Samorządowcy oraz leśnicy z naszego terenu planują utworzenia 45-kilometrowego szlaku turystycznego. Dziś został w tej sprawie podpisany list intencyjny.
– Burmistrz Miasta Mława podjął współpracę z wójtami czterech gmin – Iłowo-Osada, Lipowiec Kościelny, Szydłowo i Wieczfnia Kościelna – oraz z Nadleśniczym Nadleśnictwa Dwukoły celem utworzenia przebiegającego przez tereny każdej z wymienionych jednostek szlaku turystycznego. Dziś został w tej sprawie podpisany list intencyjny — informuje mławski ratusz.
Szlak turystyczny będzie liczył ok. 45 km. Jest on tworzony w oparciu o przebieg już istniejącego szlaku walk wrześniowych 1939 roku, wyznaczonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.
Dziś w Urzędzie Miasta Mława podpisano list intencyjny w tej sprawie. Jego treść jest następująca:
„LIST INTENCYJNY
w sprawie współpracy przy realizacji zadania pn. „Utworzenie szlaku turystycznego na terenie miasta Mława oraz gmin: Iłowo-Osada, Lipowiec Kościelny, Szydłowo i Wieczfnia Kościelna”
podpisany dnia 14 września w Mławie przez:
Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego,
Wójta Gminy Iłowo-Osada Sebastiana Cichockiego,
Wójta Gminy Lipowiec Kościelny Jarosława Goschorskiego,
Wójta Gminy Szydłowo Grzegorza Rochnę,
Wójta Gminy Wieczfnia Kościelna Mariusza Gębalę
i
Nadleśniczego Nadleśnictwa Dwukoły Jaromira Skrzypeckiego.
Sygnatariusze niniejszego listu intencyjnego deklarują wzajemną współpracę przy przygotowaniu, realizacji, współfinansowaniu i promocji szlaku turystycznego przebiegającego przez linię walk wrześniowych 1939 r. na terenie miasta Mława oraz gmin: Iłowo-Osada, Lipowiec Kościelny, Szydłowo i Wieczfnia Kościelna, w tym na terenie Nadleśnictwa Dwukoły, w oparciu o przebieg już istniejącego szlaku walk wrześniowych 1939 roku, wyznaczonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w latach 80. XX wieku. Trasa szlaku zostanie opracowana przez sygnatariuszy w uzgodnieniu z lokalnymi instytucjami kulturalnymi, historycznymi i sportowymi oraz działaczami społecznymi. Celem utworzenia szlaku turystycznego jest promocja historii, tradycji, i walorów przyrodniczych regionu oraz aktywizacja społeczności lokalnych w zakresie turystyki pieszej. Współpraca będzie konsekwencją uchwał podjętych przez rady gmin i radę miasta.
Strony dołożą wszelkich niezbędnych starań w celu optymalnej współpracy w zakresie przedmiotu niniejszego listu intencyjnego.”
O kolejnych ustaleniach na temat tworzonego szlaku będziemy informować.
Dobrze byloby wlaczyc w ta inicjatywe gmine Dzierzgowo. Wszak pod Zabokliliem kolo Rzegnowa nastapilo rowniez jesli dobrze pamietam przelamanie pozycji polskiej
W końcu jakaś miła i dobra rzecz
Niech lepiej zrobią porządek z Zalewem Ruda i otoczeniem wokół. Nie tylko syf i smród.
przecież to pod publiczkę .
DOPÓKI BĘDZIE MŁAWSKI BURMISTRZ—- TO NIC W KWESTII ZALEWU SIĘ NIE ZMIENI ????
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale czy zalew przez przypadek w większości należy do Działdowa? A komplikować sprawę może jeszcze to że zalew na dodatek jest podzielony na województwo Warmińsko-Mazurskie jak i Mazowieckie.