niedziela, 16 czerwca 2024
naszamlawa.plWażneBurmistrz odmówił spisu wyborców Poczcie Polskiej
- REKLAMA -
 • Idealny lokal pod inwestycję!
  Idealny lokal pod inwestycję!
  Cena: 550 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:

Burmistrz odmówił spisu wyborców Poczcie Polskiej

-

Dlaczego Burmistrz Mławy nie udostępnił danych mieszkańców Poczcie Polskiej? Jest oficjalne stanowisko.

- R E K L A M A -

Wczoraj 29 kwietnia na stronie ratusza ukazała się oficjalna informacja dotycząca nieudostępnienia danych osobowych mieszkańców miasta Poczcie Polskiej w związku z organizacją wyborów Prezydenta RP. Oto jego treść:

Ze względu na brak podstaw prawnych burmistrz Sławomir Kowalewski odmówił przekazania spisu wyborców Poczcie Polskiej. Zgodnie z obowiązującym kalendarzem wyborczym do 5 maja można jeszcze składać wnioski o dopisanie do tego rejestru.

Na skrzynkę podawczą Urzędu Miasta Mława w czwartek 23 kwietnia 2020 r. o godzinie 2:10 wpłynął wniosek w sprawie przekazania danych ze spisu wyborców sporządzanego i aktualizowanego przez gminę, jako zadanie zlecone, na podstawie rejestru wyborców. Baza danych osobowych miała zawierać m.in. PSESEL, imiona i nazwisko i dokładny adres każdego mieszkańca Mławy uprawnionego do głosowania.

Nadawca oczekiwał od urzędu przekazania danych w terminie nie dłuższym niż dwa dni robocze, licząc od dnia otrzymania wniosku. Treść maila podpisana była zwyczajowym: „Z wyrazami szacunku – Poczta Polska”. Istniały przypuszczenia, że ktoś podszywa się pod Pocztę Polską i chce wyłudzić dane wrażliwe mieszkańców naszego miasta. Burmistrz nie odpowiedział na to pismo, ponieważ nie spełniało ono wymogów korespondencji urzędowej. We wtorek 28 kwietnia otwarto drugie pismo nadane przez Pocztę Polską, tym razem sygnowane podpisami kwalifikowanymi dwóch członków zarządu spółki.

Tego samego dnia Burmistrz Miasta Mława odpisał do Zarządu Poczty Polskiej S.A. „Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu treści złożonego wniosku, aktualnie obowiązujących przepisów i zapoznaniu się z oświadczeniem Prezesa UODO ws. pozyskiwania danych osobowych wyborców przez operatora pocztowego, nie znajduję podstawy prawnej do przekazania danych w wymaganym we wniosku zakresie” – napisał burmistrz w odpowiedzi.

W piśmie swym zwrócił uwagę na fakt, że zgodnie z obowiązującym na dzień 24 kwietnia 2020 r. stanem prawnym, to samorządy realizują zadania związane z organizacją zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. wyborów Prezydenta RP. Kodeks Wyborczy, ani inna ustawa nie przewidują w tym zakresie udziału w organizacji wyborów Poczty Polskiej. Nie ma również aktu prawnego, który przewidywałby głosowanie w trybie wyłącznie korespondencyjnym. Projekt ustawy z 6 kwietnia 2020 r. o szczególnych zasadach przeprowadzenia wyborów powszechnych na Prezydenta RP w 2020 r. nie stanowi podstawy działania władzy publicznej, ponieważ nie ma zakończonej procedury ustawodawczej.

Do mławskiego ratusza codziennie wpływają pisma i e-maile od mieszkańców Mławy, którzy nie życzą sobie, aby ich dane wrażliwe były udostępniane komukolwiek, np. Poczcie Polskiej. Powołują się przy tym na obowiązujące nas przepisy RODO.

Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Ambik
Ambik
4 lat temu

Będą 2 koperty. Na 1 oddaje się głos a na drugiej oświadczeni kto głosował. Z głosem musi być zaklejona. Wrzucamy do wspólnej koperty i zanisimy do skrzynki. Tam komisja wyborcza liczy głosy. Twój głos idzie do urny a oświadczenie sprawdzane jest czy jesteś na spisie wyborczym

Ddd
Ddd
Odpowiedź do  Ambik
4 lat temu

Tak… dwie koperty.
Jedna zaklejona z oświadczeniem i jedna główna na wszystko razem. Nie zakleisz koperty z głosem – twój głos do k,ibla, zrobisz maleńki błąd w oświadczeniu – twój głos do k,ibla.
Komisje wyborcze??? – jakie komisję??? – przecież zgłosiło się za mało ludzi do owych komisji, a ci co się zgłosili to głównie pis (WYMODEROWANO), które będą (WyMODEROWANO) wybory jak się patrzy.
Za mało głosów na na Dudę, no to się popoprawia oświadczenia wyborców i i poodrzuca „nieprawidłowo” wypełnione karty do głosowania tak żeby (WYMODEROWANO) wygrał. W czym problem u tych (WyMOEROWANO)? – nie ma problemu.
Żeby wybory były uczciwe, tajne, bez działań oszukańczych winni być mężowie zaufania wszystkich kandydatów na prezydenta we wszystkich komisjach. Kto to zapewni??? – komisje nie mają pełnych składów, bo ludzie bali się zgłaszać do tych komisji w obawie o własne zdrowie.
W ogóle to za długi temat na krótki komentarz, tu można pisać i pisać…
Na temat wszystkich błędów, niedociągnięć odnośnie tych wyborów, to można już książkę napisać.

Ambik
Ambik
4 lat temu

To jeśli przyjdzie kurier z UM a nie będzie miał indetyfikatora też nie odbiorę pisma. Kropka. Bo ktoś się może podszywać.

Gośka
Gośka
4 lat temu

Złamanie konstytucji to jest właśnie głosowanie które chce PiS. Nie wiadomo kto głosuje czyj podpis skąd krta itd itd porażka

Ambik
Ambik
4 lat temu

To jest złamanie Konstytucji
62 – Prawa wyborcze. Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej, posłów, senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego, jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Ambik
4 lat temu

Konstytucję to łamie ten rząd, twój rząd, rząd pis.
Burmistrz działa w tym wypadku zgodnie z prawem i nic nie łamie.

Ambik
Ambik
4 lat temu

Widać że Burmistrz jest w spółce z Gdańskiem i Dukiewicz. Prosimy wprowadzić komisarza. Miasto zadłużone. Po 24 gaszą światło. Wstyd a na koniec roku będą premie i 13.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Ambik
4 lat temu

Państwo bardziej zadłużone niż Mława, to cię nie boli?
Po co tu wspominasz Gdańsk i Dudkiewicz? Innych nazwisk nie znasz? – powinieneś dodać jeszcze Tuska 😀
Prezydent prosi o niepobieranie 500+ jeśli komuś wystarcza pieniędzy, a więc nie pobieraj – ratuj budżet Skarbu Państwa, bo nie może nie starczyć pieniędzy dla kościoła, dla TVP i na nagrody dla rządu, a im się przecież należy jak psu buda.

Mławiak
Mławiak
4 lat temu

Panie Burmistrzu – brawo, ja sobie nie życzę , żeby moje dane przekazywać komukolwiek , a juz na pewno nie poczcie, która jak słyszymy ma poważne problemy ze swoją wiarygodnością .

wilczyca
wilczyca
4 lat temu

@erem: Ja akurat dokładnie wiem, gdzie i w jakim celu podaję swoje dane. I pilnuję, żeby mieć zawsze jakiś dowód, komu i na co wyraziłam zgodę. Nie jest to oczywiście stuprocentowa ochrona, ale zawsze jakąś kontrolę nad tym mam.
A ponadto, istnieje „drobna” różnica między świadomym i mniej lub bardziej dobrowolnym podawaniem własnych danych a ich hurtowym przekazywaniem przez stronę trzecią.

karol
karol
4 lat temu

jak łatwo o poklask u ciemnego luda ,-10 dni temu gdy pierwsze miasta zaczeły się buntować Minist.Cyfry. podało nasze dane,dzisiaj są już listy co pokazuje przeciek z POCZTY POLSKIEJ,danymi z Mławy można sobie d….. wytrzeć,ktoś z ratusza puścił bąka,opozycja zachwycona ,tylko czym

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  karol
4 lat temu

Te dane co podało ministerstwo cyfryzacji tak samo jak maseczki sprowadzone z Chin antonowem, nadają się tylko na śmietnik.
W tych danych jest tylko zameldowanie, a nie faktyczne zamieszkanie, a takie dane mają tylko samorządy.
W tych danych ministerstwa są też wykazane osoby, którym odebrano prawa wyborcze.

every
every
4 lat temu

Podejrzewam, że zabrana subwencja na oświatę to jest jeden ze skutków ubocznych tego, że burmistrz nie przekazał spisu wyborców Poczcie Polskiej.
Takich środków dyscyplinujących samorządy będzie znacznie więcej.
Tylko patrzeć…
Nas też zdyscyplinują powszechną inwigilacją za pomącą apki ProteGO Safe.
Nie będziesz mieć apki, grozi ci to, że możesz nie zostać obsłużony w sklepie. Będziesz klientem II kategorii. Na początek nie będziesz mieć takich przywilejów jak ci z aplikacją, a potem…

Opozycja
Opozycja
4 lat temu

Nie będzie nikt wchodził w posiadanie moich danych osobowych.

Jacek
Jacek
4 lat temu

I tak Duda wygra nie uda się wam tego zablokować myślę że za utrudnianie przeprowadzenia wyborów i za nie udostępnienie naszych danych powinna być surowa kara dla władz samorządowych to destabilizowanie państwa no ale niektórym na tym nie zależy żeby było źle ale jak Duda wygra to PIS zrobi z tym porządek .

Niezalezny
Niezalezny
Odpowiedź do  Jacek
4 lat temu

Co za pisowiwc to napisał?

wyborca PIS
wyborca PIS
4 lat temu

Nie wiem czy tak BRAVO to przeszkadzanie w wyborach i ogólnie takie działania nie służą państwu Andrzej Duda musi wygrać gdyż inaczej będzie w kraju bałagan i anarchia ale ministerstwo i tak dane udostępni oby tylko te PO nie wygrało bo inaczej upadek naszego kraju.

kier
kier
Odpowiedź do  wyborca PIS
4 lat temu

mam nadzieję, że to prowokacja….

normalnie myślący
normalnie myślący
Odpowiedź do  wyborca PIS
4 lat temu

Takiego bałaganu jak A.D i PiS od wielu lat nie zrobił nikt. Aż się nie chce włączac telewizora żeby słuchać tych ich idiotycznych pomysłów.

wyborca
wyborca
4 lat temu

Resortowe sieroty mają ubaw !!!

wyborca
wyborca
4 lat temu

BRAWO BRAWO BRAWO !!!!!!!!!!

wilczyca
wilczyca
4 lat temu

Brawo, Panie Burmistrzu. Dziękuję za ochronę moich danych osobowych przed trafieniem w niepowołane ręce.

erem
erem
Odpowiedź do  wilczyca
4 lat temu

Twoje dane osobowe sama podajesz w tylu miejscach, że pewnie nawet nie pamiętasz gdzie.

tak
tak
4 lat temu

Nie sądziłem że w najbliższym czasie pochwale burmistrza. Wielkie brawa za ochrone naszych danych.

JanBoRodo
JanBoRodo
Odpowiedź do  tak
4 lat temu

burmistrz jest od czegoś innego niż obrony danych osobowych to jest jakieś SanEskobar. Chciał się wylansować i tyle wam powiem.

Darek
Darek
4 lat temu

Brawo!..

O hejcie i cyberprzemocy z młodzieżą

0
Rówieśnicza przemoc psychiczna odbiera młodzieży poczucie bezpieczeństwa. Sytuacja jest o tyle trudna, że młode osoby doświadczające hejtu i przemocy psychicznej najczęściej nie chcą zgłaszać...
kościół

Zmiany w naszych parafiach

0
Biskup płocki Szymon Sułkowski ogłosił zmiany personalne jakie nastąpią w parafiach od 21 sierpnia 2024 roku. Lista obejmuje 32 nominacje wikariuszowskie oraz jeden urlop....

Rywalizacja, zgranie, zaangażowanie obu zespołów

0
Klub POWER Basket w środę 12 czerwca rozegrał piąty i zarazem ostatni sparing z planowanej serii rozgrywek obu Lig Sekcyjnych koszykówki chłopców w tym...

Policjanci szkolą Wojsko Polskie

0
Policjanci szkolą Wojsko Polskie pełniące służbę na polsko-białoruskiej granicy. Zajęcia odbyły się niedawno w Olsztynie. Policjanci żołnierzom przekazywali wiedzę na temat techniki i taktyki...
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
las i łąka

Nadchodzą upalne dni

0
Nadchodzą upalne dni. W najbliższy weekend temperatura w ciągu dnia nie powinna przekraczać 24 stopni, ale zmieni się to już w poniedziałek.   W poniedziałek słupek...

Multimedaliści z Husarii. Podium mistrzostw Polski

2
Wspaniałe wieści napłynęły z Mińska Mazowieckiego. W trakcie czwartej edycji mistrzostw Polski służb mundurowych w brazylijskim jiu-jitsu nasi wojownicy przedarli się aż czterokrotnie na...
dziecko

Wniosek 800 plus do końca czerwca

0
Rodzice planujący korzystanie ze świadczenia rodzinnego 800 plus powinni pamiętać o terminie złożenia wniosku — do końca czerwca.  Wniosek 800 plus do końca czerwca Od 1...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

W niedzielę mecz o awans. Wieczfnianka kontra Gryf

0
W niedzielę zostanie rozegrana ostatnia seria spotkań w ciechanowskiej B-klasie. Awans w miniony weekend świętowali już reprezentanci Wkry Cieksyn. O drugie premierowe miejsce powalczy...

Konsekwencje za to przewinienie są surowe

0
Konsekwencje za to przewinienie są surowe. Kierujący przekraczający prędkość na terenie zabudowanym, muszą się liczyć z dotkliwą karą, szczególnie w miejscach, gdzie regularnie łamane...

Rzadziej chorujemy [SPONSOROWANE]

0
Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości powietrza na Mazowszu znacząco spadła. Tak wynika z raportu Europejskiego Centrum Czystego Powietrza. Mowa o ponad...

Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy [ZDJĘCIA]

2
Setki najmłodszych mieszkańców miasta uczestniczyło we wtorek na mławskim rynku w 11 odsłonie biegu ulicznego im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza.  Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy 11...
- REKLAMA -
26
0
Przejdź do komentarzyx