Tylko do 12 czerwca do godziny 14.00 trwa w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mławie pierwszy w tym roku nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej.
Dokumenty można składać od minionego poniedziałku, ale trzeba spełnić kilka warunków przede wszystkim być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mławie i Mieć ustalony II lub III profil pomocy. Preferowane będą wnioski składane przez osoby spełniające jeden z poniższych warunków: doświadczenie zawodowe do 5 lat, zamieszkiwanie terenów wiejskich, wykształcenie gimnazjalne i poniżej, bezrobotne zarejestrowane kobiety.
Pierwszeństwo w udziale w programie mają osoby z ustalonym III profilem pomocy.
Osoby bezrobotne spełniające powyższe warunki, zainteresowane przystąpieniem do programu, w dniu złożenia wniosku zobowiązane są odbyć wizytę u doradcy zawodowego.
Wniosek o dofinansowanie zawiera m.in.: kwotę wnioskowanych środków, rodzaj planowanej działalności gospodarczej, kalkulację kosztów związanych z podjęciem działalności, źródła ich finansowania, szczegółową specyfikację wydatków do poniesienia w ramach wnioskowanych środków, proponowaną formę zabezpieczenia zwrotu środków.
Urzędnicy nie pomogą, ale udzielą informacji.
– Z uwagi na fakt, iż to osoba bezrobotna sama z własnej woli ubiega się o przyznanie środków, w pełni jest odpowiedzialna za treść wypełnionego wniosku i sama decyduje o jego zawartości. W związku z powtarzającymi się sytuacjami, w których Wnioskodawcy oczekują wypełniania wniosków przez pracowników Urzędu, informujemy, iż nie ma możliwości konsultowania z pracownikami Urzędu roboczych ani ostatecznych wersji składanych wniosków – informuje PUP
Kompletne wnioski można składać codziennie do dnia 12 czerwca 2019 r. do godz. 14.00 w pokoju nr 121.
Bliższych informacji udziela Marta Domżalska – specjalista do spraw programów pod numerem telefonu 023 655-19-96 wew. 315 lub osobiście w pokoju nr 121 (I piętro).
Co uzyskasz, a do czego się zobowiążesz
Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, w tym na pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanych z podjęciem tej działalności, mogą być przyznane w wysokości nie wyższej niż 6-krotność przeciętnego wynagrodzenia.
Jeśli je otrzymasz zobowiązujesz się automatycznie do czynnego prowadzenie działalności gospodarczej przez co najmniej 12 miesięcy, oraz niepodejmowania zatrudnienia w tym okresie.
Źródło: PUP Mława
A i jeszcze to pogrubione zdanie cytuję „Urzędnicy nie pomogą, ale udzielą informacji”.Daje dużo do myślenia.Poprostu jeśli kogoś w PUP dobrze znasz to kasę masz.Tak bym to skomentowała.Bo po co pomagać?!
Nic bardziej mylnego.Otrzymują tylko te osoby które już działają lub te które chcą założyć kolejną firmę sprzątającą, budowlaną lub gastronomiczną.Jeśli zaś chodzi o jakiś innowacyjny pomysł nie ma szans.Lepiej wziąć kredyt i spłacić jak się ma możliwość. Inaczej bardzo nieprzychylny dyrektor PUP zniechęci Was do wszystkiego swoim beznadziejnym gadaniem.