sobota, 04 lutego 2023
- REKLAMA -
naszamlawa.plNa sygnaleNad zalewem Ruda. Wstyd...
- REKLAMA -
 • Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Cena: 4 950 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Dom na 26-arowej działce w spokojnej wsi k. Mławy
  Dom na 26-arowej działce w spokojnej wsi k. Mławy
  Cena: 359 000 zł  / Miejscowość: Niegocin  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Cena: 1 950 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Cena: 589 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewo  / Kategoria: Nieruchomości
 • Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Cena: 3 100 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:…
 • Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Cena: 295 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Cena: 1 200 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława …
 • Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…

Nad zalewem Ruda. Wstyd… [AKTUALIZACJA]

-

Czytelnik jest rozczarowany brakiem zachowania porządku nad zalewem Ruda. Na dowód przesłał nam zdjęcie. – Wstyd tam kogoś zabrać – napisał mławianin. [patrz AKTUALIZACJA] Policja zapowiada kontrole. 

- R E K L A M A -

Zaobserwował niepokojące zachowanie osób wypoczywających nad zalewem.

– Ach mławski zalew taki piękny i zadbany… o przepraszam, to opis nieistniejącego obrazu. W sumie załączam kilka zdjęć. Może zechcecie to opublikować i poruszyć temat. Nurtuje mnie, czemu miasto nic z tym bałaganem nie robi? Czemu nie ma tam policji? O godzinie 14 masa młodych ludzi przesiaduje w autach, pali zioło i pije alkohol… Ci ludzie potem jeżdżą po naszych ulicach. Jak rozumiem, oczekujemy na jakąś tragedię. Czemu nie ma tam kamer i potężnych kar za taki bałagan? Czemu nikt nie zawiezie tym ludziom tego co tu zostawili? Wiem, ze te młode […] nie znają zasady grawitacji i puste jest cięższe do zabrania… Wstyd tam kogoś zabrać naprawdę – denerwuje się Czytelnik.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do dyskusji.
1
Zostaw swoją opinię na ten tematx

[AKTUALIZACJA] z godziny 12:24

Mławska policja nie miała zgłoszeń.

– Od początku tego roku nie mieliśmy żadnego zgłoszenia, dotyczącego terenu zalewu Ruda i okolic. Zalew Ruda, w części należącej do powiatu mławskiego jest przez nas nadzorowany, nie ma jednak możliwości, byśmy wprowadzili tam stałe patrole, kontrolujące teren. Dlatego niezmiernie ważna jest współpraca z mieszkańcami, jeśli widzimy coś niepokojącego, jesteśmy świadkiem zaśmiecania, widzimy, że ktoś, siedząc za kierownicą, pije alkohol, lub zażywa środki odurzające, powinniśmy niezwłocznie powiadomić Policję, dzwoniąc na numer 112. Takie zgłoszenie można przekazać anonimowo. Szkoda zatem, że czytelnik zgłaszający problem nie skorzystał z numeru alarmowego lub chociażby z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania tejże aplikacji, czyli od blisko 5 lat, na terenie zalewu Ruda mieliśmy jedynie 3 zgłoszenia, które dotyczyły nieprawidłowego parkowania oraz przekraczania dozwolonej prędkości. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od każdego z nas. Natomiast w najbliższym czasie oraz w sezonie letnim, nasze kontrole na terenie zalewu Ruda będą wzmożone – informuje asp. szt. Anna Pawłowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Co na to mławski ratusz?

– Proponujemy, aby sprawę skierować do Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Kwestie związane z bezpieczeństwem i ładem publicznym leżą w gestii policji. Mimo że zalew Ruda leży poza granicami miasta (na terenie gmin Iłowo i Lipowiec Kościelny), jest nam przykro, że akwen i jego bezpośrednie sąsiedztwo są zaśmiecane. Jakiś czas temu miasto wykonało i przekazało do Nadleśnictwa Dwukoły 10 tablic informacyjnych w językach polskich, rosyjskim i angielskim z prośbą o ustawienie ich w miejscach wyjątkowo zaśmiecanych. Napis na tablicach brzmi: „Las prosi, swoje śmieci zabierz ze sobą”. Być może podobna tablica powinna znaleźć się nad zalewem – informuje Magdalena Grzywacz – rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Mławie.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
prypecianin
prypecianin
1 rok temu

te miasto to jeden wielki wstyd

Mławianin
Mławianin
1 rok temu

No tak , to bardzo przykre Jak ludzie zaśmiecają środowisko .Mława jest tutaj w trudnej sytuacji , bo akurat zalew nie leży w jej granicach .Ale dziwi mnie też , że gminy Lipowiec i Iłowo nie robią nic w kierunku posprzątania terenu. To chyba kwestia dobrej woli ?

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Mławianin
1 rok temu

Dziwi pana, że gminy Iłowo i Lipowiec nic nie robią w kierunku posprzątania terenu zalewu? – mnie nie dziwi.

 • Nie dziwi pana syf na ulicach Mławy?
 • Nie dziwi pana syf i fetor w parku miejskim i os.rane ławki w tymże parku przez ptactwo?
 • Nie dziwią pana gromady śmieci w mławskim lesie i że miasto nic z tym nie robi?
 • Nie dziwi pana stojąca tojka na chodniku, na ulicy Wymyślin i brak zabezpieczenia budowy przy tej ulicy (plac budowy znajduje się na chodniku), to pana nie dziwi?
Pola
Pola
1 rok temu
Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do dyskusji." Czytaj więcej »

To niewiele w porównaniu z ilością śmieci na Łysej czy wzdłuż lasu przy ulicy Podbornej. Przydałyby się rzeczywiście kamery bo niestety młodzi ludzie szczególnie upodobali sobie wszelkie leśne polany, na które mogą wjechać samochodem. Proponuję aby Nadleśnictwo po sprzątnięciu masy śmieci zalegających w mławskim lesie, postawiło przed każdym wjazdem do lasu jakieś szlabany. Częstsze patrole straży miejskiej czy Policji też by się przydały.

OdMdoS
OdMdoS
Odpowiedź do  Pola
1 rok temu

Szanowna Pani, muszę Panią uświadomić że nie każdy las jest zarządzany przez Nadleśnictwo. Te drzewostany o których Pani mówi są własnościami prywatnymi. Nadleśnictwo nie posiada takiej mocy ale także środków pieniężnych aby sprzątać prywatne grunty.

Były
Były
1 rok temu

Komuna i jej ostatnie władze w mieście wyłożyły niesamowite pieniądze, żeby wymyśleć, stworzyć i co najważniejsze zrealizować pomysł sympatycznej rekreacji w pobliżu Mławy. Wszystkie inne [WYMODEROWANO]”wybierane z woli mławskiego narodu” miały w [WYMODEROWANO] ten problem. Wreszcie, żeby nie kłuło w oczy zlikwidował [WYMODEROWANO] Myśli, że nikt Mu tego nie zapomni ! Nie budowałeś ? Czemu zniszczyłeś? WSTYD !!!!

Xawery
Xawery
Odpowiedź do  Były
1 rok temu

Tak to jest prawda, zalew powstal w trakcie slynnego BANKU MIAST, A najlepiej dbala o ten akwen PO ROKU 1990 RADA MIASTA II kadencji. Tak to jest WSTYD !!! i powstaje pytanie dlaczego obecne wladze tak bardxo zaniedbaly, teren ZALEWU RUDA , czy po wielu artykolach doczekamy sie wreszcie jasnego staniwiska ,i odpowiedzi na temat zalewu ktory nurtuje wielu mieszkancow miasta ?????-

bob
bob
1 rok temu

Kosza się tam nie ujrzy

Jurek
Jurek
1 rok temu

To taka mławska normalka. Tak samo ( brudno) jest w lasach jak i na niektórych ulicach w mieście. Przykładów nie trzeba daleko szukać, chociażby idąc szlakami od parkingu pod lasem w kierunku Krajewa. Ale jaki brud jest na ulicach, niech będzie przykładem ulica Ordona ( przy garażach). Wszędzie plastik i butelki po piwie i puste „małpki”.

xawery
xawery
Odpowiedź do  Jurek
1 rok temu

Nie trzeba daleko szukać wystarczy zajrzeć w okolice byłego dworca PKS, A PRZECIE JEST TO CENTRU MIASTA. Co w takim razie robi tych kilkunastu STRAŻNIKÓW MIEJSKICH, czyżby oni tego nie widzieli , może widzą ale widaćich to nie bardzo interesuje.

anonim
anonim
1 rok temu

Na ten zalew [WYMODEROWANO] ma kompletnie wywalone, ponieważ leży on w granicy 3 powiatów i żaden nie chce się za to zabrać „bo nie jest jego”.

Xawery
Xawery
Odpowiedź do  anonim
1 rok temu

Uplynelo tyle lat, dlaczego Wladze Powiatu i Miasta, nie dopriwadzily do tego aby wreszcue rozwuazac temat ZALEWU, trzeba wiedziec, ze najwiecej inwestiwalo miasto.

Paweł
Paweł
1 rok temu

Tak wędkarze też dokładają swoich śmierci butelki po piwie wódce i zanęcanie ale jest jedno ale.gdzie są śmietniki i nasza nie Tania firma nowego przecież to teren Mławy . Dlaczego ich tam nie ma te worki na zdjęciu od jesieni tam stoją i nikt ich nie rusza może za mało płacimy za śmieci?

Mieszko
Mieszko
Odpowiedź do  Paweł
1 rok temu

Zalew Ruda leży na terenie dwóch gmin: Lipowiec Kościelny i Iłowo-Osada. Mławie nic do tego, co innego starostwo…może warto, droga redakcjo zapytać wójtów czy mają jakieś plany wobec tego terenu.

xawery
xawery
1 rok temu

Gdzie te czasy jak nad Zalewem — było normalnie.???. A moż tak do tego artykułu, ustosunkuje się [WYMODEROWANO] i powie nam kiedy ostatnio był nad Zalewem Ruda???

KrasnalzBuszu
KrasnalzBuszu
1 rok temu

Do szkoły nie wolno, bo covid, ale do parku, nad zalew, na Krajewo itp. już jak najbardziej TAK!! Kraj absurdów!!!!!

Inka
Inka
1 rok temu

STRASZNE

„młody głąb”
„młody głąb”
1 rok temu

Oczywiście, jak zwykle tylko młodzi… ile
było akcji, że to właśnie młode osoby zebrały się i posprzątały np. krajewo czy las, osobiście nie słyszałem żeby starsze pokolenie zorganizowało coś podobnego. Autor zdjęć – (WYMODEROWANO)jak taki mądry to może niech sam trochę śmieci pozbiera do wora, a nie potrafi tylko ustać z wywalonym brzuchem, telefonem i zdjęcia popykać. Śmiech na sali.

xawery
xawery
Odpowiedź do  „młody głąb”
1 rok temu

Że jesteś [WYMODEROWANO], to widać po twojej ocenie tej sytuacji, powinieneś wiedzieć że właśnie wśród młodych, jest większość normalnych ludzi, ale są także takie [WYMODEROWANO]JAK TY .!!!!

kskswery
kskswery
Odpowiedź do  xawery
1 rok temu

(WYMODEROWNO) skąd ta ocena jaki jest? chętnie spotkam się z Tobą na wspólne zbieranie tych śmieci, które TYLKO I WYŁĄCZNIE MŁODE OSOBY ZOSTAWIAJĄ. Zobaczymy (WYMODEROWNO) siedzi po drugiej stronie monitora, ciekawe czy lepiej idzie Ci sprzątnie niż pisanie (WYMODEROWNO) komentarzy, wielkie pozdro!

Paweł
Paweł
Odpowiedź do  „młody głąb”
1 rok temu

Dlaczego nie mogę ocenić komentarza

xawery
xawery
Odpowiedź do  Paweł
1 rok temu

—nikt Ci nie broni pisać komentarzy, tylko niech te komentarze, są zgodne z faktami, powinieneś wiedzieć że te twoje komentarze także podlegają ocenie innych ludzi. !!!

Kierowcy sami sypią piasek

1
Informowaliśmy dziś o tragicznych warunkach drogowych. Okazuje się, że kierowcy nie czekają na drogowców i sami sypią piasek na drogi, ponieważ nie mogą podjechać. Kierowcy...
wiadukt na wólce

Katastrofalne warunki drogowe w mieście i na siódemce [ZDJĘCIA]

1
Kierujący informują nas o pogarszających się warunkach drogowych i utrudnieniach w ruchu kołowym na głównych arteriach Mławy oraz na krajowej siódemce.  Katastrofalne warunki drogowe w...
policja

Jechała wężykiem krajową siódemką. Twierdziła, że nic nie piła

0
Jechała wężykiem krajową siódemką. Twierdziła, że nic nie piła. Policjanci zatrzymali nietrzeźwą 52-latkę (mieszkankę pow. mławskiego) kierującą osobowym oplem. Okazało się, że kobieta miała...
Młodzież nad Krajewem

Na Krajewie w Mławie [ZDJĘCIA]

0
Mławianie wyruszyli wzdłuż jeziorka i terenu Krajewo na spacer 2 lutego w Światowy Dzień Mokradeł. Jak cenny przyrodniczo jest to obszar opowiadał dzisiaj nadleśniczy...
 • Dom na 26-arowej działce w spokojnej wsi k. Mławy
  Dom na 26-arowej działce w spokojnej wsi k. Mławy
  Cena: 359 000 zł  / Miejscowość: Niegocin  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Cena: 1 200 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława …

Ejoms liderem. Body Club z punktami

0
Piłkarze mławskiej ekipy o nazwie Body Club biorą udział w tegorocznej edycji Gminnej Halowej Ligi Piłki Nożnej o puchar wójta gminy Stupsk. Po premierowej...
radiowóz policyjny

Policyjne interwencje i zakazy zbliżania się

0
Policyjne interwencje, podczas których zastosowano zakazy zbliżania się oraz nakazy opuszczenia mieszkań, ostatnio miały miejsce, wobec sprawców przemocy domowej, na terenie powiatu ciechanowskiego. Między...
20-tonowy kontener runął na siódemkę

20-tonowy kontener runął na siódemkę [ZDJĘCIE]

0
Na drodze ekspresowej S7 doszło do groźnego wypadku. Z rozpędzonej ciężarówki spadł kontener o wadze 20 ton. Według policji, 35-latek kierujący samochodem ciężarowym z...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
kadr z filmu

Blef doskonały z muzyką mławianina RX-a

0
Komedia "Blef doskonały" to najnowsze dzieło polskich filmowców. Obraz uświetniła muzyka autorstwa mławianina RX Rafała Sielawy. 1 lutego 2023 r. zaprezentowano zwiastun filmu.  Blef doskonały...
ostrzeżenie o oszustwie

Oszuści podają się za biuro do zwalczania cyberprzestępczości

0
Pojawił się nowy typ ataku polegający na przesyłaniu wiadomości e-mail rzekomo pochodzącej z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Przestępcy sugerują pobranie, rzekomo przygotowanego przez CBZC,...

Finasowanie firmy przez faktoring sposobem na utrzymanie płynności finansowej

0
Biznes w naszym kraju opiera się w znacznym stopniu na kredycie kupieckim, czyli płatnościach z długimi terminami. O ile dla nabywców takie rozwiązanie jest...

Czarna Elka zatrzymana. Joker nie odpuszcza

0
Na dwie kolejki przed końcem tegorocznej edycji Dan-Bud Amatorskiej Ligi Futsalu w walce o tytuł mistrzowski liczą się już tylko trzy zespoły. Owszem Czarna...
- REKLAMA -
22
0
Przejdź do komentarzyx
()
x