Stoczniowcy i hipisi przeszli wczoraj ulicami Mławy [WIDEO]

3
13

Reprezentacje wszystkich mławskich szkół przemaszerowały z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do centrum miasta w korowodzie „Ku Niepodległej”. Każda z nich przedstawiała inny okres z historii naszego państwa, grupę lub wydarzenie. Wszyscy byli witani niedowierzaniem i entuzjazmem.

- REKLAMA -

Byli olimpijczycy, stoczniowcy, powstańcy, pensjonariuszki i wiele, wiele innych postaci. Zespół Placówek Oświatowych nr 1 inspirował się „Złotymi latami 60.”, a ZPO nr 2 pokazał, jak wyglądała „Społeczność odrodzonego polskiego kolejnictwa”. ZPO nr 3 szedł z hasłami Solidarności na ustach, Szkoła Podstawowa nr 2 czerpała pomysły na stroje z lat 70., a SP nr 3 – z lat 30.

Przedstawiciele „Szóstki” zaprezentowali się jako olimpijczycy, natomiast Akademickie Centrum Kształcenia przedstawiło najważniejsze osoby w minionym stuleciu. W postaci z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego wcielili się uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej „Wyspianum”, natomiast także z innych jego utworów – młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego.

Szkoły katolickie przemaszerowały ulicami jako członkowie Szarych Szeregów. Zespół Szkół nr 1 inspirował się powstańcami warszawskimi z 1944 r., a ZS nr 3 – okresem XX-lecia międzywojennego. ZS nr 2 przygotował prezentacje pod hasłem „Pensja Antoniny Mrozowskiej w Mławie, z kolei ZS nr 4 – „W hołdzie walczącej Mławie 1939 – 1945”.

Korowód przemaszerował pod dom kultury, gdzie wręczane były nagrody zwycięzcom konkurów rocznicowych. Przypomnijmy, że ostatnia taka inicjatywa miała miejsce w 2004 r., a wcześniej – w 1979 r.

 

- REKLAMA -

3 KOMENTARZE

 1. Co to jest!!!!!
  Wehrmacht na pierwszym zdjęciu w korowodzie Niepodległej
  Kto to organizował?
  Czy nauczycielom [wymoderowano]!!!!!!

  • Cały korowód obrazował ostatnie sto lat historii Polski, a tę historię tworzą nie tylko piękne wspomnienia literackie, sportowe czy naukowe i przede wszystkim odzyskanie niepodległości przez nasz kraj ale również nie można zapomnieć o czasach wojnen i kto był za to odpowiedzialny. Dlatego Panie obiektywny bądź obiektywny w swojej ocenie i poszerz horyzonty myślowe.

   • Droga pani całkowicie się z panią nie zgadzam. Wermaht był a dlaczego nie było armii radzieckiej czy też francuskiej, brytyjskiej? To że pojawił się tam ktoś w umundurowaniu wermahtu jest oznaką całkowitej niekompetencji nauczycieli czy innych osób które czuwały nad tym człowiekiem. Nigdzie w spisie szkół nie znalazłem grupy odtwarzającej naszych przeciwników, jedynie jedna szkoła odtwarzała walki wrześniowe i tam pojawił się oddział w umundurowaniu 20 DP.

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię