sobota, 09 grudnia 2023
naszamlawa.plPorady prawneSpór z niemieckim kontrahentem: dlaczego warto skorzystać z pomocy tłumacza przysięgłego?
- REKLAMA -
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Cena: 3 100 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy dom jednorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Nowy dom jednorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Cena: 395 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Cena: 395 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Cena: 518 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie p. 44,5 m2-Iłowo-Osada
  Dwupokojowe mieszkanie p. 44,5 m2-Iłowo-Osada
  Cena: 148 000 zł  / Miejscowość: Iłowo-Osada  / Kategoria:

Spór z niemieckim kontrahentem: dlaczego warto skorzystać z pomocy tłumacza przysięgłego?

Artykuł partnera

-

Spis treści: Dlaczego spór z kontrahentem może wymagać obsługi tłumaczeniowej?, Profesjonalne tłumaczenia pism prawniczych i korespondencji, Wsparcie tłumacza na etapie mediacji, W sporze z niemieckim kontrahentem nie pozostawiaj miejsca na przypadek.

- R E K L A M A -

 

Wielu polskich przedsiębiorców boleśnie odczuwa skutki kryzysu gospodarczego w Zachodniej Europie, szczególnie w Niemczech. Od wielu miesięcy u naszych sąsiadów utrzymują się bardzo nieciekawe nastroje, co potwierdzają fatalne odczyty indeksu PMI. Nie pozostaje to oczywiście bez wpływu na relacje biznesowe z kontrahentami nad Wisłą. Coraz częściej słychać o np. zatorach płatniczych czy o wypowiadaniu wieloletnich umów o współpracy. Wchodząc w spór z niemieckim kontrahentem warto się do tego przygotować, co oznacza również znalezienie odpowiedniego tłumacza przysięgłego, który wesprze swojego klienta w tej trudnej batalii.

Doświadczony tłumacz przysięgły radzi: „W biznesie liczy się zaufanie, które można zbudować tylko poprzez poważne traktowanie swojego potencjalnego kontrahenta. Przedłożenie tłumaczenia umowy, oferty czy specyfikacji technicznej z potwierdzeniem za zgodność z oryginałem stanowi dowód na to, że rzeczywiście podchodzisz do współpracy w sposób odpowiedzialny i chcesz się jak najlepiej zaprezentować w oczach niemieckiego partnera. Oczywiście nie musi to mieć decydującego wpływu na wybór Twojej oferty, natomiast zawsze będzie dodatkowym argumentem przemawiającym za nawiązaniem współpracy właśnie z Tobą.” Źródło: https://exare.pl/blog,ac99/tlumaczenie-uwierzytelnione-daje-przewage-w-biznesie-jak-to-mozliwe,7112

Dlaczego spór z kontrahentem może wymagać obsługi tłumaczeniowej?

Wejście w spór z niemieckim kontrahentem to trudna, ale często jedyna możliwa decyzja. Chcąc zwiększyć swoje szanse na np. odzyskanie zaległych pieniędzy czy zwrot dostarczonego towaru, należy zacząć od zebrania wszelkich narzędzi, które mogą być przydatne lub niezbędne w procesie udowadniania swojej racji.

Równie istotne jest zbudowanie zespołu, który wesprze przedsiębiorcę na gruncie prawnym oraz tłumaczeniowym – jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy przedsiębiorca zamierza dochodzić swoich praw w Niemczech, a więc w oparciu o tamtejsze przepisy (co często jest korzystne, ponieważ pozwala uzyskać o wiele więcej np. w ramach zadośćuczynienia za poniesione straty).

Profesjonalne tłumaczenia pism prawniczych i korespondencji

Profesjonalna obsługa tłumaczeniowa przyda się już na etapie wymiany pism z kontrahentem. Tłumacz powinien być zaangażowany zarówno w proces tłumaczenia np. wezwań do zapłaty czy protokołów z wykazem uchybień kontrahenta, jak i pism zwrotnych.

Bardzo ważne jest skorzystanie z obsługi tłumaczeniowej na etapie prowadzenia korespondencji z niemieckimi urzędami, sądami czy innymi instytucjami, które zostały zaangażowane w ten spór. Tutaj koniecznie należy zatrudnić tłumacza przysięgłego, który zgodnie z prawem może poświadczyć zgodność tłumaczenia z oryginałem pisma przygotowanego np. przez polską kancelarię prawną.

Wsparcie tłumacza na etapie mediacji

Nie każdy spór z niemieckim kontrahentem musi się kończyć postępowaniem sądowym. Wręcz warto zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby tego uniknąć – nie zapominajmy, że takie sprawy potrafią być niezwykle długotrwałe, męczące, a przy tym kosztowne.

W Niemczech bardzo popularna jest opcja mediacji przedsądowej, w ramach której strony mogą osiągnąć kompromis i w ten sposób uniknąć najgorszego scenariusza, czyli postępowania procesowego. Decydując się na mediację na warunkach niemieckich wręcz niezbędne jest korzystanie z obsługi tłumaczeniowej.

Ekspert radzi: „Zamiast zrywać współpracę i ponosić z tego tytułu poważne konsekwencje finansowe oraz wizerunkowe, lepiej będzie skorzystać z pomocy mediatora. Pomoże on wypracować kompromis, który będzie podstawą do kontynuowania współpracy z kontrahentem. Nie musicie się lubić, ale powinniście dążyć do zakończenia realizacji inwestycji oraz rozstania się z klasą. Mediator nie będzie oceniać, kto zawinił. Jego zadaniem jest stworzenie katalizatora, który pozwoli oczyścić atmosferę i profesjonalnie zadbać o wspólne interesy.” Źródło: https://solumagroup.pl/blog,ac99/mediacje-4-przyklady-sytuacji-w-ktorych-swietnie-sie-sprawdzaja,1707

W sporze z niemieckim kontrahentem nie pozostawiaj miejsca na przypadek

Nie oszukujmy się: polski przedsiębiorca, który wchodzi w spór z niemieckim kontrahentem, często mającym o wiele większe zasoby finansowe oraz zyskującym przewagę z tytułu znajomości niemieckiego prawa gospodarczego i cywilnego, stoi na gorszej pozycji.

Aby ją poprawić i nie zmniejszać swoich szans na końcowy sukces, warto zadbać o nawet najdrobniejsze szczegóły. Kluczowe jest to, aby wyeliminować wszelkie błędy w pismach przedprocesowych i procesowych, w wezwaniach wysyłanych kontrahentowi, w odpowiedziach na jego roszczenia, we wnioskach do różnego rodzaju instytucji działających w Niemczech i np. mediujących w sporach biznesowych etc.

Tutaj nieoceniona będzie pomoc doświadczonego tłumacza przysięgłego języka niemieckiego, który nie tylko perfekcyjnie włada tym językiem, ale też zna niemieckie realia gospodarcze oraz dysponuje wsparciem merytorycznym ze strony np. kancelarii prawnych specjalizujących się w sporach na gruncie biznesowym.

Powinieneś wiedzieć: „Do poświadczania tłumaczeń oraz poświadczania odpisów pism, tłumacz przysięgły używa pieczęci, zawierającej w otoku jego imię i nazwisko, a w środku wskazanie języka, w zakresie którego ma uprawnienia oraz pozycję na liście tłumaczy przysięgłych.” Źródło: https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/1175

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie

Z OSTATNIEJ CHWILI. Otwarcie lodowiska w Mławie. Jest termin

0
Otwarcie lodowiska w Mławie. Jest termin. Mławskie władze zapraszają mieszkańców do obiektu na teren należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie na...

Może by się udało, gdyby nie monitoring

0
Widoczny na zdjęciach mężczyzna ukradł alkohol i artykuły spożywcze. Jeśli rozpoznajesz tego mężczyznę, powiadom policję. Posterunek Policji w Strzegowie prowadzi postępowania, dotyczące przestępstwa kradzieży...

Koczował na polu. Ryzykował życie, ażeby nie trafić do więzienia

0
Koczował na polu. Ryzykował życie, ażeby nie trafić do więzienia. Mławscy dzielnicowi, na podstawie informacji przekazanej przez wolontariuszy grupy „Zalewski Patrol”, odnaleźli koczującego na...

Zbiórka żywności w mławskich marketach

1
Uwaga! W piątek 8 grudnia i w sobotę 9 grudnia odbędzie się świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących. Wolontariuszy można będzie spotkać w wybranych marketach...
 • Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Cena: 3 100 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie p. 44,5 m2-Iłowo-Osada
  Dwupokojowe mieszkanie p. 44,5 m2-Iłowo-Osada
  Cena: 148 000 zł  / Miejscowość: Iłowo-Osada  / Kategoria:
 • Nowy dom jednorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Nowy dom jednorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Cena: 395 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Sukcesy młodych wokalistów i muzyków

1
Wieloma sukcesami na forum ogólnopolskim mogą pochwalić się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Triumfy odniosły m.in....

Somsiady uciekają. Czwórka Jeziorskiego warta podium

0
Już tylko jedna drużyna zachowała miano niepokonanej w rozgrywkach Dan-Bud Amatorskiej Ligi Futsalu. W meczu na szczycie Somsiady okazały się lepsze od konkurentów z...
monety

Na konta rodziców trafiło ponad 200 milionów złotych

0
Na konta rodziców i opiekunów na Mazowszu trafiło ponad 209 mln złotych w ramach świadczenia "Dobry Start". Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił blisko 1,4 mld zł...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Mikołajki Miejskie. Zabłysły światła na choince

0
Zabłysły światła na choince przed mławskim ratuszem w środę 6 grudnia podczas Mikołajek Miejskich. Chętnych podziwiających ozdobę, i pomagających w odliczaniu czasu do zapalenia...

Co to jest tankini? Odkryj komfort i styl w modzie plażowej

0
Tankini, idealne połączenie stylu i wygody, które zrewolucjonizowało świat mody plażowej. W tym artykule odkryjemy, co sprawia, że tankini jest tak wyjątkowe, od jego...

Żłobek w Sejmie?

0
Żłobek w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej? To jeden z pomysłów naszych parlamentarzystów, który wzbudza ogromne zainteresowanie opinii publicznej. Niektórzy domagają się takich placówek (żłobków czy...

Luboń wart brązu. Husaria na podium

0
Hala w Luboniu była areną ogólnopolskich zawodów Winter Open w brazylijskim jiu-jitsu. Daleka podróż do Wielkopolski nie zaszkodziła reprezentantom mławskiej Husarii. Wrócili do domu...
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx