Ruszyło głosowanie na projekty mławskiego budżetu obywatelskiego. Potrwa do 11 lipca do godz. 12.00. Każdy mieszkaniec Mławy powyżej 16 roku życia może oddać jeden głos na jeden projekt.
Do głosowania uprawnione są osoby, które do dnia rozpoczęcia konsultacji, tj. 2 maja 2018 roku ukończył 16 lat. W przypadku niepełnoletnich wymagana jest zgoda opiekuna prawnego potwierdzona podpisem.
Przez prawidłowo oddany głos rozumie się wybór jednego projektu z listy dostępnej na formularzu zgłoszeniowym poprzez postawienie znaku „X” w odpowiednim polu w kolumnie „Wybieram”, wpisanie czytelnie swojego imienia i nazwiska oraz numeru PESEL oraz podpisanie zawartych w formularzu oświadczeń.
Urna do głosowania została umieszczona w holu Urzędu Miasta Mława na parterze, zaraz przy wejściu. Ze względu na nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych (RODO), które weszły w życie 25 maja 2018 r., mieszkańcy są proszeni o osobiste oddawanie swojego głosu.
Głos będzie uznany za nieważny, jeśli zajdzie co najmniej jedna z poniższych okoliczności: na karcie nie wybrano żadnego projektu lub wybrano więcej niż jeden projekt, mieszkaniec odda więcej niż jedną kartę w głosowaniu, dane osobowe wpisane na karcie są nieczytelne, bądź niepoprawne, brak podpisu osoby głosującej, bądź brak podpisu opiekuna w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.
Autorzy projektów opowiedzą o swoich pomysłach 3 lipca o godz. 16.30 w sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury.
Poniżej opisy projektów zgłoszonych oraz pozytywnie zweryfikowanych w ramach Mławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok oraz formularz zgłoszeniowy.
Lodowisko całoroczne – sztuczne i bezkosztowe na terenie MOSiR w Mławie
Projekt zakłada budowę sztucznego lodowiska na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Kopernika 38. Koszty przewidują: zakup płyty lodowiska, bandy lodowiska, podłoże wraz z aparaturą. Wykonanie zatwierdzonego projektu obejmuje standardową wersję budowy lodowiska. Nie obejmuje budowy oraz zakupu niezbędnych do uruchomienia lodowiska elementów wyposażenia dodatkowego związanych z lokalizacją projektu.
Szacunkowy koszt realizacji – 300 000 zł
Park solankowy „KOMORA”, ul. Dworcowa (działka 1576/95)
Projekt przewiduje wykarczowanie samosiewów, drzew, krzewów, usunięcie zanieczyszczeń. Wytyczenie alejek spacerowych o nawierzchni ulepszonej, lokalizację ławek parkowych i oświetlenia. W centralnej części parku zlokalizowana zostanie scena, mały zbiornik retencyjny z funkcją edukacyjną oraz niewielka fontanna. Projekt przewiduje pozostawienie wiekowego drzewostanu.
Szacunkowy koszt realizacji – 300 000 zł
Mława – miasto z twarzą
Projekt obejmuje wykonanie na ścianach pięciu budynków z zasobu komunalnego miasta murali – portretów ważnych osób związanych z Mławą i regionem, które wpływały na kształt dziejów, kultury i nauki w Polsce i na świecie (Tadeusza Wacława Korzybskiego, Józefa Longina Ostaszewskiego, legendarna Muława, Wilhelma Lawicz-Liszki, Tekli Bądarzewskiej -Baranowskiej, Józefa Opatoszu).
Szacunkowy koszt realizacji – 45 000 zł
Całoroczna Mławska Grota/Jaskinia Solankowa na terenie MOSiR w Mławie
Projekt zakłada budowę całorocznej groty/jaskini solankowej, której przeznaczeniem jest pomoc w dolegliwościach dróg oddechowych, dermatologicznych i innych. Grota solna to wyłożona bryłami soli, wyposażona w naturalne oświetlenie (lampy solne), światło żarowe drewniana konstrukcja w skład której wchodzą: bryły solne, płycina rzeźbiona, instalacja elektryczna, nagłośnienie, sufit gipsowy o jaskiniowych kształtach, lampy solne, leżaki, tężnia solankowa, granulat solny na podłogę, generator jodowo – solankowy.
Szacunkowy koszt realizacji – 300 000 zł
Psie zakątki
Przedmiotem projektu jest utworzenie na terenie miasta czterech stref przeznaczonych dla mławskich psów, w których będą mogły spędzić czas podczas codziennych spacerów z opiekunem, w tym w szczególności załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Na terenie stref ustawione zostaną elementy małej architektury ułatwiającej zadbanie o czystość. Teren stref powinien być ogrodzony przy użyciu niskich ażurowych ogrodzeń oraz wyposażony w ławki.
Szacunkowy koszt realizacji – 140 000 zł
POczytałem trochę o tych syntetycznych lodowiskach, mają raczej słabą opinię. Podobno ciężko się na nich jeździ, tempią się łyżwy. Może lepiej niech miasto dołoży i zrobi kiedyś lodowisko z prawdziwego zdarzenia?
skoro miasto broni się przed lodowiskiem to może lepszy rydz niż nic….
W tym wypadku nie sądzę żeby rydz był lepszy, bo ludzie pójdą raz i będą mieli dość, bo nie dość, że źle się jeździ, to jeszcze łyżwy zniszczą.
Lodowiska syntetyczne, nie są tak kosztowne jak dawniej.
Ponadto lodowisko, który ktoś tam proponuje proponuje jest wykorzystywany w Parku Disneyland oraz innych parkach rozrywki na świecie. To jest wyższa technologia. Pomysłodawca też zaproponował lodowisko całoroczne z 12 letnią gwarancją, na których da się jeździć.
Ja także popieram park na Dworcowej, niech sprawa zostanie doprowadzona do końca, to znaczy jest już plac zabaw, niech powstanie i park, a całość będzie tworzyła całkiem ładny obiekt.
Panie Jarząbek, jak nigdy zgadzam się z Panem 🙂 Z wyrazami szacunku, stały Czytelnik
Cieszę się, że Pan się zgadza, mam nadzieję, że odda Pan również głos na ten projekt, jeden, jedyny sensowny, bo ja oddam swój. 🙂
Nigdy nie miałem nic do czynienia z Wólką, to nie mój teren, ale Wólka to też Mława i ponieważ 2 lata temu oddałem swój głos na skwer, to czuję się zobowiązany do oddania głosu na park na Dworcowej
Ta jaskinia solankowa to jakiś żart?? Kto to wymyślił???
a co Ty wymyśliłeś?
Murale to fajny pomysł, podobnie jak lodowisko. Ale z lodowiskiem mam duże wątpliwości, czy faktycznie może być bezkosztowe? Przecież nawet rozstawianie go na sezon to są koszty, a już utrzymywanie tafli, sam prąd, to ogromne pieniądze.
Istnieja lodowiska syntetyczne, bardzo dobrej jakosci. Mysle, ze takie lodowisko powstanie w Mławie.
Tak, ale nie za tę kwotę.
Czemu nie umożliwiono głosowania przez internet, poprzez profil zaufany?
Cofamy się w rozwoju? wszystkie sprawy można już załatwiać w ten sposób, a tu jeszcze dodatkowy wymóg, żeby osobiście wrzucać wypełnione formularze. W UM ktoś chyba na głowę upadł, a może informatyk UM też z tych niedouczonych.
„Park solankowy „KOMORA”, ul. Dworcowa (działka 1576/95)” – jedyny konkretny projekt, czyli ciąg dalszy tego co powstało na Wólce
Co ciekawe, głupia nazwa może mylić, bo nie ma tam mowy o żadnych solankach, solanki są w tegorocznym budżecie obywatelskim.
Ja głosuję na ten park, bo jeśli zrobiono plac zabaw zamiast skweru jaki miał tam powstać, to niech i powstanie park, tylko mam nadzieję, że bez bukszpanów i tych nowoczesnych kasztanowców.
Dla jasności, nie jestem z Wólki, nigdy tam nie mieszkałam, nie mam tam znajomych ani rodziny.
Moim zdaniem to jeden z najlepszych projektów.
Lodowisko całoroczne też mi się podoba, ale jak poczytałam opinie o takich lodowiskach, że są tępe i nie spełniają oczekiwań, to podziękowałem, bo z tępych lodowisk nikt nie będzie korzystał, żeby niszczyć własne łyżwy.
Zgadzam się. Nazwa myląca
[wymoderowano]… nie ma z czego wybierać…
Kołku, ile ciekawych projektów złożyłeś, że teraz narzekasz?