wtorek, 23 lipca 2024
naszamlawa.plWażneBlokady dróg w całym kraju!
- REKLAMA -
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Cena: 150 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  Cena: 380 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Blokady dróg w całym kraju!

-

Kierowcy powinni szykować się na spore utrudnienia w ruchu w środę 7 października. AGROunia zapowiada blokady kilkudziesięciu dróg krajowych i wojewódzkich w całym kraju.

- R E K L A M A -

 

„AGROunia to oddolny ruch rolników tworzący wspólnotę konsumentów i rolników. Nasz cel to zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego państwa.” – tak piszą o sobie organizatorzy protestów.

30 września działacze AGROunii, sprzeciwiający się wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych tzw. Piątce dla zwierząt, protestowali w Warszawie. Środowy protest odbył się pod hasłem: „Strajk rolników! Obronimy polską wieś!”.

Według organizatorów strajku tzw. piątka dla zwierząt przełoży się na kondycję całego polskiego rolnictwa. Ustawa – zakazująca chowu zwierząt na futro oraz uboju rytualnego na eksport – po wyjściu z Sejmu trafiła do Senatu. Następnie zajmie się nią Sejm i Prezydent. Rolnicy z AGROuni nie chcą dopuścić do wejścia w życie nowych przepisów.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=972027346634037&ref=watch_permalink

Zaostrzenie protestu

Na środę 7 października rolnicy z AGROuni zapowiadają kolejny protest – tym razem w całym kraju.

 • Politycy nie dają sobie przerwy w procedowaniu szkodliwej dla nas ustawy. W takim razie my też odpoczywać nie będziemy – zapowiadają organizujący kolejny protest rolnicy z AGROuni.

Kierowcy w dniu protestu powinni się uzbroić w cierpliwość.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
afdfghj
afdfghj
3 lat temu

Bezsens totalny
Zrażacie ludzi do siebie
Co kierowcy są winni?!?!?
Jedźcie pod siedzibę PiS i dom Kaczyńskiego

Jerzy
Jerzy
3 lat temu

,,Wsie są miast matkami. Jak, to miło wracać do miasta, gdzie schorowana matka naszykowała wnusiom wałówkę!
Jeszcze wsie coś potrzebują z rodzimego przemysłu, ale jak wszystko, co potrzebne na wsi będziemy importować, to i mieszczuchy odczują. Młodzież odpływa ze wsi i nawet 500+ nie pomoże. Przez lata rządów chłopskich lewicowych gangsterów doprowadzono do grabieży na polskiej wsi. Obłowili się nabywając po 1000- ce ha i czerpiąc unijne dotacje.Polski rolnik, nie miał szans w preferencyjnym zakupie ziemi. Hektary nabyli kolesie z PGR – ów i prezesi Spółdzielni. Chłopaki z czerwoną kończynką w klapie , tak jak (WYMODEROWANO). Dzisiaj wnuczęta Bolszewików rozsianych po fundacjach wyznaczają kierunki rozwoju. Są wsie, które prócz huśtawek i Wiaty nie mają nic do zaoferowania młodzieży. W szczerym polu białe bloki, a w nich bidoki. Wokół rzepak i kukurydza, a w chałupie nyndza. Teraz chcą posprzątać resztę, aby na ryneczku (WYMODEROWANO) były gruszeczki z Hiszpani, serek z Francji, a szyneczka z Niemiec. W (WYMODEROWANO) to samo, w(WYMODEROWANO), to samo itd itp. Odwoali ministra (WYMODEROWANO), bo się postawił i zaczynał wzbudzać sympatię. Jest fachowcem, tak jak prof.śp. (WYMODEROWANO) walczył o Puszczę. / tam się dopiero dzieje /. PIS oczadział jak (WYMODEROWANO). Tygrysek poległ i za 3 lata PIS złapie na wsi tyle głosów, co (WYMODEROWANO) w Słupsku. Zasłużył się i tak mu się odwdzięczyli jakie były zasługi. Wieś poradzi sobie nawet bez ministra, bo nawet za gierka, gdy mięso było na kartki nie głodowała. Cukru nie było, bo postęp kosztował. Dzisiaj jest postęp jak chłopa dzieci pojadą na zachód i (WYMODEROWANO) po 12 godzin.
Nawet termin wprowadzenia ustawy został celowo głosowany po wyborach. To się nie uda Panie K. Napluli zamiast podziękować ! Naród wiejski zapamięta. Na wybory prezydenckie pobrałem zaświadczenia i szybko głosować, aby szambelan nie wygrał. No i co Panie K. Bronili czci zabitego brata, zjeżdżali się z całej Polski , a ty ich jedną ustawą w łeb. Tylko króliczki można i ośmiorniczki. Tyle szczawiu i mirabelki, a o co ta Wieś wrzeszczy? Cokolwiek się wydarzy, a kapotę miej przy sobie. Szykujesz pozycję dla opzycji, tak jak PO wsadziła czerwonych do UE. Miej Boże Cię w opiece, bo dałeś się podejść jak Gargamel.

.
.
3 lat temu

„…Nasz cel to zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego państwa.”
Co ma hodowla zwierząt futerkowych do żywności? Weźcie się za humanitarne hodowanie zwierząt hodowlanych przeznaczonych na mięso, a nie pajacujecie z futrami, które i tak są niepotrzebne.
„Strajk rolników! Obronimy polską wieś!”.
Obrońcie swoją godność i idźcie do domów. Praca się sama nie wykona. Większość z was posiada też na podwórkach, przykute do bud krótkimi łańcuchami zwierzęta, które są podobno najlepszymi przyjaciółmi człowieka, a ustawa o ochronie zwierząt z 97r. mówi jasno ,,zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”. Pomyślcie trochę o tej ,, godności”, bo traktowanie zwierząt świadczy o człowieku.

AntyPIS
AntyPIS
Odpowiedź do  .
3 lat temu

Ta cała (WYMODEROWANE) piątka kaczora nie odnosi się tylko do zwierząt futerkowych. Przeczytaj całą ustawę a nie tylko to co w tvpis Ci wmawiają. Zakaz uboju rytualnego, ograniczenia eksportu. Pisiory (WYMODEROWANO) z Izraela i wprowadzają lewicowy program.

Mieszczuch
Mieszczuch
Odpowiedź do  AntyPIS
3 lat temu

Rolnicy. Ciągle im mało. Dotujemy produkty rolne, ktore są sprzedawane do Rosji dotując w ten sposób Putina. Polskie owoce i warzywa są drogie bo rolnik musi zarobic na posag dla corek i synów. Kupują im mieszkania i domy za gotówkę w miastach. Zobaczcie jakie drogie auta stoją na podworkach na wsiacch.
A ile rolnik wplaca na ubezpieczenie do KRUS a ile mieszczanin do ZUS? Jeśli rolnikowi nie opłaca sie to niech przeniesie się do miasta. Od dziesiecioleci jęczy że nie oplaci się rolnictwo, tylko dlaczego nadal istnieje jako rolnok.
A dlaczego ziemia na wsi jest tak bardzo droga? Czy nie dlatego, że to dobry biznes? Wiecie dlaczego nie przenoszą się ludzie z miasta na wieś? Bo ich nie stać na kupno ziemi ale was stać.
Wiecie dlaczego Łomia nie chce przyłaczyc się do Mławy? Bo na wsi zycie jest tańsze niż w mieście.

Lopez
Lopez
3 lat temu

wcale mi ich nie żal. Od lat liżą zad PiSowi.

Vittorio
Vittorio
3 lat temu

Trzeba uruchomić policję i pałować tych roszczeniowych bogatych chlopów, którzy nie mają „serc”.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Vittorio
3 lat temu

Skoro tak zazdrościsz rolnikom tak zwanego bogactwa to przyjdź na wieś i się dorabiaj, ja im nie zazdroszczę bo to ciężka praca bez świąt urlopu wolnych sobót i niedziel.Popieram wieś bo dzięki nim mamy dobrą żywność.

WW
WW
Odpowiedź do  Anonimowo
3 lat temu

Zdrową żywność? Chyba chemikalia. Na wieś nie pójdę bo cena zakupu hektara ziemi jest astronomiczna i stać na taki zakup tylko rolnika.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski. Harmonogram

0
W Mławie już jutro 23 lipca odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski 34. To Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, w którym udział weźmie ponad 160 zawodników z...

Student idzie do wakacyjnej pracy. Co z ZUS?

0
Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają studentów na umowę zlecenia nie tylko w wakacje, ale i przez cały rok. Tym bardziej że za studenta do ukończenia...

Trzech graczy potwierdzonych. Zwycięski dwumecz

0
Do startu nowego sezonu w trzeciej lidze pozostało zaledwie kilkanaście dni. Dlatego przygotowania Mławianki nabrały rozpędu. Działacze potwierdzili do gry trzech nowych zawodników. Natomiast...

O czym pamiętać kompletując zestaw do nawadniania ogrodu? [SPONSOROWANE]

0
Kompletowanie zestawu do nawadniania ogrodu to kluczowy krok w zapewnieniu zdrowego i pięknego otoczenia wokół domu. Nawadnianie jest niezbędne, aby rośliny mogły prawidłowo się...
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:

Biżuteria męska z grawerem dla poszukujących własnego stylu [SPONSOROWANE]

0
Mężczyźni szukający biżuterii stylowej, a jednocześnie unikalnej sięgają chętnie po dodatki, na których można wykonać grawer. Popularność męskiej biżuterii z grawerem sprawia, że jej...

Wakacje z Maxem i nie tylko. Harmonogram zajęć w Mławie

0
Wakacje z Maxem i nie tylko. Wakacyjny wypoczynek w mieście może być atrakcyjny. Poniżej harmonogram zajęć w Mławie na kolejny tydzień.   Kolejny tydzień wakacji w...

Poranki z bajką dla dzieci w Mławie

0
Na poranki z bajką mławskie dzieci (w wieku 5-8 lat) zapraszają, przedstawiciele Fundacji „Lepsze start”.  Podczas bajkowych spotkań najmłodsi poznają świat emocji, wyobraźni i...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

W 1979 roku przez Mławę przeszedł barwny korowód

0
Dni Mławy za nami. 13 lipca 2024 roku — w 595 rocznicę — uczciliśmy nadanie naszemu miastu praw miejskich. Mławski oddział archiwum państwowego przypomniało...

Poseł RP Maria Koźlakiewicz otworzyła biuro poselskie w Mławie

0
Nowa poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Maria Koźlakiewicz w czwartek 18 lipca otworzyła biuro poselskie przy ulicy Lelewela 11 w Mławie.  Poseł RP Maria Koźlakiewicz...

Prawie 190 tysięcy rodziców złożyło wnioski

0
Prawie 190 tysięcy rodziców na Mazowszu złożyło wnioski o świadczenie 300 plus. Aż 57 tysięcy opiekunów w Warszawie. Prawie 190 tysięcy rodziców złożyło wnioski Prawie 190...

Osiem goli w sparingu. Trzy dziełem młodzieżowców

46
Premierową wygraną w okresie przygotowawczym zanotowali piłkarze Mławianki. W Makowie Mazowieckiem triumfowali aż 8:0 w rywalizacji z tamtejszą Makowianką. Euforii być jednak nie może,...
- REKLAMA -
9
0
Przejdź do komentarzyx