piątek, 22 września 2023
naszamlawa.plKulturaAnna Maria Jopek na Victor Young Jazz Festival Mława 2023
- REKLAMA -
 • Siedlisko z dostępem do jeziora, Jeleń k. Lidzbarka
  Siedlisko z dostępem do jeziora, Jeleń k. Lidzbarka
  Cena: 290 000 zł  / Miejscowość: Jeleń  / Kategoria:
 • Posiadłość o p. 1,81ha- dom i dwa stawy komercyjne, Drążdżewo
  Posiadłość o p. 1,81ha- dom i dwa stawy komercyjne, Drążdżewo
  Cena: 1 700 000 zł  / Miejscowość: Drążdżewo  / Kategoria:
 • Nowe 2-pokojowe mieszkanie w pobliżu dzielnicy przemysłowej
  Nowe 2-pokojowe mieszkanie w pobliżu dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w centrum Mławy
  Działka budowlana w centrum Mławy
  Cena: 135 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Cena: 4 750 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Cena: 455 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Cena: 3 100 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Anna Maria Jopek na Victor Young Jazz Festival Mława 2023 [FILM]

PATRONAT MEDIALNY PORTAL NASZA MŁAWA

-

Anna Maria Jopek na Victor Young Jazz Festival Mława 2023. Przed nami piąta edycja wielkiego Festiwalu Jazzowego w Mławie. Impreza odbędzie się 22 i 23 września 2023 r. W czwartek 10 sierpnia dziennikarze poznali szczegóły podczas konferencji prasowej w sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie. 

- R E K L A M A -

 

 

PATRONAT MEDIALNY PORTAL NASZA MŁAWA

Portal Nasza Mława — jako patron medialny — ma zaszczyt zaprosić na piątą edycję Victor Young Jazz Festival Mława. To pierwsza okrągła rocznica tego wielkiego festiwalu jazzowego w mieście. Na ucztę muzyczną zaprasza też Kuba Stankiewicz.

Sztuka przez duże „S” – Victor Young Jazz Festival Mława — znalazł w naszym mieście rzesze fanów. Co więcej, do Mławy przyjeżdżają goście z wielu miejsc w kraju i zza granic Polski.

https://fb.watch/mkHrTycW_H/

https://fb.watch/mkHt9C72ex/

https://fb.watch/mkHuEf5-d7/

Plakat Victor Young Jazz Festiwal Mława 2023

plakat festiwalu

ludzie przy stole
Fot. Nasza Mława

– Gdy w 2019 roku organizowaliśmy pierwszą odsłonę festiwalu, z nieśmiałością proponowaliśmy mławskiej publiczności gatunek muzyczny wcześniej nieobecny w przestrzeni naszego miasta. Ale Victor Young, jego historia, związek z Mławą i entuzjazm, z jakim o tym opowiadał Kuba Stankiewicz, sprawiły, że Mława przyjęła nowe wydarzenie z zachwytem. Pierwsze koncerty – Zbigniewa Namysłowskiego i jego składu oraz Tria Kuby Stankiewicza udowodniły, że mławska publiczność czuje jazz, reaguje żywiołowo i chce więcej — wspomina Magdalena Grzywacz z mławskiego ratusza.

Przypomina, że po pandemicznych obostrzeniach (mogło być zajęte co trzecie krzesło na sali) Victor Young Jazz Festival Mława odbywa się przy pełnej publiczności, a koncerty kończą gromkimi owacjami. Ludzie w Polsce lepiej kojarzą Younga i wiedzą, że człowiek, który skomponował muzykę do ponad 300 hollywoodzkich filmów – w tym wielu westernów – wychowywał się w Mławie. To wspólny sukces organizatorów: Miasta Mława, Fundacji For Art, Miejskiego Domu Kultury w Mławie oraz tutejszej Państwowej Szkoły Muzycznej.

– Nasze działania są możliwe dzięki współpracy z Narodowym Centrum Kultury, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, Powiatem Mławskim oraz dzięki wielu darczyńcom, przedsiębiorcom i osobom prywatnym, które wspierają festiwal finansowo lub rzeczowo. Rok temu, ze względu na remont kina Kosmos, festiwal odbył się w gościnnych murach Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie. Na scenie pojawił się niekwestionowany król polskiego jazzu Jan Ptaszyn Wróblewski ze swoim kwartetem. Podziwialiśmy też portugalsko-holendersko-włoski band z Ricardem Pinheirem na czele. Grały dla nas QYAVY oraz skład Macieja Grzywacza. Było przepięknie — dodaje rzeczniczka prasowa urzędu.

Na otwarcie festiwalu koncert Babiego Lata z Anną Marią Jopek

Zaczynamy w piątek 22 września o godzinie 15:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie (ul. Sienkiewicza 24). Andrzej Winiszewski – dziennikarz Radia Zachód, wykładowca akademicki i niekwestionowany ekspert odnośnie do jazzu w filmie – konferansjer – zaproponuje nam filmową przygodę z dobrą muzyką w tle w Sali Etiuda.

O 17:30 otwarcie festiwalu, a tuż po nim koncert Wojciecha Staroniewicza „Strange Vacation”. Około 19:45 zapraszamy na otwarcie wystawy pokonkursowej „Muzyką malowane” w foyer PSM, a o 20:00 – na koncert Babiego Lata, najnowszej formacji pod kierownictwem liderów: Anny Marii Jopek oraz Piotra Wojtasika.

Sobotnie koncerty i wydarzenia

W sobotę 23 września 2023 r. o godzinie 14:00 zapraszamy na otwarcie retrospektywnej wystawy plenerowej „Pięć lat Victor Young Jazz Festival Mława” w parku miejskim. O 16:00 w foyer Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie zapraszamy na koncert młodych muzyków „Dźwiękami Victora Younga”, a o 17:30 w tym samym miejscu zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu „Muzyką malowane”.

Sobotnie koncerty rozpocznie o godzinie 18:00 występ międzynarodowego składu Arnona Platy’ego, Hagaia Amira (obaj z Izraela) oraz Sebastiana Frankowskiego i Kuby Stankiewicza (Polska). W przerwie między koncertami zorganizujemy tradycyjnie aukcję prac dzieci namalowanych w konkursie „Muzyką malowane”. Dochód z aukcji jak zawsze przekażemy na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka. Festiwal zakończy występ Big Bandu ze Śląska pod kierownictwem Grzegorza Nagórskiego, prawdopodobnie najlepszego big bandu w Europie!

Jak kupić bilety?

Bilety na wydarzenie będą dostępne od 16 sierpnia w kasie MDK-u oraz na stronie biletyna.pl. Cena biletu na pierwszy dzień festiwalu 70 zł. Jeśli chcemy uczestniczyć w koncertach przez dwa dni, zapłacimy za bilet 120 zł (karnet dwudniowy).

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie

Stłuczka na Piłsudskiego

0
W pobliżu marketu na Al. Piłsudskiego w Mławie doszło do kolizji drogowej. Jeden z kierujących był nietrzeźwy, ponadto nie miał uprawnień do kierowania. Policja...
wysypisko

Wysypisko śmieci na Kolejowej? Sprzeciwia się też burmistrz

4
Wysypisko śmieci na Kolejowej? Przeciwny temu pomysłowi jest nawet burmistrz Mławy. Na wspomnianej ulicy w naszym mieście — niedaleko m.in. galerii handlowej Stacja Mława...

Radość w Radzanowie. Czwórka Gołębiewskiego

0
Na trzech porażkach z rzędu zakończyła się zła passa futbolistów Wkry Radzanów. W niedzielne popołudnie nastąpiło w końcu przełamanie. Na swoim boisku okazali się...

5 osób zatrzymanych z towarem wartym 18 mln zł

0
Mławska skarbówka informuje, że mazowiecka KAS, wspólnie z CBŚP i SG rozbiły tytoniowy gang i zatrzymały 5 osób. Mundurowi zgarnęli towar o wartości szacowanej...
 • Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Dokładne oszacowanie wynagrodzenia B2B. Jak je obliczyć?

0
Na pierwszy rzut oka odpowiedź na pytanie o wynagrodzenie B2B może się wydawać prosta. W rzeczywistości jednak zależy ona od wielu czynników. Dzięki nowoczesnym...

Oszust do nas napisał. Nagłaśniamy sprawę

0
Oszust do nas napisał. Nagłaśniamy próbę wyłudzenia pieniędzy lub przejęcia kontroli nad urządzeniem mobilnym w celu wyczyszczenia konta. To z wykorzystaniem profilu na Messengerze...

Kontrola obowiązku nauki. Kara grzywny

0
Mławskie władze kontrolują czy dzieci i młodzież (do ukończenia 18 roku życia) chodzą do szkoły. Dotyczy to także dzieci ukraińskich zamieszkałych na terenie Mławy....
- REKLAMA -
- REKLAMA -
kobieta wyjmuje kartę z portfela

Dają się nabrać na szybkie płatności

0
Trudno uwierzyć, że ktoś nie słyszał o włamaniach na konta użytkowników portalu społecznościowego i prośbach o pożyczkę, rozsyłanych z komunikatora przez hakera. Pomimo tego...

Rodzaje kredytów – jakie są? Najważniejsze informacje o popularnych świadczeniach

0
Kredyty to popularne produkty bankowe, które umożliwiają przypływ dodatkowej gotówki. Przy ich użyciu można uregulować rachunki, kupić nieruchomość, nowy samochód czy polecieć na wymarzone...

Policja będzie stanowczo działać na stadionie

16
Policja będzie stanowczo działać na stadionie MOSiR w Mławie. Mundurowi odnieśli się do zarzutów dotyczących jej działań na trybunach podczas spotkań MKS Mławianka Mława.   Policja...
kobieta

Anna Maria Jopek wystąpi w Mławie

0
Jak już informowaliśmy, Anna Maria Jopek wystąpi w Mławie jako jedna z gwiazd Victor Young Jazz Festival Mława 2023.   Już w piątek 22 września i...
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx