niedziela, 26 maja 2024
naszamlawa.plWiadomościAkty wandalizmu, nowe zniszczenia, ranne dziecko
- REKLAMA -
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Wyszyny Kościelne  / Kategoria:
 • Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 750 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:
 • Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Cena: 3 672 000 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Cena: 3 250 000 zł  / Miejscowość: Narzym  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 170 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Akty wandalizmu, nowe zniszczenia, ranne dziecko

-

Akty wandalizmu, nowe zniszczenia, ranne dziecko. Tak można podsumować sytuację, do której niedawno doszło w mławskim parku. Napisaliśmy o tym TUTAJ. Mamy nowe informacje. 

- R E K L A M A -

 

 

Wracamy do tematu wypadku 4-letniego chłopca, rannego wskutek upadku z ławki w parku miejskim w Mławie. Ojciec dziecka apelował o naprawę siedziska, ażeby nikomu więcej nic się nie stało. W ratuszu twierdzą, że ławki są naprawiane i ponownie dewastowane.

– Miasto od dawna zmaga się z problemem wandalizmu i mimo że sukcesywnie zajmuje się naprawami zdewastowanych obiektów, wciąż pojawiają się nowe zniszczenia. W ławce, z której korzystał autor wpisu i jego dzieci, ktoś wyrwał jeden ze szczebli siedziska.
W dniach 3-4 sierpnia 2023 r. w parku miejskim był przeprowadzony przegląd stanu technicznego małej architektury, również ławek. Po przeglądzie wykonawca – firma zajmująca się  utrzymywaniem porządku w parku – został zobowiązany do zakupu szczebli w liczbie 40 szt. Z informacji przekazanych nam przez firmę wynika, że elementy są już zakupione, a ich montaż zaplanowano na 18-25 sierpnia 2023 r. Prosimy mieszkańców o zgłaszanie wszelkich zniszczeń i uszkodzeń, zwłaszcza tych, które stwarzają niebezpieczeństwo. Apelujemy również do rodziców małych dzieci o zwracanie bacznej uwagi na elementy architektury i wszelkie obiekty, z których dzieci korzystają i bieżące ocenianie, czy są bezpieczne i odpowiednie dla ich pociech – apeluje Magdalena Grzywacz, Rzecznik Prasowa Urzędu Miasta w Mławie.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Hhh
Hhh
9 miesięcy temu

Park w lato jest otwarty do 23:00. Czemu czasami niektóre bramy są zamykane nawet 20 minut wcześniej. Przed samą 23:00 wyjdziesz już tylko bramo naprzeciw przychodni. Skoro do 23:00 jest otwarte to mamy prawo przebywać do tej godziny. A nie szukać która bramka jest jeszcze otwarta.

TVN Uwaga
TVN Uwaga
9 miesięcy temu

Przejeżdżałem dziś (20.08) przez Park a uszkodzona ławka, jak stała tak stoi. Ktoś zawiesił na niej taśmę ostrzegawczą, która po chwili już była zerwana. Praca miejskich urzędników to jedna wielka kpina!

Bbb
Bbb
9 miesięcy temu

Te wygięcia są spowodowane tym że kiedy pada deszcz . To siadają na górnych belkach ławek a nogi opierają o dolne belki. Wtedy nie zmoczą ubrań . A kiedy drewno jest wilgotne to się wygina.

Avb
Avb
9 miesięcy temu

W niedziele Żabka była zamknięta o 20:00 i pobliski sklep alkoholowy również zamknięto. Różnica diametralna w parku nikt nie pił, cisza spokój. Do mławskich polityków chyba warto rozważyć zakaz sprzedaży alkoholu po określonej godzinie.

mławianka
mławianka
9 miesięcy temu

Gdzie podziewa się Straż Miejska?
Latami nic się nie robi, a zwala się wszystko na wandalizm. Popękane i bujające się płyty wokół handlowca to też wandalizm? Czy może brak wyobraźni oraz niekompetencja projektanta i osób przyklepujących ów projekt?
Uważam, że rodzice dziecka winni otrzymać wysokie odszkodowanie, ale… z prywatnych kieszeni osób odpowiedzialnych za taki stan rzeczy.
Uszkodzona ławka? – natychmiast winna być usunięta z miejsca publicznego! To chyba jest bardzo proste. Ktoś sprawuje opiekę nad tym parkiem, a więc niech ponosi i konsekwencje swojego zaniedbania. Liczenie uszkodzonych szczebelków w ławkach raz do roku i naprawianie ławek po miesiącu od liczenia, to chyba trochę za mało. To po prostu śmiechu warte.

Starszy Sierżant Parkowy
Starszy Sierżant Parkowy
9 miesięcy temu

[WYMODEROWANO] W tym roku w parku nie była naprawiana ani jedna ławka (łatwo to sprawdzić). W niektórych częściach Mławy stoją uszkodzone ławki już od wiosny. Mam nadzieję, że rodzice tego dziecka uzyskają na drodze sądowej duże odszkodowanie, bo to co wyprawiają nieroby z [WYMODEROWANO] zakrawa o pomstę do nieba.

Mława
Mława
9 miesięcy temu

W Mławie nie ma nic..Dobrze że choc kwiaty w parku sądzą. Miasto zaniedbane.

Alan
Alan
Odpowiedź do  Mława
9 miesięcy temu

Wcześniej posadzone bratki uschły. Obecne na razie się trzymają ale to chyba dzięki pogodzie Czasem popada deszcz. Ogólnie w Mławie jest jeden wielki syf. A mławska perełka to chyba brudne ruszające się płyty przy handlowcu.

Karol
Karol
9 miesięcy temu

Krytykuje się -ciecia- za złe odnoszenie się do grzecznych ,miłych ,uśmiechniętych młodych podpitych szczen.. to macie co chcecie ,zwolnijcie ochronę ,park całodobowo otwarty ,Żabka 200 m raj na ziemi .

Vvv
Vvv
Odpowiedź do  Karol
9 miesięcy temu

Przecież park nie ma ochrony. Powinien być otwarty tylko z monitoringiem obejmującym cały teren.
Wtedy było by spokojnie. A tak co chwilę biegają do pobliskiej żabki po alkohol.

pacemaker
pacemaker
9 miesięcy temu

Zamiast drewnianych szczebli montować metalowe .

Mlawianka
Mlawianka
Odpowiedź do  pacemaker
9 miesięcy temu

Dlaczego nie karać tych co niszczą, rzucają pety itp. Przecież nadal obowiazuje zakaz picia w miejscu publicznym nie mówiąc o niszczeniu mienia !!!!. To wstyd , że mamy tak niską kulturę

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  pacemaker
9 miesięcy temu

Metalową ławkę to postaw sobie przed własnym domem i ją przetestuj najpierw u siebie np przy temperaturze + 32 stopnie C w ostrym słońcu lub zimą przy minusowej temperaturze (możesz to zrobić nawet g…m ty…em).

Ggg
Ggg
Odpowiedź do  mławianka
9 miesięcy temu

Najpierw dać metalowe wsporniki, a na to drewno. I wtedy nikt tego nie naruszy. Ja jednak uważam że to nie jest spowodowane dewastacją. Tylko brakiem konserwacji drewna. Natomiast wilgotne drewno się wygina. Niech przykładowo na takiej wilgotnej ławce usiądą dwie osoby po 80 kg. Nie ma siły aby drewno się nie wygięło. Najłatwiej powiedzieć dewastacja.

Premiera spektaklu CZEKOLADKI

0
Premiera spektaklu CZEKOLADKI, Finał Powiatowego Konkursu MY TEŻ MAMY TALENT. To tylko kilka wydarzeń — organizowane w najbliższym czasie — na które zaprasza Miejski...

Koncert z okazji Dnia Matki i Ojca

0
Dziś Dzień Matki. Święto obchodzone jest w Polsce 26 maja — jako wyraz szacunku dla matek. Składamy życzenia wszystkim matkom. Miejski Dom Kultury organizuje...

Przewoziła żółć niedźwiedzia. Grozi jej do 5 lat więzienia

0
Celnicy na Lotnisku Chopina dokonali nietypowego odkrycia. W bagażu podróżnej znaleziono żółć niedźwiedzia w fiolkach. Wracająca z Chin kobieta nie miała na to pozwoleń....

Jarmark Wojciechowy 2024

1
Jarmark Wojciechowy 2024 coraz bliżej. To jedna z atrakcji DNI MŁAWY, które w tym roku rozpoczną się 13 lipca. Nieodłączną imprezą towarzyszącą im od...
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Cena: 3 672 000 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:

Sukcesy mławskich kickbokserów. Do Suszu po medale

0
W Suszu, malowniczym mieście na Mazurach odbyła się tegoroczna edycja Pucharu Polski kadetów starszych i młodszych w formule kick-light. Na starcie prestiżowej imprezy stanęli...

Mławianka Maja Góralczyk nagrodzona na Design Festival

0
Mławianka Maja Góralczyk nagrodzona w 18. edycji Łódź Design Festival, który odbywa się w dniach 21–26 maja 2024. Projektantka otrzymała nagrodę Interprint Award oraz...
pociąg na peronie

Zmiana organizacji ruchu pociągów

1
Dojeżdżający do Warszawy powinni wiedzieć o zmianach organizacji ruchu pociągów w dniach od 3 do 8 czerwca 2024 r. w obrębie stacji Warszawa Zachodnia....
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Kredyt we frankach — jak odzyskać pieniądze? [SPONSOROWANE]

0
Dziś frankowicze mierzą się z trudnym wyzwaniem związanym z koniecznością uiszczania znacznie wyższych rat kredytu niż na początku spłaty. Wzrost kursu franka szwajcarskiego sprawił,...

Ciężarówka zderzyła się z motocyklem

0
39-letni motocyklista, z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Mławie, po tym jak ciężarówka zderzyła się z motocyklem na drodze Podkrajewo — Wiśniewo....

W ten sposób stracił z konta prawie 28 tysięcy złotych

1
Rzekomy konsultant poinformował telefonicznie o zagrożeniu środków na koncie i w celu uniknięcia kradzieży właściciel powinien wdrożyć procedurę zabezpieczenia środków. Oczywiście „konsultant” zaoferował pomoc....
ksiądz

Zmiany dotyczące duchownych związanych z Mławą

2
Ciekawe zmiany dotyczące osób duchownych diecezji Płockiej związanych z Mławą. Biskup Płocki Szymon Stułkowski wręczył dekrety, w których powierzył od 1 lipca nowe zadania...
- REKLAMA -
14
0
Przejdź do komentarzyx