piątek, 12 sierpnia 2022
- REKLAMA -
- REKLAMA -
 • Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Cena: 175 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Cena: 500 000 zł  / Miejscowość: Sinogóra  / Kategoria: Nieruchomości
 • Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Cena: 412 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wolnostojący lokal użytkowy
  Wolnostojący lokal użytkowy
  Cena: 99 000 zł  / Miejscowość: Krępa  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 228 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Na tropie Złego

-

Nikt nie wątpi, że posłannictwem naszego narodu jest walka ze złem. W ciągu wieków zło przybierało różne formy. W początkach naszej państwowości to był na przykład smok wawelski. Teraz to jest LGBT….

- R E K L A M A -

 

Zło to przecież zgubne diabelskie sztuczki. Różne biesy przemierzały nasz kraj, szukając sposobu, aby nas zniszczyć. Dziś łatwo śmiać się ze smoka i uznać go za mistyfikację. Ale kiedyś terroryzował on ludność podwawelskiego grodu. Był „całożercą” i tak go zwali, choć zjadał tylko dziewice. Wtedy zdarzały się one jeszcze w Krakowie. Potwór był wiecznie głodny i trzeba było nasycić go jakąś ofiarą, choćby z bydła. Rycerze nie potrafili go pokonać. Lecz znalazł się sprytny szewc Skuba i potwora oszukał. Wypchał barana siarką, smok wyszedł z jamy, zjadł i poczuł ogromne palenie w gardle. Było tak dojmujące, że musiał wypić prawie całą wodę z Wisły. I wtedy pękł….

Wszystko to opisali nasi kronikarze: Wincenty Kadłubek i Jan Długosz. W tamtych czasach wiele smoków zagrażało ludzkości, w różnych miejscach w świecie. Podobna sytuacja opisana jest w Biblii, w mojej ulubionej księdze Daniela. Otóż Daniel też musiał pokonać smoka i też bestia dała się oszukać. Ale wróćmy do historii zła w Polsce.

Jest to historia przyprawiająca o dreszcze. Próbowali nas okiełznać Tatarzy, Kozacy, Turcy i Krzyżacy. Wszyscy byli okrutni i dybali na nasze mienie. I niepokalaną duszę. Bardzo dali nam się we znaki Szwedzi w czasach Potopu. I gdyby nie tacy panowie jak Skrzetuski, Kmicic, Zagłoba czy Wołodyjowski mogłoby to się skończyć tragicznie. Najwięcej szkody wyrządzili Rosjanie ze Wschodu i Niemcy z Zachodu. Od średniowiecza przyczepili się Żydzi, chcąc przekabacić nas na religię Mojżesza. Byliśmy odporni, lecz pamiętając, że Żydzi zamordowali kiedyś Jezusa Chrystusa (o czym ciągle nam przypominali księża), staraliśmy się ich z kraju wyeksportować, do Afryki. Przed drugą wojną ten pomysł był bliski realizacji. Historia napisała jednak inny scenariusz.

W moich studenckich latach temat Żydów powrócił z werwą, bo zagrażali nam „syjoniści”. Nikt z nas wtedy syjonisty nie widział i nie domyślaliśmy się ich niecnych intencji, ale pamiętamy burzliwe wiece i gniewne protesty. Syjoniści to był wróg publiczny numer jeden. Bardzo chcieliśmy, aby wszyscy wyjechali do Syjonu. Pewnie i w końcu wyjechali, bo władze przestały się denerwować. Już więcej było o rewizjonistach, wichrzycielach, taternikach i innych „wrażych siłach”. To znaczy o opozycji w kręgach elitarnych. Krzyczano „pisarze do piór, studenci do skryptów”. Potem pojawili się robotnicy, którzy chcieli tylko dobra. Prawie wszyscy dali się do nich przekonać, nawet komuniści. I tak narodziła się demokracja, system w którym większość ma zawsze rację (dopóki jest u władzy).

Ale nie wszyscy chcą tę rację uznać. Najbardziej obecnie tę rację kontestuje LGBT. Tak to przynajmniej postrzega rząd. To teraz (po uchodźcach, którzy nam chcieli przywieźć pasożyty) największe zło, nowy wróg publiczny numer jeden. Trudno mi wyjaśnić co to jest LGBT, więc posłużę się słowami prezydenta: to nie są ludzie, lecz ideologia. Jaka ideologia? Ano neomarksistowska, neobolszewicka. Tak tłumaczył pan prezydent w kampanii. Gorsza od koronawirusa. Ostatnio łódzki kurator Grzegorz Wierzchowski także określił w telewizji „Trwam” LGBT mianem wirusa. I został zaraz zwolniony przez łódzkiego wojewodę. I całkiem niesłusznie, bo ta ideologia, neobolszewicka, ma na celu rozbicie naszych rodzin oraz seksualizację dzieci. Co prawda nie spotkałem nikogo, kto by się skarżył, że mu LGBT rozbiło rodzinę albo wyrządziło krzywdę, ale ludzie nie zawsze wiedzą co mówią. Trzeba wierzyć prezydentowi i różnym posłom PiS, jak choćby Przemysławowi Czarnkowi. Ten wprost powiedział, żeby nie zawracać sobie głowy prawami człowieka i jakąś równością, bo LGBT „nie są równi ludziom normalnym”.

Na to się oburzyła opozycja. Powołała się nie tylko na prawa człowieka, ale i Ósme Przykazanie, jako że furgonetki krążące po naszych miastach trąbiące o rzekomych winach LGBT nie bardzo respektują fakty. Stanowią też bezpośrednią prowokację. Podobno to „mowa nienawiści”. Ale czy po ostatnich głosowaniach w Sejmie (zwłaszcza w sprawie wynagrodzeń dla parlamentarzystów) opozycję można traktować poważnie? Jak głosi ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz: „opozycja to banda przygłupów i jej miejsce jest w więzieniu”. Ksiądz profesor jest dobrym chrześcijaninem i pewnie wie, co mówi. Teraz jesteśmy w kryzysie i uratować nas mogą tylko „ewangeliści” jak biskup Antoni Długosz określił premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra Łukasza Szumowskiego. Nowi ewangeliści Mateusz i Łukasz… Szkoda tylko, że ten drugi tak szybko zrezygnował z posady, która dla niego i jego rodziny była tak niebywale owocna….

Nowi ewangeliści znamionują nowe chrześcijaństwo, nowy katolicyzm. Obecny papież nie bardzo do niego pasuje. Ostatnio prosił wiernych o „zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu”. Pokazywał się nawet z tęczową flagą. Różne kościoły katolickie w świecie prowadzą specjalną liturgię dla LGBT. Rafał Ziemkiewicz, gwiazda prawicowego dziennikarstwa, nazwał rzecz odważnie: „papież jest idiotą”. Sprawa wpłynęła do naszej niezależnej politycznie prokuratury.

A ta ją umorzyła, bo oczywiście Ziemkiewicz nie chciał obrazić papieża, tylko polemizował z jego poglądami. Papież zapewne nie rozumie polskiej sytuacji i tego jak bardzo rząd potrzebuje Złego…

AUTOR: Daniel Kortlan

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
nauczycielka
nauczycielka
1 rok temu

Czytając ten felieton zastanawiałam się które zagrożenie jest większe dla Polski: smoka wawelskiego czy LGBT. I doszłam do wniosku, że jest dokładnie takie samo.

Daniel Kortlan
Daniel Kortlan
1 rok temu

Do pana Marka Kownackiego. Dobrze, odpowiem, choć jednocześnie zastrzegam sobie prawo nie odpowiadania na każdą „zaczepkę”. W tym miejscu piszę felietony a nie artykuły publicystyczne. Felieton nie musi być serio, może być lekko żartobliwy, zatem można go swobodniej interpretować, niechby każdy po swojemu, to mi nie przeszkadza. Jednak temat LGBT jest sprawą poważną, dotyczy sytuacji ludzi o innej orientacji seksualnej albo tożsamości płciowej. LGBT to nie ideologia, to akronim, czyli skrót odnoszący się do osób: lesbian, gay, bisexual, transgender. Te osoby mają tylko jedną cechę wspólną: nie są heteronormatywne. Równie dobrze można byłoby napisać że osoby mieszkające w Mławie reprezentują ideologię mławską. Dobrze wiemy, że mają różne poglądy na świat, różne „ideologie”. Kilka dni temu poseł Jan Kanthak z PiS (Solidarna Polska), jeden z agresorów wobec LGBT napytał sobie biedy gdy dziennikarz zapytał go o założenia ideologii LGBT. Nie potrafił odpowiedzieć, kluczył, opinia publiczna zapamiętała że był kiedyś w San Francisco w dzielnicy Cruz i widział że osoby LGBT mają tam swoje kina i sklepy mięsne. W oczach wielu ośmieszył się. Otóż ja mieszkałem kilka lat w San Francisco, bywałem wielokrotnie w tej dzielnicy, bo to jest jedna z atrakcji tego miasta. Tyle, że dzielnica nazywa się Castro a nie Cruz, faktycznie miejscowi geje lubią tam mieszkać i robić zakupy, ale nie można powiedzieć że mają „swoje” sklepy mięsne czy inne, bo te sklepy są otwarte dla wszystkich. Byłem tam kiedyś w kinie i nikt nie pytał mnie o orientację seksualną. Ideologia LGBT to czysty humbug. Potrzebny do rozgrywki politycznej z opozycją czy nawet wewnątrz Zjednoczonej prawicy. Pisze Pan że wcześniej, zanim ta sprawa się pojawiła, homoseksualistom lepiej się powodziło. Nie sądzę. Wtedy nie mogli walczyć o swoje prawa, teraz, w warunkach demokratycznych już mogą. W większości krajów demokratycznych, włącznie z Ameryką uzyskali takie prawa jak inni obywatele, potwierdził to ostatnio amerykański Sąd Najwyższy. Wiem, że politycy prawicy głoszą że to „ideologia a nie ludzie”. Zupełnie inaczej uważa Rzecznik Praw Obywatelskich a także ostatnio Sąd w Gliwicach, w kontekście gmin które uchwaliły że są „wolne od LGBT”. Trzeba na to patrzeć w szerszym kontekście. Nie znaczy to wcale że wszystko co robią ludzie broniący LGBT mi się podoba. Każda akcja rodzi reakcję, nierzadko nieproporocjonalną do prowokacji. Tak było z furgonetkami. To jest jednak duży i złożony temat, wszystkich wątków tu nie poruszę. Ale istotne jest że nie jest to ideologia tylko walka o równe prawa. W tym sensie jest to też wizja, o której Pan także wspomina. Najlepiej wyraziła ją Kinga Duda, córka prezydenta w czasie wieczoru wyborczego, gdy powiedziała (cytuję z pamięci): wszyscy jesteśmy równi, nikt nie zasługuje na to żeby być obiektem nienawiści, niezależnie od tego jakie ma poglądy, na kogo głosuje, czy kogo kocha. Niestety, jej tata najwyraźniej uważa inaczej. Dlatego Dawid Podsiadło odniósł się do tych słów w czasie niedawnego koncertu Meskie Granie: taki piękny miałaś apel, Kingo, taki piękny…..

LM
LM
1 rok temu

Dziękuję Panie Danielu za ten głos. LGBT to nie ideologia, to ludzie. To nasi bliźni, których wielu traktuje jako wroga. A PiS dzięki tej obskuranckiej postawie wygrywa wybory. Jako Polka wstydzę się za to.

Marek Kownacki
Marek Kownacki
1 rok temu

Chyba Pan nie zaprzeczy, że homoseksualistom lepiej się żyło w Polsce, zanim ideolodzy LGBT zaczęli narzucać innym swoją wizję świata?

Marek Kownacki
Marek Kownacki
Odpowiedź do  Marek Kownacki
1 rok temu

Akurat Panu wypadałoby odpowiedzieć na tę zaczepkę. M.in. jako autorowi…

Link
Link
1 rok temu

Akty wandalizmu aktywistów LGBT w centrum Warszawy
Wykop.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Link
1 rok temu

Może jakiś link do aktów wandalizmu narodowców?

link
link
Odpowiedź do  Anonimowo
1 rok temu

Dlaczego opozycja ma tyle rozumu co gołąb? – Rafał Ziemkiewicz | Wolne Głosy

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  link
1 rok temu

Rafał Ziemkiewicz (homofob)to taki sam autorytet jak ci co prowadzą dziennik telewizyjny w tvpis.
Moim zdaniem, to gdyby głupota miała skrzydła, to większość ludzi popierających PIS właśnie by szybowała nad jak ptaki nad naszymi głowami.

Pogoda na długi weekend w Mławie

0
Pogoda na nadchodzący długi weekend dla Mławy na najbliższe dni nastraja optymistycznie. Aura będzie dopisywać. Choć zdarzą się też krótkie opady deszczu. Pogoda będzie...
Uczestnicy piknik z czworonogiem w Mławie

Piknik z czworonogiem. Przyjdź z psem

0
Piknik z czworonogiem. Przyjdź z psem. Weź udział w pokazie. Impreza odbędzie się w sobotę 13 sierpnia w parku miejskim w Mławie.   Piknik z czworonogiem....
rajd

Piknik historyczny, marsz i rajd pamięci bohaterów Bitwy pod Mławą

0
Piknik historyczny w parku, marsz i rajd rowerowy — odcinkami Mławskiego Szlaku Turystycznego — organizują w tym roku władze naszego miasta w sobotę 27...

W niedzielę Puchar Polski. Rezerwy kontra Orlęta

0
Rozgrywki w piłkarskiej B-klasie ruszą dopiero na początku września. Wcześniej podopiecznych Piotra Króla czeka pucharowe wyzwanie. W niedzielę 14 sierpnia o godzinie 16 w...
- REKLAMA -
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
wypadek

Podróżowało 5 osób, w tym małe dziecko [ZDJĘCIA]

1
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem 5 osób w tym małego dziecka doszło dziś w godzinach wieczornych na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Kościuszki z...
https://www.geobear.pl/jak-rozpoznac-osiadanie-podlogi-fundamentow/

Ściany i posadzki pękają. Jak skutecznie pozbyć się problemu i uniknąć kosztownych napraw?

0
Ignorowanie pierwszych oznak osiadania domu - jak pękające ściany i posadzki -może prowadzić do większych kłopotów związanych z kosztownymi naprawami, które potrafią przewyższyć koszty zaradzenia problemowi.    Posiadanie własnego...

27-latek zginął na miejscu

2
Płońska policja podaje nowe informacje w sprawie śmiertelnego wypadku na drodze krajowej nr 50. Śmierć na miejscu poniósł kierowca osobowej hondy, a jedna osoba...
- REKLAMA -
węgiel

Dodatek węglowy. Kiedy wnioski?

2
Wnioski o dodatek węglowy złożymy jeszcze w sierpniu. Projekt rozporządzenia, w którym znalazł się wzór wniosku o wypłatę dodatku węglowego, opublikowało w środę Rządowe...
kontrola drogowa policji

Kontrole w długi weekend

0
Przed nami długi sierpniowy weekend. Na drogach Mazowsza zwiększona liczba policjantów czuwać będzie prowadzić działania prewencyjno-kontrolne. Sprawdzą prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan...
mężczyzna z telefonem

Informują rozmówcę, że jego pieniądze są zagrożone

0
Informowaliśmy o próbie oszustwa mieszkańca Mławy (TUTAJ) metodą na bankowca. Otrzymujemy informacje o podobnych oszustwach w sąsiednich powiatach. W ubiegłym tygodniu oszuści dzwonili również...
Królowa Bona czuwała. Kuciejczyk na podium

Królowa Bona czuwała. Kuciejczyk na podium

0
W Różanie rozegrano imprezę biegową o nazwie Piątka Królowej Bony. Na głównym dystansie 5000 metrów swoje umiejętności zaprezentowało blisko stu biegaczy. Na szesnastej pozycji...
- REKLAMA -
9
0
Przejdź do komentarzyx
()
x