niedziela, 22 maja 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWażneBlokady dróg w całym kraju!
- REKLAMA -
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Blokady dróg w całym kraju!

-

Kierowcy powinni szykować się na spore utrudnienia w ruchu w środę 7 października. AGROunia zapowiada blokady kilkudziesięciu dróg krajowych i wojewódzkich w całym kraju.

- R E K L A M A -

 

„AGROunia to oddolny ruch rolników tworzący wspólnotę konsumentów i rolników. Nasz cel to zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego państwa.” – tak piszą o sobie organizatorzy protestów.

30 września działacze AGROunii, sprzeciwiający się wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych tzw. Piątce dla zwierząt, protestowali w Warszawie. Środowy protest odbył się pod hasłem: „Strajk rolników! Obronimy polską wieś!”.

Według organizatorów strajku tzw. piątka dla zwierząt przełoży się na kondycję całego polskiego rolnictwa. Ustawa – zakazująca chowu zwierząt na futro oraz uboju rytualnego na eksport – po wyjściu z Sejmu trafiła do Senatu. Następnie zajmie się nią Sejm i Prezydent. Rolnicy z AGROuni nie chcą dopuścić do wejścia w życie nowych przepisów.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=972027346634037&ref=watch_permalink

Zaostrzenie protestu

Na środę 7 października rolnicy z AGROuni zapowiadają kolejny protest – tym razem w całym kraju.

 • Politycy nie dają sobie przerwy w procedowaniu szkodliwej dla nas ustawy. W takim razie my też odpoczywać nie będziemy – zapowiadają organizujący kolejny protest rolnicy z AGROuni.

Kierowcy w dniu protestu powinni się uzbroić w cierpliwość.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
afdfghj
afdfghj
1 rok temu

Bezsens totalny
Zrażacie ludzi do siebie
Co kierowcy są winni?!?!?
Jedźcie pod siedzibę PiS i dom Kaczyńskiego

Jerzy
Jerzy
1 rok temu

,,Wsie są miast matkami. Jak, to miło wracać do miasta, gdzie schorowana matka naszykowała wnusiom wałówkę!
Jeszcze wsie coś potrzebują z rodzimego przemysłu, ale jak wszystko, co potrzebne na wsi będziemy importować, to i mieszczuchy odczują. Młodzież odpływa ze wsi i nawet 500+ nie pomoże. Przez lata rządów chłopskich lewicowych gangsterów doprowadzono do grabieży na polskiej wsi. Obłowili się nabywając po 1000- ce ha i czerpiąc unijne dotacje.Polski rolnik, nie miał szans w preferencyjnym zakupie ziemi. Hektary nabyli kolesie z PGR – ów i prezesi Spółdzielni. Chłopaki z czerwoną kończynką w klapie , tak jak (WYMODEROWANO). Dzisiaj wnuczęta Bolszewików rozsianych po fundacjach wyznaczają kierunki rozwoju. Są wsie, które prócz huśtawek i Wiaty nie mają nic do zaoferowania młodzieży. W szczerym polu białe bloki, a w nich bidoki. Wokół rzepak i kukurydza, a w chałupie nyndza. Teraz chcą posprzątać resztę, aby na ryneczku (WYMODEROWANO) były gruszeczki z Hiszpani, serek z Francji, a szyneczka z Niemiec. W (WYMODEROWANO) to samo, w(WYMODEROWANO), to samo itd itp. Odwoali ministra (WYMODEROWANO), bo się postawił i zaczynał wzbudzać sympatię. Jest fachowcem, tak jak prof.śp. (WYMODEROWANO) walczył o Puszczę. / tam się dopiero dzieje /. PIS oczadział jak (WYMODEROWANO). Tygrysek poległ i za 3 lata PIS złapie na wsi tyle głosów, co (WYMODEROWANO) w Słupsku. Zasłużył się i tak mu się odwdzięczyli jakie były zasługi. Wieś poradzi sobie nawet bez ministra, bo nawet za gierka, gdy mięso było na kartki nie głodowała. Cukru nie było, bo postęp kosztował. Dzisiaj jest postęp jak chłopa dzieci pojadą na zachód i (WYMODEROWANO) po 12 godzin.
Nawet termin wprowadzenia ustawy został celowo głosowany po wyborach. To się nie uda Panie K. Napluli zamiast podziękować ! Naród wiejski zapamięta. Na wybory prezydenckie pobrałem zaświadczenia i szybko głosować, aby szambelan nie wygrał. No i co Panie K. Bronili czci zabitego brata, zjeżdżali się z całej Polski , a ty ich jedną ustawą w łeb. Tylko króliczki można i ośmiorniczki. Tyle szczawiu i mirabelki, a o co ta Wieś wrzeszczy? Cokolwiek się wydarzy, a kapotę miej przy sobie. Szykujesz pozycję dla opzycji, tak jak PO wsadziła czerwonych do UE. Miej Boże Cię w opiece, bo dałeś się podejść jak Gargamel.

.
.
1 rok temu

„…Nasz cel to zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego państwa.”
Co ma hodowla zwierząt futerkowych do żywności? Weźcie się za humanitarne hodowanie zwierząt hodowlanych przeznaczonych na mięso, a nie pajacujecie z futrami, które i tak są niepotrzebne.
„Strajk rolników! Obronimy polską wieś!”.
Obrońcie swoją godność i idźcie do domów. Praca się sama nie wykona. Większość z was posiada też na podwórkach, przykute do bud krótkimi łańcuchami zwierzęta, które są podobno najlepszymi przyjaciółmi człowieka, a ustawa o ochronie zwierząt z 97r. mówi jasno ,,zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”. Pomyślcie trochę o tej ,, godności”, bo traktowanie zwierząt świadczy o człowieku.

AntyPIS
AntyPIS
Odpowiedź do  .
1 rok temu

Ta cała (WYMODEROWANE) piątka kaczora nie odnosi się tylko do zwierząt futerkowych. Przeczytaj całą ustawę a nie tylko to co w tvpis Ci wmawiają. Zakaz uboju rytualnego, ograniczenia eksportu. Pisiory (WYMODEROWANO) z Izraela i wprowadzają lewicowy program.

Mieszczuch
Mieszczuch
Odpowiedź do  AntyPIS
1 rok temu

Rolnicy. Ciągle im mało. Dotujemy produkty rolne, ktore są sprzedawane do Rosji dotując w ten sposób Putina. Polskie owoce i warzywa są drogie bo rolnik musi zarobic na posag dla corek i synów. Kupują im mieszkania i domy za gotówkę w miastach. Zobaczcie jakie drogie auta stoją na podworkach na wsiacch.
A ile rolnik wplaca na ubezpieczenie do KRUS a ile mieszczanin do ZUS? Jeśli rolnikowi nie opłaca sie to niech przeniesie się do miasta. Od dziesiecioleci jęczy że nie oplaci się rolnictwo, tylko dlaczego nadal istnieje jako rolnok.
A dlaczego ziemia na wsi jest tak bardzo droga? Czy nie dlatego, że to dobry biznes? Wiecie dlaczego nie przenoszą się ludzie z miasta na wieś? Bo ich nie stać na kupno ziemi ale was stać.
Wiecie dlaczego Łomia nie chce przyłaczyc się do Mławy? Bo na wsi zycie jest tańsze niż w mieście.

Lopez
Lopez
1 rok temu

wcale mi ich nie żal. Od lat liżą zad PiSowi.

Vittorio
Vittorio
1 rok temu

Trzeba uruchomić policję i pałować tych roszczeniowych bogatych chlopów, którzy nie mają „serc”.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Vittorio
1 rok temu

Skoro tak zazdrościsz rolnikom tak zwanego bogactwa to przyjdź na wieś i się dorabiaj, ja im nie zazdroszczę bo to ciężka praca bez świąt urlopu wolnych sobót i niedziel.Popieram wieś bo dzięki nim mamy dobrą żywność.

WW
WW
Odpowiedź do  Anonimowo
1 rok temu

Zdrową żywność? Chyba chemikalia. Na wieś nie pójdę bo cena zakupu hektara ziemi jest astronomiczna i stać na taki zakup tylko rolnika.

Koncert z okazji Dania Matki

Koncert z okazji Dnia Matki

0
Miejski Dom Kultury w Mławie zaprasza 26 maja wszystkich mieszkańców Mławy na program artystyczny przygotowany przez uczestników zajęć z okazji Dnia Matki.   Koncert z okazji...
gotówka

Dostaną pieniądze za nic

1
Część mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego będzie dostawać pieniądze za nic. To pilotażowy program gwarantujący "Bezwarunkowy dochód podstawowy" w wysokości 1300 zł miesięcznie przez dwa lata.   Dostaną...
Mława - widok z lotu ptaka

Mława na Instagramie. Zobacz, na jakich zasadach!

0
Możesz wyrazić opinię czy skrytykować mławski ratusz na Instagramie. Zobacz na jakich zasadach. Zastępca Burmistrza Szymon Zejer podpisał specjalne zarządzenie regulujące zasady postępowania internautów...

Mazowsze otwiera sezon turystyczny

0
W tym roku samorząd Mazowsza stawia na aktywny wypoczynek pod hasłem MAZOprzygody. Odpoczywać będziemy świadomie i wspólnie, z rodziną oraz przyjaciółmi na łonie mazowieckiej przyrody i w wyjątkowych MAZOmiejscach...
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
Ratusz Mława

Ratusz odpowiada na krytykę prasową

11
Mławski ratusz odpowiada na tzw. krytykę prasową odnośnie artykułu pt. „Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem” opublikowanego TUTAJ.    We wspomnianym artykule informowaliśmy...
dziecko

Pogarszająca się sytuacja niedożywionych dzieci

0
UNICEF ostrzega. Świat jest u progu katastrofalnego poziomu niedożywienia u dzieci. Gwałtowny wzrost cen żywności spowodowany wojną na Ukrainie oraz cięcia budżetowe dokonane w...
Drony i noktowizory

Ciechanów wysłał drony i noktowizory

0
Miasto Ciechanów dostarczyło ósmy transport pomocy humanitarnej dla objętej wojną Ukrainy. Tym razem do partnerskiego miasta Chmielnicki przekazano drony i noktowizory. Realizację akcji pomocowej...
- REKLAMA -
Radosna dziewczynka

Pierwsza Komunia Święta – jakie prezenty wybrać dla dziecka?

0
Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka oraz jego bliskich. Długi okres intensywnych przygotowań wpływa na budowanie atmosfery podniosłego charakteru całej uroczystości....
bar i pieniądze

18-latka i 20-latek z Mławy nabrani na BLIK

0
Twój znajomy napisał, żebyś udostępnił mu BLIKa? Uwaga to może być oszust. Nacięło się na to sporo osób, ostatnio 18-letnia mławianka i 20-letni mławianin.    18-latka...
Ratusz, Mława

Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem

26
Specjalna komisja może ścigać mławian w dzień i w nocy. Odmowa współpracy grozi więzieniem. Burmistrz miasta Sławomir Kowalewski 11 maja powołał specjalną 13-osobową komisję,...
mężczyzna z nożem

Awantura ojca z synem z nożem w tle

0
Do awantury domowej między ojcem i synem doszło na terenie gm. Dzierzgowo w powiecie mławskim. 29-letni syn zaatakował ojca i zranił go nożem w...
- REKLAMA -
9
0
Przejdź do komentarzyx
()
x