Ma być szybko i sprawnie – starostwo przebuduje wydział komunikacji

8
952
Barbara Gutowska, wicestarosta powiatu mławskiego

Prace ruszą jeszcze w tym roku i zakończą się w przyszłym, będą prowadzone etapami. Starostwo sfinansuje je z własnych środków. Powstanie m.in. nowoczesna sala operacyjna, wprowadzony zostanie też system kolejkowy – on też ma usprawnić funkcjonowanie wydziału.

Starostwo jest na etapie zabezpieczania pieniędzy na tę inwestycję. Będą one pochodzić z tzw. przesunięć w budżecie. Przebudowa zostanie wykonana ze środków, które początkowo były zarezerwowane na inne inwestycje, ale już wiadomo, że na razie nie będą one realizowane. Część pieniędzy urząd (po tym jak otrzymał mniejszą subwencję oświatową) był bowiem zmuszony przeznaczyć na funkcjonowanie szkół.

– Chcemy dokonać takich przesunięć i tak poukładać budżet, żeby móc rozpocząć budowę w tym roku. Zaznaczam, że już jesteśmy do niej przygotowani – mamy dokumentację i pozwolenie na budowę. Pozostała więc tylko kwestia wyłonienia wykonawcy. Szacujemy że cała inwestycja będzie kosztowała ponad 2 mln zł ,ale ostateczna kwota za jaką zostanie wykonana, będzie znana dopiero po przetargu – powiedziała nam Barbara Gutowska, wicestarosta powiatu.

Co się zmieni?

Przypomnijmy. Starostwo chce wybudować łączniki pomiędzy trzema budynkami (Centrum Aktywizacji Zawodowej, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną i wydziałem komunikacji). Dzięki temu powstanie tam trzykondygnacyjny budynek. Na jego parterze (pomiędzy obecną siedzibą wydziału, a poradnią) powstanie sala obsługi interesantów wydziału komunikacji, urzędnicy będą pracować piętrze. Do dyspozycji klientów wydziału oddane zostaną m.in. punkty udzielania informacji, przyjmowania dokumentów i osobno ich wydawania. System kolejkowy pomoże natomiast regulować kolejność wchodzenia interesantów do poszczególnych punktów.


PRZEZamil
ŹRÓDŁOred.
PODZIEL SIĘ

8 KOMENTARZE

 1. Brawo!!! Chociaż moim zdaniem najpierw powinni być nowi urzędnicy którzy do interesanta pochodzą w sposób LUDZKI.. Nie widzialam jeszcze człowieka żeby wszedł do pokoju numer 7 i był zadowolony !! zawsze coś jest nie tak i latasz jak głupi Parking przed urzędem płatny totalna bzdura czasami siedzisz tam 2 godziny….. MOŻE SIĘ ZMINI ALE JAKOŚ W TO NIE WIERZE

 2. Brawo w końcu.
  Mam nadzieje że ucichnie łoskot zamykania (zatrzaskiwania) drzwi podczas migracji urzędników z gabinetu do gabinetu.
  W tym urzędzie należy zlikwidować drzwi.
  A przede wszystkim zmienić dyrektora na osobę kompetentną.

 3. Po co wzmianka o mniejszej subwencji oświatowej wstyd nasza mława, że wciągaja was w te ich głupie teorie. Ludzie oni bez subwencji oświatowej nie mają połowy budżetu, mniejsza zdolność kredytowa! Szkoła to jest dobro wspólne, w miejscowościach gdzie są szkoły kwitnie kultura, miejscowość żyje, a oni [wymoderowano] z starostwa (po co potrzebni dać 20 urzędników do gminy i to ogarna co ta [wymoderowano], żyjąca za moje wasze podatki, bo przecież działalności zarobkowej nie prowadzą ) ludzie pomyślcie po co oni są potrzebni na co komu starostwo z budżetem milionowy na wynagrodzenia !!! [wymoderowano]

 4. System kolejkowy to dobra sprawa. Miejmy nadzieję, że skończy się “załatwianie” spraw dla znajomków bez kolejki przez Pana [wymoderowano]. Czasem mam wrażenie, że on nie ma nic innego do roboty tylko obsługiwanie kolegów.

 5. To jeszcze niech pracowników na dobre szkolenie wyślą to może będą się opierać na tych samych przepisach prawnych a nie tak jak teraz, każdy pracownik co innego interesantom mówi.

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię