Stoczniowcy i hipisi przeszli wczoraj ulicami Mławy [WIDEO]

3
39
- REKLAMA -

Reprezentacje wszystkich mławskich szkół przemaszerowały z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do centrum miasta w korowodzie „Ku Niepodległej”. Każda z nich przedstawiała inny okres z historii naszego państwa, grupę lub wydarzenie. Wszyscy byli witani niedowierzaniem i entuzjazmem.

- REKLAMA -

Byli olimpijczycy, stoczniowcy, powstańcy, pensjonariuszki i wiele, wiele innych postaci. Zespół Placówek Oświatowych nr 1 inspirował się „Złotymi latami 60.”, a ZPO nr 2 pokazał, jak wyglądała „Społeczność odrodzonego polskiego kolejnictwa”. ZPO nr 3 szedł z hasłami Solidarności na ustach, Szkoła Podstawowa nr 2 czerpała pomysły na stroje z lat 70., a SP nr 3 – z lat 30.

Przedstawiciele „Szóstki” zaprezentowali się jako olimpijczycy, natomiast Akademickie Centrum Kształcenia przedstawiło najważniejsze osoby w minionym stuleciu. W postaci z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego wcielili się uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej „Wyspianum”, natomiast także z innych jego utworów – młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego.

Szkoły katolickie przemaszerowały ulicami jako członkowie Szarych Szeregów. Zespół Szkół nr 1 inspirował się powstańcami warszawskimi z 1944 r., a ZS nr 3 – okresem XX-lecia międzywojennego. ZS nr 2 przygotował prezentacje pod hasłem „Pensja Antoniny Mrozowskiej w Mławie, z kolei ZS nr 4 – „W hołdzie walczącej Mławie 1939 – 1945”.

Korowód przemaszerował pod dom kultury, gdzie wręczane były nagrody zwycięzcom konkurów rocznicowych. Przypomnijmy, że ostatnia taka inicjatywa miała miejsce w 2004 r., a wcześniej – w 1979 r.

 

3 KOMENTARZE

 1. Co to jest!!!!!
  Wehrmacht na pierwszym zdjęciu w korowodzie Niepodległej
  Kto to organizował?
  Czy nauczycielom [wymoderowano]!!!!!!

  • Cały korowód obrazował ostatnie sto lat historii Polski, a tę historię tworzą nie tylko piękne wspomnienia literackie, sportowe czy naukowe i przede wszystkim odzyskanie niepodległości przez nasz kraj ale również nie można zapomnieć o czasach wojnen i kto był za to odpowiedzialny. Dlatego Panie obiektywny bądź obiektywny w swojej ocenie i poszerz horyzonty myślowe.

   • Droga pani całkowicie się z panią nie zgadzam. Wermaht był a dlaczego nie było armii radzieckiej czy też francuskiej, brytyjskiej? To że pojawił się tam ktoś w umundurowaniu wermahtu jest oznaką całkowitej niekompetencji nauczycieli czy innych osób które czuwały nad tym człowiekiem. Nigdzie w spisie szkół nie znalazłem grupy odtwarzającej naszych przeciwników, jedynie jedna szkoła odtwarzała walki wrześniowe i tam pojawił się oddział w umundurowaniu 20 DP.

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Powiadomienia są wysyłane na podany adres email.
Adres email nie jest widoczny dla innych użytkowników.
Nie wysyłamy niechcianych wiadomości.
Jednym kliknięciem możesz zrezygnować z subskrybcji