ze nawet wstydzą się być na jednym wspólnym zdjęciu. Wciąganie dzieci do polityki to skandal!

K.A.
K.A.
Odpowiedź do  opek
6 lat temu

Opek masz wyjątkowy dar liczenia 😉 . Cieszę się że Nasza Mława jako jedyny portal lokalny pisze obiektywnie o wszystkim co dzieje się zarówno z prawej i lewej strony mławskiej sceny politycznej. Pozdrawiam – trzymajcie rak dalej 🙂

opek
opek
Odpowiedź do  K.A.
6 lat temu

Taki obiektywny że daje się wypowiedzi jednego i piętnuje a nie daje wypowiedzi drugiego. Pokazał to ten nieobiektywny portal jak manipulujecie informacją. trzymajcie tak dalej to będziecie okrzyknięci lewicową tubą w Mławie. Pan Tański mówi ze manifestacje są pokojowe a Prezydenta nazywa Adriankiem i mówi że nie był mężczyzną. Jezyk agresji ewidentny.

obiektywna
obiektywna
Odpowiedź do  opek
6 lat temu

Opek czego Ty właściwie chcesz? Najpierw Ty i osoby myślące w podobny do Ciebie sposób wyrażały swoje niezadowolenie z powodu tego, że w Mławie są ludzie, którzy mają odmienne zdanie (do czego mają prawo tak jak i Ty). A jak prezydent zawetował ustawy to chyba wam trochę głupio teraz… bo głowa państwa też uznała, że nie były dobre i to głowa związana z PiS i jego sympatykami. Nie umiecie się odnaleźć chyba w tej zaskakującej dla was rzeczywistości i to dlatego teraz piszesz, że prezydent został nazwany adriankiem i to teraz jest problem? Naprawdę myślisz że prezydent RP Andrzej Duda przejmie się tym, że jakiś tam pan Tański z Mławy nazywa go adriankiem? To polityk wielkiej klasy i pan Tański może się od niego uczyć. Zastanów się nad tym tak na spokojnie. I jeszcze jedna rzecz, jak chcecie pisać coś o tych, którzy stali pod sądem a macie inne zdanie na temat tego pomysłu to róbcie to kulturalnie i rzeczowo. Wszystkim będzie milej. I tym z lewa i tym z prawa.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  K.A.
6 lat temu

Ten portal jest obiektywny? – heh, nie bądź śmieszny K.A.
Co było już nie wróci, ten portal zaprzedał się ratuszowi.
Pewnie ten komentarz jak każdy inny, nie na rączkę, nie ukaże się – no cóż taki to jego obiektywizm 😀

AS
AS
Odpowiedź do  Anonimowo
6 lat temu

Twoja twierdzenie to zwykła ludzka złośliwość. Ja mam odmienne zdanie.

Do K.A.
Do K.A.
Odpowiedź do  K.A.
6 lat temu

Nie czytam innych konkurencyjnych portali mławskich ponieważ prezentowany tam przekaz jest często przepełniony jadem i złą energią. Nie lubię się niepotrzebnie nakręcać. Złości i goryczy i uwag do innych ludzi też nie potrzebuję wylewać na forach publicznych. Uważny czytelnik zauważy że Nasza Mława pisze naprawdę obiektywnie … masz rację K.A. .. coś w tym jest. Podoba mi się sposób w jaki dziennikarze portalu Nasza Mława relacjonują wydarzenia i podchodzą do czytelnika. Czytam każdego dnia rano zanim przejdę do portali ogólnopolskich. Naprawdę wysoki poziom dziennikarstwa. Pozdrawiam sympatyczne panie z portalu 🙂

Andrzej
Andrzej
Odpowiedź do  opek
6 lat temu

Opek chyba mylisz pojęcia. Ludzie protestują bo nie chcą by sądy były pod władzą rządzu – już tak było wczasie komuny i dlatego ludzie nie chcą by było jak za komuny. Nikt nie jest przeciwko by ścigać zbrodnialców, którzy tyle zrobili niedobrego. Zresztą m.in. dlatego prezydent zavetował te 2 ustawy – po to by sądy były niezależne od polityków

Troglo
Troglo
6 lat temu

Jeśli walczysz o demokrację to szanuj demokratyczny wybór Prezydenta Andrzeja Dudy, co to za cyrk?

Piotrek
Piotrek
6 lat temu

pan Tański ma swoje 5 minut, żenada gościu….

xxx
xxx
Odpowiedź do  Piotrek
6 lat temu

Z tego wszystkiego się spocił 😀

Prawda
Prawda
6 lat temu

Taki apolityczny pan Tanski, to co znacza te slowa: Prawica ma bardzo twardy orzech do zgryzienia i bardzo na z tego powodu milo.

Dni Mławy 2024 – to jeszcze przed nami

0
Dni Mławy 2024 - to jeszcze przed nami. Prezentujemy szczegółowy rozkład koncertów i wydarzeń towarzyszących w ramach Dni Mławy - FRIENDLY CITY FESTIVAL 2024.  13...

5 pomysłów na zorganizowanie dzieciom wakacyjnych zajęć w domu [SPONSOROWANE]

1
Wakacje to czas, kiedy dzieci mogą odpocząć od szkolnych obowiązków i spędzać więcej czasu na zabawie. Jednak nie zawsze jest możliwe, aby codziennie organizować...

Maja w kadrze okręgu. Szósta lokata w Uniejowie

0
Piłkarka Mławianki Mława Maja Pacholec występuje na co dzień w rozgrywkach ligowych wraz z chłopcami. W towarzystwie swoich kolegów z rocznika 2011 robi z...

Policja szkoli Terytorialsów broniących granicy

2
Policjanci przeszkolili Terytorialsów zaangażowanych w ochronę granicy państwowej. Szkolenia przeprowadzone zostały przez instruktorów z Oddziału Prewencji Policji w Płocku w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony...
 • Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Zderzenie hulajnogi i busa

0
Zderzenie hulajnogi i busa. Kolizją i mandatem 3600 złotych zakończyła się przejażdżka hulajnogą  46-latka kierującego pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w niedalekim Ciechanowie....

Rower rządzi! [SPONSOROWANE]

0
Spełnia zarówno funkcje robocze, jak i rekreacyjne – niezależnie od miejsca zamieszkania i wieku użytkownika. Jeździmy jednośladem do szkoły, na uczelnię i do pracy....

Pościg za nietrzeźwym kierowcą audi, który przewoził dziecko

0
Nietrzeźwy kierujący audi przewoził 5-letnie dziecko, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po pościgu został zatrzymany.  Pościg za nietrzeźwym kierowcą audi, który przewoził dziecko Patrol ruchu...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Oblicza Mławy w piątek

0
Stowarzyszenia Mława — miasto zabytkowe zaprasza na wystawę plenerową pt.: "Oblicza Mławy — zwierciadło czasu". Wydarzenie zaplanowano w piątek, 12 lipca, od godziny 18.30. Lokalizacja? Ulica...

Zmiana komendanta w Ciechanowie

1
Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie. Uroczystość z okazji zdania przez inspektora Zbigniewa Andresa obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie odbyła...

Alert dla Mławy. Burze z piorunami, ulewny deszcz

1
RCB wydało pomarańczowy alert dla Mławy i okolic. Dziś w ciągu dnia i w nocy prognozuje się gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz...

Przysięga ponad 115 nowych żołnierzy

0
W koszarach 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyły się obchody święta formacji wojskowej połączone z przysięgą ponad 115 nowych żołnierzy. W wydarzeniu uczestniczył dowódca...
- REKLAMA -
31
0
Przejdź do komentarzyx