Mławscy wolontariusze przed świętami dotrą do 26 rodzin w potrzebie. Finał akcji odbędzie się 8 i 9 grudnia br. Baza rodzin została otwarta 17 listopada i bardzo szybko 17 rodzin znalazło darczyńców. Na pomoc w Mławie czeka jeszcze 9 rodzin.
Są to:
Pani Teresa (58 l.), która jest osobą samotną i niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym. Za dwa lata przechodzi na emeryturę.
Pani Monika (56 l.) jest osobą samotną. W wieku 16 lat straciła ojca, w wieku 21 lat matkę. Została sama z młodszym bratem.
Pani Hanna jest 60-letnią wdową, mąż zmarł rok temu po długiej walce z nowotworem. Mieszka ona sama w mieszkaniu, które kupiła przed laty wraz z mężem.
Pan Jan (25 l.) w wieku 11 lat przeszedł operację mózgu, podczas której doszło do jego uszkodzenia. Od tego czasu jest osobą niepełnosprawną, nienadającą się do pracy.
Pani Dorota (34 l.) wychowuje 6-letniego syna chorego na astmę.
Pan Daniel (36 l.) i pani Justyna (29 l.) wychowują trzech wspaniałych synów: Bartosza (10 l.) Mateusza (8 l.) i Antoniego (3 l.). Rodzinie brakuje pieniędzy niekiedy na podstawowe potrzeby życiowe.
Pani Ania (33 l.) wychowuje samotnie Patrycję (7 l.).Dodatkowym aspektem pogarszającym sytuację rodziny, był wypadek brata, który obecnie porusza się na wózku inwalidzkim.
Pan Krzysztof (70 l.) i Pani Teresa (65 l.) są małżeństwem. Wraz z synem zamieszkują na wsi w 100-letnim domu, w którym przebywanie z powodu jego złego stanu jest niebezpieczne.
Pani Wioletta (45 l.) jest osobą samotną. Problemy zaczęły się, gdy zachorowała na raka. Leczenie kosztowało ją tak wiele, że nie nie stać jej było na opłacenie rachunków związanych z najmem mieszkania.
Aby przygotować Paczkę wystarczą cztery proste kroki:
1. Wybrać rodzinę na www.szlachetnapaczka.pl
2. Skontaktować się z wolontariuszem opiekującym się daną rodziną.
3. Przygotować Paczkę według listy potrzeb.
4. Dostarczyć Paczkę do magazynu.
Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, która realizowana jest od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Pomoc w tym projekcie jest bardzo przemyślana, a osoby będące wolontariuszami przechodzą odpowiednie szkolenia, aby wsparcie trafiło do odpowiednich osób. Nie wszystkie bowiem osoby, które zgłoszono do projektu taką pomoc otrzymują. Wolontariusze dostają spis rodzin oraz osób samotnych, które najprawdopodobniej spełniają kryteria udziału w projekcie, ale to też nie gwarantuje udzielenia pomocy.
Pomoc ze strony darczyńców trafia do osób, która są zmobilizowane do poprawy swojej sytuacji na miarę aktualnych możliwości. Paczki nie trafiają do osób roszczeniowych, które uważają, że pomoc im się należy. Wolontariusze przeprowadzają rozmowę, aby lepiej poznać osobę, której pomoc ma zostać udzielona. Ustalają oni czy podejmuje ona jakiekolwiek działania, aby poprawić obecną trudną sytuację i czy spełnia wszystkie wymagane kryteria. Dopiero na tej podstawie rodziny są wpisywane do bazy.
To jakiś nowy kąci matrymonialny?