środa, 24 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomościBolączki i marzenia Wólki: wiadukt, większe autobusy i kwiaty
- REKLAMA -
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Cena: 150 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  Cena: 380 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Bolączki i marzenia Wólki: wiadukt, większe autobusy i kwiaty

-

Na wczorajszym zebraniu mieszkańców osiedla Wólka i przedstawicieli ratusza, rozmawiano przede wszystkim o kwestiach najbardziej dla wólczan uciążliwych: braku przejścia przez tory, działalności sortowni węgla czy składowiska folii.

- R E K L A M A -

Burmistrz Sławomir Kowalewski obiecał, że spotka się w najbliższym czasie z ministrem infrastruktury i rozwoju i spróbuje wynegocjować dla Mławy inne rozwiązanie przejścia przez torowisko w ciągu ulicy Kościuszki, niż proponowana w tej chwili kładka. Burmistrz mówił o wiadukcie, jednak ostatecznie mieszkańcy ustalili, że woleliby przejście podziemne.

DSC 1166
Burmistrz Kowalewski odpowiadał na pytania mieszkańców

Niedługo miną dwa lata, odkąd przy ulicy Dworcowej działa sortownia węgla, z której pył i zanieczyszczenia skutecznie utrudniają życie mieszkającym w najbliższej okolicy. Procedury zmierzające do jej zamknięcia, prowadzone i przez ratusz i przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, znacznie się przedłużają. Z końcem marca firmie KTK, która prowadzi tę działalność, kończy się jednak umowa na dzierżawę terenu (działka należy do Polskich Kolei Państwowych) i dlatego burmistrz zadeklarował, że spróbuje namówić PKP do jej nieprzedłużania. Jak zaznaczył, takie rozwiązanie wydaje się w tej chwili najskuteczniejsze, a ze względu na dużą społeczną szkodliwość, jest realna szansa, że PKP przystanie na tę propozycję.

Podobnie sprawy mają się ze składowiskiem folii – i ta firma w tym roku ma zniknąć z terenu osiedla. Właściciel kupił bowiem ziemię w mławskiej strefie ekonomicznej i tam ma się przenieść.

DSC 1133
Radni Jarosław Zadrożny i Halina Pszczółkowska oraz przewodnicząca osiedla Wólka Urszula Sasiak

Mieszkańcy prosili również o większe autobusy Mławskiej Komunikacji Miejskie, ponieważ rano, gdy wszyscy naraz jadą do szkoły lub pracy, w tych, które kursują teraz, jest tłoczno. Szef miasta przyznał, że na razie jest to niemożliwe, gdyż nie da się zmienić umowy z firmą Mobilis, która wykonuje usługę przewozu. Pocieszył jednak zebranych, że od października będzie obowiązywać nowa umowa, a jej szczegóły będą ustalone po konsultacjach z najbardziej zainteresowanymi – czyli podróżującymi MKM-ką. Dlatego namawiał do przynoszenia na piśmie do ratusza swoich uwag i zapewnił, że będą uwzględniane.

Podobnie sprawa ma się z pociągami – wólczanie narzekali, że coraz więcej połączeń Intercity lub TLK znika z mławskiego rozkładu jazdy. Sławomir Kowalewski poprosił o zostawienia w ratuszu informacji, jakie połączenia są najbardziej potrzebne – te wnioski mają być przekazane PKP.

Mieszańcy prosili również o chodniki, m.in. przy Batorego. Dokładna lista inwestycji tego typu ma być znana za miesiąc, po podziale nadwyżki budżetowej.
Problemem może być powstanie trotuaru przy Gdyńskiej, która jest drogą wojewódzką, nie miejską. Urząd miasta ma się dowiedzieć jakie jest stanowisko marszałka w tej sprawie i jaka jest szansa wyrażenia przez niego zgody na budowę chodnika.

DSC 1134
Na zebraniu było ok. 60 osób

Na koniec jedna z wólczanek poprosiła o więcej… kwiatów. – Centrum Mławy jest zawsze ukwiecone, a u nas minimalistycznie, tylko krzaki, a i nam by się przydały jakieś kolorowe klomby – przekonywała. Zdaje się, że skutecznie, bo usłyszała, że kwiaty na Wólce się znajdą.

 

- R E K L A M A -
Viaadu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Aniołek
Aniołek
7 lat temu

Kładka z winda to głupota, windy nie będą działać jak na wiadukcie Sienkiewicza, w zimę cała kładka będzie zaśnieżona, dzieci zamiast wchodzić na 3 piętrowa kładkę i tak będą przechodzić obok torami, najlepszym pomysłem jest pobudowanie tunelu dla samochodów i pieszych, odciąży to ulice batalionów chłopskich, która swoja droga jest w fatalnym stanie.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

nie rozumiem dlaczego mieszkańcy nie chcą kładki. Tunel ejst mniej bezpieczny i trudniejszy w utrzymaniu, zaraz będa krzyki że monitoring potzrebny

Ktoś...
Ktoś...
Odpowiedź do  Anonimowo
7 lat temu

Anonimie, a czym to tunel według Ciebie jest mniej bezpieczny od kładki
Uważam, że jest wprost przeciwnie, oblodzona kładka tak jak oblodzony wiadukt stwarzają wielkie niebezpieczeństwo.
Czyżbyś się bał, że pociąg Ci na głowę spadnie?
Trudność z utrzymaniem tunelu też uważam za łatwiejszą, szczególnie dla drogowców, to także ze względu na warunki atmosferyczne jakie panują w Polsce, oraz na wiecznie zszokowane i nieprzystosowane służby drogowe do takich a nie innych warunków

wólka czeka
wólka czeka
7 lat temu

Oby się sortownię udało zamknąć, ludzie dłużej tego nie wytrzymają, niech burmistrz o tym pamieta

ciekawy
ciekawy
7 lat temu

a nie mógł szanowny burmistrz namówić pkp wcześniej do zerwania umowy?

Ktoś...
Ktoś...
Odpowiedź do  ciekawy
7 lat temu

Wcześniej jak wcześniej, może umowa była tak zawarta, że PKP musiałaby płacić zbyt wysokie kary, a przecież mieszkańcy nie zgodziliby się na płacenie ich z naszej wspólnej kiesy, ale
burmistrz dopiero zamierza rozmawiać z PKP?????????????
Marzec zbliża się ku końcowi, a burmistrz ma dopiero zamiar rozpocząć negocjacje z PKP – no pięknie panie burmistrzu, rychło wczas, temat jest panu znany od lat, a pan czeka nie wiadomo na co.
No to, wólczanie będziecie mieć kwiatki-bratki obok sortowni, no ale będzie przynajmniej kolorowo, a nie szaro-buro i nijako

Magda
Magda
Odpowiedź do  Ktoś...
7 lat temu

Burmistrz rozmawia z PKP od dawna. Mówił o tym na zebraniu.

Ktoś...
Ktoś...
Odpowiedź do  Magda
7 lat temu

"Z końcem marca firmie KTK, która prowadzi tę działalność, kończy się jednak umowa na dzierżawę terenu (działka należy do Polskich Kolei Państwowych) i dlatego burmistrz zadeklarował, że SPRÓBUJE NAMÓWIĆ PKP do jej nieprzedłużania."
Dla mnie wyrażenie "spróbuje namówić" jest tyle samo warte, jak te gdy się z kimś spotykasz i ten ktoś bardzo chce się z Tobą jeszcze spotkać, a Ty nie masz na to ochoty, ale Ty jesteś dobrym dyplomatą i odpowiadasz: "ok, będziemy w kontakcie" i oczywiście zapominasz o tym nieszczęsnym spotkaniu i całej sprawie.

Pietruś z hat-trickiem. Zmiany w Radzanowie

0
Ruszyły na dobre przygotowania naszych zespołów do rozgrywek piłkarskiej ligi okręgowej i A-klasy. Miniony weekend przyniósł solidną porcję spotkań kontrolnych. Najbardziej aktywni okazali się...

Trzymasz donice z kwiatami na balkonie, uważaj na mandat

0
Dekorowanie balkonów donicami z żywymi kwiatami takimi jak: pelargonie, begonie, petunie, bratki, lawenda czy mięta może skończyć się mandatem. Uprawiając je, trzeba uważać, by nie...

Oszukują na wakacyjne apartamenty

0
Wakacje w pełni. Uwaga, oszukują na wakacyjne apartamenty. Uważajmy na nieprawdziwe oferty i „super okazje”, które mogą okazać się kosztowne. Umieszczają w Internecie na...

Międzynarodowy Wyścig Kolarski. Harmonogram

0
W Mławie już jutro 23 lipca odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski 34. To Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, w którym udział weźmie ponad 160 zawodników z...
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:

Student idzie do wakacyjnej pracy. Co z ZUS?

0
Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają studentów na umowę zlecenia nie tylko w wakacje, ale i przez cały rok. Tym bardziej że za studenta do ukończenia...

Trzech graczy potwierdzonych. Zwycięski dwumecz

12
Do startu nowego sezonu w trzeciej lidze pozostało zaledwie kilkanaście dni. Dlatego przygotowania Mławianki nabrały rozpędu. Działacze potwierdzili do gry trzech nowych zawodników. Natomiast...

O czym pamiętać kompletując zestaw do nawadniania ogrodu? [SPONSOROWANE]

0
Kompletowanie zestawu do nawadniania ogrodu to kluczowy krok w zapewnieniu zdrowego i pięknego otoczenia wokół domu. Nawadnianie jest niezbędne, aby rośliny mogły prawidłowo się...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Wakacje z Maxem i nie tylko. Harmonogram zajęć w Mławie

0
Wakacje z Maxem i nie tylko. Wakacyjny wypoczynek w mieście może być atrakcyjny. Poniżej harmonogram zajęć w Mławie na kolejny tydzień.   Kolejny tydzień wakacji w...

Poranki z bajką dla dzieci w Mławie

0
Na poranki z bajką mławskie dzieci (w wieku 5-8 lat) zapraszają, przedstawiciele Fundacji „Lepsze start”.  Podczas bajkowych spotkań najmłodsi poznają świat emocji, wyobraźni i...

Jaka będzie pogoda?

0
Upały dały się we znaki. Lato w pełni. Jaka będzie pogoda na najbliższe dni na Mazowszu? Czy nacieszymy się jeszcze latem?   IMGW zapowiada upalny początek...

W 1979 roku przez Mławę przeszedł barwny korowód

0
Dni Mławy za nami. 13 lipca 2024 roku — w 595 rocznicę — uczciliśmy nadanie naszemu miastu praw miejskich. Mławski oddział archiwum państwowego przypomniało...
- REKLAMA -
8
0
Przejdź do komentarzyx