niedziela, 25 września 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plNa sygnaleCZARNY PUNKT nad ZALEWEM
- REKLAMA -
 • Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Cena: 175 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Cena: 412 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 228 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Cena: 500 000 zł  / Miejscowość: Sinogóra  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wolnostojący lokal użytkowy
  Wolnostojący lokal użytkowy
  Cena: 99 000 zł  / Miejscowość: Krępa  / Kategoria: Nieruchomości

CZARNY PUNKT nad ZALEWEM

-

Także podczas wakacyjnego wypoczynku należy dbać o bezpieczeństwo. Policjanci przypominają o występujących na terenie pow. mławskiego, tzw. Czarnych punktach wodnych.

- R E K L A M A -

 

Nowe czytelne tablice czarno-żółte z minimalistyczną grafiką pojawiły się: Lewiczyn (akwen wodny „Zalew Ruda”) i Mława, ul. Krajewo (wyrobisko pokopalniane). Samorząd Województwa Mazowieckiego wraz z Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu postanowił zaznaczyć te niebezpieczne miejsca specjalnymi tablicami ostrzegawczymi.


Oznakowane czarnym punktem miejsca oznaczają absolutny zakaz kąpieli.
Władze Mazowsza oraz mazowiecka policja od 2009 r. wspólnie prowadzą akcję oznaczania niebezpiecznych akwenów tzw. czarnymi punktami. W ten sposób chcą uzmysłowić mieszkańcom regionu, że kąpiel w niestrzeżonym miejscu może okazać się tragiczna w skutkach.

Najczęściej wypadki zdarzają się w miejscach niestrzeżonych lub na dzikich plażach. Ze statystyk wynika, że częściej dochodzi do utonięć nad rzekami, jeziorami, czy nawet stawami, niż nad morzem. Bieżąca analiza tego zjawiska wskazuje na to, że od początku wakacji, tj. od 27 czerwca do 26 lipca br. na terenie kraju utonęło 87 osób (województwo mazowieckie 1 utonięcie). Obserwując wodę z brzegu, nie możemy mieć pewności, co kryje się w głębi – czy w tym miejscu jest silny nurt, gdzie jest dno, czy są wiry, itp.

Na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Mławie w ubiegłych latach wyznaczono dwa miejsca uznane za szczególnie niebezpieczne na akwenach wodnych. Oznaczono je tablicami informacyjnymi, tj. „Czarny punkt wodny”. Miejsca te znajdują się na terenie gm. Szydłowo, miejscowość Szydłówek (wyrobisko pokopalniane) oraz na gm. Strzegowo (wyrobisko pożwirowe) w miejscowości Józefowo. W dniu 5 sierpnia 2020 r. funkcjonariusze KPP Mława wspólnie z przedstawicielami Nadleśnictwa Dwukoły ustawili dwie nowe czytelne tablice czarno-żółte, z minimalistyczną grafiką, w miejscowości Lewiczyn (akwen wodny „Zalew Ruda” – w rejonie tamy) oraz Mława, ul. Krajewo (wyrobisko pokopalniane). Oznakowania te mają ostrzec wszystkie osoby, którym przyjdzie do głowy pomysł korzystania z tych miejsc, jako z kąpielisk wodnych, aby pod żadnym pozorem tego nie robiły. Przestrzeganie tych zakazów może uchronić nas lub naszych najbliższych od tragedii.

Mundurowi w okresie wakacyjnym, a zwłaszcza w upalne dni będą kontrolować systematycznie wyznaczone miejsca i pouczać osoby przebywające tam, o zagrożeniach wynikających z korzystania z tego typu zbiorników wodnych.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
StareJare
StareJare
2 lat temu

Czy to prawda: „Mundurowi w okresie wakacyjnym, a zwłaszcza w upalne dni będą kontrolować systematycznie wyznaczone miejsca i pouczać osoby przebywające tam, o zagrożeniach wynikających z korzystania z tego typu zbiorników wodnych”.

POUCZAĆ? Na pewno? Czy nie będzie mandatów za chwilę przyjemnego pływania w cieplutkiej wodzie bez zgiełku – jak to robimy od KILKUDZIESIĘCIU LAT?

Nic już nie jest nasze…

Siódme piętra są niebezpieczne dla chcących z nich wyskoczyć przez okno – a jednak nadal buduje się się siódme piętra:-(
W zbyt troskliwych objęciach urzędników – udusimy się:-(

Tom
Tom
2 lat temu

Kto tam się wgl kąpię w tym syfie haha

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Niema już w Mławie żadnego kompieliska. A tak niewiele potrzeba, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne miejce wypoczynku i rekreacji. Łatwiej jednak postawić tablicę i umyć ręce od ewentualnej odpowiedzialności.

ANUBIS
ANUBIS
2 lat temu

Na kąpielisku jest nędza jakich mało dla kogoś kto chce sobie normalnie popływać. Na końcu kąpieliska jest 1.7m o ile pamiętam. Jest to tyle co nic dla osoby prawie dwu metrowej. Pełno buców i bab, które idą całą szerokością mola a na plaży co chwila dzieciaki sypią piachem lub jakiś pies podbiega…

Na plaży przy tamie było wszystko na odwrót. Zawsze kiedy byłem była kultura i każdy miał dystans i szacunek do wody… Nie słyszałem o osobach, które tam utonęły więc skąd ten czarny punkt?
Odpowiedź jest prosta…
KASA!!!!
Gdy jest czarny punkt to ktoś jest nielegalnie i można wlepiać mandaty… Ot taki pomysł na więcej $$$

Oprócz 1 przypadku gdy dziewczynie zaczęło schodzić powietrze z materaca i spanikowała nie widziałem żadnej niebezpiecznej sytuacji w tym „dzikim „miejscu… Co do sytuacji powyżej to 3 chłopaków rzuciło się od razu do wody i dociągnęli ją do brzegu.

Za to gdy na kąpielisku dziecko wypłynęło na środek to 3 „ratowników” kłóciło się co mają robić bo:
a) jeden jest głodny ale musi siedzieć na ambonie
b) jeden już je i chce dokończyć a tamten ma dyżur
c) trzeci zajmuje się tylko wypożyczaniem sprzętu a oni są młodsi…

Takie mamy bezpieczeństwo i warunki na jedynym kąpielisku blisko naszego miasta.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Jeździliśmy na dziką plażę od małego i nigdy się nic nie działo? Kąpielisko zdewastowane. Nic nie robi się dla ludzi tylko zakazy. A takie fajnie miejsce i takie możliwości. Szkoda, że nie ma chętnych, aby to wykorzystać.

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Zamiast stworzyć ludziom miejsca do reakreacji to zakazów nastawiali i „spokój”. Ludzie dalej będą się topić,ale ręce umyte.

Darek
Darek
2 lat temu

Żeby nawet i więcej takich tablic ustawili, więcej było apeli, zakazów, nakazów to i tak to ludzi nie nauczy rozumu!. Bo dla jednych jedna by wystarczyła i kąpali by się gdzie jest bezpiecznie a dla innych?!.. Jeszcze wakacje nie skończyły się i tragedia nie jedna będzie!.. Szkoda trąbić na około i szarpać sobie nerwy!.. Chcą się topić, to niech się topią!.. Wcale mi nie jest żal!.. Tak samo apele, mandaty za jazdę po alkoholu, do tego teraz dochodzą narkotyki, dopalacze itd.. Szkoda tylko tych, którzy giną przypadkowo, dzieci a reszta tych „kierowców” ma jeszcze dużo drzew przy drogach!.. Powodzenia!..

Piotr
Piotr
2 lat temu

wow .ale akcja zawalić wszędzie tabliczki i problem z głowy nikt już się nie utopii . Dzieciństwo spędziliśmy właśnie na tych akwenach zalew dzika plaża,krajewo,cegła . Ale to były inne czasy, bez alko , jeździło się grupami i każdy każdego pilnował .

Piotr
Piotr
Odpowiedź do  Piotr
2 lat temu

Tak teraz myślę że może chodzi o to aby zachować te nasze lokalne perełki przed dewastacją. Nie wiem. A może te wody są tak zanieczyszczone o stąd te znaki !

Marcin
Marcin
2 lat temu

To nie lepiej nawieźć piachu i to w [WYMODEROWANO] zakopać? Na co komu ten zalew? Jedziesz nad zalewem, odpocząć ale [WYMODEROWANO] nie umyjesz bo czarny punkt. Oj będzie Ukraina oj będzie.

wypadek bmw

Przeleciał przez rondo i wbił się w ogrodzenie [ZDJĘCIA]

1
23-latek za kierownicą BMW przeleciał przez rondo na Warszawskiej w Mławie i wbił się w ogrodzenie posesji. Przeleciał przez rondo i wbił się w ogrodzenie Czytelnicy...
wypłata z bankomatu

Wabią swoje ofiary na wnuczka, na policjanta, na bankowca, na węgiel

0
Wielu uważa, że ich to nie spotka. Niestety zdarza się inaczej. Warto zachować  czujność, ażeby nie dać się nabrać. Oszuści są nadal aktywni. Wabią...
plakat

Ostatnie dni na darmowe badania nerek w powiecie mławskim

0
Przed nami ostatnie dni na darmowe badania nerek w powiecie mławskim, żuromińskim i nidzickim. Akcja dobiegnie końca 30 września 2022. Ogromnie dziękuję za Państwa...
grzyb w lesie

Podczas grzybobrania tracą orientację w lesie

0
Rozpoczął się sezon na zbieranie grzybów. Amatorzy leśnych zbiorów wyruszyli do lasów. Grzybobranie jest dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Pamiętajmy...
- REKLAMA -
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Franciszek Pieczka nie żyje

0
Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Franciszek Pieczka, nie żyje. Zmarł 23 września 2022 roku w wieku 94 lat. Franciszek Pieczka nie żyje Powołując się na informację...
Produkował bimber w mieszkaniu

U sąsiadów. Produkował bimber w mieszkaniu

2
Aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz ponad 400 litrów gotowego produktu zabezpieczyli wczoraj policjanci z Wyszkowa. 64-letniemu mieszkańcowi Wyszkowa grozi kara do roku...
siódemka

Sprawca kolizji na ekspresowej siódemce miał 2,5 promila

0
48-letni mieszkaniec gminy Janowiec Kościelny mając 2,5 promila alkoholu w organizmie doprowadził do kolizji na drodze ekspresowej S7. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu...
- REKLAMA -

W Mławie trwa Victor Young Jazz Festival

2
W Mławie trwa Victor Young Jazz Festival. Impreza w szkole muzycznej w Mławie dziś rozpoczęła się o godzinie 17.30, pierwszy koncert przy pełnej sali zagrano...
pożar

Strażacy interweniowali w Uniszkach [ZDJĘCIA]

0
Strażacy interweniowali dziś około godziny 14:00 w Uniszkach Gumowskich w powiecie mławskim (gmina Wieczfnia Kościelna). Doszło tam do pożaru przydrożnego drzewa. Strażacy szybko opanowali potencjalnie...
Profesor Rafał Wiśniewski i burmistrz Sławomir Kowalewski współpracują na rzecz kultury wyższej

Mława ma duży potencjał

2
Rozmowa z prof. Rafałem Wiśniewskim, dyrektorem Narodowego Centrum Kultury, które po raz kolejny jest współorganizatorem Victor Young Jazz Festival Mława. Mława ma duży potencjał Od początku...
Krzysztof Kosiński, prezydent miasta Ciechanowa

W Ciechanowie budują wiadukt nad torami. Wielu wątpiło

1
W Ciechanowie rozpoczynają budowę wiaduktu pieszo-rowerowego nad torami. Koszt to blisko 5,7 mln zł. Wielu wątpiło, że się uda. W Mławie na przeprawę przez...
- REKLAMA -
10
0
Przejdź do komentarzyx
()
x