Według nowych zasad teraz składamy wnioski o dodatek 500+ do ZUS nie do miejskiego czy gminnego ośrodka pomocy społecznej. Mamy jeszcze czas do maja, ale wiele osób już to robi, wypełniając prosty dokument. Tymczasem ZUS nagminnie odrzuca wnioski, z powodu powtarzającego się w nich błędu.
Wnioski 500 plus masowo odrzucane
Pierwszego dnia przyjmowania wniosków o „500 plus” na nowy okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r., do ZUS-u wpłynęło ponad 355 tys z całego kraju. Wnioski można przesyłać do ZUS tylko drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną i portal Empatia. Pieniądze będą wypłacane tylko bezgotówkowo na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.
Jaki błąd jest popełniany?
Rodzice dzieci, które się dopiero urodziły, składają dokument, wskazując obecny okres rozliczeniowy. Inaczej jest w przypadku tych, którzy chcą przedłużyć otrzymywanie świadczenia. To właśnie oni popełniają błąd, bo nierzadko wskazują tak samo, tymczasem świadczenie za obecny okres rozliczeniowy do końca maja otrzymają z MOPS, a nie z ZUS i mają już je wcześniej przyznane.
By poprawnie złożyć wniosek
By poprawnie złożyć wniosek o kontynuację wypłaty świadczenia 500 plus powinniśmy zaznaczyć nowy okres rozliczeniowy, czyli od 1 czerwca 2022 roku. Gdy postąpimy inaczej wniosek zostanie odrzucony i będziemy musieli złożyć go ponownie.
A kto ludziom wytłumaczył, że popełniają błąd, ich myślenie jest nastawione na skorzystanie z 500 plus i mają do tego prawo – rząd Polski Ład tak przygotował, że nadaje się do kosza, to dopiero jest koszmar!
Trzeba się orientować (WYMODEROWANO), nie tylko wszystko na tacy podane. W takim kraju żyjesz że trzeba to i owo wiedzieć. Nie ma że wychylisz się z mieszkania socjalnego raz na rok do urzędu i już po czerwonym dywanie po pinionszki idziesz.
Nie bardzo rozumiem błędu. Teraz wniosek można składać tylko on line. Jak składa się wniosek to na stronie ZUS jest lista wyboru okresu na który składa się wniosek. Nie wiem więc jak można popełnić błąd
Beneficjenci tego programu nawet nie umieją sobie „sięgnąć” po te pieniądze, za własne błędy powinni sami odpowiadać i ponosić tego konsekwencje, a nie dawać im drugą szansę, widać jaka inteligencja pobiera ten zasiłek,
To przekupstwo powinno być zlikwidowane.