DSC 0882 1

– Gdy w maju zeszłego roku zobaczyłem namiastkę wystawy „Volley Bajka” w Krakowie, pomyślałem sobie, że trzeba ją koniecznie ściągnąć do Mławy. W naszym mieście są setki kibiców siatkówki, zwolenników i sympatyków tej dyscypliny. Marzenia się spełniają  –  mówił Grzegorz Morawski, prezes KS Zawkrze Mława, podczas  otwarcia nowej ekspozycji w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.

DSC02596 Copy

W pierwszą sobotę marca doszło do wyjątkowo wydarzenia w historii mławskiej siatkówki. Zespół Zawkrza zmierzył się z Gwiazdami Polskiej Siatkówki. Towarzyska konfrontacja zakończyła się sprawiedliwym wynikiem, oba zespoły wygrały po secie.

PKS M%C5%82awa ludzie autobus

Jak donoszą nasi czytelnicy z powiatu mławskiego, hurtowo likwidowane są kursy autobusów PKS. Wielu z nich próżno szukać w rozkładzie jazdy.

DSC 0897

Od 1 marca  obowiązuje ustawa wprowadzająca Krajową Administrację Skarbową, z czym wiąże się zmiana struktury organizacyjnej skarbówki. Media ogólnopolskie straszą podatników niezapowiedzianymi kontrolami i zwiększonymi uprawnieniami pracowników fiskusa. O to, w jaki sposób zmiany odczuje przedsiębiorca z powiatu mławskiego, zapytaliśmy Kazimierza Frocha, naczelnika Urzędu Skarbowego w Mławie.

DSC 2666

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Ciechanowie nie będzie wnosić o kasację wyroku wydanego przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. A chodzi o sprawę budowy kurników w Dąbku.

money 1766426 1920

Zarobki w Mławie są niższe w porównaniu z sąsiednimi miastami – wynika z analizy danych Głównego Urzędu Statystycznego. Najwięcej zarabiają mieszkańcy Ciechanowa.

Kobiety sprzed 100 lat nie miały łatwego życia. Wokół szalała wojna. Ich mężowie walczyli gdzieś daleko na różnych frontach, a one… walczyły  o pieniądze i cokolwiek do jedzenia. Przy tym wszystkim nie zapominały, że są kobietami – choć nie da się ukryć – podkreślanie tego faktu było sprawą drugoplanową. O tym jak żyły, ubierały się i spędzały czas – rozmawiamy z Hubertem Lisowskim, założycielem portalu 100lattemu.pl.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie