sobota, 25 listopada 2023
naszamlawa.plWiadomościBurmistrz stracił cierpliwość
- REKLAMA -
 • 2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  Cena: 310 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Cena: 554 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Cena: 518 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Cena: 350 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 318 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Funkcjonalne mieszkanie typu M-3 na parterze
  Funkcjonalne mieszkanie typu M-3 na parterze
  Cena: 199 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:

Burmistrz stracił cierpliwość

-

Burmistrz domaga się od samorządu województwa realizacji zgodnie z zawartym porozumieniem zachodniej obwodnicy jeszcze w tym roku. W odpowiedzi słyszy o prowadzeniu dalszych prac projektowych i realizacji budowy drogi w 2023 roku. Poinformował mławskich radnych, że rozważa zbieranie wśród mieszkańców podpisów pod petycją skierowaną do samorządu województwa.

- R E K L A M A -

 

Sprawę zachodniej obwodnicy Mławy poruszył podczas ostatniej sesji rady miasta 26 stycznia burmistrz Sławomir Kowalewski wraz z naczelnikami wydziałów. Padła kolejna data realizacji tego zadania.

Gospodarz miasta zaprezentował przed kamerami – podczas zdalnych obrad rady miasta – niemal dwie dekady przepychanek między urzędami zawarte w stosie 8 segregatorów pełnych papierów dotyczących tej planowanej budowy. Jego naczelnicy Marek Polak i Piotr Tomaszewski oraz skarbnik Justyna Aptewicz szczegółowo wyjaśniali wieloletnie zawirowania wokół tej inwestycji.

20210126 burmistrz obwodnica zachodnia 1

Pierwszy termin wybudowania drogi, planowanej od 20 lat, był w roku 2014, później zmiano go na 2021 rok. Oczywiście widząc brak prac, nie ma mowy, by w tym roku powstała niemal 10-kilometrowa droga.

Mława od 4 lat w budżecie ma 150 tys. zł zagwarantowane na zapłatę za wykonanie uzgodnień do decyzji środowiskowej, co uzgodniono z samorządem województwa i Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Wszystko na to wskazuje, że i w tym roku ich nie wyda na zaplanowany cel.

Według słów burmistrza Mławy samorząd województwa ingeruje w plany rozwoju Mławy. Jak?

Miasto miało plany budowy kolektorów sanitarnych na ul. Szreńskiej, Żuromińskiej i Osiedlu Muzycznym. Niestety powstaną tylko do miejsca, gdzie przechodzi planowana obwodnica. Burmistrz Kowalewski twierdzi, że został postawiony przez MZDW przed wyborem albo obwodnica, albo kolektory sanitarne. Mało tego na wiele uwag dotyczących tej drogi skierowanych przez urząd miasta do MZDW uwzględniono tylko pojedyncze.

W efekcie tereny obecnie inwestycyjne z dostępem do drogi wojewódzkiej 544 stracą ten dostęp i będzie trzeba jechać kilkaset metrów drogami serwisowymi lub/i gruntowymi, by się do niej włączyć, tym samym stracą status inwestycyjnych.

Ponadto ul. Gdyńska stanie się drogą ślepą i zniknie dzisiejsze połączenie z drogą 544 w okolicach wiaduktu. Droga wojewódzka 544, mimo że w projektach biegnie przez miasto, odwodnienie będzie mieć jak w terenie śródpolnym w postaci rowów, a nie kolektorów na wody opadowe. Trasa będzie jedno jezdniowa i pozbawiona ścieżki rowerowej. Pierwotnie oświetlenie zaplanowano tylko na skrzyżowaniach, miasto chce, by była oświetlona w całości. To tylko niektóre ze spornych punktów.

Ostatnio w grudniu 2020 r. do ratusza dotarło pismo, by miasto zagwarantowało, ze swoich środków 1,5 mln zł na oświetlenie drogi. Burmistrz, obawiając się, że to ma być pretekst, by jej nie realizować, zgodził się na to wymaganie. Tak więc sprawa oświetlenia jest jeszcze otwarta.

W listopadzie 2019 roku inwestor wystąpił do burmistrza o wydanie decyzji środowiskowej. Gdy procedury konsultacji ruszyły to 14 stycznia 2020 r. inwestor wystąpił z wnioskiem o rozszerzenie wniosku, w taki sposób, że  procedura zaczęła się ponownie.

22 czerwca 2020 r. burmistrz wydał decyzję z rygorem natychmiastowej wykonalności, czyli ok. 2 miesiące później niż by to się stało gdyby nie było pisma od inwestora z 14 stycznia.

Niestety w 20-letniej historii tego projektu te 2-miesięczne przesunięcie terminu wydania decyzji posłużyło warszawskim urzędnikom do stwierdzenia w piśmie do firm koreańskich, że opóźnienia są winą burmistrza Kowalewskiego.

To wyraźnie zdenerwowało włodarza miasta, bo już podczas obrad na sesji na jego wniosek dołożono do porządku obrad punkt o zachodniej obwodnicy Mławy. Sam w kilku bardzo emocjonalnych wystąpieniach domagał się od zarządu województwa skutecznego działania i terminowego wywiązania się z umowy wybudowania w tym roku przedmiotowej drogi. Oskarżał też, że zarówno on jak i Mława z jej mieszkańcami jest traktowana w Warszawie gorzej niż inne samorządy.

Radni mają do przyszłej sesji rady miasta, zaplanowanej na marzec, rozważyć, w jaki sposób wesprzeć działania burmistrza (ok. pół roku temu uchwalono w tej sprawie specjalną petycję, ale jak widać, nie odniosła ona skutku i niewiele pomogła burmistrzowi).

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
dziadek
dziadek
2 lat temu

ja to moge podpisac ale petycje o koncu kariery burmiestrza w tym miescie …i nic wiecej, ciagle pod gore nam robią………

karol
karol
2 lat temu

Wybraliśmy p.Kowalewskiego i dobrze ,szacun za to co robi ,podobnie jak PIS w tych trudnych czasach,zakompleksieni nie dowartościowani byli i będą ,to są te same osoby ,ich problem rozmowa z psychologiem wskazana,w niedzielę można się dowartościować u cwaniaka,pieski sz…. ą,

Henryk
Henryk
2 lat temu

Nie wierzę PESELOWI !!!!

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  Henryk
2 lat temu

A ja nie wierzę burmistrzowi i są ku temu podstawy.

ble
ble
2 lat temu

a kiedy obniżka opłat za śmieci (przynajmniej jak w Ciechanowie)

Marek
Marek
2 lat temu

Rządy PSL w sejmiku nigdy nie zbudują zachodniej obwodnicy Mławy, nie liczyłbym na Wojnarowskiego !

o co kaman
o co kaman
2 lat temu

Najpóźniej w miesiącu lipcu podział Mazowsza (na Warszawę i resztę Mazowsza). Wtedy będą nowe wybory na Mazowszu. Adam Struzik – wiceprezes PSL i Marszałek Województwa przestanie pełnić tą funkcję więc jakiekolwiek z nim uzgodnienia nie formalne „na słowo” nie mają sensu.
Czy przypadkiem Burmistrz nie rozpoczął kampanii wyborczej do samorządu wojewódzkiego?

Adam
Adam
Odpowiedź do  o co kaman
2 lat temu

Cienias z niego. Chyba że nasz Kodżak sięz PiS się dogada.

Marcin
Marcin
2 lat temu

Wpływ na Struzika i całe struktury PSL w powiecie może mieć tylko Władysław Kosiniak -Kamysz !

do Kriss
do Kriss
2 lat temu

o podpisy na straż to zapytać trzeba Kiełbinskiego i Pola !

Wyborca
Wyborca
2 lat temu

Kolejny dowód na bezradność i niegospodarność. Trzeba wywiesić baner na terenach przylegających do peronów stacji Mława Miasto o następującej treści:

Za brak poczekalni dworcowej dla zmarzniętych Mławian odpowiedzialnym jest Burmistrz Kowalewski.

Do oferm z Ratusza
Do oferm z Ratusza
2 lat temu

Po pierwsze odnośnie zbierania podpisów. Przydadzą się podpisy wraz z adresami będzie wiadomo do kogo mają się udać jego ludzie kandydujący w najbliższych wyborach. To zmniejszy koszt i ograniczy czas agitacji, która (nie można wykluczyć), że będzie prowadzona w realiach dalszej pandemii.

Po drugie jeśli naczelnicy są nieskuteczni od kilkunastu lat, to czy nie czas ich wymienić na nowych bardziej efektywnych. Udowodniono, że zasiedzenie nie przyczynia się do poprawy efektywności działań.

Po trzecie Burmistrz nie wie do jakich drzwi zapukać. Przekazywanie petycji z podpisami do marszałka A. Struzika (wiceprezes PSL – zameldowany w Płocku)  to jak podanie brakującej rolki papieru siedzącemu na „tronie”. Istotna kwestia ale szybko zostanie zapomniana. A petycja podzieli los kawałka papieru toaletowego. Należy udać się do tego kto może mieć wpływ na szkodliwe działania na marszałka i może choć trochę na niego mieć jakiś wpływ czyli Wojewoda.

Po czwarte jest jeszcze Sąd Administracyjny.

Po piąte czy znów nie chodzi o „bicie piany” i działania pi-arowo propagandowe.

Bobek
Bobek
2 lat temu

Jak można prosić mieszkańców o podpisy pod swoim pomysłem skoro nie liczy się ze zdaniem mieszkańców? Trochę zajeżdża kaczką w tym swoim panowaniu..

AK
AK
Odpowiedź do  Bobek
2 lat temu

Sprawdzi jakie ma poparcie i na tej podstawie podejmie decyzję czy ubiegać się na kolejną kadencję…

Mir K.O.
Mir K.O.
2 lat temu

A więc macie (do ludzi którzy wybrali tego pana) swojego buńczucznego i źle wychowanego burmistrza. Ten typ z nikim nie potrafi się porozumieć. Ma wybujałe ego i każde zdanie innego niż jego traktuje jako osobistą obrazę. Człowieku zrezygnuj już ze swojej funkcji, oszczędź wstydu Mławie. Twoje kadencje to jeden wielki wstyd.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Mir K.O.
2 lat temu

Bo burmistrz to [WYMODEROWANO]
Najlepiej temu panu wychodzi robienie focha, zabieranie swoich zabawek i opuszczanie piaskownicy. Ten pan nie potrafi negocjować, dyskutować, potrafi tylko robić focha, co pokazał z Kosińskim i teraz ze Struzikiem.

Nie rozumiem jak można było głosować pięciokrotnie na tego pana.
To jest prawdziwy fenomen.

Ile pieniędzy stracił UM na koszty związane z przegranymi sprawami sądowymi, nadmienię, że to były nasze, mieszkańców, pieniądze, a nie pieniądze burmistrza?

Panie burmistrzu, oświadczam, że nie podpiszę żadnej pana petycji.

Józek
Józek
Odpowiedź do  mławianka
2 lat temu

To prawda że „puszcza focha” jak przedszkolak

Mieszkanka
Mieszkanka
Odpowiedź do  Mir K.O.
2 lat temu
Mirek
Mirek
2 lat temu

Panie Burchacki , a Pan co na to ? Tyle lat Pan siedzi w PSLU i co ?

Mir K.O.
Mir K.O.
2 lat temu

My za to już dawno straciliśmy cierpliwość do niego. Ta jego odpowiedź to szczyt i to galopującej bezczelności i hipokryzji.

Ktoś
Ktoś
2 lat temu

Niech zrezygnuje ze stanowiska burmistrza

Kriss
Kriss
Odpowiedź do  Ktoś
2 lat temu

Gdzie mój podpis o likwidację straży miejskiej się pytam.

xawery
xawery
Odpowiedź do  Kriss
2 lat temu

Zamiast likwidacji straży miejskiej , masz wzrost zatrudnienia, a teraz możesz się podpisać pod następną petycją.

Zatrzymany na siódemce kierowca przepiął tablicę rejestracyjną

0
Kierowca scanii, by uniknąć kłopotów przy załadunku towaru, użył tablicy rejestracyjnej z innej naczepy. Kłopotów nie udało mu się uniknąć — takie działanie to...

Mikołajki Miejskie 2023 w Mławie

0
Mławskie dzieci wraz z rodzicami mogą czuć się zaproszone w środę 6 grudnia na Mikołajki Miejskie w Mławie.   W tym roku spotkanie z Mikołajem w...

Ciężarówka w rowie. Trasa S7 – kierunek Gdańsk [FILM] AKTUALIZACJA

0
Ciężarówka w rowie. Trasa S7 - kierunek Gdańsk — alarmuje jeden z czytelników dziś (24 listopada) po godzinie 12. Uważajcie na siebie. Warunki atmosferyczne...

Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO): Wszystko, co musisz...

0
Czy wiesz, że istnieje obowiązek rejestracji w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO)? Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub prowadzisz działalność...
 • Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 318 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:

Dlaczego warto zamontować daszek nad drzwiami?

0
Daszki nad drzwi to nie tylko element dekoracyjny, ale przy tym niezwykle praktyczny. Dodaje stylu całemu budynkowi i chroni go przed warunkami atmosferycznymi. Śnieg,...

Zasady są po to, ażeby je łamać? [ZDJĘCIA]

17
Zasady są po to, ażeby je łamać? - Kto TAK parkuje na Nowej — czytelnicy zbulwersowani sposobem parkowania pojazdów osobowych na świeżo zmodernizowanej drodze...
elektrownia

Pod ziemię ma trafić jedna trzecia kabli energetycznych

1
Trwa wymiana sieci średniego napięcia energii elektrycznej. W ciągu najbliższych siedmiu lat pod ziemię ma trafić niemal jedna trzecia wiszących na słupach kabli energetycznych.   Pod...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Brutalnie zabił trzy psy. Ostatniego wrzucił do paleniska

3
Brutalnie zabił trzy psy. Ostatniego wrzucił do paleniska. Trwają czynności mławskiej policji w sprawie 39-letniego mężczyzny, podejrzanego o zabicie ze szczególnym okrucieństwem trzech psów....

Lodowisko na drogach. Ekstremalna jazda od rana [ZDJĘCIA]

3
Na drogach w Mławie i okolicach od samego rana kolizje i utrudnienia. Ekstremalnie warunki pogodowe i drogowe (gołoledź) utrudniały życie kierowcom i pieszym.  Lodowisko na...

Będą produkować robaki na ogromną skalę

1
Będą produkować robaki na ogromną skalę. W województwie lubuskim budowana jest farma, która od wiosny 2024 ma produkować olbrzymie ilości białka, oleju i nawozy...

Mławianka Mława zaprasza na turniej o Puchar Burmistrza

0
Mławianka Mława zaprasza serdecznie już 9 grudnia na turniej o Puchar Burmistrza Miasta Mława. Już od godziny 14.30 na terenia Mławskiej Hali Sportowej rywalizować...
- REKLAMA -
23
0
Przejdź do komentarzyx