niedziela, 03 grudnia 2023
naszamlawa.plWiadomościBiskup spotkał się z mławskimi księżmi
- REKLAMA -
 • Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Cena: 518 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Cena: 395 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • 2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:

Biskup spotkał się z mławskimi księżmi

-

Wracamy do tematu „Skandal w kościele w Mławie?”. Kuria Diecezjalna Płocka wyjaśnia sprawę. Dziś biskup spotkał się z mławskimi księżmi. Niebawem odbędzie się spotkanie z rodzicami i wikariuszem odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

- R E K L A M A -

 

Dziś odbyło się spotkanie biskupa Mirosława Milewskiego z proboszczem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie i wikariuszem parafii odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

19 lutego br. odbędzie się w parafii kolejne spotkanie z zainteresowanymi rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi.

 

Poniżej pełne stanowisko Kurii przekazane redakcji portalu Nasza Mława.

1. Uprzejmie informuję, że w dniu 2 lutego 2021 r. miało miejsce spotkanie biskupa Mirosława Milewskiego z proboszczem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie i wikariuszem tej parafii odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

2. Księża przekazali biskupowi informacje jak wygląda katecheza parafialna przygotowująca dzieci do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w ich wspólnocie parafialnej. Wyjaśnili również, jak przebiegało spotkanie w niedzielę 31 stycznia 2021 r.

3. Ustalono, że w dniu 19 lutego br. odbędzie się w parafii kolejne spotkanie z zainteresowanymi rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi. Spotkanie to pozwoli wyjaśnić zaistniałą sytuację, jak również przybliżyć potrzebę współpracy rodziców dzieci z Kościołem, aby godnie przygotować dzieci do sakramentu.

4. Biskup podkreślił konieczność umiejętnego głoszenia Ewangelii życia i docierania z nią do różnych osób, niezależnie od ich sytuacji życiowej i poglądów. Katecheza parafialna dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców powinna być okazją do promocji wartości życia ludzkiego jak również do dialogu z tymi, którzy, zwłaszcza w obecnej sytuacji społecznej w Polsce, myślą inaczej.

5. Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i pozostałych sakramentów, powinno przebiegać w dobrej i życzliwej atmosferze, dlatego jest nam przykro z powodu powstałego zamieszania. Mamy nadzieję, że planowana uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, tak ważna w życiu dziecka i rodziny, jak również przygotowanie do niej, będzie przebiegać w takim właśnie duchu.

Płock, dnia 2 lutego 2021 r.

Dr Elżbieta Grzybowska

Rzecznik Kurii Diecezjalnej Płockiej

 

Skandal w kościele w Mławie?

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
36 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Majka
Majka
2 lat temu

A jakie konsekwencje poniosą ci księża ? Spotka ich jakaś kara, czy rozmyje się to szybko, a ciężar odpowiedzialności przerzuci się na rodziców ? Bo jak na razie to widać brnięcie dalej w eskalację.

Błażej
Błażej
Odpowiedź do  Majka
2 lat temu

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nigdzie napisane nie jest, że ksiadz postąpił w sposób niewłaściwy. Za to napisane jest że dojdzie do spotkania z rodzicami i dopiero zostanie podjęta decyzja. Jestem ciekawy czy rodzice będą stanowczy w swojej nie wierze czy cudem się „nawrócą” zeby dziecko miało komunie. Współczuję w takim przypadku spojrzeć dzieciom w oczy. Bo w nich będzie zakłamanie, nieszczerosc i brak konsekwencji w tym co się głosi.

Mlawianka.
Mlawianka.
Odpowiedź do  Błażej
2 lat temu

[WYMODEROWANO]Ta ideologia koscielna mnie nie przekonuje.

Prolife
Prolife
Odpowiedź do  Błażej
2 lat temu

Brawo. Popieram w 100 %. Niech się w końcu określą, czy idą w prawo, czy w lewo.

MEMENTO MORI
MEMENTO MORI
2 lat temu

BARDZO DOBRZE, JEDEN KONSEKWENTNY ODWAŻNY KSIĄDZ, KTÓRY MIAŁ JAJA POWIEDZIEĆ WARA ŚWIĘTOKRADCOM. PO JAKA CHOLERĘ ATEIŚCI POSYŁAJĄ DZIECI DO KOMUNII????????

Prolife
Prolife
Odpowiedź do  MEMENTO MORI
2 lat temu

Dokładnie.

Anonim
Anonim
2 lat temu

Karygodna postawa Biskupa. Jedyna osoba, która powinna w tym przypadku podjąć konkretne stanowisko wydaje oświadczenie nic nie wnioskujące. Tym sposobem biskup odsuwając od siebie odpowiedzialność zrzuca ją na pozostałych księży. Trzeba być gorącym albo zimnym, nigdy letnim!

Magda z Mł.
Magda z Mł.
Odpowiedź do  Anonim
2 lat temu

Umiejętne dotarcie do ludzi plujących na Kościół i księży to orka na ugorze i ciężka praca u podstaw. Biskup podcina skrzydła młodym zaangażowanym kapłanom a potem wszyscy zdziwieni że inni wolą siedzieć cicho. Popieram i powtarzam trzeba być zimnym albo gorącym.

Prolife
Prolife
Odpowiedź do  Magda z Mł.
2 lat temu

Zgadzam się w 100%.

Prolife
Prolife
Odpowiedź do  Anonim
2 lat temu

Prawda. A tylko prawda nas wyzwoli.

Anna
Anna
2 lat temu

Wstyd, Księże Biskupie! Przez kilka dni wiele osób protestowało tutaj przeciwko traktowaniu sakramentów jak towaru, za który wystarczy zapłacić w kancelarii, przeciwko praktycznym ateistom, którzy popierają aborcję a uważają się za katolików. A Ksiądz Biskup tym oświadczeniem mówi, że księża w parafii nieumiejętnie „głoszą Ewangelię życia” i nie potrafią wytworzyć „dobrej i życzliwej atmosfery”. Czyli: nie mieliśmy racji? Nie było warto protestować? Współczuję księżom, bo przez własnego biskupa zostali postawieni w naprawdę głupiej sytuacji. Co mają teraz mówić? Co my mamy teraz mówić?

Prolife
Prolife
Odpowiedź do  Anna
2 lat temu

Biskup, porażka, jeśli tak ma wyglądać Kościół, to niebawem Bóg przytrze nosa tym hierarchom. Spokojnie. Quo Vadis?Kościele płocki.

Prolife
Prolife
Odpowiedź do  Anna
2 lat temu

My mamy głosić prawdę.

OMG
OMG
2 lat temu

Nie wierzę… „jest nam przykro z powodu powstałego zamieszania”? To już lepiej napisać: „jest nam przykro, że katolicki ksiądz w KK domaga się respektowania podstawowych wartości”. Kuria nie wykazała się odwagą.

Ateista
Ateista
2 lat temu

Doskonale wszyscy wiemy, że kościół i wszystko co się w nim dzieje jest ustanowione przez księży. Oni decydują o jego kształcie i sakramentach od powstania chrześcijaństwa. Zatem cała wiara to nic innego jak powtarzane schematy od wieków. Wiara to nic innego jak podporządkowanie się tym schematom. Choć nie jestem za nimi to twierdzę, że skoro ktoś jest wierzący to utożsamia się z księżmi, a tym samym powinien się podporządkować ich zaleceniom. Jeśli nie, to po co mu sakramenty ? Pozdrawiam

Janek
Janek
2 lat temu

Ja uwazam ze ksiadz dobrze powiedzial. Nie rozumiem rodzicow ktorzy nagaduja na ksiezy na kosciol, obrazaja ich, nie identyfikuja sie z nim a potem żądają komuni, chrztu, bierzmowania, ślubu czy pogrzebu. No sory, powinno to wynikac z pewnej uczciwosci wzgledem samych siebie. Skoro sie z Kosciolem nie identyfikujesz to nie zadaj sakramentow! Zaden sakrament nie moze sluzyc jedynie fajnej imprezie czesto suto zakrapianej!

kisis
kisis
Odpowiedź do  Janek
2 lat temu

to powiedz księdzu że przyjęcie sakramentu nie powinno być okazją do nabicia sobie kabzy. przypominam ,że rodzice przed komunią muszą uiścić (opłaty) za udzielenie sakramentu. a powinien on być darmowy. ksiądz dostaje kase z kurii i na tace

MEMENTO MORI
MEMENTO MORI
Odpowiedź do  kisis
2 lat temu

RODZICE NIC NIE MUSZA, NIECH NIE PUSZCZAJA DZIECI DO KOMUNII I SAMI SIBIE NIE OSMIESZAJĄ, A PRZY TYM ROBIĄ WODĘ Z MÓZGU DZIECIOM. NIE WIERZĄ, NIE PRAKTYKUJĄ A DZIECI DO KOMUNII- PYTAM SIĘ PO CO???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![WYMODEROWANO]

Wera
Wera
Odpowiedź do  kisis
2 lat temu

Nie przesadzaj o opłatach za komunię! Więcej wydasz na paznokcie!

kisis
kisis
Odpowiedź do  Janek
2 lat temu

ludzie są wierzący ale myślący i sądzę, że powinni przeżywać tą wiarę zgodnie z własnymi poglądami, a nie podążać za tym co dyktuje ksiądz. kościół to wierni. i to już nie te czasy że ksiądz dyktuje warunki

Prolife
Prolife
Odpowiedź do  kisis
2 lat temu

Jakie czasy? To nie Kościół dyktuje warunki. Przykazania, mówi to coś? Jeżeli ktoś nie zgadza się z zasadami wiary katolickiej, to po mu sakramenty.

Prolife
Prolife
Odpowiedź do  Janek
2 lat temu

Brawo.

Anna
Anna
2 lat temu

I to jest prawidłowa reakcja kurii. Skoro ksiądz zapędził się w słowach i czynach to naturalne że biskup postawił go do pionu. Popieram.

Czytelniczka
Czytelniczka
Odpowiedź do  Anna
2 lat temu

Absolutnie nie. Uważam, że właśnie biskup powinien przyjąć zdecydowaną postawę broniącą wiary, wartości. Powinien poprzeć kapłana, a niezadowolonym uświadomić/wytłumaczyć rozbieżności. Quo vadis kościele płocki?

Barabasz
Barabasz
Odpowiedź do  Czytelniczka
2 lat temu

Oby w KK było jak najwięcej było takich osób jak biskup Milewski i żeby nie było takich księży jak ten wikary. To żenujące że ktoś nie rozumie że takie postępowanie księdza śledzącego profile parafian należy napiętnować i że to właśnie takie osoby niszczą KK.

katolik
katolik
Odpowiedź do  Barabasz
2 lat temu

Kosciół w najwiekszym stopniu niszcza ludzie ktorzy na codzien zyja jakby wiary i Boga nie było, a jak przychodzi termin do chrztu, Komunii, slubu, pogrzebu to na kilka minut staja sie „zarliwymi katolikami” Po co ta hipokryzja?? Nikt nikogo nie zmusza, kazdy ma wybór i wolna wole.Podobno.

Katolik
Katolik
2 lat temu

Wszystko ok, tylko dlaczego Biskup tłumaczy się ludziom, którzy na codzień nie mają nic wspólnego z wiarą, z chodzeniem do Kościoła. Jak jest jakaś uroczystość, to wtedy przypominają sobie o Bogu. Kościół, to nie supermarket. Bliskie jest Królestwo Boże, nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

NiePraktykuje
NiePraktykuje
Odpowiedź do  Katolik
2 lat temu

Puknij się w globus, jakby Jezus zobaczył kościoły i ruchomy dobytek księży powiedziałby Ci to samo…

Ksiądz
Ksiądz
Odpowiedź do  NiePraktykuje
2 lat temu

Martw się o siebie, co Jezus powie jak Ciebie zobaczy

Mławianka
Mławianka
Odpowiedź do  Katolik
2 lat temu

Też mnie to dziwi

Do Katolik
Do Katolik
Odpowiedź do  Katolik
2 lat temu

Dlatego bo to jest Kościół Powszechny a nie Sekta Skrajnie Ortodoksyjnych Katolików.

Ktos
Ktos
Odpowiedź do  Katolik
2 lat temu

Wiara w Boga a kościół to dziś dwie różne sprawy Ja jak byłam mała to ksiądz w kościele uczył nas miłości tolerancji tego że niewolno krzywdzić drugiego człowieka a dziś w dużej większość tylko nienawiść
do tego co inne i polityka taki teraz jest kościół niestety

Katolik
Katolik
Odpowiedź do  Ktos
2 lat temu

Tylko, że akurat w tym konkretnym przypadku chodziło o V przykazanie, a to chyba z polityką nic wspólnego nie ma. Po za tym po co ludziom Sakramenty, jak na codzień nie chcą mieć z Kościołem nic wspólnego.

Fan Ewangelii
Fan Ewangelii
Odpowiedź do  Katolik
2 lat temu

Bo Chrystus przyszedł do grzeszników, do tych co źle a nie dobrze się mają. Do celników, prostytutek i za nich też umarł na krzyżu. Bo uczy mìłości . Bo nad prawem stoi mìłosietdzie. A kim Pan jest żeby oceniać innych. Biskup postąpił słusznie. Bo wie jakie przesłanie niesie Ewangelia. Ijak trzeba ją głosić żeby nie popaść w faryzeizm. Kerykalizm jest sprzeczny z jej przesłaniem. Nie sądzicie bo sami taką miarą zostaniecie osądzeni.

Katolik
Katolik
Odpowiedź do  Fan Ewangelii
2 lat temu

Oczywiście, że przyszedł do grzeszników, tylko proszę sobie przypomnieć, co powiedział. Między innymi, idź i więcej nie grzesz, a więc nawróć się. Takie było przesłanie spotkania w którym zresztą uczestniczyłem. V przykazanie.

Fan Ewangelii
Fan Ewangelii
Odpowiedź do  Katolik
2 lat temu

Wszyscy potrzebują ciągłego nawrócenia.Rozumiem że tylko Pan jest bez grzechu. A jeśli chodzi o strajk kobiet to chyba to także nie jest takie proste. A tutaj o to poszło. Jesli wyjść z założenia że zakaz nie powoduje ograniczenia aborcji A grozi przesunięciem wahadła w drugą stronę przy zmianie władzy to całkowity zakaz w przypadku nawet wad letalnych płodu jest kontrproduktywny . Twórcy tzw. kompromisu to wiedzieli. A gdy się to złamało Efekt będzie przeciwny do zamierzonego.

Pani Aniela Staszewska obchodziła 100. urodziny

0
Jubileusz 100. urodzin 29 listopada 2023 r. obchodziła Pani Aniela Staszewska z Wróblewa w Gminie Radzanów. Mieszkanka gminy Radzanów miała w dniu urodzin niezwykłych...

Mławianka oddała oszustom wszystkie pieniądze i biżuterię

0
76-letnia mieszkanka Mławy oddała oszustom wszystkie pieniądze i biżuterię. Straciła ponad 40 tysięcy złotych. Podała także oszustom swoje szczegółowe dane osobowe.   Mławianka oddała oszustom wszystkie...

Lodowisko w budowie [ZDJĘCIA]

1
Trwają prace nad budową lodowiska w Mławie. Kryty obiekt ma powstać jeszcze w grudniu i będzie czynny sezonowo.    Mławianie z niecierpliwością czekają na lodowisko w...

Mławski ogród świateł [FILM I ZDJĘCIA]

1
Mławski ogród świateł już działa. W parku miejskim w Mławie 1 grudnia o godzinie 16 rozbłysły światła na ozdobnych instalacjach w różnych kształtach.    Mławski ogród...
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Z OSTATNIEJ CHWILI. Paraliż na kolei. Podróżni utknęli w pociągach

1
Paraliż na kolei. Ruch pociągów wstrzymany. Mieszkańcy Mławy utknęli w pociągach Kolei Mazowieckich, które stoją na stacjach. Informują o poważnych problemach.    Z OSTATNIEJ CHWILI. Paraliż...

Intensywne opady śniegu. Zacznie się w piątek

0
Uwaga. Intensywne opady śniegu. Zacznie się w piątek. Miejscami ma spaść nawet pół metra śniegu. Najwięcej popada w Karpatach nawet 40-50 cm śniegu. Porządnie...

Nową drogą z Mławy już można dojechać do siódemki

3
Aleją św. Wojciecha już można dojechać do samej siódemki, czyli od ulicy Kościuszki do starej drogi krajowej. Pierwszy przejazd zaplanowano w piątek 1 grudnia...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Groźne Somsiady. Mistrz z porażką.

0
W minionym sezonie reprezentanci Jokera sięgnęli po mistrzostwo Dan-Bud Amatorskiej Ligi Futsalu. Tegoroczną edycję ligi zaczęli od wysokiego zwycięstwa. Jednak już w kolejnym pojedynku...

Jak skutecznie wykryć nieszczelności instalacji wodnej?

0
Woda, choć niezbędna do życia, może stać się źródłem problemów, zwłaszcza gdy wycieka z instalacji wodnej. Nieszczelności mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń strukturalnych, a...

Jak pozbyć się wilgoci ze ścian.

0
Wilgoć w mieszkaniu to problem, który dotyka wielu właścicieli nieruchomości, niezależnie od miejsca zamieszkania czy rodzaju budynku. Bez względu na źródło wilgoci – czy...

Kluczowe różnice między rubinem a innymi kamieniami

0
Rubin, zwany również „Królem Szafirów”, to jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Przypisuje mu się symboliczne znaczenie i kojarzony jest głównie z miłością,...
- REKLAMA -
36
0
Przejdź do komentarzyx