środa, 31 maja 2023
naszamlawa.plNa sygnaleApel burmistrza Mławy. Stoimy przed zagrożeniem epidemią
- REKLAMA -
Loading RSS Feed

Apel burmistrza Mławy. Stoimy przed zagrożeniem epidemią

-

– Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Mławy. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest bardzo poważna, stoimy przed zagrożeniem epidemią. Stosując się do obowiązujących zasad, możemy uniknąć zakażenia siebie i najbliższych. Liczę na Państwa rozsądek, odpowiedzialność i współpracę – informuje Sławomir Kowalewski, Burmistrz Miasta Mława.

- R E K L A M A -

Od 12 marca w Mławie zamknięte zostaną dla odwiedzających placówki kultury i sportu. Zajęcia edukacyjne nie będą odbywać się w szkołach i przedszkolach.

Burmistrz Sławomir Kowalewski apeluje, aby maksymalnie ograniczyć wysyłanie dzieci do placówek oświatowych w czwartek i piątek (12-13 marca br.). Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów, od poniedziałku 16 marca przez dwa tygodnie wszystkie szkoły będą definitywnie zamknięte.

Ze względu na sytuację kryzysową reorganizacji ulegnie praca Urzędu Miasta Mława.

– Apelujemy do mieszkańców, aby ograniczyli wizyty w urzędzie do minimum. Potrzebne wnioski można pobrać z poradnika interesanta na stronie mlawa.pl (kliknij TUTAJ) lub ze strony obywatel.gov.pl (kliknij TUTAJ),  wypełnić i podpisać je w domu. Następnie można wysłać ich skan na adres [email protected] lub dostarczyć w wersji papierowej do kancelarii urzędu na parterze ratusza – apelują w ratuszu.

Wydział Spraw Obywatelskich

Wydział prosi o zgłaszanie się do Pałacu Ślubów jedynie w sprawach pilnych (np. rejestracja urodzeń, zgonów).

– Przypominamy, że wnioski o dowody osobiste, o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, zgłoszenie zameldowania obywateli polskich, rejestrację urodzenia dziecka można składać w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy obywatel.gov.pl – informuje urząd.

Opłata podatku – tylko przelewem

Ze względu na sytuację kryzysową zamknięte zostaną kasy na parterze ratusza.

– Prosimy mieszkańców Mławy o dokonywanie opłat i uiszczanie podatków przelewami. Indywidualne numery kont są podane w decyzjach, które w lutym dostarczono do wszystkich podatników. Osoby, które chcą poznać ten numer lub kwotę podatku, proszone są, aby dzwoniły pod odpowiedni numer telefonu. Aby uzyskać informację, urzędnikowi trzeba będzie podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr PESEL – apelują.

Dezynfekujemy autobusy

W trosce o pasażerów autobusy Mławskiej Komunikacji Miejskiej codziennie są poddawane dezynfekcji. Mimo to ratusz proponuje ograniczyć korzystanie z transportu publicznego.

Wnioski i zapytania – najlepiej w formie elektronicznej

Wydziały inwestycji, oświaty, komunikacji społecznej i medialnej, gospodarki nieruchomościami, środowiska i gospodarki komunalnej proszą, aby zapytania i wnioski kierować do nich głównie w formie elektronicznej. Formularze można znaleźć na stronie miasta mlawa.pl, ewentualnie otrzymać w kancelarii ratusza. Do dyspozycji interesantów będzie tu także telefon, za pomocą którego szybko i sprawnie będzie można skontaktować się z urzędnikiem i uzyskać potrzebną pomoc. Kontakt z mieszkańcami odbywać się będzie poprzez kancelarię urzędu.

Strażnicy na posterunku

Straż Miejska funkcjonować będzie jak dotychczas, a funkcjonariusze – zabezpieczeni środkami osobistej ochrony – pozostają do dyspozycji mieszkańców Mławy.

W trosce o mieszkańców rezygnujemy z wydarzeń kulturalnych i aktywności sportowej

Od jutra (12 marca br.) dla odwiedzających zamknięte zostają Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i jej filie, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie.

 

 

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Saab93
Saab93
3 lat temu

Nawet na filterki do Nowotczynskich ciężko się dostać teraz przez epidemie

BUU
BUU
3 lat temu

DLA BIUR W LG DAJA WIECEJ AUTOBUSÓW NIZ DLA ROBOLI,NIECH MĄDDRALE TAK POSTOJA SAMI W TYM TŁOKU

buu
buu
3 lat temu

a co z autobusami do LG? tam sa dopiero cuda po 30 min.trzeba czekac w tloku na odjazd

buu
buu
3 lat temu

a co się dzieje w autobusach do LG i ile trzeba czekac na odjazd w tym tłoku (30 min)

mieszkanka
mieszkanka
3 lat temu

Spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty powinny dezynfekować klamki wszystkich drzwi wejściowych do klatek tak samo wszystkie obiekty ogólnego dostępu.

LG
LG
3 lat temu

Od LG sie zacznie roznosic po Mławie

Varden
Varden
Odpowiedź do  LG
3 lat temu

Oj tam oj tam……

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Zamknięcie kas w UM to raczej chora decyzja.
Najlepiej może zamknąć cały UM.
Co mają powiedzieć na to kasjerki w sklepach?

Przedsiebiorca
Przedsiebiorca
3 lat temu

Oczywiście podatek opłacać przez internet, a nie pomyślał Pan burmistrz, że wiele małych przedsiębiorstw na ten podatek nie ma ze względu na spadek obrotów o połowę a czasami i więcej. Jak my, mali przedsiębiorcy mamy sobie z tym poradzić? O tej porze roku obroty zawsze szły do góry… Nie mówię tu o branży, spożywczej czy chemicznej tudzież aptekach, ale o branżach w których są produkty nie najpotrzebniejszego użytku.

Do Maroanna
Do Maroanna
3 lat temu

Podobnie jak ze szkołami powinno być z Wipaszem, LG oraz ich kooperantami. Powinien być odgórny zakaz pracy w zakładach zatrudniających tylu pracowników..

pq
pq
Odpowiedź do  Do Maroanna
3 lat temu

Wtedy cała kwarantanna ma to jakiś sens. Wipasz może nie koniecznie musi się całkowicie zamykać bo pracuje z żywcem ale też nie dokońca. Generalnie prawda jest taka że w LG wystarczy że linia stanie na parę minut jest afera, a tu co ma stanąć całkowicie.? Inna sprawa to natura ludzka i myślenie a co tam jakaś choroba mnie nie dotyczy jestem bogaty to sobie poradzę. I całe te
pieprzenie Januszy biznesu o stratach i innych [WYMODEROWANO].

XxL
XxL
3 lat temu

Tłumy w marketach ani kościołach nie zrobią tyle złego co największy mławski pracodawca czyli LG. Ogromna rzesza osób sprowadzona do Mławy z biednych krajów, mieszkająca w wynajętych, brudnych zatęchłych domach to dopiero źódło wszelkich zarażeń. Ukraińcy i inni przybysze ze wschodu są po za wszelką kontrolą. Dla Koreańczyków to wygodna sytuacja ale dla mieszkańców Mławy to już nie koniecznie. Najgorsze w tym wszystkim to że żadne służby tym się nie interesują.

Ddd
Ddd
Odpowiedź do  XxL
3 lat temu

Ciekawe tylko kto w Mławie będzie pierwszym chorym na koronawirusa: Polak czy Ukrainiec?
Jeśli nie któryś z Azjatów, to gwarantuję, że będzie to Polak, a nie Ukrainiec.

Co niektórymi zawładnęła ksenofobia, co wcale nie najlepiej świadczy o mławianach.

Logicznie
Logicznie
Odpowiedź do  Ddd
3 lat temu

To nie chodzi o Ukraińców i Azjatów którzy są Mławie od kilku lub kilkunastu miesięcy. Problemem są nowo-przybywający ze wschodu pracownicy LG którzy nie przeszli żadnych badań ani kwarantanny. A pamiętajmy że wirus rozwija się ok. 30 dni. To są potencjalni nośnicy choroby. Co z tego że zmierzą mtakiemu temperaturę tuż po przyjeździe na miejsce zakwaterowania. To pracodawca a nie pracownik będzie winien konsekwencji wynikających z takiego niedbalstwa. Dyrekcja LG powinna zabronić przyjazdu nowych pracowników co najmniej dwa miesiące temu. Niestety ciągle przybywają nowi zarówno z Ukrainy jak i Azji.

Adminn
Adminn
3 lat temu

W supermarketach tez przewija sie tysiace osob i tego nie chcecie zamknac? Ludzie wszystkiego dotykaja rekoma a wy i tak to kupujecie i z tym problemu nie macie? Jak ktos ma sie zarazic to i tak sie zarazi siedzac w domu.

Anonim
Anonim
3 lat temu

W supermarketach tez przewija sie bardzo duzo ludzi i nikt nie pisze zeby to zamknac. Wszyscy wszystko dotykaja i z tym peoblemu ludzie nie macie i tak kupujecie? Jak ktos ma sie zarazic to i tak sie zarazi nawet jak bedzie siedzial w domu…

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

W LG ludzie najbardziej są narażeni.Skoro szkoły zamykają to i zakłady pracy też powinni na te dwa tygodnie zamknąć.☹️

Varden
Varden
Odpowiedź do  Anonimowo
3 lat temu

Najpierw kościoły

do Anonim
do Anonim
3 lat temu

Ktoś powinien zająć się sprowadzany do LG ukraińcami i azjatami. Nie ma żadnych kontroli. Burmistrz zamiast pitolić farmazony powinien reagować i wysłać do tego przybytku koreańskiego jakieś kontrole

Wódz z ratusza przemówił :)
Wódz z ratusza przemówił :)
Odpowiedź do  do Anonim
3 lat temu

Zatrudnieni na umowę zlecenie (np. Ukraińcy) nie są zobowiązani wykonać badania wstępne do pracy a także okresowe. Ważne, że są tani…

do Wódz z ratusza przemówił
do Wódz z ratusza przemówił
Odpowiedź do  Wódz z ratusza przemówił :)
3 lat temu

Właśnie w tym sęk! Przyjeżdżają Bóg wie skąd i na drugi dzień bez żadnych badań na taśmę do LG. Co z tego że Polak był badany jak tuż obok pracuje azjata który dopiero co przyjechał z dalekiego wschodu. Co z tego że zamykają szkoły, kina skoro w takim LG nie podejmuje się żadnych działań prewencyjnych. Kompletny brak odpowiedzialności!

Gastronomia
Gastronomia
3 lat temu

A co z restauracjami? Sporo osób w ciągu dnia potrafi przyjść a skąd pewność że nie rozprzestrzeniają wirusa?

Zzn
Zzn
3 lat temu

Władza się ochroni. A co z innymi instytucjami, gdzie kolejki długie jak np. banki, poczta, ZUS czy urząd skarbowy gdzie tłumy ludzi.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

No wlasnie LG caly czas przyjezdzaja ukraincy I co nikt zaden sanepid nie reaguje przeciez tez moga byc hozy jejku niech ktos zareaguje w koncu

Kotek
Kotek
Odpowiedź do  Anonimowo
3 lat temu

Nie tylko Ukraińcy są bez żadnych kontroli. Dzisiaj widziałem na osiedlu przy stadionie kilkunastu azjatów w maskach. Przyjeżdżają z Chin. Bangladeszu i Indonezji do Mławy a Sanepid śpi.

Mario
Mario
3 lat temu

O prosze, czyli jednak sa obostrzenia w Mlawie. Nawet wylaczenie niektorych stanowisk z pracy. A jak w LG temperature zaczeli mierzyc to portal robil z tego wielki dym i o komentarze przedstawicieli prosil.

Maroanna
Maroanna
3 lat temu

A w LG ponad 2 tysiące ludzi w jednym miejscu, powinni to zamknąć, bardzo duże ryzyko zarażenia 🙁

Z życia Akademii Mławianki [ZDJĘCIA]

0
Młodzi adepci piłki nożnej trenują w Akademii Piłkarskiej Mławianka Mława. Chwile podczas piłkarskich zmagań uwiecznił Bogdan Jakubowski.    Zachęcamy do obejrzenia zdjęć naszych bardzo młodych piłkarzy. ...

Wyrwał razem z kostką. Zapłacimy za to wszyscy

1
Zapłacimy wszyscy, dwa razy za to samo. Wandal wyrwał stojak rowerowy wraz z kostką brukową, do której był przytwierdzony długimi metalowymi śrubami. Stało się...
budowa

Najemcy mieszkań wkrótce mogą być właścicielami

0
Najemcy mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus wkrótce, mogą być ich właścicielami. Najemcy mieszkań wkrótce mogą być właścicielami Ministerstwo Rozwoju i Technologii wraz z Polskim...

Czy rezerwy będą świętować już w środę? Żak już drugi

2
Jutro zapadną najważniejsze rozstrzygnięcia w piłkarskiej B-klasie. Na boisku w Mławie dojdzie do rywalizacji dwóch ekip rezerw – lider z Mławy zmierzy się z...
Loading RSS Feed

Najlepsza firma oferująca roboty ziemne! Jak wybrać odpowiedniego usługodawcę?

0
Wybór odpowiedniej firmy usługowej to nie lada wyzwanie. Natomiast warto podejść do tego zadania poważnie, gdyż może to mieć znaczący wpływ na efekt końcowy...
młotek sędziowski

21-latek uszkodził 8 samochodów

0
21-latek odpowie za uszkodzenie 8 samochodów na terenie Płońska. Przyznał się do zarzucanych czynów. Postępowanie tłumaczył spożyciem nadmiernej ilości alkoholu. Grozi mu do 5...

Decyzja środowiskowa krok po kroku

0
Realizacja każdego projektu wymaga odpowiednich przygotowań. Należy uwzględnić w nich nie tylko nasze zasoby – czasowe, finansowe i ludzkie, ale także odpowiednią dokumentację. W...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
bus po wypadku

Z OSTATNIEJ CHWILI. Wypadek na S7. Nowe informacje

0
Nowe informacje w sprawie wypadku na S7 w pobliżu Uniszek Zawadzkich.  Ruch kołowy na siódemce został przywrócony, o czym informuje policja około godziny 12:35....
wypadek na s7

Z OSTATNIEJ CHWILI. S7 całkowicie zablokowana. 8 uczestników wypadku

0
Nowa siódemka na wysokości Uniszek Zawadzkich jest całkowicie zablokowana. Bus zderzył się z ciężarówką. 8 osób uczestniczyło w wypadku. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. AKTUALIZACJA...

Dlaczego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń? 3 główne zalety

0
Czy zdarza Ci się kupować polisy ubezpieczeniowe? Być może jest to ubezpieczenie samochodu, mieszkania, domu lub ubezpieczenie turystyczne. Obecnie mamy do wyboru po kilkadziesiąt...

Dramatyczna relacja i dramatyczny apel. „Nie kryjcie mordercy”

5
- Nie kryjcie mordercy Proszę, pomóżcie mi znaleźć człowieka, odpowiedzialnego za bezsensowną śmierć bo kto wie, dziś pies jutro człowiek — apeluje...
- REKLAMA -
27
0
Przejdź do komentarzyx