Zdaniem mławianina w mieście doszło do naruszeń podczas pobierania próbek do testów na COVID-19.
Zbulwersowany Czytelnik napisał do redakcji.
- Na zdjęciach widać, że kierowca nie jest ubrany odpowiednio w kombinezon, na video pokazane jest jak pani, która pobierała próbki, wsiada do auta w pełnym ubraniu, gdzie wyszła od osoby z podejrzeniem COVID 19 i wsiada do kierowcy, który zabezpieczony nie jest i może przenieść na niego wirusa – napisał czytelnik.
Na potwierdzenie przesłał zdjęcia i film.
Jakie jest wasze zdanie? Czy tak to powinno wyglądać? Zachęcamy do komentowania.
Regulują to odpowiednie przepisy.
Zasady pobierania i transportu materiału do badań metodami molekularnymi RT PCR w kierunku SARS-CoV-2.
Przygotowanie do pobrania materiału
Osoba pobierająca:
- Przygotowuje zestaw do pobierania oraz transportu próbki
- Opisuje opakowanie zasadnicze danymi pacjenta – imieniem, nazwiskiem i nr PESEL
- Dezynfekuje ręce
- Zakłada fartuch ochronny
- Zakłada maskę
- Zakłada przyłbicę
- Zakłada rękawiczki ochronne jednorazowego użycia – powinny zachodzić na rękawy fartucha (w przypadku pobrania w domu pacjenta należy założyć 2 pary rękawiczek)
Postępowanie po pobraniu w domu pacjenta
Osoba pobierająca -Zdejmuje zewnętrzną parę rękawic i wyrzuca je do worka lub pojemnika na odpady medyczne zakaźne -Ściąga fartuch ochronny nie dotykając jego powierzchni zewnętrznej i wyrzuca go do pojemnika na odpady medyczne zakaźne -Ściąga przyłbicę (gogle) i dezynfekuje ją przy pomocy chusteczek nasączonych środkiem alkoholowym -Zdejmuje drugą parę rękawic i wyrzuca je do worka lub pojemnika na odpady medyczne zakaźne -Dezynfekuje ręce-Zakłada świeże rękawice -Pakuje pobrany materiał do opakowania wtórnego (w opakowaniu wtórnym może znajdować się kilka opakowań zasadniczych)-Dezynfekuje powierzchnię opakowania wtórnego przy pomocy chusteczek nasączonych środkiem alkoholowym i umieszcza go w opakowaniu zewnętrznym.-Zdejmuje rękawiczki -Dezynfekuje ręce-Zdejmuje maskę i wyrzuca do pojemnika na odpady medyczne zakaźne -Dezynfekuje ręce.
Transport materiału do laboratorium
W czasie transportu pobranych próbek do laboratorium (tak jak w przypadku innych materiałów potencjalnie zakaźnych) obowiązuje zasada potrójnego opakowania • opakowanie pierwsze – zasadnicze stanowią wymazówki z pobranym materiałem umieszczone w zakręcanej probówce lub zakręcane pojemniki zawierające materiał z dolnych dróg oddechowych. Zaleca się dodatkowo umieszczanie pierwszego opakowania w zamykanym woreczku foliowym, tak, aby w przypadku jego złego zakręcenia nie doszło do kontaminacji innych próbek znajdujących się w opakowaniu wtórnym • opakowanie drugie – wtórne to zakręcany plastikowy pojemnik najlepiej ze znakiem BIOHAZARD lub inne zakręcane/ szczelnie zamykane plastikowe opakowanie (np. probówka typu falcon) z naklejką biohazard (uwaga: nie stosować opakowań na odpady medyczne, by nie narażać personelu na ryzyko zranienia przy otwieraniu) • opakowanie trzecie – zewnętrzne stanowi skrzynka transportowa (np. kartonowe pudełko), oznaczona piktogramem BIOHAZARD. Opakowanie zewnętrzne można dodatkowo umieścić w termotorbie. Zarówno opakowanie wtórne jak i zewnętrzne (trzecie) należy traktować jako jednorazowe.
Uprzejmie odnoszę. Od dawna wiadomo, że nasi kochani rodacy to kapusie i donosiciele, nawet na własną rodzinę, sąsiadów uprzejmie donoszą. Nie trzeba im płacić tych 30 srebrników, robią to z czystej zawiści
Czego się boicie? Nie ma żadnej pandemii. To jedna wielka mistyfikacja. Polecam film Plandemic. Obejrzyjcie, zmienicie zdanie.
Gdzie wy widzicie aby kierowca miał kombinezon. Po przybliżeniu widać twarz kierowcy niczym nie zabezpieczona ani przyłbico czy maseczką.
jeżeli oboje byli by w kombinezonach to kierowce było by widać tak samo jak pasażera czyli w białym kombinezonie [WYMODEROWANO]
Przecież widać że oboje są w kombinezonach, trzeba się przyjrzeć….