Na polskiej granicy z Rosją i Białorusią umieszczono umocnienia. – To element naszej strategii obrony i odstraszania — informuje w mediach społecznościowych Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.
Umocnienia na naszej granicy [ZDJĘCIA]
„Rozpoczęliśmy prewencyjną rozbudowę zabezpieczeń na granicy z Rosją i Białorusią. To element naszej strategii obrony i odstraszania. Pierwsze umocnienia są już rozmieszczane na granicy z Obwodem Kaliningradzkim.” – czytamy informację wicepremiera i Minister Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka na Twitterze.
Umocnienia na granicy to kolejny element polskiej reakcji za ograniczenia dla transportu drogowego i wydalenie części polskich dyplomatów z Mińska i Grodna. Brano też pewnie pod uwagę manewry białoruskich pograniczników trwające od 17 lutego.
Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przekazało, że prezydent RP Andrzej Duda wyznaczył (na piątek, 24 lutego, na godzinę 12) posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Mają na nim zostać omówione bieżące wnioski dla bezpieczeństwa państwa związane z rosyjską inwazją na Ukrainę, także w kontekście konsultacji prezydentów Polski i USA.
W dodatku na wniosek straży granicznej na granicy polsko-rosyjskiej (z obwodem kaliningradzkim) powstaje (od początku listopada 2022 roku) tymczasowa zapora z concertiny. W marcu ma się rozpocząć budowa bariery elektronicznej, o czym na początku lutego informowała por. Anna Michalska z Komendy Głównej Straży Granicznej.
Mława dnia 25.02.2023 rok.
Do Ministra Obrony Narodowej Do Pana Mariusza Błaszczaka.
Kilka uwag na temat zapór na granicy polsko rosyjskiej Kaliningrad. W telewizji [WYMODEROWANO]przysłuchiwałem się Pana wypowiedzi na temat zapór na granicy Polsko Kaliningradzkiej. Chyba Pan żartował mówiąc że te metalowe zapory mają zatrzymać ciężkie ruskie czołgi. Czy Pan dobrze je obejrzał z czego są zrobione, przecież są zrobione z kątownika i to z cienkiego żelastwa. Ktoś kto je robił chyba nie ma pojęcia ile taki czołg waży. Taka konstrukcja nie podniesie czołgu. Zapora się pognie pod samym ciężarem czołgu. Przy konstrukcji zapór przeciw czołgowych ważna jest grubość stali ale też konstrukcja stali. Chyba ten ktoś nie ma pojęcia jaki ciężar wytrzymuje kątownik a jaki wytrzymuje ceownik czy dwuteownik w tej samej grubości stali.Ten kto takie zapory buduje przeciwczołgowe oskarżył bym go o współpracę na rzecz rosji. Bo ta zapora nie działa jako zapora która miała by zatrzymać ciężkie czołgi. Powinny być wykonane z grubego dwuteownika lub ceownika, a najlepiej ze starych szyn kolejowych. A to co zostało zbudowane ośmiesza polskie siły zbroje podobnie ośmieszyło samego ministra Mariusza Błaszczaka kiedy był gościem w telewizji Polsat. Rymanowski specjalnie zapytał dwa razy o to samo. Chyba że były budowane dla propagandy a nie dla wzmocnienia polskiej granicy. A te przed czym mają bronić zapory z kątownika. Chyba że przed osobowymi autami. Ile ten propagandowy bubel kosztował skarb państwa. Dołączam fotografie. To już wszystko Marek Wyborca z Mławy.[WYMODEROWANO]
Toć to ominąć można co za łeb to wymyslil
Mława dnia 25.02.2023 rok.
Do Ministra Obrony Narodowej Do Pana Mariusza Błaszczaka.
Kilka uwag na temat zapór na granicy polsko rosyjskiej Kaliningrad. W telewizji [WYMODEROWANO] przysłuchiwałem się Pana wypowiedzi na temat zapór na granicy Polsko Kaliningradzkiej. Chyba Pan żartował mówiąc że te metalowe zapory mają zatrzymać ciężkie ruskie czołgi. Czy Pan dobrze je obejrzał z czego są zrobione, przecież są zrobione z kątownika i to z cienkiego żelastwa. Ktoś kto je robił chyba nie ma pojęcia ile taki czołg waży. Taka konstrukcja nie podniesie czołgu. Zapora się pognie pod samym ciężarem czołgu. Przy konstrukcji zapór przeciw czołgowych ważna jest grubość stali ale też konstrukcja stali. Chyba ten ktoś nie ma pojęcia jaki ciężar wytrzymuje kątownik a jaki wytrzymuje ceownik czy dwuteownik w tej samej grubości stali.Ten kto takie zapory buduje przeciwczołgowe oskarżył bym go o współpracę na rzecz rosji. Bo ta zapora nie działa jako zapora która miała by zatrzymać ciężkie czołgi. Powinny być wykonane z grubego dwuteownika lub ceownika, a najlepiej ze starych szyn kolejowych. A to co zostało zbudowane ośmiesza polskie siły zbroje podobnie ośmieszyło samego ministra Mariusza Błaszczaka kiedy był gościem w telewizji Polsat. Rymanowski specjalnie zapytał dwa razy o to samo. Chyba że były budowane dla propagandy a nie dla wzmocnienia polskiej granicy. A te przed czym mają bronić zapory z kątownika. Chyba że przed osobowymi autami. Ile ten propagandowy bubel kosztował skarb państwa. Dołączam fotografie. To już wszystko Marek Wyborca z Mławy.[WYMODEROWANO]
Jeszcze powinni pokrzyw nasadzić. Barszczu Sosnowskiego i rdest. Koniecznie
Uff. To jesteśmy bezpieczni.