naszamlawa.pl Na sygnale Nad zalewem Ruda. Wstyd...
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
- REKLAMA -

Nad zalewem Ruda. Wstyd… [AKTUALIZACJA]

-

Czytelnik jest rozczarowany brakiem zachowania porządku nad zalewem Ruda. Na dowód przesłał nam zdjęcie. – Wstyd tam kogoś zabrać – napisał mławianin. [patrz AKTUALIZACJA] Policja zapowiada kontrole. 

- R E K L A M A -"))

Zaobserwował niepokojące zachowanie osób wypoczywających nad zalewem.

– Ach mławski zalew taki piękny i zadbany… o przepraszam, to opis nieistniejącego obrazu. W sumie załączam kilka zdjęć. Może zechcecie to opublikować i poruszyć temat. Nurtuje mnie, czemu miasto nic z tym bałaganem nie robi? Czemu nie ma tam policji? O godzinie 14 masa młodych ludzi przesiaduje w autach, pali zioło i pije alkohol… Ci ludzie potem jeżdżą po naszych ulicach. Jak rozumiem, oczekujemy na jakąś tragedię. Czemu nie ma tam kamer i potężnych kar za taki bałagan? Czemu nikt nie zawiezie tym ludziom tego co tu zostawili? Wiem, ze te młode […] nie znają zasady grawitacji i puste jest cięższe do zabrania… Wstyd tam kogoś zabrać naprawdę – denerwuje się Czytelnik.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do dyskusji.
1
Zostaw swoją opinię na ten tematx

[AKTUALIZACJA] z godziny 12:24

Mławska policja nie miała zgłoszeń.

– Od początku tego roku nie mieliśmy żadnego zgłoszenia, dotyczącego terenu zalewu Ruda i okolic. Zalew Ruda, w części należącej do powiatu mławskiego jest przez nas nadzorowany, nie ma jednak możliwości, byśmy wprowadzili tam stałe patrole, kontrolujące teren. Dlatego niezmiernie ważna jest współpraca z mieszkańcami, jeśli widzimy coś niepokojącego, jesteśmy świadkiem zaśmiecania, widzimy, że ktoś, siedząc za kierownicą, pije alkohol, lub zażywa środki odurzające, powinniśmy niezwłocznie powiadomić Policję, dzwoniąc na numer 112. Takie zgłoszenie można przekazać anonimowo. Szkoda zatem, że czytelnik zgłaszający problem nie skorzystał z numeru alarmowego lub chociażby z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania tejże aplikacji, czyli od blisko 5 lat, na terenie zalewu Ruda mieliśmy jedynie 3 zgłoszenia, które dotyczyły nieprawidłowego parkowania oraz przekraczania dozwolonej prędkości. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od każdego z nas. Natomiast w najbliższym czasie oraz w sezonie letnim, nasze kontrole na terenie zalewu Ruda będą wzmożone – informuje asp. szt. Anna Pawłowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Co na to mławski ratusz?

– Proponujemy, aby sprawę skierować do Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Kwestie związane z bezpieczeństwem i ładem publicznym leżą w gestii policji. Mimo że zalew Ruda leży poza granicami miasta (na terenie gmin Iłowo i Lipowiec Kościelny), jest nam przykro, że akwen i jego bezpośrednie sąsiedztwo są zaśmiecane. Jakiś czas temu miasto wykonało i przekazało do Nadleśnictwa Dwukoły 10 tablic informacyjnych w językach polskich, rosyjskim i angielskim z prośbą o ustawienie ich w miejscach wyjątkowo zaśmiecanych. Napis na tablicach brzmi: „Las prosi, swoje śmieci zabierz ze sobą”. Być może podobna tablica powinna znaleźć się nad zalewem – informuje Magdalena Grzywacz – rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Mławie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Mławianin
Mławianin
13 dni temu

No tak , to bardzo przykre Jak ludzie zaśmiecają środowisko .Mława jest tutaj w trudnej sytuacji , bo akurat zalew nie leży w jej granicach .Ale dziwi mnie też , że gminy Lipowiec i Iłowo nie robią nic w kierunku posprzątania terenu. To chyba kwestia dobrej woli ?

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Mławianin
12 dni temu

Dziwi pana, że gminy Iłowo i Lipowiec nic nie robią w kierunku posprzątania terenu zalewu? – mnie nie dziwi.

 • Nie dziwi pana syf na ulicach Mławy?
 • Nie dziwi pana syf i fetor w parku miejskim i os.rane ławki w tymże parku przez ptactwo?
 • Nie dziwią pana gromady śmieci w mławskim lesie i że miasto nic z tym nie robi?
 • Nie dziwi pana stojąca tojka na chodniku, na ulicy Wymyślin i brak zabezpieczenia budowy przy tej ulicy (plac budowy znajduje się na chodniku), to pana nie dziwi?
Pola
Pola
13 dni temu
Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do dyskusji." Czytaj więcej »

To niewiele w porównaniu z ilością śmieci na Łysej czy wzdłuż lasu przy ulicy Podbornej. Przydałyby się rzeczywiście kamery bo niestety młodzi ludzie szczególnie upodobali sobie wszelkie leśne polany, na które mogą wjechać samochodem. Proponuję aby Nadleśnictwo po sprzątnięciu masy śmieci zalegających w mławskim lesie, postawiło przed każdym wjazdem do lasu jakieś szlabany. Częstsze patrole straży miejskiej czy Policji też by się przydały.

OdMdoS
OdMdoS
Odpowiedź do  Pola
13 dni temu

Szanowna Pani, muszę Panią uświadomić że nie każdy las jest zarządzany przez Nadleśnictwo. Te drzewostany o których Pani mówi są własnościami prywatnymi. Nadleśnictwo nie posiada takiej mocy ale także środków pieniężnych aby sprzątać prywatne grunty.

Były
Były
13 dni temu

Komuna i jej ostatnie władze w mieście wyłożyły niesamowite pieniądze, żeby wymyśleć, stworzyć i co najważniejsze zrealizować pomysł sympatycznej rekreacji w pobliżu Mławy. Wszystkie inne [WYMODEROWANO]”wybierane z woli mławskiego narodu” miały w [WYMODEROWANO] ten problem. Wreszcie, żeby nie kłuło w oczy zlikwidował [WYMODEROWANO] Myśli, że nikt Mu tego nie zapomni ! Nie budowałeś ? Czemu zniszczyłeś? WSTYD !!!!

Xawery
Xawery
Odpowiedź do  Były
13 dni temu

Tak to jest prawda, zalew powstal w trakcie slynnego BANKU MIAST, A najlepiej dbala o ten akwen PO ROKU 1990 RADA MIASTA II kadencji. Tak to jest WSTYD !!! i powstaje pytanie dlaczego obecne wladze tak bardxo zaniedbaly, teren ZALEWU RUDA , czy po wielu artykolach doczekamy sie wreszcie jasnego staniwiska ,i odpowiedzi na temat zalewu ktory nurtuje wielu mieszkancow miasta ?????-

bob
bob
13 dni temu

Kosza się tam nie ujrzy

Jurek
Jurek
13 dni temu

To taka mławska normalka. Tak samo ( brudno) jest w lasach jak i na niektórych ulicach w mieście. Przykładów nie trzeba daleko szukać, chociażby idąc szlakami od parkingu pod lasem w kierunku Krajewa. Ale jaki brud jest na ulicach, niech będzie przykładem ulica Ordona ( przy garażach). Wszędzie plastik i butelki po piwie i puste „małpki”.

xawery
xawery
Odpowiedź do  Jurek
13 dni temu

Nie trzeba daleko szukać wystarczy zajrzeć w okolice byłego dworca PKS, A PRZECIE JEST TO CENTRU MIASTA. Co w takim razie robi tych kilkunastu STRAŻNIKÓW MIEJSKICH, czyżby oni tego nie widzieli , może widzą ale widaćich to nie bardzo interesuje.

anonim
anonim
14 dni temu

Na ten zalew [WYMODEROWANO] ma kompletnie wywalone, ponieważ leży on w granicy 3 powiatów i żaden nie chce się za to zabrać „bo nie jest jego”.

Xawery
Xawery
Odpowiedź do  anonim
13 dni temu

Uplynelo tyle lat, dlaczego Wladze Powiatu i Miasta, nie dopriwadzily do tego aby wreszcue rozwuazac temat ZALEWU, trzeba wiedziec, ze najwiecej inwestiwalo miasto.

Paweł
Paweł
14 dni temu

Tak wędkarze też dokładają swoich śmierci butelki po piwie wódce i zanęcanie ale jest jedno ale.gdzie są śmietniki i nasza nie Tania firma nowego przecież to teren Mławy . Dlaczego ich tam nie ma te worki na zdjęciu od jesieni tam stoją i nikt ich nie rusza może za mało płacimy za śmieci?

Mieszko
Mieszko
Odpowiedź do  Paweł
13 dni temu

Zalew Ruda leży na terenie dwóch gmin: Lipowiec Kościelny i Iłowo-Osada. Mławie nic do tego, co innego starostwo…może warto, droga redakcjo zapytać wójtów czy mają jakieś plany wobec tego terenu.

xawery
xawery
14 dni temu

Gdzie te czasy jak nad Zalewem — było normalnie.???. A moż tak do tego artykułu, ustosunkuje się [WYMODEROWANO] i powie nam kiedy ostatnio był nad Zalewem Ruda???

KrasnalzBuszu
KrasnalzBuszu
14 dni temu

Do szkoły nie wolno, bo covid, ale do parku, nad zalew, na Krajewo itp. już jak najbardziej TAK!! Kraj absurdów!!!!!

Inka
Inka
14 dni temu

STRASZNE

„młody głąb”
„młody głąb”
14 dni temu

Oczywiście, jak zwykle tylko młodzi… ile
było akcji, że to właśnie młode osoby zebrały się i posprzątały np. krajewo czy las, osobiście nie słyszałem żeby starsze pokolenie zorganizowało coś podobnego. Autor zdjęć – (WYMODEROWANO)jak taki mądry to może niech sam trochę śmieci pozbiera do wora, a nie potrafi tylko ustać z wywalonym brzuchem, telefonem i zdjęcia popykać. Śmiech na sali.

xawery
xawery
Odpowiedź do  „młody głąb”
14 dni temu

Że jesteś [WYMODEROWANO], to widać po twojej ocenie tej sytuacji, powinieneś wiedzieć że właśnie wśród młodych, jest większość normalnych ludzi, ale są także takie [WYMODEROWANO]JAK TY .!!!!

kskswery
kskswery
Odpowiedź do  xawery
13 dni temu

(WYMODEROWNO) skąd ta ocena jaki jest? chętnie spotkam się z Tobą na wspólne zbieranie tych śmieci, które TYLKO I WYŁĄCZNIE MŁODE OSOBY ZOSTAWIAJĄ. Zobaczymy (WYMODEROWNO) siedzi po drugiej stronie monitora, ciekawe czy lepiej idzie Ci sprzątnie niż pisanie (WYMODEROWNO) komentarzy, wielkie pozdro!

Paweł
Paweł
Odpowiedź do  „młody głąb”
14 dni temu

Dlaczego nie mogę ocenić komentarza

xawery
xawery
Odpowiedź do  Paweł
13 dni temu

—nikt Ci nie broni pisać komentarzy, tylko niech te komentarze, są zgodne z faktami, powinieneś wiedzieć że te twoje komentarze także podlegają ocenie innych ludzi. !!!

Żółte tablice. Obszar zagrożony

Ostatnio mieszkańcy naszego powiatu mogą zauważyć przy drogach żółte tablice ostrzegające o epidemii ptasiej grypy. Mimo to mało kto zdaje sobie sprawę ze skali...

Taka była Mława [ZDJĘCIA}

0
Mławskie archiwum zabiera nas w kolejną podróż po dawnej Mławie. Z cyklu "Mława wczoraj i dziś" tym razem zaprezentowano zdjęcia dawnej ulicy Ogrodowej, czyli...

Gigantyczna bomba pod Płońskiem

0
Bombę ważącą 500 kilogramów znaleziono 19 kwietnia br. przed południem w miejscowości Dzierzążnia w czasie prac budowlanych. Ewakuowano mieszkańców. Potężny niewybuch pochodzi z okresu II...

Pospiesz się z wnioskiem o 500+

0
Ostatnie 10 dni na złożenie wniosku o 500+ mają osoby, które nie chcą mieć przerwy w otrzymywaniu świadczenia. Inaczej niż półtora roku temu gdy nie...

25-latek zaproponował policjantom wczasy i 10 tys. zł

0
Nietrzeźwy kierujący (mieszkaniec powiatu pułtuskiego) spowodował kolizję drogową i próbował przekupić policjantów z grupy Speed. Zdarzenie miało miejsce w sobotę o godz. 18:00 w miejscowości...
 • Działka budowlana w Mławie
  Działka budowlana w Mławie
 • Dom na działce o pow. 1600 m w centrum Szydłowa!
  Dom na działce o pow. 1600 m w centrum Szydłowa!
 • Serwis klimatyzacji z dojazdem
  Serwis klimatyzacji z dojazdem
 • Lokal biurowo-usługowy z witryną w ścisłym centrum
  Lokal biurowo-usługowy z witryną w ścisłym centrum
 • Teren pod produkcję - magazyny - Ciechanów
  Teren pod produkcję - magazyny - Ciechanów
 • Budynek mieszkalno-usługowy
  Budynek mieszkalno-usługowy

Ceny mięsa gwałtownie wzrosną?

0
Ptasia grypa panująca w polskim zagłębiu hodowli kurczaków, czyli powiatach żuromińskim i mławskim może spowodować w ciągu najbliższych 7 tygodni zmniejszenie ilości mięsa drobiowego...

Ciechanów odchodzi od węgla w produkcji ciepła

0
Sąsiednie miasto Ciechanów odchodzi od użycia węgla w produkcji ciepła. Powstanie tam elektrociepłownia na biomasę z turbiną parową. Miejska spółka Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podpisała...

Mazowsze. Wiadomości z regionu_odc. 179

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa "Mazowsze. Wiadomości z regionu" m.in. 18 mln zł z na remont odcinków drogi wojewódzkiej nr 637 w...
- REKLAMA -

Zaginęła 32-latka z gminy Raciąż

0
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku poszukują 32-letniej mieszkanki Szczepkowa gm. Raciąż. Justyna Dawidowska od około tygodnia nie kontaktowała się z rodziną i...

Seicento wbiło się w ogrodzenie – kierowca miał 4 promile

1
Kierowca seicento z 4 promilami i dożywotnim zakazem uderzył w płot, przewoził brata. O wypadku informowaliśmy wczoraj.    Mławscy policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierującego,...

Zginęły przechowywane w słoiku pieniądze

0
Złodzieje okradli starsze małżeństwo, podając się za pracowników mławskich wodociągów. To dość popularne w regionie oszustwo. Teraz okradziono mieszkańców Mławy.   Trwają czynności mławskiej policji w...

Wybijali szyby – demolowali przystanki [ZDJĘCIA]

13
Wandale przeszli ulicą Piłsudskiego. O ich "działalności" świadczą powybijane szyby na przystankach autobusowych.   O zniszczonych przystankach na ulicy Piłsudskiego w Mławie poinformowali nas Czytelnicy. - W...
- REKLAMA -

Mazowsze. Wiadomości z regionu_odc.178

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" wśród tematów m.in. zerowe wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla inwestycji...
21
0
Przejdź do komentarzyx
()
x